Jump to content

Windows 8 - kādi + un - ?


katnisa:)
 Share

Recommended Posts

Tā, sveicināti! :sleep:

Gribētos uzzināt Windows 8 atšķīrības no Windows 7, kā arī + un - (kuri zin....)

 

Vienkārši gribu pirkt jaunu datoru, nezinu kuru lai izvēlas....

 

P.S. Man OS patreiz ir Windows 7 XP......

Labots - katnisa:)
Link to comment
Share on other sites

Kādu OS tagad lieto? Ja man būtu jāpērk jauns dators - es izvēlētos ar Win7 + pa 14,99EUR piepirktu Windows 8 Pro apgreidu (tik tas jāizdara līdz janvāra beigām)

 

Uzliktu Win 8 un ja lietošanas laikā ļoti nepatiktu (kas ir maz iespējams, jo pašam kā otra sistēma testēšanai ir Win 8 - patīk) tad liktu atpakaļ Win 7.

 

Bet vismaz būtu izvēles alternatīvas, jo izmaksas salīdzinoši labas.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 Ja salīdzina ar Win7 nekādas lielās atškirības nav izņemot to ka defaultā nav start menu un desktop, bet verās planšetniekiem domātais metro interfeiss, kas godīgi sakot PC ir galīgi nevajadzīgs un neērts ;)

 

 Ja uzliek kādu custom start menu, tad principā tas pats Win7 ar dažiem uzlabojumiem, kā Task manager, ja lieto PC ar 2 monitoriem tad uz otrā arī būs start menu un Quick launch bārs un vēl pāris sīkumi..

 

 Principā paraastam userim nav lielas sķirbas vai Win7 vai Win8 (ja ir ar disabletu metro)

Link to comment
Share on other sites

a ja uzmet kreiso win 7 un upgreido uz win 8 tad 29.99eiro tas maksa un perkot jaunu datoru nav bezjega japarmaksa par to win 7 :whistle2:

visā visumā tas pats win 7 ir tik daudz ātrāks uz startu un varetu but ka darbiba nedaudz ātraks(gruti spriest jo uz jauna datora uzlikts lidz ar to nevar salidzinat win 7 uz 3 ar kapeikam gadi veca datora un win 8 uz jauna),katra ziņa iesaku...

Link to comment
Share on other sites

a ja uzmet kreiso win 7 un upgreido uz win 8 tad 29.99eiro tas maksa un perkot jaunu datoru nav bezjega japarmaksa...

 

ta jau no veikala var arī portatīvo var "aiznest" - nebūs bezjēga pārmaksāts! ;)

Link to comment
Share on other sites

DFI-Partyboy

Plusi: Nav

 

Mīnusi: Neērts dēļ Start trūkuma

Aizvākts gan Aero gan Windows Classic

Nav citu inovāciju salīdzinot ar Win7

Link to comment
Share on other sites

Man, personīgi, viņš šķiet neglīts. Taču tas tikai tik, cik blakus stāvot redzēts. Pats ar to strādājis neesmu, tāpēc salīdzināt nevaru.

Link to comment
Share on other sites

Ja Tevis izvēlētajam datoram nāk līdzi w8, tad vien ņem.. sliktāk jau toč nebūs.. Ja w7.. tad arī nekāda lielā skāde nebūs. Revolucionāru atšķirību nav, jo pamatā jau w8 domāts skārienjutīgiem ekrāniem, bet tajā pašā laikā nav nemaz tik slikts w7 aizstājējs. Sāksi lietot, pieradīsi.

Link to comment
Share on other sites

MartinsBe

Es ar esmu tikai par w8. Pašam personīgi pat ļoti patīk metro un nekādus trūkumus neredzu. Pec w7 galīgi neprasās, jo kardinālu izmaiņu bez starta nav. bik brīžam traucē ka ja iebrauc labajā malā izlec tā tūļu josla.

Link to comment
Share on other sites

kā liels "+" ir ātrdarbība, kabina iekša visiem winduļiem. Dizainiski nepievilcīgāks jā, bet ātrdarbība .... 

Link to comment
Share on other sites

Kā aktīvs Windows 8 Pro lietotājs, es varu teikt ka man Win 8 patīk pat labāk par Win 7.. 

 

Plusi:

  • Ātradarbība
  • Uzlabojumi adminastrīvā jomā..  (Taskmanager, Recovery u.c)
  • Minimāliskais stils.. (Citam var būt mīnuss)
  • > 4 core lielāks atbalsts (8 core procesoru lielāks atbalsts, spēj liederīgāk izmantot resursus)
  • Jaunāka OS, tas nozīmē vairāk atjauninājumi un uzlabojumi
  • Uzlabots Windows Explorer

 

Mīnusi:

  • Metro (lai gan man pašam patīk)

 

Lietoju Windows 8 jau gadu un esmu apmierināts.. 

 

PS.. 

http://www.techspot.com/review/561-windows8-vs-windows7/

Labots - o MK_
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

superKrona
ta jau no veikala var arī portatīvo var "aiznest" - nebūs bezjēga pārmaksāts!
Atceries pirms aiznešanas nokopēt to portatīvo. Aiznest drīkst tikai kopiju!

 

Runā, ka iebūvētajam mailklientam nav POP (pats neesmu redzējis, tikai telefoniski)

Link to comment
Share on other sites

es kkad biju to beta versiju pameginajis un teikshu taa, ka man taa vienk bija pilniiga laika tereshana vismaz ar peli un klaviaturu nevis touchscreen, jo katru reizi, braukt uz vienu vai otru sturi ekranam lai kaut ko izdaritu utt, tas vienk ir waste of time, manuprat, ja ar datoru vienk izklaidejas un sez interneta, tad varbut ari bus vienalga, ja dators ir darbam, tad taa ir naudas zaudeshana. Itka var uzlikt vinam startmenu utt, bet kpc kaut ko, kas nav isti lietojams, jauztaisa par kko lietojamu, tb japartaisa par win7, ja jau ir win7, kur viss ir taa kaa vajag. Pluss bija tikai viens - interesantaks Task manager, bet tas galigi nav pietiekoshi un ari ipashi nepiecieshami.

Link to comment
Share on other sites

Ja nav īpašu programmatūras prasību, kas principā nesadzīvo ar win8, tad jāņem jaunākā windows versija.

Iemesls: kaut vai ilgāks supporta laiks un labāka [nākotnes] dzelžu saderība.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

tas metro vēl ir ļoti zaļs varbūt uz windows 9 iznākšanu būs labs, bet šobrīd maz programmu kas uz viņa iet un diezgan bezjēdzīgas efektivitātes ziņā tāpatas sanāk visu laiku strādāt uz desktop varianta savādāk nav nekādu atšķirību no windows 7. 

P.S ietektu diseiblot to speciālo shut down funkciju, jo vismaz man parādījās gļuki pēc laika atrubijās nets, kadreiz klaviatura nestrādāja vēl šis tas vienīgais kas līdzēja restart :D

Link to comment
Share on other sites

Jazznfunk

Kas ir specialā shut down funkcija?

 

Uz desktop un portatīvā esmu uzlicis - viss apmierina. Metro nesaprotu un neizmantoju, uzliku free starta pogu - man viss notiek. Šķiet, ka administrējamās lietotnes ir vairāk paslēptas, bet katru dienu ari jau nekrāmējos ar to. Desktop dizains apmierina. Šādi tādi sīkumi pietrūkst no W7, bet tik sīki, ka pat uz sitiena nevaru atcerēties. Pieradums.

Link to comment
Share on other sites

Speciālā funkcija, ja tā ir tā, par kuru domāju, ka ir runa, ir nošatdaunošana, veicot daļēju hibernizāciju. Dažas reizes ir bijušas problēmas, kad kaste pēc pacelšanās pastāsta, ka ir bijos rekoverijs pēc nopietnas problēmas, bet pieļauju, ka tas tāpēc, ka šādi nošatdaunotam bieži slēdzu klāt dažādus gan ata gan sata diskus.

Tad vēl ir joks, ja izmanto explorer7 metodi. Uz laptopa. Nevar, piemēram, sapārot bluetooth ierīces. Saka, ka tāda funkcija "not implemented". Bet tas mani neapstādina. Dubultklikšķis, log off - log on un atkaj jau esmu pie vecā labā metro, kur viss notiek. Tiklīdz viss izdarīts, var atgriezties uz iepriekš minēto samuhļīto bet ideāli strādājošo desktop modi.

Kā lielākais pluss 8. windowsim - ātrdarbība un spēja strādāt uz ciešami štruntīgiem dzelžiem, uz kuriem win7 jau ir neciešams.

Link to comment
Share on other sites

katnisa:)
tas metro vēl ir ļoti zaļs varbūt uz windows 9 iznākšanu būs labs, bet šobrīd maz programmu kas uz viņa iet un diezgan bezjēdzīgas efektivitātes ziņā tāpatas sanāk visu laiku strādāt uz desktop varianta savādāk nav nekādu atšķirību no windows 7. P.S ietektu diseiblot to speciālo shut down funkciju, jo vismaz man parādījās gļuki pēc laika atrubijās nets, kadreiz klaviatura nestrādāja vēl šis tas vienīgais kas līdzēja restart

 

Es nesaprotu - kādi vēl var vispār būt uzlabojumi pie Winows 9, ja jau pie Windows 8 viss būs jau uzlabots! :blink:

Link to comment
Share on other sites

+

a) Pagaidām neesmu atradis nevienu programmu, kas nestrādātu - šodien pat par to pārliecinājos, liekot vsphere klientu, tāpat vakar vakarā, testam sameklēju, vecos diablo 2 diskus, un uzinstalēju šamo susļiku - viss aizgāja bez mazākās aizķeršanās... 

b) datora iestartēšanās un izslēgšanās, manam lapsim: ~6 sekundes , draudzenes kompim (5 gadus vecs) - ~10sekundes

c) metro screens lieliski aizvieto "start" izvēltni + viegli administrējams

d) viegli "iebraukt" sistēmā, man tas prasīja vienu vakaru, lai saprastu kur/kas atrodas 

e) patīk,ka viss ir saslēpts "pa stūriem" - viegli un ātri var "pārlekt"

i daudz citu fīču , bet ja tās sākt uzskaitīt - pastardiena ātrāk pienāks, tāpēc ķeros pie mīnusiem

 

Lielākie mīnusi-

a) maz normālu aplikāciju 

b) nepatīk, ka ne visas funkcijas ir latviskotas - piem. logojoties ārā, parādā uzrakstu angļu valodā un t.t., bet to izlabos

c) nav iespējams norādīt, kuru vidi aiz logina ielādēt pirmo: metro, desktop, vai kādu konkrētu aplikāciju, personīgi man gribētos, ka ieslēdzot datoru nevis metro pirmais ielādējas, bet gan kalendārs/plānotājs

d) personalizācījā fiksēts krāsu un "tetovējumu" skaits :(

e) meklētājs - sūdīgi meklē... pareizāk, neņem vērā programmu, ja tā iepriekš nav bijusi palaista, piemēram- tu lejuplādē putty... tas mētājas download mapē, šobrīd sanāk, ka jāspiež windows+f un jāveic pilnā meklēšana vai manuāli jāiet download mapē un tikai tad programma normāli ir sarakstā  :(

 

 

Rezumē no manas puses - pagaidām vienīgā no W-OS, kura man iet pie sirds, neskatoties, ka ar datoriem esmu uz Tu jau ~ 14-15 gadus

Labots - HTC
Link to comment
Share on other sites

a) maz normālu aplikāciju 

 

šai gadījumā ( 7 vs. 8 ) domāju, šo lietu par mīnusu uzskaitīt nevar, matemātikā atceros mācīja 0/x  kur x=/0 etc.  tiecas uz bezgalību   :mda:

 

No manis paša

 

+ daudz

 

- start pogas neesamība(pirmās pāris nedēļas traucēja)

 

 

no draudzenes

 

+ omg cik viņš puffy tuffy čufī  :spruce_up:

 

- kā viņu pareizi izslēgt ? kur ir shut down  :shok:

 

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Zābaks���������™

Man personīgi liekas, ka uz portatīvā ir ok, bet uz stacionārā palikšu pie win 7. Patiesībā man septītais labāk iet pie sirds. Astotajā man patīk kalendārs, laika prognoze un citas fīčas, kuras tur ir smukas, bet man prasās lai ieslēdzot pc man atver desktopu...

Link to comment
Share on other sites

nepatīk, ka ne visas funkcijas ir latviskotas - piem. logojoties ārā, parādā uzrakstu angļu valodā un t.t., bet to izlabos

Gan jau latviskoji, liekot latviskojumu, izmantojot paša windowsa opcijas? Uzliec īsto LV versiju. Tur salatviskots pat pārāk daudz.



Latvisko MSDN RTM, kā arī citas versijas, var iesūkt kaut vai no šejienes.

http://full-packs.com/software-1/windows-8/windows-8-rtm-final-dvd-iso-msdn-pro-enterprise-core-x64-x86-all-language-info/

Link to comment
Share on other sites

bet man prasās lai ieslēdzot pc man atver desktopu...

 

Uzliec classic shell un viss būs - gan start poga, gan desktops startējot, gan vēl šis tas.

Link to comment
Share on other sites

nu es uzliku parasto hibernate iekš power options un un tas darbojās ar on/off pogu, tas 50/ 50 shut down un hibernate krustojums man nepatīk.

Link to comment
Share on other sites

Vienīgais mīnuss, kas man nepatīk ir tāds, ka Start menu rakstot kaut ko, lai meklētu programmu/contro panel rīkus/ documentus, etc - vissi atrastie rezultāti neparādās kopā vienā sarakstā, kā Windows 7, bet ir atdaļīi atsevišķi - PRograms, Settings, Files.

Link to comment
Share on other sites

TasEsmuEss

Viss ir smuki, sākumā grūti pierast, bet lietoju jau 2 mēnešus un esmu pat ļoti apmierināts, jo viss ir daudz ātrāk - gan dators iet ātrāk, gan strādāt liekas ir kļuvis ātrāk un ērtāk.

Spēles ir arī latviešu valodā, bet tas tevi noteikti neinteresēs.

Link to comment
Share on other sites

katnisa:)

Vispār es domāju - ņemšu datoru (vienalga, 7 vai 8), jo cenai arī vajag būt demokrātiskai.

Link to comment
Share on other sites

No win 7 man vienīgais, kas pietrūkst ir tās digitālās Post-it lapiņas. Pilns desktops bija ar aktuāliem TODO salipināts. Uz win8 nav :( Varbūt kāds zina kādu alternatīvu?

Pie visām pārējām UI izmaiņām var veikli pierast un viss ir pielāgojams pēc saviem stagnātiskajiem standartiem. Patīk, ka tāskbārs divmonitoru uzstādījumā ir uz abiem monitoriem.

Link to comment
Share on other sites

A kas tas tāds par softu iekš win7 ar tām lapiņām? Vai gadījumā nebija domāts office 2010 ar One Note?

Link to comment
Share on other sites

Volter, tās ir Sticky Notes!

 

ĀĀpdeits! Tikko caur search atradu, ka tomēr nekur nav pazudušas. :) Drusku jau pietrūkst tā start menu pārskatāmība.

Labots - kurtka
Link to comment
Share on other sites

bet kpc kaut ko, kas nav isti lietojams, jauztaisa par kko lietojamu, tb japartaisa par win7, ja jau ir win7,

 

Tieši tā! :)

 

Starta izvēlne dažādām gaumēm: http://www.3dnews.ru/software/637690

Labots - Brutto
Link to comment
Share on other sites

Kāpēc jāpārtaisa?

Pirmkārt, uz win7 jau sakrājies tik daudz apdeitu, ka sen prasās pēc kārtējās servispakas. Taču uz servispaku veidošanu, kā man šķiet, sen vairs neviens diži neiespringst. Otrkārt, tā ir ārtrdarbība, kas visu laiku te tiek cilāta win8 sakarā. Nu ir tas 8. ātrāk, neko nepadarīt.

 

Paldies, kurtka.

Līdz šim gan tīri subjektīvi skatoties, viss, kas windowsā ir ar vādru sticky, man paliek pāri. Sākot jau ar "stinky keys" :D

Link to comment
Share on other sites

Vispār es domāju - ņemšu datoru (vienalga, 7 vai 8), jo cenai arī vajag būt demokrātiskai.

Pastāsti man, nesaprašam, ko nozīmē "demokrātisks".

Link to comment
Share on other sites

Arnis2002

vil - jaunatnei tas nozīmē bez os,lai cena "demokrātiskāka" .

pēčāk uzkrauj ko vēlas - 7,8 -vienalga.  :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...