Jump to content

HDD nobrucis?


Marisx08
 Share

Recommended Posts

Sveicināti visi Boot.lv lietotāji,

Vēršos pie kāda lielāka IT sapratēja nekā esmu es pats.

 

Tad nu sīki aprakstīšu kas ir noticis.

 

Dators nav nekāds ''Gaming'' un pakalpojis arī nedaudz. Gājis ir diezgan ilgi, bet tad kādu rītu, datoru ieslēgt nevarēja. Tad nu aizvedu uz remontu, un ko man pastāstija tur. Teica ka vaina varētu būt ar mātesplati, jo nekas cits nav redzams. Itkā software ir viss kārtībā, ne vīrusu, ne kaut kā cita. Tad nu speciālists pastrādajis ar detaļām, mainijis, un beigās izsecinājis ka ieslēgt datoru var pamainot RAM uz citiem slotiem.

 Pirmajās 3 dienās pēc remonta viss bija normāli, tad atkal nācās pamainīt RAM vietām. Bet tad kādu rītu dators vienkārši sāka ļoti bremzēt. Ielādējās ātri, visas programas palaistas, bet nu kad veru vaļā kaut ko nākas gaidīt diezgan ilgi. Atverot Google chrome, rādās ka neviens ''spraudnis'' nav pievienots, kā arī @ inbox.lv / youtube.com brūk nost Adobe flash.

Tad nu sāku meklēt risinājumus internetā.

 

Sistēma:

 

Windows XP Professional SP 3, Ver. 2002

 

Datora parametri:

 

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+ (2.60GHZ)

2,87 GB RAM ( 1GB + 2GB )

LITE-ON DVDRW SOHW-1673S

Video karte: NVIDIA GeForce 8200

(Ja vēl kas vajadzīgs no parametriem, varu iesniegt)

 

 

 

** Ko esmu darijis vai veicis **

 

Tad nu meklēju Google, un uzgoogloju ka dažiem ir bijis tāpat kā man. Dators pēkšņi sācis ''lagot''.

Pirmais ko arī iedomājos bija veikt Check disk.

 

Tad nu : Start - Run - chkdsk /r

Nu skatos kā skenē, un boom. Uzmetās:

The record segment 2876 is unreadable

The record segment 2877 is unreadable

The record segment 2878 is unreadable

The record segment 2879 is unreadable

 

(Īsti nezinu kas šis te ir, bet nu domāju kaut kas saistīts ar HDD)

 

Vēlāk dators palaidās, viss notikās, vairs ne lagoja, ne metās errori @ Google chrome.

Bet nu visam kādreiz pienāk beigas, un pēc nakošā restarta viss pa vecam. Neko nevar ieslēgt (Izņemot mozila firefox, caur ko tagad rakstu)

 

Nu domāju, kā lai paskatos kur un kas ir pie vainas.

Start - Run - msconfig - Tools - Event viewer.

Un kas parādās

Tieši dienā, kad  sācis lagot, ir uzmeties šāds te errors :

http://www.bildites.lv/viewer.php?file=3yvb7vwngk0c8ltmw9hk.jpg

 

Tad nu skatos kas vēlāk ir gājis greizi, un aptuveni pēc 9min uzmeties šāds te errors, kurš bija turpinājies līdz brīdim kad veicu chkdsk /r

http://www.bildites.lv/viewer.php?file=iyjam51ald2105vsshw.jpg

 

Esmu laidis caur Safe Mode + Network, Nekādas problēmas tur nav bijušas, varēju ļoti ātri atvērt gan My Computer + Add/Remove programs ( Add/Remove programs nevarēju nekādīgi palaist bez Safemode, tāpat kā tagad)

Esmu licis Last known good configuration, bet nekā.

 

Vienīgais, ko biju ievērojis, kad man bija AVG (Pašlaik izdzēsu un ieliku Microsoft Security Essentials, jo AVG nestrādāja, un saplīsa,kad viss šis notika)

AVG uzrādija ka System restore punktos ir bījuši vīrusu, tapēc tos ir izdzēsis, un man nav nekādu ideju, kā varētu veikt System restore, un vai tas kaut ko dotu.

 

Tad nu prasu palīdzību Jums, IT saprotošiem cilvēkiem, kas kaut ko saprot no datora un detaļām.

Paldies,

Gaidu atbildes.
 

Link to comment
Share on other sites

Neatceros, kad ir HDD mainīts, Mātesplatei ir ~4 gadi. Video karte jauna. Dators nav no tiem vecākajiem. Un servisā īpaši neko nepateica, ka vienīgi gļuko mātesplate. Bet nu mātesplate itkā nevarētu izraisīt to, ka dators ieslēdzoties baigi lēni domā?

Link to comment
Share on other sites

Nevajadzēs, paši svarīgākie dati stāv uz Flash, par to jau padomāju pirms kkur līdu iekšā, par spēlēm viss vienalga. Svarīgi dokumenti stāv droši flašā.

 

Bet nu ir iespējams kaut kas vainīgs ar software? Jo tā pēkšņi no nekā HDD sabrucis? varbūt tur vēl kaut kas, beigās sanāks jauns HDD + tas pats nobruks.

Labots - Marisx08
Link to comment
Share on other sites

Uj.. pēdējā laikā sprāgstoši HDD ir sērga.. laikam kāds bacilis izplatās :D:)

 

Nāksies vien tev brist uz bodi pēc jauna HDD..

Link to comment
Share on other sites

Flašs noteikti nav drošākā vieta, kur glabāt svarīgu info!

Ja jau serviss nespēja konstatēt mirstošu HDD, tad sāc ar to, ka pamaini servisu!

Link to comment
Share on other sites

Nu bija itkā ideja pamainīt serveru, nu flash nav drošs bet pašlaik neko citu īpaši ar nevaig. Pietiek ar 100mb failiem, cits nekas tur nav vajadzīgs.

Paldies par atbildēm. Skatīšos ko tālāk darīt :).

Link to comment
Share on other sites

Viss vienkārši. Iebootojies un pastrādā no kāda Live CD. Pie tam ar pieslēgtu un arī ar atvienotu HDD. Ja problēmu nav - HDD metams. Ja problēmas paliek - jārok tālāk, MB virzienā.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Bet nu ir iespējams kaut kas vainīgs ar software?

 

99% cieto disku ir miruši pēc tam, ka uz viņiem ir tikusi uzinstalēta un lietota kāda programmatūra.

Tikai kāds 1% cieto disku ir sasisti nafig vai citādi saplēsti, pirms vēl programmatūra tur paspēta uzlikt. No sērijas - gāju mājās no veikala, pakritu, sasitās. :sorry:

 

 

Secinājumi? Mirušo cieto disku vairums ir tikuši lietoti. Gribi drošību - nopērkot cietni, noliec to plauktā un nelieto. Bet arī 100% drošību neviens negarantē. :D

 

Ja nopietni, tad cietni traumēt vari brutāli raujot ārā elektrību / uzkarinot datoru citu detaļu defektu dēļ (bojāta RAMa, piemēram), kad cietnis pusceļā tiek apstādināts. Tie ir riska momenti. Bet tā, ka Nortons vai Kasperskis vai MS Ofiss vai cita programmatūra kardināli bojātu cietni - muļķības.

Link to comment
Share on other sites

Sīka piebilde pie usver teiktā - ļoti piemērots :butcher:  rīks HDD nokaušanai ir arī bojāts, vai pārāk vājš baroklis.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...