Jump to content

Amps/resīveris priekš četrām S90


Recommended Posts

Sveiki, būtieši.

Iespējams mana īpatnība, bet S90 uzskatu par kultūrvēsturisku vērtību kura jātur savā īpašumā... :D  Tā kā bija labs piedāvājums, no viena pensionāra daudz nedomājot iegādājos vēl vienu komplektu S90B (8 omi, RMS 35W, freq. 25Hz - 25KHz).

Primārais tumbu komplekts bija vecāka tipa S90 (4 omi, RMS 35W, freq. 31Hz - 20KHz).

Neesmu liels zinātājs audio, tādēļ jautāju biedriem - kādu ampu/resīveri, lai skatās šīm 4 tumbelēm, lai viņas smuki un pietiekami skanētu, un pastaks viņas vispār vilktu?

Cik noprotu nepieciešams tāds, kuram ir 4 kanāli, kur RMS uz katru kanālu ir ne mazāks kā ~70-80W (biju dzirdējis, ka ampa RMS jābūt uz pusi lielākam kā tumbas RMS)? Un kā ar pretestībām? Zinu, ir pastaki, kuriem kanālam ir 2 pretestības - piem. gan 4 gan 8 omi.

 

Varbūt kādam ir arī kas piedāvājams?

Danke.

Link to post
Share on other sites

Tur korekti būs tikai 2 atsevišķi stereo pastiprinātāji.

Tiem, kuriem ir A un B spekers, tie ir tikai divi paralēli (cerms) saslēgti kontaktu pāri, 4 kanālu tur nav.

Link to post
Share on other sites
Kaspars12

spainiss2, un ja sagribas(sagribēsies) ieslēgt A+B :D

 

Vispār jau es viņas visas 4 pārdotu un nopirktu ko pieklājīgāku, tagad s-90 pa labu naudu tirgojas. Ja ļoti gribas, tad jāsamaina viens pāris uz 8om, un tad no kāda boot biedra jāpaņem kātīgs stereo pastiprinātājs, kas tos 4om turēs.

Link to post
Share on other sites

Varētu jau uzreiz brēkt, lai ņem D klasi, bet tur varētu būt problēmas ar tiem 4 omiem.

 

Paskaties vien, ko Longdžons piedāvā un ņem ciet.

Link to post
Share on other sites

[media]

[/media]

 

te laikam kaut kas tāds briest :D

 

nu nezinu, tās tumbas nav vienādas....visas 4 reizē darbināt ir  sviests. bet ja ļoti gribas - vari darbināt....laikam lētāk resīvers, tikai jāskatās lai tur 4 omus. tad var visas 4 izmantot vienlaicīgi....vai arī 2 atsevišķi pastiprinātāji...

Link to post
Share on other sites

Visas 4 vienlaicīgi pie 2 kanāliem ar parastu ampu darbināt nevarēs. Un vai vajag? 

Link to post
Share on other sites

O. K., sapratu, ka tikai muzonam toč nevajag 4. ;)

Sazvanījos ar LongJohn. Kurš jūsuprāt no LongJohn tirgošanā esošajiem būtu vispienācīgākais?

Link to post
Share on other sites

4 pie viena ampa nesanāks. Man šobrīd ir Marantz PM-50, atdošu pa 65. Tas der gan 4 gan 8 om variantam. Ivo piedāvātais Šervudas mežs arī nav slikts.

Link to post
Share on other sites
Konstatators

Jopcik mīzīt, ko ta visi tik iecietīgi pret asinieciēm palikušies, it sevišķi pret 4 gb. sound wall (Osscar links, joooppciik haifais!) komplektu? :mrgreen:

Citu reiz gudri deklamē, ka s90 esot aPBZolūti nekam nederīga malka un taisa tik troksni, kas 100% atbilst skaņām, kādas rada pakaļa zem ūdens, kur nu vēl par četrām runāt... :)

Edited by Konstatators
Link to post
Share on other sites

nu jādzīvo ar to kas ir pieejams...apmēram tā...man ar kaut kur vēl ir H150 :D šad tad var viņas paklausīties.pie nosacījuma ja viņas nav sapuvušas, "izgrabinātas", iemīcītiem kalpakiem, izsvilinātiem pišķikiem (kā 90% šo tumbu jūzeru) vai krāsotas, mūdotas etc..kas ar ir gana populāri :D 

Link to post
Share on other sites
Kaspars12

Konstatator, autors ar šo "S90 uzskatu par kultūrvēsturisku vērtību kura jātur savā īpašumā" lika noprast, ka s-90 paliek, un brēkšana par to, cik labas/sliktas ir lieka!

Link to post
Share on other sites
Konstatators
brēkšana par to, cik labas/sliktas ir lieka!


Kaspis

Kopš kura laika tas kādam te baigi interesē? :D IMO ir viena tāda kategorija, kas savā haiendiskajā domāšanā vispār uzskata par svētu pienākumu sperties visās durvīs (tofikos) un pie pirmās izdevības nolikt šitās budžeta kastes zemāk par jebkuru zāli, pat tad, ja par s90 nemaz nav saruna :D


 
Link to post
Share on other sites

S90 protams ir sūd*, bet man tak savs Marantz ir jāpārdod! :D

 

Ja es sākšu ieteikt iet uz saloniem (BTW kā D-pils , K-pils un Jē-pils pusē ir ar High End saloniem?), tad tur autoru ne tikai pierunās citas skandas nopirkt, bet arī citu stiprekli, kas man nav izdevīgi nu itin nemaz :D

 

PS Pirms pāris dienām trīs stundas uzkavējos Lapinska sabiedrībā. Uzzināju daudz jauna par cionistu sazvērestību! :pooh_go:

Edited by Tornis
Link to post
Share on other sites

Varu piedāvāt trešo pāri. :) Nu jau gadus 7 aizvestas uz laukiem un šobrid tikai put(glabājas siltumā). Pirms aizvesšanas viss bij OK, viss skanēja kā vajag, vizuāli ari nesliktā stāvokli,par Omiem un citiem parametriem gan nevarēšu pastāstit-jāskatās. Ja kādam ir interese varu palūkot. Braucot no latgales pie Tornis pakal Marantz puscelā var paņemt ari skandas. :) 

Link to post
Share on other sites
alusbundza
S-90 NAV sūds.

priekš ikdienas fona un tusiņiem nav nekas labāks par tādu naudu dabūjams, tas ir skaidrs neviens normāls audiofīls takš nevazās savas dārgās kvalitatīvās tumbas pa pirtīm un citām vietām, s 90 iztur visu un ja nosprāgst, tad izmet ārā, nav žēl

Link to post
Share on other sites
NeticuNevienam

alus - tieši tā, grabini cik gribi tās GD, izp1s11s, tad po9uj, nopirks jaunas, un grabinas tralāk, jebaķ tvaju... galu galā, kvalitātes tāpat viņām nekādas un cenas arī smieklīgas!

 

A runājot nopietni - ko gribi panākt ar tam s90? Basus?? Tad viss ok, basus tās tumbas dod labus (priekš pašmāju ballītes - i zemie ie vidējie, palī tāpat nesapratīs) bet vidi un augšas ir d1rsā! Ja gribi kaut cik klausāmu to asinieču varinatu, tad jādomā par bi-ampingu ar atsevisķiem vidu, augšu (mid, high) skaļruņiem (atšķirībā no oriģināla - un galvenais filtri, bet tas jau paliek par sarežģītu tev) plus oriģinālais basu skaļrunis (tas gan nenoliedzami, priekš tās cenas ir labu labais priekš ballītēm - Ir atdeve!!)

 

A ku kevins?? Ā, taisa Mikam 22. gadsimta skaļruņus! Pareizi, tas tak ir svarīgi...visādu "citādu" (firmu vārdi jau vien liek apmīzties) draiveru ievietošanu kastē uzskatam par mākslas darbu un etalona rādītāju!!

Link to post
Share on other sites
Konstatators

Infanķila laikam padzērs par baigo audio gurmānu palicis būs, nez ko tad Kevin kg-s šim tādu nodarījis pāri, ka šitā jāvīpsnā? Būs ciemos aizbraucis moš un dabūjis smagu vilšanos par šamā sistēmas skanējumu. Dīvaini odnako, jo pat smalku skanējuma nianšu pazinējs Tornis atzina Kevins'a sistēmu par pieklājīgu esam kvalitātes ziņā nevienu mirkli neaizmirstot to, uz ko tās kastes ir spējīgas...

Ja visa kastes un portu rēķināšana, atbilstošu skaļruņu piemeklēšana un salāgošana, filtra aprēķini un izgatavošana, + korpuss un pieklājīga apdare skaitās "draiveru ievietošana kastē", tad nu... ko nu... gaidam grandiozos paša Infantīļa projektus vēlams ar citu lietotāju atsauksmēm... :)

Edited by Konstatators
Link to post
Share on other sites

ar manu sistēmu tam nav nekāda sakara. Man drīzāk domāt ka pie vainas mans paštaisnais viedoklis šeit vai kādā citā forumā. Cita lieta ka es jau sen gaidu kad kāds par Infantīlim apmīzties likušajiem skaļruņiem izteiks kādu konstruktīvu kritiku...tik nemana... a par s90 man nav ko teikt...kultūrvēsturiskā mantojuma mūsu valstī nevar būt par daudz!!!

Link to post
Share on other sites

Nu nevajag jau tās S-90 tā noniecināt, par savu cenu diezgan labi skan. Katru pāri iegādāju par 30 latiem. Man pašam arī ir divas ar 4omiem S-90 un divas S-90B kā autoram, katru skandu pāri slēdzu klāt savam stipronim, manā gadījumā (Onkyo A-8450 un Pioneer A-616). Par skaņu nesūdzos. Atšķirība starp U-7111 un to pašu pioneer ir diezgan jūtama :D

Pastiprinātāju skaties ar rezervi, abiem maniem pastūžiem ir +/- 100W uz kanālu pie 4omiem, tad ir rezerve.

Edited by Nik
Link to post
Share on other sites

A pāris viesistabā un B teiksim virtuvē vai guļamistabā ar domu,ka a+b netiks slēgts pretestību nesakritības dēļ,otrs variants 4omīgās kā frontus priekšā un astoņnieces aizmudurē,izmantojot resīveri filmu priekiem!

Link to post
Share on other sites
Konstatators

A kāds traks tesējs teiksim nav domājis papildus tām četrām stūros vēl pārīti piekskrūvēt pie griestiem arī, būs visaptverošs s90 baudījums un ekstāze... Nav salīdzināms ar to vārgo un blāvo dvesienu no prasta stereo :mrgreen:

Edited by Konstatators
Link to post
Share on other sites

Kur var iegādāt trosītes priekš S-90 (4 omi, 1984.g. ražojums) basu skaļruņa? Man arī ir S-90 pāris, bet vienai lokanā trosīte kaput, otra arī ticu, ka reiz atdos galus.

Link to post
Share on other sites
Konstatators

t/c Latgalīte? Grūti iedomāties citu vietu, kur citur tādus krāmus meklēt. Reiz sen sen atpakaļā pirku tur lielos 75gdn putekļu kolpaciņus, bija svežaki, nelietoti, droši vien savulaik izstiepti no RRR. Nu a kā tad citādi...? :D

Link to post
Share on other sites

Lai visi aseņu cienītāji varētu palīksmot tipiski latviskā garā, izstāstīšu, kas nupat notika. Atnāca man pircējs pēc Marantz PM-50, biju saslēdzis pārbaudīt pie CD . Nederot, vajagot pircēja muzonu likt. Atradu RCA - mini DIN vadu, iespraudu stipreklī, pircējs paņēma vadu vienā rokā un otrā savu kautkādo tur Samsungu, izvilktu no sintētiskās jakas kabatas. Lieki teikt, ka es steigā ne tikai aizmirsu stiprekli izslēgt, bet arī skaļuma kloķis bija palicis tā uz 12. Tuvinot mobilu 3.5mm štepselim, no viena uz otru pārleca trekna dzirkstele, un, garais stāsts īsajā versijā, vienam pastūža kanālam viens plecs laukā gan :D

Link to post
Share on other sites
Konstatators

Torn

Nu bet tas taču tad i bijis riktīgs audiofīlis, jo viš saprot, ka ja tu viņam uzkliksi kādu laba māsteringa CD teiksim ar Miles Davis vai Ellu F., nu ko tur var pārbaudīt pastūzim? Labs muzons labi ierakstītā nesējā viduvējām ausēm skanēs labi pat uz viduvēja pastūža, a vot uz laba pastūža palaižot no trubas Scrillex dubstepu drrrpssscccccbrmmmmmpssc vai Rihannas Šain brait laik a Raimonds vai citas kakas, vot tur uzreiz parādīsies uz ko tavs MaranC ir spējīgs. Un izrādās, ka pat ieslēgt nevar, nu tu gan Tornis esi mašseņiks un cilvēku čakarētājs... :sarkasms:

Edited by Konstatators
Link to post
Share on other sites

:D

"Tas pastiprinātājs ir pēdējā kaka, uz tā dubsteps ne tikai neskan, bet stipreklis vispār nosprāgst tikai no priekšnojautas vien"

 

Nosprāga, kā nule konstatēju, nevis plecs, bet gan STK-3062 mark IV ...

 

:D

Link to post
Share on other sites

(autoram, Kitai)

 

mmm... Dzīvē gan neesmu šo pārbaudijis :)

bet man nesen atgādāja no DE vienu Harman/Kardon PM650 - tam uz aizmugures paneļa 4 tumbu pieslēgvietā skaidrā angļu valodā ir rakstīts:

1) viens tumbu pāris ar pretestību ne mazāku par 4 omiem,

2) otrs tumbu pāris ar pretestību ne mazāku par 8 omiem.

šo aizmugures tekstu nekādi savādāk nevaru izskaidrot, kā iespēju šim izstrādājumam izturēt šos 2.67 omus (tur paralēlais slēgums).

Link to post
Share on other sites
1) viens tumbu pāris ar pretestību ne mazāku par 4 omiem, 2) otrs tumbu pāris ar pretestību ne mazāku par 8 omiem.

 

Melvins, laikam būsi gulējis skolā angļu valodas stundās, jo Tavs tulkojums ir nekorekts. Pareizi ir:

1) viens tumbu pāris ar pretestību ne mazāku par 4 omiem,

2) otrs divi tumbu pāris ar pretestību ne mazāku par 8 omiem (katram).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...