Jump to content

Mikrotik rūteri


ivo
 Share

Recommended Posts

Tā kā esošais rūteris ir izbeidzies, vajag jaunu rūteri. Jautājums, kuru modeli izvēlēties mājas vajadzībām un kā viņiem ar konfigurēšanu - es dzirdējis, ka tur paliela jāšanās. Vajadzīgs iespējami labāks bezvadu tīkla pārklājums. 

It kā skatos uz Mikrotik, šo modeli:


Vai varbūt šo te (jaunāks modelis)?


vai vēl kādu citu?

Viņiem  tiešām ārējo antenu nav? Jāliek papildus, vai tāpat būs OK?

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ivo

    31

  • DJWoX

    14

  • ggg97

    16

  • JDat

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tepat forumā, vienā topikā bija saite uz vienu krievu lapu, kur pa soļiem bija parādīta mikrotik rutera konfigurēšana konkrētam setupam. Man, kurš savām vajadzībām konfigurējis tikai veikalā nopērkamos soho ruterus, tas izskatijās uz dullo neceļams pasākums.

Labots - ggg97
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

951G viņu LV lapā nemaz nava. 2011. sērija - tur pārāk daudz kas lieks.

Vispār jau interesanti, kas liek viņiem speciāli ražot sarežģīti konfigurējamus rūterus. Varbūt labāk ņemt kādu parastu rūterīti, kuru piespraud un viss iet?

Vai varbūt viņi pie sevis var uzreiz uzkonfigurēt?

Link to comment
Share on other sites

Gan jau Krustpils 15 viņi arī visu Tev varbūt sakonfigurēs. tikai Tav tad precīzi janodefinē Tev nepieciešamais setups.

Link to comment
Share on other sites

Nu, ja es pasaku, ka vajag lai strādātu pie LTC DSL modema, ar to būs par maz?

P.S. Vēl nebūtu slikti, ja rūteris uzturētu printera un tīkla HDD šārēšanu, nez tie mikrotiki uztur šādu lietu?



palaist SNTP un uzlikt WPA2

ja vien es zinātu, ko tie lamuvārdi nozīmē... 

Link to comment
Share on other sites

O.K. ir jau labi, tikai lai juseris vulgaris atšķir Krievijā tik populāo PPPOE no pie mums populāro DHCP. Tas tikai sākums. Jums, tīkliniekiem, tas kā divus pirkstus... Kur nu vēl izprast tīklā atrodamos manuāļus.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

ieleja par printer serveri kļūdies to gan vēl softs neļauj. 

 

tagad kopš ieviesa quicset http://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Quickset

un defultais konfigs http://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Default_Configurations tu pieslēgsi wan un lan portos tīkla vadus un viss jau strādās bez jebkadas konfigurācijas 

 

konfigurēšana basic līmeni ir vienkrāša 

 

arī portu ffw nav nekada raķešzinātne :D http://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Initial_Configuration#Port_forwarding

 

galvenais nav jābaidās no termināļa http://wiki.mikrotik.com/wiki/How_to_configure_a_home_router

Link to comment
Share on other sites

Tu mani saintriģēji paķert mikrotik rūteri. Strādāju es, maigi sakot, pavisam netālu no K15. Man kāreiz drīz viens WiFi N būs nepieciešams. Bet tas noteikti nebūs rīt. Tikai lūdzu bez PM. Kasparu es pazīstu.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Paldies visiem par konsultāciju. Pirmdien uzzvanīšu viņiem un noskaidrošu visu precīzi, bet pamatā ideja skaidra.

Link to comment
Share on other sites

Varu pateikt par šo klienta rūteri : http://www.router.lv/product/113/lv/  -konfigurēšana elementāra, zona, neskatoties, ka abas antenas iebūvētas, es pat teiktu, krietni labāka kā Linksys populārajiem rūteriem. Par USB šārēšanu, šī fīča pagaidām nav bijusi izmantota, neko nevaru teikt.

Link to comment
Share on other sites

Tad nākamais jautājums Spečukam. Kā viņš ārējās antenas piešpandorija tam ruterim? Tur ir tikai viena ārējās antenas ligzda uz RX/TX. Piekam, tā nav SMA, tātad jāmeklē perehodņiks. Divas pārējās, kur atsevišķi iet RX un TX katrai, ligzdas acīmredzot jāierīko ar lodāmura palīdzību. 

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Tātad šodien pēc konsultācijām ar ražotāja pārstāvi tika iegādāts RB2011UAS-2HnD-IN modelis. Ir krietni dārgāks, bet man viena svarīgākajām lietām ir labs wi-fi pārklājums privātmājā un vēlams arī dārzā.

Uz vietas tika arī sakonfigurēts. Bet nu pilnīgi gludi vis negāja. Aizvedu mājās, sapspraudu, pieslēdzu... nekas nenotiek. Situācija nav sveša, viss kā parasti :D

Pēc nelielas čakarēšanās sapratu, ka ielogoties viņā arī nevar, bet kā izrādījās, viņš nez kādēļ nemaz nebija "piestartējies". Bt sākumā mekēju netā (tā arī neatradu), kāda tad šim ip adrese. Instrukcijas līdzi nekādas. Beigās atradu, ka uz kastes ir uzdrukāta instrukcija, kas sastāv no veselām 4 rindiņām. OK, vienā no rindiņām bija minēta adrese. Manipulācija "štepselis ārā, pagaidam, iekšā" nostrādāja un rūteris piestartējās.

It kā viss OK, bet nets vienalga neiet... ielogojos, ieeju konfigurācijā. Skatos WAN IP adrese 0.0.0.0 tātad nav atrasta. Ķeksis pie "static IP address"... hmm laikam nav labi, man tak nav ne jausmas, kāda tur ievadāma... ieliekam ķeksi pie DHCP. Spiežam pogas "release" un "renew"... nekas nenotiek - kā nulles tā nulles. Vēl šur tur paložnāju iekš konfiga utt. un vienā brīdī skatos... nets tomēr iet... kaut gan iekš IP adrese laukā joprojām nulles. Bet nu labi, ja iet tad iet, veram visu ciet.

Tā lūk īsumā - viss strādā, bet kas un kā .. HVZ. Protams, pašlaik pirkums tiek ar rumu/kolu apmazgāts, cerams, ka tas palīdzēs :D

Bet jautājums palika tomēr - vai atstāt kā ir, vai tomēr sameklēt kāda ir reālā IP adrese un ielikt viņu kā statisko? Ko es ar to iegūšu?

Link to comment
Share on other sites

Skaidrs,

Kā ar printeri, var viņam pieslēgt pie USB un šārēt?

Link to comment
Share on other sites

tak augstāk ir rakstīts par printeri. vienmēr vari uzlikt linuxu un sataisīt visu kā pašam patīk.

Link to comment
Share on other sites

Rakstīts ta rakstīts, man vajag instrukciju tējkannām. Linux likt, sorry, neesmu datorģēnijs.

Link to comment
Share on other sites

Ivo, Tu šito nopirki? Es Tev novēlu tik pat istabu Tavā mājā, cik LAN portu šim rūterim!

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Jā. Paldies par novēlējumu :)

Man tas portu skaits nav svarīgs, galvenais - wi-fi pārklājums.

Link to comment
Share on other sites

Rakstīts ta rakstīts, man vajag instrukciju tējkannām.

ok.

 

tulkoju

jā, var šārēt USB HDD, bet nevarot šārēt printeri

par instrukciju soli pa solim

1. Nav iespējams, kā jau rakstīts.

2. Aizmirsti!

3. Profit.

Link to comment
Share on other sites

Tās omnidirect antenītes tādas nelielas. Cik decibellu viņām? Es, kad saviem Asus un D-link defaultās antenītes nomainīju uz TP-link 8dB garajām ūsām, RSSI uzlabojās būtiski. Bet viņām ir SMA konektori, nezinu kādi konektori Tavam RB2011UAS-2HnD-IN. Tad vēl, virs LAN portiem rakstīts: Gigabit ports un fast ports. Uzmini, kuros portos lan kabeļus spraudīs user vulgaris. Protams, mēs visi gribam, lai būtu fast...

Link to comment
Share on other sites

Es protams saspraudu gigabit portos, kaut gan reāli jau atšķirības nekādas :D

Link to comment
Share on other sites

Teorētiski, jā, bet reālais ātrums datu lasīšanai no HDD, nerunājot par Wireless datu pārraides ātrumu, tak smagi atpaliek no 1 Gb/sek, vai ne tā?

 

OK, piespraudu pie USB ārējo cietni, tīklā viņu neredzu. Tātad pa vienkāršo nesanāks. Būs rīt jāzvana un jāprasa pēc manuāļa, citādi nav ne mazākās saprašanas ko tas aparāts var un ko nē.

Link to comment
Share on other sites

Raidīšanas jaudu jā. Bet ruterim ir arī jāuztver, to arī var regulēt? Šitas gan attiecas uz pilnīgi visiem ruteriem.

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Teorētiski, jā, bet reālais ātrums datu lasīšanai no HDD, .... tak smagi atpaliek no 1 Gb/sek, vai ne tā?
 

 

Reālais ir pat līdz pat 50 % no 1Gb/sek., tā kā gigabitu iekšējais tīkls ir pat nepieciešams. 

Link to comment
Share on other sites

Paldies par linkiem. Jā, izmantoju winbox.

Ahā, tas cietnis jāformatē... tas nu gan nav labi... diez 2.5" cietnis bez barošanas strādās?

Link to comment
Share on other sites

Zinu kā varu garantēt. Bet nevēlos lieku spraudni rozetē.



te būs manuālis ka nokonfigurēt SMB

Izmēģināšanai piespraudu USB flešu - neatrod viņš nez kādēļ tajā store list un nepiedāvā formatēt. 

Link to comment
Share on other sites

oki pamegini windowfsā vispirms noforamtēt fat32 tad vajdzetu atrast 

Link to comment
Share on other sites

Jēga no FAT32? Ja man ir tīkla disks, tad viņu vajag ar NTFS failsistēmu.

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

nop 

 

RouterOS izmantos ext3 failsistēmu 

 

zem system resources usb kkas paradas kad pievieno fleshu ? 

post-61919-0-25711700-1358838470_thumb.png

Labots - DJWoX
Link to comment
Share on other sites

tik cik ext3 atļauj, bet tik liela partīcija formatēsies ļoti ilgi. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...