Jump to content

Mikrotik rūteri


ivo
 Share

Recommended Posts

Bruketajs

A, vot tas, ka pa taisno pie LTK stāv pieslēgts sat tūneris var būt par iemeslu pļaukai no tava sat pakalpojumu sniedzēja - pelnītai turklāt.

...un lai nav vēlāk jāatbild uz jautājumu - kāpēc - pateikšu uzreiz:

Dzīvo uz zemes daudz cilvēku/pedrīlu, kas skenē visu ip adrešu lauku un cenšas pieslēgties visiem redzamajiem ftp serveriem, viens no kuriem strādā uz tava sat uztvērēja un tādā veidā šie iegūst tavus pieslēguma datus un traucē tavam sat tv pakalpojuma sniedzējam...

Labots - Bruketajs
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ivo

    31

  • DJWoX

    14

  • ggg97

    16

  • JDat

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

A, vot tas, ka pa taisno pie LTK stāv pieslēgts sat tūneris var būt par iemeslu pļaukai no tava sat pakalpojumu sniedzēja - pelnītai turklāt.

 

Tu domā - no medus tecinātāja? Bet ja godīgi, nesaprotu, kas tur slikts, kāda atšķirība vai es to kasti pa taisno pie modema vai pie rūtera slēdzu?

 

 

 

Ivo, Tu tak modema šķepseli izrāvi uz ~minūti, tobiš, restartēji, vai ne?

 

Raustīju visādi. Tagad ir info, ka LTC, sakarā ar pieteikto bojājumu kaut ko pārkonfigurējuši savā pusē, vakarā skatīšos vai problēmas novērstas vai nē.

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Tu domā - no medus tecinātāja? Bet ja godīgi, nesaprotu, kas tur slikts, kāda atšķirība vai es to kasti pa taisno pie modema vai pie rūtera slēdzu?

Iepriekšējā postā pierakstīju kāpēc.

 

Un, drīzāk ir jautājums - kāpēc nelikt šo te uztvērēju aiz rūtera? 



Skumjākais gan ir tas, ka tiklīdz kautkas nesanāk, visi jūzeri bļauj - mikrotik ir mēzlz!!! Katrreiz to dzirdu un katrreiz tas mazliet derdzās... 

Link to comment
Share on other sites

Tā, paldies visiem par komentiem, situācija atrisinājās. Pa dienu, sakarā ar manu sūdzību, LTC novērsa kaut kādu gļuku savā pusē un pagaidām (tfu tfu tfu) nets normāli strādā. Arī caur rūteri. Kompīts gan labprātīgi uzreiz negribēja paņemt netu no rūtera - vajadzēja tīkla adapteri atspējot/iespējot, cik atceros nekad to nebiju darījis, viss vienmēr notikās tāpat, tikai ne šoreiz. Arī SAT tuneri aiz rūtera pieliku.

Jā, un vēl dīvaini likās, ka iekšējais pulkstenis rūterim uz 1970. gadu bija nometies - vai tad viņiem nav nekāda backup?

Jā, un ko viņš te vēl meklē, tas gan nav skaidrs...

post-57831-0-13471900-1359999626_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nu re. Nav nemaz tik sāpīgi. Ja gribētu apgūt tīkla lietas pamatīgāk, tad varētu rakties un saprast kas tev ar atspējošanu. Bai baterija jamam bija, neatceros. Es iebākstīju iekš NTP laika serverus un jamais rāda pareizu laiku.

Link to comment
Share on other sites

defaultajā konfigurāciaj uz SFP moduli ir uzlikts DHPC klieents. diseiblo SFP portu un klieentu uz šī porta ar sarkano krustiņu 

 

MT rūteriem nav iekšējās baterijas vai RTC iesaku uzlikt SNTP klieentu to var izdarīt caur termināli 

 

atveram winboxā termināli iekopējam divas šis rindiņas 

 

/system ntp client
set enabled=yes mode=unicast primary-ntp=194.8.16.6 secondary-ntp=62.63.137.4

 

darīts vienmēr būs parezis laiks 

ko var nokonfogurēt zem system clock 

Link to comment
Share on other sites

šādi?

post-57831-0-58915700-1360004689_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Logā ir ieraksts SNTP client configuratin changed by admin, tad jau būs OK :)

Link to comment
Share on other sites

Laika zonu taču var ielikt pie pulksteņa iestatījumiem, nevajag nekādu termināli.

Link to comment
Share on other sites

Nevar būt :) NTP arī var nokonfigurēt bez termināļa, tāpat kā 90% citu iestatījumu, var gan caur terminal gan caur winbox vai web.

Link to comment
Share on other sites

vispār jau es šamam pateicu lai visus laikus skaita GMT. Tā pat kā to dara visi pingvīni un velnēni. Man nav grūti pārrēķināt uz vietējo laiku. Bet nu tas tā offtopikam...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Hei!

 

pacelšu savu veco tofiku. Ir viena problēma, tik nevaru īsti saprast, vai saistīta ar rūteri vai tomēr kompīti. Sieva sūdzas, ka nevar normāli bezvadu netu lietot, vislaik kaut kas karās. Zonu uz kompja rāda it kā normālu. Man patiesībā līdzīgas problēmas ir arī ar telefonu, gadījumos ja esmu patālāk no rūtera, tomēr ne tik tālu, lai neķertu.

Šodien mēģināju palūrēt, kas darās rūtera logbookā (vakar vakarā kā reizi atkal sievai bija problēmas ar netu) un ieraudzīju šādu ainu.

post-57831-0-46368800-1369156183_thumb.jpg

Tagad nesaprotu, kur meklēt vainu. Nezonai nevajadzētu būt - rūteris atrodas privātmājas 2. stāvā, kompītis pirmajā. Māja nav liela, nav arī nekādu dzelzsbetona paneļu starp stāviem, kas varētu traucēt. Ar veco rūteri viss gāja, kamēr šis atdeva galus.

Būtu pateicīgs, ja kāds varētu ko sakarīgu ieteikt. Paldies.

Link to comment
Share on other sites

šāda aina man bija, kad savu S2 update taisīju uz 4.1.2.

Manā gadījumā nevis router gļuko, bet gan pats S2

Link to comment
Share on other sites

izslēdz visas power saving fīčas uz mobilajiem devaisiem 

ROS īsti neatbalsta tās fīčas

Labots - DJWoX
Link to comment
Share on other sites

specuks

Var būt sāksi ar to ka pateiksi kas pa rūtera modeli tev ir?Neviens no mums nav gaišreģis :))

Link to comment
Share on other sites

Dumjš jautājums - ko nozīmē abreviatūra ROS? Un kādas tieši fīčas jāatslēdz? Tās, kas iekš BIOS vai tās, kas kontrolpanelī?



 

 

Var būt sāksi ar to ka pateiksi kas pa rūtera modeli tev ir?Neviens no mums nav gaišreģis )

Vispār jau tēmas sākumā esmu norādījis (#21 posts).

Modelis RB2011UAS-2HnD-IN

Link to comment
Share on other sites

specuks

ROS=Router OS

http://www.mikrotik.com/software.html

 

Tātad šodien pēc konsultācijām ar ražotāja pārstāvi tika iegādāts RB2011UAS-2HnD-IN modelis.

 

Ja kas ne ražotajam ne ražotāja  pārstāvim nav ne mazāko zināšanu par produktiem un to iespējām.

 

Domāju vaina ir jaudu asimetrijā - RB nedzird portatīvo kaut arī portatīvais ļoti labi dzird RB. 

Pamonitore registration table kad karas internets

 

Es tev teicu ņem RB751U-2HnD bet neviens jau neklausas, visi gudri :))

Labots - specuks
Link to comment
Share on other sites

MartiniB

@SpecuksEs tev teicu ņem RB751U-2HnD

nu nezin, muusdieniigai tiikla iekaartai tomeer pienaaktos buut ar GB LAN portiem

Link to comment
Share on other sites

specuks

Nu tad RB751G-2HnD būs tas pats AR8327 kas uz RB2011. Ideja jau tur ka cilvēki vairs nemāk ieklausīties. Kaut kāda Tehnolenda pardevēi sakarina makaronus uz ausīm cilvēki arī tam notic. Un pec tam brīnas kapēc viss sprāgst nost tiko beidzas garantija.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja kas ne ražotajam ne ražotāja pārstāvim nav ne mazāko zināšanu par produktiem un to iespējām.

Spēcīgs apgalvojums - ražotājam nav jēgas par to ko viņš ražo... kaut kā negribas ticēt...



 

 

Es tev teicu ņem RB751U-2HnD

Speciāli tika jautājs ražotājam pēc jaudīgāka verķa ar plašāku pārklājumu - tika ieteikts 2011. Ja jau ražotājam nevar ticēt, kam tad var???

Intereses pēc varu nopirkt arī to 751 un patestēt, bet manī galīgi neraisa uzticību kaste bez ārājām antenām.

Arī tas bija iemesls, kādēļ izvēlējos 2011. vēl viens iemesls bija tas, ka 2011 ir jaunāks modelis. Jā un parasti arī par augstāku cenu tiek tirgots labāks produkts.

Link to comment
Share on other sites

specuks

Ražotājs zin kuras detaļas kurā vietā jauzliek un kā jasainstalē.

Izplatītājs zin - kas rakstīts brošūrās ko atsūtija produkta Izstrādātājs un aptuveni zin kurš produkts cik bieži sprāgst nost.

Izstrādātājs zin produkta priekšrocības, trūkumus,kādas tegnoloģijas ir izmantotas. Cik labs produkts , bez mārketinga tīri tehniskie parametri mW,dBm,dBi,metri u.t.t. 

   Pirkt nevajag vau aizdot tjūnigotu RB751U-2HnD patestēsi , uzrakstīsi atsauksmes bez mārketinga tīri no praktiskās pieredzes

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Леший

Mājās ir optiskais modems (LTC) un tālāk iet pa ethernet uz superīgo tplink rūteri, kas izdala wifi.

Gribu no abām ierīcēm tikt vaļā un skatos uz šo http://routerboard.com/RB2011UiAS-2HnD-IN . Kaut kā neizdevas atrast citu ierīci, kurai būtu gan SFP cage, gan wifi. Jautājums: vai tāds strādās ar LTC optiku?

Labots - Леший
Link to comment
Share on other sites

LTK mājas optika izmanto  GPON [džipon] – Gigabit-capable Passive Optical Network standartu. 

Nav manīts ka būtu šo standartu atbalstoši SFP. 

 

Tā ka nekas tur nesanāks.

Link to comment
Share on other sites

Man ar šis jautājums interesē - kaut kad biju aizdomājies, vai LTC modema vietā var piekabināt kaut ko citu.

Link to comment
Share on other sites

Nevar.

Tur ir ne tikai runa par standartu (GPON SFP eksistē), bet arī par to, ka ONT (GPON tīkla lietotāju gala ierīce) ir spējīga saņemt savu optisko plūsmu, atšifrēt to, samētāt pa portiem atbilstoši otra gala konfigam..

Katrs ONT reģistrējas LTC-gala kastē jeb OLT. Nespīd. Tas nav tas pats, kas ar DSL modemu, kur pietika zināt VPI/VCI numuru un vēl pāris parametrus.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...