Jump to content

Mikrotik rūteri


ivo
 Share

Recommended Posts

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ivo

    31

  • DJWoX

    14

  • ggg97

    16

  • JDat

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kāpēc? Kas viņam labāks, ja atskaita cenu? Kā jau teicu, konsultējos ar kantori un 2011 man ieteica dēļ krietni labāka pārklājuma, kas manā gadījumā ir svarīgākais kritērijs.

Link to comment
Share on other sites

"Jēga no FAT32? Ja man ir tīkla disks, tad viņu vajag ar NTFS failsistēmu."

Kāda jēga no tīkla diska ar NTFS? "serveris" taču nezinās ar kādu id darbojas Tava windows mašīna un balsoties uz to nespēs piešķirt/liegt pieeju.

Link to comment
Share on other sites

Da labi, FAT32 problēma ir failu izmēra limits, tādēļ arī ieminējos par to. Par pieejām, tur viss vienkārši, netaisos neko ierobežot.

Link to comment
Share on other sites

bet parāk uz ātrumiem nevajg sacerēties nebūs nekas NAS cienīgs. 

 

kadi wifi klieentis slēgsies klāt ? 

portatīvajam kāda wifi kartiņa ? 

Link to comment
Share on other sites

hvz, kādas nu tur kuram iebūvētas...



uz ātrumiem nevajg sacerēties nebūs nekas NAS cienīgs

hmm... kāds tad setups nepieciešams normāla NAS ierīkošanai?

Link to comment
Share on other sites

ja ir Win7 ted tās būs zem šejienes  var apskatiities 

Control Panel\Network and Internet\Network Connections

 

nu ja grib kā pie cilvēkiem tad tā ir atseveviški nas risinājumi kas ir dārgi ,bet toties ātri ~70MB/s nevis kādi 10MB/s kā tas būs uz routera bāzēta nas 

Link to comment
Share on other sites

uz 433UAH  vai cita ar Seriālo un USB var mēģināt uzlikt openWRT un tad caur to palaist printer serveri bet nu stabilitāti nevar garantēt :( 

Link to comment
Share on other sites

nop nav tādas iespējas un diez vai ar būs, MT jau nav nekads Asus 

Link to comment
Share on other sites

Guest biivers

Jebkurā gadījumā, lai izmantotu to ko var un vajag, bus jāprasa kādam palīdzība ... un ar to es domāju ne tikai kaut kādu sūdainu dhcp un nat... ir tik burvīgs fw un mangle, kā arī advancēts wireless konfigs lai izspiestu labāko konkrētajā vietā... tur ir ko pakonfigurēt līdz tiešām tiek iegūts labs produkts. Domājams, ja tiktu nodrošināta rūtera pieeja no neta, tad kāds to tīri par paldies varētu izdarīt, bet tikai tā, lai tas nepaliek par ieradumu... pretējā gadījumā, jāpērk plastmasas broadband un jādzīvo kā ir :D

 

rfit: tak pats mt jau sen nobļāvās ļoti skaļi un nopietni par to, kad kāds sāka jautāt par http servaku uz tā softa... jau tad tika pateikt, kas NEKAS tur vairāk nebūs, kā tikai rūteris un viss. Nu nebūs tur tīkla draiva, šārētu printeru un magnet klienta. nebūs! Ja to visu tik akurāti vajag, tad ņemam skaistu linux kasti un stutējam to visu kopā paši. Jā, arī to kas ir iekš mt. Vai arī pretējā gadījumā - lasam pirmās rindkopas pēdējo teikumu.

Labots - biivers
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Netaisīšu jaunu topiku.

 

Vai uz microtika RB/751 / RB951G var uztaisīt virtuālos AP? Vajadzīgs lai izveidotu vairākus wifi tīklus ar dažādām pieejām un autentifikācijas metodēm.

Vai uz viņiem var uztasīt WPE2 radius autentifikāciju (lai domaina useri tiek pie wifi) ?

 

Ar ko šie modeļi vēl atšķiras izņemot ar gigabit portiem (kas plikam AP, kā es plānoju viņus izmantot pēc manām domām ir lieki  - tā kā tā wifi neko diži ātrāk par 100 mbit/s nestrādā...  Vai tomēr strādā arī reālos apstākļos, ne tikai uz papīra?)

Link to comment
Share on other sites

Roland, jā un jā; RB751 ir arī gigabit versija savukārt RB951 jaudīgāks CPU un RAM, bet nav MMCX konektora, lai pieslēgtu ārējo antenu.

 

Atgriežoties pie iepriekšējās tēmas, nav kāds mēģinājis uz RouterOS virtuāli (funkcija Metarouter) uzlikt kādu linuxi? Agrāk eksperimentējot ar RB500/4.x nebij pieejami ārējie diski un resursi parasti aptrūkās, bet ar jaunākiem dzelžiem un OS versijām nav sanācis paeksperimentēt.

Link to comment
Share on other sites

RB951 tie paši 350-400MHz  bet stipri mazāka jauda. Praktiski vairāk par 100mbit ir novērots tikai testējot. Virtuālos AP var uztaisīt sīkāk neko nepateikšu.

Link to comment
Share on other sites

Specuks, es apskatīju specifikācijas 

http://routerboard.com/RB951G-2HnD

TX power 30dBm

CPU speed 600MHz

 

Un

http://routerboard.com/RB751U-2HnD

TX power 30dBm

CPU speed 400MHz

 

Tātad RB951 ir niknāks CPU, tik jautājums cik tas noderīgi parastam AP.... Ja izmanto kā ieejošo rūteri ar QoS, firewall, tad jā.

Bet kur rāvi ka 751 ir niknāks raidītājs? Viņam var ārējo antenu pieslēgt, bet man nevajadzēs vērsto antenu. Tiks izmantoti kā AP biroja ēkā. 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Tagad ir iekrājusies neliela ekspluatācijas pieredze un vienu zinu droši - nekad mūžā vairs neizvēlēšos Mikrotik. Visu laiku it kā darbojās normāli, bet gadījās problēma ar LTC modemu - vienlaicīgi darbojas tikai viens no portiem - vai nu 1 vai 4. Un tagad situācija ir tāda, ka piespraužot datoru pie modema pa tiešo nets iet, bet mēģinot pielikt rūreri - neiet ne sitams. Man jau pašā sākumā tika ar lielu čakaru izdevās piedabūt to sūdu strādāt, arī tagad uz brītiņu sanāca, bet vairs nē. Viņš taču pat neklausa komandām DHCP release un DHCP renew.

Īsāk sakot  - labprāt iemainītu to sūda mikrotik, praktiski jaunu, pret dajabkādui normālu rūteri, kas vienkārši DARBOJAS!!!

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

Jau sen bija skaidrs ka tev nederēs Mikrotik. Tev vajag useris vulgaris risinājumu. Tas ka MikroTik strādā, tas ir skaidrs. Pavisam cita lieta ja useris nemāk ar jamo apieties... :D

Link to comment
Share on other sites

Droši vien tā arī ir. Bet tad ir jautājums - kādi viņam vispār plusi, salīdzinot ar citiem?

Un ja man viņu uz vietas sakonfigurēja priekš LTC neta, tad viņam ir jāstrādā vai nav? Un ja viņš vienu brīdi strādā bet otri nē, tad droši vien tā nebūs mana vaina.

Un instrukcijai tā kā būtu jābūt vai tomēr nē?

Link to comment
Share on other sites

Saka ka jamiem lavs WiFi ir. Manam gan tāds sūdīgāks WiFi. Blakus istabā knapi strādā. Uz garantiju nevaru nestm jo jau iebāzu degunu iekšā, bet sarunāju ar MT darbinieku ka kaut kad iedošu jamam lai paskatās. Varbūt man ir pirmā revīzija un nav kāds filtriņš ielodēts vai tml. Tātad globāli: Labs WiFi.

 

Var kārtīgi sakonfigurēt. protams, arī man bija problēmas un vēt līdz šai dienai neesmu iebraucis kas ir ar Firmware update un licencēm. Vardu sakot, tiem, kuri zin un saprot, jamais ir labs verķis. Piemēram uzrakstīju skriptu, kurš čeko kas internets pazudis un  mēneša beigās nosūta e-mail provaiderim. Provaideris savukārt atskaita no ikmēneša rēķina downtime. Gribēju uPnP. Sagooglēju kā jamo organizēt. Portu forward lietas, laba caurlaidība. Labi kontrolējams. Var trafiku skaitīt ar jamo. Var Radius darbināt. Nu daudz tur visādu knifiņu, kuri ir patīkami ja saprot vai grib saprast tās lietas.

 

Instrukcija MT mājaslapā WiKi formātā. Samērā lietojama. Var forumā palasīt/paprasīt kaut ko.

 

LTC nelietoju, bet jāsaprot kas un kāpēc neiet, tad var arī sataisīt lai rūteris pats tiek galā ar LTC debīlismu. Kaut vai organizēt ka ar divām drātim MT pieslēdzas pie diviem LTC portiem vai vēl kaut kādu izvirtību.

 

Vardu sakot. MT ir manta pareizajās rokās. Userim vulgaris var kaut kas nepatikt.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Mjā. Mikrotik nav tas, kas strādā pats no sevis kaut kā automātiski, nevienam nesaprotamā veidā. Taču loģiski sakonfigurēts, tas ir uzticams, pat pie lielām slodzēm.

User-vulgaris vajadzībām labāk tad derēs TL-WR842ND, ko arī varu piedāvāt minētā topika starterim, apmaiņā pret viņa Mikrotiku.

Vēl vairāk - tiks uzlikta paplašināta OpenWRT sistēma uz tā routera un pieliktas pagaras 8db antenas, lai ir labāks pārklājums un, ja būs info par printeri , būs arī tas lietojams pa tīklu.

Kas attiecas uz rūtera izmantošanu kā cietā diska koplietošanas serveri - aizmirtsam un nomierinamies.

Ja nevaram nomierināties - Cubieboard + baroklis 12v/5v un cietais disks - pumpējam torrentus un koplietojam pa tīklu skaisti un ātri.

Tā, lūk!

 

P.S.

wiki.mikrotik.com ir zelta vērtē tiem, kas tomēr vēlas saprast kāpēc kautkas nestrādā un kā izdarīt lai strādā.. :D

Link to comment
Share on other sites

Ivo, kāds bija Tavs līdzšinējais WiFi rūteris, un kas konkrēti neapmierināja tajā SOHO Vulgaris? 

 

p.s. man pašam tikai SOHO vulgarisi vien bijuši un viss noticies.

 

 

 

wiki.mikrotik.com ir zelta vērtē tiem, kas tomēr vēlas saprast kāpēc kautkas nestrādā un kā izdarīt lai strādā..

 

 

Ar šitādu attieiksmi mikrotikam P.R .neuztaisīsi. Bet viņiem jau arī gribas pārdot. 

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Es jau arī cerēju uz labāku wi-fi, bet nav. Tāds pats kā vecajam linksys vien ir. Izvirtības man īstenībā nevajag nekādas. Vajag lai STABILI 24/7 strādā nets stacionārajam ar vadu, dreambox arī ar vadu, kā arī kādiem 3 bezvadniekim (neskaitot telefonus). It kā viss ir OK, vienīgā problēma - šis nez kādēļ nemāk pats piekonektēties LTC un saņemt DHCP adresi. Atstājot uz kādu pusstundu pie modēma, gadā arī ka atrod, bet ne vienmēr. Kamēr nebija problēmas ar LTC modemu, tikmēr jau viss gāja pēc pirmreizējā čakara. Tagad uz brīdi aizgāja bet pēc tam vairs nē. Viņš jau pat quick start tabā nemāk parādīt IP adresi, kurai piekonektējies un arī to vai vispār wanam ir vai nav pieslēdzies.



Ivo, kāds bija Tavs līdzšinējais WiFi rūteris, un kas konkrēti neapmierināja tajā SOHO Vulgaris?

Bija "tāds kā visiem" - Linksys WRT54GL, neapmierināja tas, ka nosprāga jamais. 

Link to comment
Share on other sites

ggg97! WTF? Kāda attieksme. Jamajiem ir savs tirgus segments. Nav pārāk tendēts uz NEXT=>NEXT=>NEXT spaidītājiem. Tie kuriem vajag, tie arī pērk un lieto. Neba tagad MT mēģina izsist širpotrebu ārā no tirgus...

Link to comment
Share on other sites

Es jau arī cerēju uz labāku wi-fi, bet nav

 

 

 

Raidītāja jauda jau viņam bez maz vai 10x lielāka, bet lai WiFi performance uzlabotos, arī uztvērēja jūtībai jābūt augstākai. Neko negribu teikt sliktu par mikrotik,nav bijusi saskarsme. Vienkārši pats taustos. Ir sens aļa sapnis kaut ko no N un ar Giga portiem paņemt.

 

 

 

Jamajiem ir savs tirgus segments

 

 

Kurā reģionā viņiem tas segments? Ja Latvijā, tad te tirgus maziņš, un ja nespēs izkonkurēt SOHOčus next next interfeisā, tad skuju taka viņiem soho lauciņā.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Iedzer nomierinošu tējiņu! Līdz SoHo lauciņam jums, kā rāpus līdz Talsiem

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Mēs tak paliksimies labi draugi, vai ne? Lai arī savu dzimšanas gadu Tu tā arī esi aizmirsis uzrakstīt...

Link to comment
Share on other sites

Domāju ka paliksim. Vienīgi cērt tā tava MT būtības nesaprašana.

 

Man darbā ar SOHO rūteri jau ir pa īsu (neesmu saistīts ar IT lietām). Nelaidīs tak WiFi userus (ciemiņi) darba networkā iekšā...

Labots - JDat
Link to comment
Share on other sites

Vispār jau MT savus vienkāršākos rūterus pozicionē kā SOHO, tātad uz to lauciņu viņi tomēr tēmē.

Un - jautājums tiem, kas gudri noliek parastos jūzerus, bet nevienu vārdu par tēmu "kā sadraudzēt MT ar mājas DSL" tā arī nav pateikuši - vai rūterim, ko ražotājs sakonfigurējis konkrēti priekš darba ar mājas DSL ir vai nav jāspēj automātiski paņemt DHCP adresi un "padot" netu tālāk? Jā vai nē?

Link to comment
Share on other sites

Atblides vietā pretjautājums: kas LOgos notiek? Ko tavs MT par to visu saka? Bez tam man nav LTC kā suga. Nevaru komentēt jamo gļukus.

 

Varu apteikt vienu. Ja nesaliek uz MT vairākās vietās vajadzīgo tad vai nu nav interneta vai nu ir stipri gļukains.

Labots - JDat
Link to comment
Share on other sites

kas LOgos notiek? Ko tavs MT par to visu saka?

ēēm... zinu, ka dumjš jautājums, bet tomēr - kur un kā tie logi apskatāmi?

Link to comment
Share on other sites

OK, vakarā būšu mājās, palūrēšu. Uzzvanīšu arī ražotājam, pajautāšu pēc padoma.

Link to comment
Share on other sites

Tak Mikrotik router ir pailkuši userim draudzīgāki.

Winboxā ir Quick set - tur arī baksti iekšā, kas ir vajadzīgs.

Link to comment
Share on other sites

kāds tev ir LTC modēms ? 

item_339_Thomson_speedTouch_546_v6_f_WEB

šis ?

 

varbūt sācis gļokot un tā ? iesaku aiznest uz LTC centru un lai dod jauno vietā. 

 

logā skaties pēc ether link down un tad up 

Link to comment
Share on other sites

Par modemu - jā tas pats. Un tur atsevišķs stāsts.

Līdz aizvakardienai viss gāja. Bet tad pēkšņi vairs nē. Problēma, kā izrādījās pēc rūpīgiem testiem - modemam vairs vienlaicīgi strādā tikai viens no Ethernet portiem. Setups man bija tāds, ka 1. portā (modemam) stāvēja pieslēgts SAT tuneris, savukārt 4. portā rūteris ar visu pārējo saimniecību. Vienā brīdī - SAT tunerim nets ir (šāre strādā), bet kompim - nav. Beigās izsecināju, ka pieslēgdzot kompi pa taisno arī neta nav. Atslēdzot nost SAT - nets parādās. Pieliekot caur rūteri - nav. Tad pēc kāda laika tomēr parādījās un tad atkal pazuda. Pa taisno iet.

Kaut kā tā. Piezvanīju LTC pieteicu bojājumu, ceru ka jamie samainīs to modemu. Pēc tam skatīšos tālāk.

Sazvanījos arī ar Mikrotik, izstāstīju situāciju, šie arī tā kā vilka uz to, ka nomainot modemu vajadzētu aiziet.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...