Jump to content

alternatīva skype


zeds
 Share

Recommended Posts

tumsasgars
Kas šobrīd ir labākās alternatīvas - vajadzīgs, lai varētu čatot, videozvans, sūtīt failus - viss.

Katram savs. Visiem ir jūra apu. manā lokā lieto G+,BBM un imo.im/kā tieši jaunā versija/  (un tad vēl textsecure,chatsecure,red phone -pēdējais gan tik zvanu šifrēšanai ) 

Labots - tumsasgars
Link to comment
Share on other sites

Latvijas pasts.

 

Google hangout labs.

Arī Facebook mesendžeris ļauj zvanīt.

Labots - Fruzz
Link to comment
Share on other sites

androidz

A jēga no tiem alternatīvajiem variantiem, viss kontaktu saraksts jāpiespiež instalēt to jauno lielisko risinājumu. IMHO nereāli. Skaips nav diez ko ērts, bet ir bezmaksas un ir lielākai daļai, tā kā... 

Ja tas draņķis, mācētu sūtīt skrīnšotus, vai bildes pašā tekstā, nevis tikai kā atačus, būtu pavisam lieliski. 

 

p.s. vot domāju, tā ir sakrītība, vai likumsakarība, ka kopš skaipu nopirka microsofts, tas manā telefonā sācis regulāri uzkārties :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Man uz diviem mājas kompjiem bija uzinstalētas Skaype 4.2.0.169 versijas ar izslēgtiem apdeitiem gan uz pašām Skaypēm , gan arī uz Windows skaipes apdeitiem.Viss gāja normāli līdz vakardienai kad uz abiem kompjiem skaipe pati izslēdzās un pēc tam nekādi vairs nebija iespējams ielogoties. uzinstalējot 6.  versiju viss aizgāja bez kādas aizķeršanās. Pretīgi kad uzspiež  ar varītēm to kas nepatīk.

Link to comment
Share on other sites

Леший

Šodien, slēdzoties klāt pie VPN, skype izdomāja nobeigties. Netos atradu, ka tā ir visiem linux skype versijām, vecākam par 4.3. Labojas, pilnībā izdzēšot skype, kopā ar vēsturi+settingiem, un instalējot no jauna no .deb.

 

Arvien vairāk un vairāk pēdējo laiku lietoju IRC. Īsti nav biznesa risinājums, bet der. It īpaši ņēmot verā, ka

1) Ir kaudze klientu, tai skaitā vairāki cli based.

2) Protokols ir pilnībā atvērts un caurspīdīgs, var rakstīt savus botus, ko arī daru: https://github.com/ivanovsaleksejs/Xn_pls

 

No IRC mīnusiem:

1) Tas ir IM un nekas vairāk. Ne zvani, ne failu sūtīšana, ne kontu aizsardzība pēc noklusējuma nav pieejami.

2) Pārāk geekisks, lai to sāktu lietot korporatīvie klienti.

Link to comment
Share on other sites

Vispār IRC var sūtīt failus , par teksta variantu no *nix precizi nepateikšu vai var, bet lietojot mIRC "logu" versiju jauki faili pārsūtās.

Ilgus gadus darbā tika mIRC lietots uzņēmuma iekšpusē.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Dermantīns

Izskatās, ka TOX varētu būt alternatīva. Tuvākajā laikā mēģināšu ietestēt, bet kāds droši var pasteigties priekšā un pastāstīt kā strādā. :)

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Lync straadaa godam. Bet maksas servis. Nav lieku suudu, emoji, hujocioni utml. Citaadi visos paarbaazti suudi, kurus aicina iegaadaaties u.c. uzkriitoshi spiezh man to dariit.

Link to comment
Share on other sites

Skype nelietoju. Nav nekādas vajadzības. Ir mobilais. Un epasts. Jebkādai kominikācijai ideāls komplekts.

Link to comment
Share on other sites

Леший

 

 

mobilais. Un epasts. Jebkādai kominikācijai ideāls

Žigulis. Un troleibuss. Jebkādai ceļošanai ideāls komplekts.

 

Reāli gribētu redzēt, ja tev darba vajadzībām vajadzētu ikdienā komunicēt ar vairāk ka 5 cilvēkiem, pie tam komunicēt diezgan daudz, un tie visi atrastos ārpus Latvijas.

Ja tavam minimālistiskām vajadzībām pietiek ar tādu aizvēsturisko tehnoloģiju kā epasts, tad lūdzu nesauc to par ideālu.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Lietot jau var jauno Skype un funkciju tas pilda, bet nepamet sajūta it kā tikko būtu suņa sūdā iekāpis.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja tavam minimālistiskām vajadzībām pietiek ar tādu aizvēsturisko tehnoloģiju kā epasts

Jā, pietiek atliektiem galiem. Jā, varbūt esmu atpalicis, bet esmu izmēģinājis arī jaunās tehnoloģijas un secinājumi šādi:

Ja vajag kaut ko uzrakstīt vai pārsūtīt neliela izmēra failus, tad grūti iedomāties ar ko Skype ir labāka par e-pastu. Ja jāapmainās ar liela izmēra failiem, tad mākoņservisi

Ja vajag piezvanīt, tad mobilais/stacionārais tel. Videozvanu uzskatu par pilnīgi lieku vipendronu.

Link to comment
Share on other sites

Леший

Jā, tu esi atpalicis. Liec klāt IMHO vārdu, kad raksti ko tadu.

 

Un BTW, par lielo failu apmaiņu - nesen vajadzēja pārmest diezgan lielu speficisku Win7 VM. Konstatējam, ka labākais instruments ir scp.

Labots - Леший
Link to comment
Share on other sites

Katram sava darba specifika un vajadzības. Es ar vienu kolēģi sazinos tikai telefoniski, jo viņš vienmēr ir kustība iet, skrien, ir pie stūres, kāda vēl telefona glāstīšana ar instant messaging, un risināmās lietas ir tādas, kur vārdiskā komunikācija ir visefektivākā, vai nu 2x dienā forvardē emailus kas attiecas uz mani, kad viņš ir pie datora. Ar citu kolēģi sazinamies praktiski tikai ar instat messaging, abi gandrīz vienmēr esam pie datora, apspriežamo jautājumu ir daudz, taču tie nav steidzami, nav nepieciešams visu laiku sarunāties ar telefonu pie auss, bieži vajag pievienot koda rindas, screenshotus vai tikko uzņemtu attēlu no dzīves, tāpat vajag pārskatīt sarunu, atrast aizvakar rakstītu rindu.

-pabeidzam 1 un 2,3 
-2 tu domāji tā ?
-nē savādāk -vai šādi? (izlaboju iepriekš rakstīto kodu)
-nē nē, tas ir nepareizi, vajag to un to
-tatād tur i nevis i, jeb šādi 
-jā
-gatavs
-paskaties 1, tomēr nav, pārbaudi šādi 
-man viss kārtība, mazāk dzert vajag, 
-nu nastāsti, davai sazvanamies: sākam sarunu pa to pašu im, kuras laikā rokas brīvas var drukāt un bakstīt peli, paķert smārtu uztaisīt bildi.

Ja ar otro kolēģi sēdētu vienā telpā, tad teiktu nakuj nevajag mums ne telefonu, ne epastu, par IM nerunājot un klientu epastus atnesiet izdrukātus.

Labots - maize
Link to comment
Share on other sites

Man vispār Skype ir miris, kādreiz lietoju daudz - nu vairs nemaz. 

Citādi ooVoo, kam jau nu ir. Kas vēlas sazināties, tad lai instalē... :D

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Man primārais darbā ir Skype daudzus gadus, jo daudz sanāk komunicēt ar ārzemju klientiem, sadarbības partneriem un kolēģiem komandējumus gan čata, gan konferences režīmā. Diez vai jēga maksāt bargas summas starptautiskām sarunām, ja skaips to bez maksas nodrošina. Ir arī izmantots GotoMeeting. 

 

Komplicētos gadījumos, it sevišķi, ja problēmā iesaistītas vairākas puses, epasti izstiepjas nedēļu un mēnešu garumā.  

 

Netaisos kaut kādu stulbu aizspriedumu dēļ kaut ko mainīt.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Daži ļaudis lieto poivY telefonu zvaniem
Lieto arī watsapp, viber un visādu citādu drazu. Un? Jēga?
Link to comment
Share on other sites

Леший

 

 

Jēga?

Nauda, ērtība. Piemēram, ja abiem ir nets, tad var sazvanīties, neko papildus nemaksājot. Ja jāsazvanās ar kādu ārzemēs, variants ideāls. Aizsūtīt bildi - arī nav problēma, 15 sekunžu darbs

A, un pa whatsapp laikam nevar sazvanīties, tikai voice message. Viber bija VoIP pilnvērtīgs.

 

Bet protams, tas viss ir bezjēdzīgs, jo priekš kam cilvēkiem komunicēt. Lai katrs sēž savā viensētā un nebaž degunu āra, tad nekāds vaiber-šmaiber nebūs vajadzīgs

Link to comment
Share on other sites

 

 

Bet protams, tas viss ir bezjēdzīgs, jo priekš kam cilvēkiem komunicēt.

Paga, es taču neesmu teicis, ka nav jākomunicē. Ja regulāri jāsazinās ar ārzemniekiem - OK, piekrītu. Bet citādi - mobilie operatori tak vairumā gadījumu sarunu minūtes vairs neskaita, maksā fiksētu piķi mēnesī un viss. Bildi nosūtīt - epasts vai multiziņa. Kur problēma?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja tavam minimālistiskām vajadzībām pietiek ar tādu aizvēsturisko tehnoloģiju kā epasts, tad lūdzu nesauc to par ideālu.

Tehnoloģija protams veca un ar saviem trūkumiem, taču nevajag jau arī pārspīlēt.

 

E-pastam ir liela nozīme ikdienas saziņā.

Skype ir fiksais mesendžeris.

Vēl patīk ieslēgt skype un paralēli risināt problēmu, padari, pajautā otrās puses cilvēkam kauto, paddari, atkal pajautā. Ar telefonu parasti ir tā - vai nu runā, vai dari. Abi divi parasti nenotiek.  It sevišķi, ja ir runa par ārzemēm.

Link to comment
Share on other sites

Леший

Bildi nosūtīt - epasts

Atvert bildi, share, paņemt kontaktu, send.

Bet tavā variantā - arvert pastkasti, izveidot jaunu vēstuli, izveleties adresātu, pievienot failu, wtf, kur telefons seivo bildes?, ok /DCIM/Camera, wtf kāds faila nosaukums?, ok thumbnail view, scrolojam scrollojam, jo sortings ir alphanumeric, atrodam, Send, "title and body are empty, are you sure" yes, sending.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Bet tavā variantā -

galīgi nepareizi - nobildē vai sameklē bildi telefonā -> share -> izvēlies opciju ziņa, e-pasts, twiteris, facebook utt. un spied sūtīt. Izvēlies adresātu un aiziet.

Link to comment
Share on other sites

Ja grib dažāda veida bezmaksas visiem pieejamus konfereņču sakarus, tad pagaidām liela izvēle nav. Ar Jitsi man neizdevās. Kontakti no google kontaktiem parādas, bet videozvani nesanāk. Hangouts jau ir komplektā uz Androīdiem, bet uz PC man nelikās diez ko ērti.

Link to comment
Share on other sites

Jā, tu esi atpalicis. Liec klāt IMHO vārdu, kad raksti ko tadu. Un BTW, par lielo failu apmaiņu - nesen vajadzēja pārmest diezgan lielu speficisku Win7 VM. Konstatējam, ka labākais instruments ir scp.

Par to atpalikšanu - laiks pārslēgties uz SFTP (SSH File Transfer Protocol).

Pirmkārt līdzīgs pēc būtībās, bet SFTP ir daudz vairāk funkciju, un tās ir ērtākas.

Otrkārt SCP defaultā izmanto SSH1.x, SFTP izmanto SSH2. Protams, ja +- mūsdienīgs SCP klient,s ta dmaķ arī SSH2, bet tas ir jānorāda papildus. Tāpat, kā SFTP macēs aŗi SSH1 ja dikti vajadzēs...

Kā zināms, SSH1 ir salauzts un nedrošs.

 

Un FTP/FTPS varētu dodies aizkapā līdzi paķerot SMTP protokolu...

Link to comment
Share on other sites

Dermantīns

Update: Tox.im izmēģināju pazvanīt meičai uz Maskavu. Viņa mani nedzirdēja/neredzēja, bet es viņu knapi dzirdēju (sakari raustījās), tā kā laikam pagaidām nebūs variants (alfa).

Link to comment
Share on other sites

MakeMeGoAway

 

 

Bet tavā variantā - arvert pastkasti, izveidot jaunu vēstuli, izveleties adresātu, pievienot failu, wtf, kur telefons seivo bildes?, ok /DCIM/Camera, wtf kāds faila nosaukums?, ok thumbnail view, scrolojam scrollojam, jo sortings ir alphanumeric, atrodam, Send, "title and body are empty, are you sure" yes, sending.

 

Es nezinu, ko Tu tur aprakstīji, bet telefonā, lai caur e-pastu nosūtītu: Atver bildi, share, caur e-pastu, ievadi adresātu, send.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...