Jump to content

Kā uzstādīt neuzlaužamu paroli.


Dimors
 Share

Recommended Posts

Tāds jautājums.

Kā datoru nodrošināt ar pilnvērtīgu sistēmas drošību, lai nevarētu to viegli uzlauzt? (Lai neviens no istabas biedriem netiktu, jo dzīvo daži hakeri .. ;)

Biosa parole tika uzlikta, ar trīm pogām tika atlauzta, kāmēr datoru drošību notur profila parole. help. :)

Labots - Dimors
Link to comment
Share on other sites

Nav neuzlaužamu paroļu. ko var aizvērt to var atvērt .. Protams par drošību jādomā, bet ja kāds ļoti gribēs tāpat ielauzīsies  tikai laika jautājums.Cik saprotu pc sauktajiem hakeriem pieejams fiziski, risinājums ja vārdi nelīdz zābaks purnā.

Link to comment
Share on other sites

kāmēr datoru drošību notur profila parole. help.

Smejies :)

Ja Bios ir atlauzsts tad vairs nekas nestāv ceļā, nekāda profila parole.

Uzbootojas no pareizā diska, un nomaina tev paroli ar 3 klikšķiem, un pats arī vairs klāt netiksi :) 

Un intresanti kā uzlaust Bios paroli ar 3 pogām, nelienot datora vēderā? Šis gan man ir kas jauns!

Link to comment
Share on other sites

Fiziski būtu neprātīgi,bet ja vajadzēs,tad tiks darīts. 

mh, tur jau tā lieta. Varbūt kādas komandas tika ierakstītas .. impossible. 

Tātad , nekādīgi nesanāks nodrošināt datoru, lai tikai es vienīgais tur tieku? jautājums arī ir par programmu ar nosaukumu "LoggonFace" kkā tā. Defaultā ASUS programma, tā nevarētu nodrošināt piekļuvi? 

Link to comment
Share on other sites

Ja dators ir ar Windows 7, lielāku par Home versiju, tad tur iebūvēta šifrēšana, ar ko var pilnībā nošifrēt citā diska saturu.

Ja ir kāds cits Windows, tad skaties uz TrueCrypt, arī ar to var nošifrēt citā diska saturu. Ja disks būs šifrēts, tad mazie hakeri labākajā gadijumā varēs pastrādāt uz Tava datora ar LiveCD, bet jēgas no tā būs maz - uzlauzt Tavā datorā neko nevarēs, bet ilgstoši strādāt no LIveCD nav pārāk ērti.

Jā taisnība, nav neuzlaužamu paroļu - ir paroles, kuras nevar uzlauzt racionālā laikā. Ja paroles uzlaušana prasa izmantot visus pasaules datorus 24/365 vairākus 100 gadus no vietas, tad var teikt tāda parole ir neuzlaužama. Mūsdienās pietiek ar paroli, kuru nevar uzlauzt 2-3 dienās, lai mazajam hakerim pārietu vēlēšanās tērēt elektrību šim procesam. 

Labots - Firza
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Huļi manam datoram BIOS parole noresetota?

Link to comment
Share on other sites

Neuzlaužamas paroles nav - bet kriptogrāfija gan praktiski nav uzlaužama. To arī var izmantot. Citā diska kriptēšanu var veikt ar softu TrueCrypt. Taču ir arī vienkāršāks risinājums - Windows ir iebūvēta fīča nokriptēt konkrētu folderi. Šādā gadījumā nezinot paroli folderim klāt netiks. Paroli var nomainīt, taču tad foldera saturs ies zudībā uz mūžiem.

Link to comment
Share on other sites

paldies. Tagad mēģināšu TrueCrypt. paldies ;]  

jā,tagad tā ir ar parolēm.. :/ izlasīju ieteikto rakstu,kuru ieteica, diezgan iespaidīgi. :)

Link to comment
Share on other sites

Baidos, ka kaut kad mūs gaida jautājums - nokriptēju visu, aizmirsu paroli (vai nobruka windows) - kā tikt pie saviem datiem ?  Pateikšu priekšā - nekā :devil: !

Link to comment
Share on other sites

#13 , visticamāk kā jā, bet cerēsim uz to labāko ;D jau esam procesā, draugs laimīgs, bet izlasot tavu komentāru, nogruzās. :/

tikai vienīgais ko es nesaprotu, kā tā programma strādās? Kad es visu nokriptošu, ieslēgšu datoru, tad prasīs paroli to? vai kā? 

Labots - Dimors
Link to comment
Share on other sites

Iesākumā vajadzētu pārliecināties, vai fonā nedzīvojas kāds keyloggerveidīgais. Mēdz būt pat hardware tipa keyloggeri. Kaut kā neticās, ka autoram blakus dzīvo tik augstas klases hakeri, kas ar pāris klikšķiem grauž bios paroles.

Link to comment
Share on other sites

versatile

nu, es uzmanītos.

ja sacensībās ar mani pretējā puse piedāvātu kriptētu disku, es to uzvaras smaidu novāktu, piemontējot disku un padzēšot dažus baitus. Nu un tad atzītu savu sakāvi, protams - paroli es neuzminēju...

Līdzīgi ir darīts, tikai ne ar permanentām sekām.

Link to comment
Share on other sites

Paroļu sakarā ir trīs lietas:

1)    uzbrucējam ir fiziska pieeja datoram ar iespēju noņemt, nomainīt lietotāja paroli.

2)    uzbrucējam ir pieeja pie paroles heša

3)    uzbrucējam nav nekā no augstāk minētā, bet ir vienīgi vēlēšanās kaut ko uzlauzt

Pirmajā gadījumā paroles sarežģītībai nav nekāds nozīmēs, jo visos gadījumus to var noņemt nost vai nomainīt

Ja uzbrucēja rīcībā ir paroles hash, tad viņa ir diezgan lielas iespējas uzlauzt jebkuru paroli līdz 7 zīmēm, vai garāku, ja tā ir vārds no vārdnīcas.

Trešajā gadījumā svarīgi ir tas, lai parole nebūtu vārds no vārdnīcas vai tikai cipari (personas kods, dzimšanas datums). Parole, kura kaut nedaudz atšķiras no tipveida vārdiem no vārdnīcas jau ir samērā droša, jo lauzt paroli kādam online servisam, ar ātrumu, kas labākajā gadījumā ir vien dažas paroles sekundē (un tas ir, tad ja online serviss nebloķē mēģinājumu atkārtoti ielogoties pēc noteikta skaita neveiksmīgo mēģinājumu) neviens neķēpāsies ar kaut ko vairāk kā tipveida paroļu vārdnīca ar dažiem tūkstošiem paroļu.

Mūsdienās lietotāja paroles vieglāk ir izmānīt no paša lietotāja, nekā mēģināt kaut ko uzlauzt izmantojot „rupju spēku” vairāku dienu, nedēļu garumā.

Labots - Firza
Link to comment
Share on other sites

Domugrauds

Man gan rodas jautājums, ko tu esi tādu izdarījis ka tagad visi pasaules hakzori tevi cenšas nobombīt

Link to comment
Share on other sites

ja kompis nav portatīvais, bet stacionārais - kad nelieto kompi/ atstāj telpu uz ilgu laiku, tad izņem BIOS bateriju. Vismaz daži indivīdi tā darījuši, lai "mans dators ir mans" arī paliktu!

Link to comment
Share on other sites

Vienkārši, mana drauga istaba biedrs grib spēlēt viņa datoru un pašu nelaiž klāt. Draud, ka nomainīs paroles un sačakarēs visu. (biedram brālis ir programmētājs). Un tā mēs viņu gribam pārbaudīt , uz ko viņš spēj, kā arī ,lai būtu drošāk sev. 

Link to comment
Share on other sites

Papildus diska kriptēšanai ieteiktu svarīgajiem datiem tomēr veidot backupu. Piemēram visus failus iemest iekš *.rar ar paroli > 10simboliem, un iekopēt flashkartē kurus iemūrēt mājai pamatos.

 

Vai arī, nopērc izņemamā draiva kastīti, un ejot prom ņem cieto disku līdz :D 

Labots - abuser
Link to comment
Share on other sites

megahax0rs, kurš kaut ko draud, aplauzīsies pie TrueCrypt kriptēta cietņa ar pietiekami garu paroli. Hibernate atslēdz tik.

biosa baterijas izvilkt vai livecd ar ntpasswd izmantot - baigā jau nu hakerēšanās - ja cilvēks neko dzīvē nav redzējis, tad protams, ka pārsteigums :D

Link to comment
Share on other sites

istaba biedrs grib spēlēt viņa datoru un pašu nelaiž klāt

 

te nevis paroli likt, bet pa seju vajag uzšaut, lai protās.. :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

100debija

šinī gadījumā vairāk pēc audzināšanas darba prasās nevis ūber secūrās sistēmas taisīt...

Link to comment
Share on other sites

Nu jūs te par kosmosu runājat, bet tur puika vienkārši grib lai uz viņa datora spēlītes nedzenā. Kāda tur kriptēšana!

Link to comment
Share on other sites

Vienkārši, mana drauga istaba biedrs grib spēlēt viņa datoru un pašu nelaiž klāt.
Vienkārši, mana drauga istaba biedrs grib spēlēt viņa datoru un pašu nelaiž klāt.Vienkārši, mana drauga istaba biedrs grib spēlēt viņa datoru un pašu nelaiž klāt.

 

Paga, cik tad viņam gadu? Vai tad tavam draugam nav teikšana pār savu kompi?? Vai arī viņš visam piekrīt, no visiem baidas?

Link to comment
Share on other sites

Didzis: pareizi - pie sveša datora līdējam divreiz pa nieri  :black eye: un problēma atrisināta :)



ja gribas ar IT līdzekļiem atrisināt problēmu, tad ar datora barošanas vadu var pa stilbiem uzšaut, lai strīpa paliek. Risinājumu daudz, spēj tik izvēlēties ;>



un ja profila paroli megahax0rzs nav varējis novākt, tad moodaks viņš ir un neko nejēdz.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Neturi uz tā datora spēles un nebūs tad gribētaju datoru darbināt. Citādāk gan, vai nu pa zobiem, vai ar elektrības vadu pa pakaļu. Skaidrs, ka tur nevajag nekādas megakriptēšanas, bet stiprus kulakus.

Link to comment
Share on other sites

Cilvēki ir dažādi, ne jau visiem der variants "ar dūri pa tablo". Ja tas būtu risinājums, tad diez vai te vispār tāds jautājums parādītos. Internetā jau visi gudri mācīt kā pa seju sadot.

Link to comment
Share on other sites

Uzinstalē windows uz ārējā diska. Kad gribi strādāt, tad piespraud, kad ej prom, tad disku noņem un piesien sev pie ķermeņa. Ja bail, kad kompi izjauks, tad sametini visu vienā klucī.

Link to comment
Share on other sites

Un tā mēs viņu gribam pārbaudīt , uz ko viņš spējīgs
kāmēr datoru drošību notur profila parole

 

Ar šito ir par maz? Tad jau šis ne ko nejēdz!

Link to comment
Share on other sites

Ar koplietošanas datoriem parasti ir tā - paroles zin viss kvartāls, un no uzlaušanas vairumā gadījumu nav ne smakas - biosu nometa, bet profilu uzkakot nejēdz, nu nebūs tai istabiņā daudz hakorzu, nebūs...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...