Jump to content

Savs neliels uzņēmums. Ieteikumi, dalīšanās pieredzē


Kitai
 Share

Recommended Posts

 

 

Nu a kāda daļa žīddeputātiem gar žīdnotāriem?
 

 

 

Nu, gan jau kādam žīddeputātam ir kāds radinieks - žīdnotārs. :) Tieši tā jau tie žīdi naudu pelna - paskat, 18 lati tikai par pliku papīra parakstīšanu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ronalds

    10

  • marrtins

    8

  • Леший

    10

  • alusbundza

    12

Леший
Pašnodarbinātiem arī jaunumi reģistrācijā?

Nez, reģistrēju SIA. Tā rakstiska piekrīšana no teplas īpašnieka ir vajadzīga kopš 1. jūlija 2011. gada.

 

 

Uzņēmums tāpat nomā komerctelpas

Runa ir par kantora juridisko adresi.

Labots - Леший
Link to comment
Share on other sites

 

 

Kā arī, vajag NĪ, kurā tiek reģistrēts uzņēmums, īpašnieka piekrišanu, cik sapratu, tas arī nesen.

tas jau vairakus gadus 

Link to comment
Share on other sites

Леший

 

 

18 lati tikai par pliku papīra parakstīšanu

Tu ko, viņa vēl 2 zīmogus uzlika un sašūva (sašūves vietā arī ir zīmogs). Tas tak ir milzīgs darbs.

 

Sāku domāt, ka izvēlējos nepareizo profesiju.

Link to comment
Share on other sites

Ļešij, tur jau pigori tādi, ka ja kas, notārs taps iesaistīts... :> - t.i atbild ar savu amatu, reputāciju etc.

Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Skaidrs, vēlams nomas līgumā ielikt par jur adr reģistrāciju. Piekrišana rakstiski jāprasa kopā ar nomas līgumu. Drīz liks īpašniekam un nomniekam iet pie notāra?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Леший

No 9. jūlija var reģistrēt SIA un citas biedrības ar pamatkapitālu jevrikos. Jautājums, kas notiks ar vecām SIA ar pamatkapitālu latos. Atbilde - pēc 1. janvāra uzņēmējiem pašiem ir jāpārreģistrē uzņēmumu uz eiro, konvertējot pamatkapitālu un veicot izmaiņas statutos. 

 

http://www.diena.lv/latvija/zinas/papildinata-10-51-143-000-uznemumiem-pamatkapitals-no-latiem-uz-eiro-japarrekina-pasiem-ur-piedavas--14015965

 

Un tagad galvēnais joks: izmaiņas statutos vienmēr ir bijušas par maksu. Kaut kur internetos skan teksti par valsts nodevu līdz 40 Ls. Ja tā ir patiesība, tad UR'am būs neslikts navārs - 5.6 miljoni tikai no visām SIA.

Link to comment
Share on other sites

marrtins

Bet toties ietaupīsi uz valūtas konvertācijām :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

Bet toties ietaupīsi uz valūtas konvertācijām

bet, ja darbojas tikai vietējā tirgū, tad tikai zaudējumi 

Link to comment
Share on other sites

Nav vēl bijusi tāda naudas maiņa, kurā nebūtu zaidējumu :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Oligarhs

Pats svarīgākais ir kaut ko darīt, nedrīkst sēdēt uz vietas - tādā gadījumā par kaut kādiem sasniegumiem var aizmirst!!! :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kā arī, vajag NĪ, kurā tiek reģistrēts uzņēmums, īpašnieka piekrišanu, cik sapratu, tas arī nesen
 

 

Tas jau ir vismaz gadus četrus, un droši vien vēl agrāk ;)

 

Par notāru kļūt nav nemaz tik viegli, ir noteikts zvērinātu notāru skaits uz tik un tik iedzīvotājiem. Katrā gadījumā, par programmētāju kļūt ir vieglāk :sarkasms:

 

 

 

kur to apstiprinājumu var dabūt 5 minūšu laikā, samaksājot 18Ls

 

Šīs izmaiņas komerclikumā šķiet tika ieviestas lielā steigā, it kā lai izvairītos no uzņēmumu reiderisma. Nesen bija skaists gadījums, kad kādam izdevās pārreģistrēt darbojošos uzņēmumu ar viltotiem dokumentiem.

 

Runā, ka gada beigās arī UR esošais notārs to varēs darīt, vismaz atsevišķos gadījumos.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest wersa

Kā tagad ar kredītiem jaunam uzņēmumam? Ir kāds forumietis ņēmis, vai viņa draugi/ radi/ kolēģi.  Dod kaut ko?

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Meklēju google informāciju par MUN un atradu šo forumu. Mazliet pārsteidza cik atsaucīgi un pacietīgi ir cilvēki pret tiem, kas ir iesācēji. Es ar pie iesācēju sugas, tāpēc ceru atrast te kādu,kas man ar kādu gudru vārdu varētu pateikt.  Nu jau kādu laiku prasās pacelt savu pašapziņu, tāpēc uzprasījos kārtot drauga SIA(kas ir MUN). Mana pieredze gan ir niecīga, bet kaut kāda minimāla saprašana ir un galva ir itkā īstajā vietā, lai to iekustinātu. Par atskaitēm, kas jānodod ik ceturksni, viss ir skaidrs. Tas ka gada beigās ir gada pārskats(tagad laikam divkāršā ierakstā)-par to ar esmu informēta. Bet interesē, kas būtu tieši man jāzin no iepriekšējā grāmatveža,kas kārtoja šo uzņēmumu. Respektīvi, man iepriekšējam grāmatvedim jājautā,kas mani interesē. Pats no sevis neko diži neuzbāzīsies ar izklāstiem, kas un kā. EDS redzu gada pārskatu, no kura redzu kāds kasē ir atlikums gada beigās-tas tā kā skaidrs. Redzu,ka ir pamatlīdzekļi-tad par tiem man tā kā jāzin kas ir un uz cik ilgu laiku norakstīti? Par pamatlīdzekļu uzskaiti tā kā mazāk saprašanas, bet cik noprotu, tad tie man arī jāņem līdz kā izdevumos? Tad noprotu,ka vajadzīgi visi debitori,kas ir uz gada beigām palikuši. Kā arī tas, kam mēs esam palikuši parādā? Ir arī kredītsaistības-tas arī ir vajadzīgs pārnest. Firma  ir aizņēmusies naudu. Redzu bilancē cik gada beigās vēl ir saistības. Kā tas īsti jāformē? Droši vien jāredz līgums utml. Itkā vienkāršas lietas, ko itkā ar vienu smadzeņu puslodi saprotu kā jārisina, bet ar otru ir kā ir. Visādas šaubas utml. Nedrošības sajūta par to,ka visu līdz galam nesaprotu kas un kā.  Kas vēl jāzin no iepriekšējā grāmatveža, pārņemot firmu?

 

Tad skatos,ka ir nepareiza EDS atskaite iesniegta par darbinieku, kurš tika atlaist janvārī, bet atsaite nodota februārī. Cik noprotu, ka tas tāpēc,ka janvārī neiesniedza(aizmirsa vai kā citādi) un tad februārī iesniegtas ziņas, ka atlaists ar februāri, bet laikam ar atpakaļejošu datumu nevar iesniegt, tāpēc ar tekošo. Bet vai tas ir ok? Vai man nevajag to labot un iesniegt kā pareizi ir bijis? Respektīvi, labot februāra iesniegto ziņojumu, ka atlaists neviss ar februāri, bet ar janvāri? Vai arī nav iespējams labot ziņas par atlaišanas datumu?

 

Vēl jau ir šadi tādi jautājumi, bet iesākumā gribu tikt galā ar visu dokumentu pārņemšanu. Tad nu ja kāds var kādu zinošu vārdu pateikt, tad būšu baigi baigi priecīgā :)

Labots - IlzeL
Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

Ilze - vai tiešām nebūtu vienkāršāk noķert pie rokas kādu grāmatvedi, samaksāt 30 Eur par divām stundām viņas/-a laika, un lai parāda reāli dzīvē kā tiek aizpildīta EDS, kas kurā laukā jāraksta, un vēl arī visus jautājumus pie viena uzdosi. Tici man - vienreiz parādot un izrunājot būs desmitreiz vieglāk kā pašmācības ceļā bakstīties (lai gan, taisnību sakot, mikrouzņēmumiem ceturkņā un gada pārskatus uztaisīt nudien ir viegli, nevar pat salīdziunāt ar IK/pilno SIA - nav norakstīšanas, nav PVN). 

Labots - J.Reinis
Link to comment
Share on other sites

J.Reinis
ja neko nejēdz, tad nevajag dot padomus!

Tu mēģini paspīdēt, vai ko? Tu vispār izlasīji, ko pats nocitēji? Vai arī tev kā izbijušam komunistam nepielec, ka kontekstā salīdzinu MUN ar parasto SIA/IK - nodokļu apjomu un grāmatvedības sarežģītību? Atšķirībā no tevis esmu bijis gan IK, gan tagad pieder SIA ar MUN. A kāda tava kompetence tēmā?

 

 

un protams, ka MUN var būt PVN maksātājs

:D Aha, daudz zini tādus, kas pieteikušies MUN maksātājos un vēl PVN noloka? Ražotājiem nav izdevīgi būt MUN - par MUN lielākoties reģistrējas kantori, kuru galaprodukta radīšanā vispār nav materiālu/izejvielu un nav dārgu ražošanas iekārtu - programmētāji, dizaineri, arhitekti, mērnieki, utt. 

Labots - J.Reinis
Link to comment
Share on other sites

 Bieži jaucās cilvēki ar to MUN, sauc uzņēmumus un citus, kas ir mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs, par mikrouzņēmumiem un tamlīdzīgi. PVN maksātājs vai PVN nemaksātājs galīgi nav sakarā ar MUN. No kaut kāda apgrozījuma (latos bija 35 tūkstoši) obligāti jābūt PVN maksātājam. Iespējami varianti, kad MUN maksātājam arī var būt izdevīgāk būt PVN maksātājam nekā PVN nemaksātājam. Taisnība, ka par MUN maksātāju galīgi nav izdevīgi visiem pēc kārtas, galīgi neizdevīgi tas ir, piemēram, tirgotājiem.


Ir divejādi viedokļi manīti. Mazā uzņēmumā taisīt visu grāmatvedību pašam, vai maksāt grāmatvedim. Mans viedoklis - labāk ar grāmatvedi. Vienkārši nepietiks laika sekot līdzi visām likumdošanas izmaiņām grāmatvediskās lietās, ir sava noņemšanās jebkurā gadījumā, lai cik tas viegli pirmajā brīdī izliktos. Cik zinu mazos, tiešām mazos, uzņēmējus, bez grāmatvežiem lielākā vai mazākā mērā neviens neiztiek.

Link to comment
Share on other sites

 Paziņai bija. Iztika bez grāmatveža. Pati it kā gudra, mācījusies pat bija. Tad reiz uznāca viņai VID kontrole. Davīja šo kā nabagu, gandrīz nodavīja. Beigās paņēma talkā grāmatvedi, kaut kā tika galā ar to kontroli. Tagad bez grāmatveža neiztiek. Zināma drošības sajūta, ja ir grāmatvedis. Un taisnība, daudz no grāmatvedības var darīt pats, sanāk lētāk, nekā ja visu uzkrauj grāmatvedim.

Link to comment
Share on other sites

Es bez grāmatveža palīdzības nebūt neesmu iedomājusies šo procesu, jo, laikam, nenovērtēju sevi tik augstu šajā sfērā. Man tā doma bija, pirms eju pie grāmatveža, saprast kādus dokumentus un kādus ciparus man vajag zināt no pagājušā gada atlikumiem.Lai ir konkrēti fakti, ar kuriem man grāmatvedim paprasīt kā šis un kā tas. Jo grūti tā no tukša gaisa uzreiz visu izjautāt. Bet laikam jau ir tā,ka vajag visu bāzi, bet ko dod bāze,ja man cita programma. Tad droši vien jāprasa, lai uztaisa izdruku iepriekšējais grāmatvedis no tās savas bāzes. Bet tad ko tieši man prasīt,lai izdrukā? JA arī būs man visi iepriekšējā gada dokumenti, tāpat vajag saprast kuri ir palikuši debitoros, kuri pamatlīdzekļi nav  vēl nolietoti, kas ar aizdevuma lietām utml. Īsti nesaprotu ko man vajag vēl zināt, bet laikam cilvēkam no malas arī nebūs tik viegli pateikt,  bet es tā naivi ceru,ka varbūt tomēr ir kas tāds, ko var no malas pateikt, neredzot situāciju un lietas būtību.

PS: ceturkšņa atskaite kā jātaisa-ir zināms. Bilance kā top- lai vēl pagaida, jo sākumā gribu tikt galā ar to,kas velkas no mugurpuses pakaļ. Tā teikt visu pēc kārtas. Un lai dotos pie grāmatveža, man jāsaprot,ko man vajag jau zināt, lai zinātu īsti ko un kā paprasīt. Ja ir pamatlīdzekļi, tad kā tos pārņemt, ja ir kredītsaistības tad kā pārņemts, ja tik un tik summa utml. Tā teikt mazu ieskatu tam visam, lai vieglāk orientēties.

Link to comment
Share on other sites

drunk_lizard

to jau esmu izstudējusi vairāk vai mazāk. Bet gan jau intepretēju ne visu uzreiz kā vajadzētu. Tāpēc arī esmu šeit. Kā jau minēju, vairāk vai mazāk-kas man ir vajadzīgs-itkā saprotu ar vienu smadzeņu puslodi, bet tomēr varbūt ir kas tāds ko neesmu pamanījusi un vajadzētu ņemt vērā, ko likumdošanā tā nepamanīsi, kā kāda, piemēram, foruma biedra pateiktā ziņā. Likumu klāsts ir viens, bet ikdiena ir kas otrs. Saprotu,ka tur vajag grāmatvedi un arī to izmantošu, bet tāpēc varu arī nedaudz pati sākumā izlobīt ko varu, un ko ne- to tad tālāk pie zinošākiem speciālistiem.. Likumdošanu pastudēju, labprāt kādu ieteikumu/padomu uzklausītu forumā un tad ar tālāk grāmatvedi personīgi pieaicināt pie situācijas.

Labots - IlzeL
Link to comment
Share on other sites

drunk_lizard

Paldies par ieteikumu.

Nav jau svarīgi kurš piemērotāks, bet gan gala rezultāts. Un šeit esmu pamanījusi gana daudz atsaucīgus un zinošus cilvēkus. Un kāpēc,lai tā nebūtu arī grāmatvedība, jo tajā arī ir sava daļa no juridiskajiem jautājumiem, kas ir zem tēmas nosaukuma. Protams, neceru te uz nekādu grāmatvedības izklāstu..Vienkārši ceru,ka laimēšu loterijā :jump:  Bet ja nopietni, tad kāpēc gan neparunāt forumā, ja ir forši cilvēki pretī. Kaut vai pieredzes ziņā. Negaidu nekādu grāmatvedības izklāstu, bet varbūt kāds pasaka kādu zinošāku vārdu,kas noder vai kādu ieteikumu, kas pašai nebija ienācis prātā vai nebija zināms, vai kā taml.  Patiesība dzimst arī diskusijās :)

Link to comment
Share on other sites

lai gan, varētu būt ka citos forumos deģenerācijas līmenis ir tik augsts, ka sakarīgākās atbildes ir būtā :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

e=d

tā gluži nebiju domājusi. Bet ok, sapratu, šeit neesmu gaidīta :) Bet paldies visiem par veltīto laiku ;)

Link to comment
Share on other sites

versatile

 

 

bet tāpēc varu arī nedaudz pati sākumā izlobīt ko varu, un ko ne- to tad tālāk pie zinošākiem speciālistiem..

Varbūt labāk sākt ar speciālistiem, lai rastos saprašana, ko vari pati?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

@@IlzeL,neviens jau nedzen tevi prom ar koku, bet esi reāla - atbildes uz specifiskiem jautājumiem tomēr labāk meklēt specializētās vietnēs. Tur % vinnēt loterijā ir lielāks

 

 

Respektīvi, labot februāra iesniegto ziņojumu, ka atlaists neviss ar februāri, bet ar janvāri?

Uz šo varu tev pateikt viennozīmīgi - iesniegt labotu atskaiti. Visas atskaites ja pamana kādu kļūdu ir jāizlabo un jāiesniedz kā labotas.  Bet par pārējo - tev ir vjadzīgi grāmatveža pakalpojumi, kas tev visus papīrus saved kārtībā. Pati līdzi visām likumu izmaiņām neizsekosi, un sūdi kā arī laika patēriņš naudas izteiksmē būs lielāks nekā tie eiriki kurus tu atdosi profesionālim. Ja mazs apjoms - iesaku sameklēt grāmatvedības firmu kas tev sniegs šo pakalpojumu. Ja nav noslēpums - no kurienes tu un kāds biznesa veids, varbūt varu ko ieteikt. Ja nevēlies to rakstīt publiski , vari atsūtīt kā privātu ziņu

Labots - m2tv
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
IlzeL

 

tev ir vjadzīgi grāmatveža pakalpojumi, kas tev visus papīrus saved kārtībā. Pati līdzi visām likumu izmaiņām neizsekosi, un sūdi kā arī laika patēriņš naudas izteiksmē būs lielāks nekā tie eiriki kurus tu atdosi profesionālim. Ja mazs apjoms - iesaku sameklēt grāmatvedības firmu kas tev sniegs šo pakalpojumu

man arī ir savs uzņēmums (SIA), 

izmantoju nelielu grāmatvežu firmu, maksa neliela, ar VID problēmu nav, 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
alusbundza

Labdien godātie!

Man te radās šāda lieta, tēvam 82 gadi, bet ir viņam reģistrēta zemnieku saimniecība, saimnieciskā darbība jau nenotiek 8 gadus, katru gadu iedot atskaiti ieņēmuma dienestam. Ar nākošo gadu būs jāmaksā nodoklis 50 Ls (? eiro), tāpēc izlēma likvidēt, tā kā tur ar papīriem liels čakars, nolēma iedot vienai firmai nokārtot..... .Bet prasa par to 150 ero, meklēju internetā, bet nekur nevarēju atrast, cik no šīs summas ir valsts nodeva (rekets), un cik paliek firmai?

Varbūt ir kāds lietas kursā?

Link to comment
Share on other sites

Individuālā uzņēmuma, zemnieku vai zvejnieku saimniecības likvidācija

 

  1. Likvidāciju veic uzņēmuma īpašnieks vai viņa iecelts likvidators.
  2. Lēmums par uzņēmuma likvidācijas uzsākšanu ir jāreģistrē Uzņēmumu reģistrā 15 dienu laikā no lēmuma pieņemšanas dienas (Posms Nr.1).
  3. Kreditoru prasības pret likvidējamo uzņēmumu jāpiesaka trīs mēnešu laikā no dienas, kad publicēts sludinājums laikrakstā „Latvijas vēstnesis” par likvidācijas uzsākšanu.
  4. Uzņēmuma īpašnieks vai likvidators novērtē uzņēmuma mantu un sastāda likvidācijas bilanci.
  5. Ja likvidācijas gaitā atklājas, ka likvidācijas procesā nav iespējams pilnībā apmierināt visas likumīgās kreditoru prasības, likvidatoram vai īpašniekam ir jāiesniedz tiesā pieteikums par maksātnespēju.
  6. Manta, kas palikusi pēc kreditoru prasību apmierināšanas un izmaksām darbiniekiem, paliek uzņēmuma īpašniekam.
  7. Uzņēmuma īpašnieks vai likvidators iesniedz Uzņēmumu reģistram pieteikumu uzņēmuma izslēgšanai no reģistra (Posms Nr.2).

1.POSMS

Veidlapa: 8.

Valsts nodeva/ dokumentu izskatīšanas termiņš: 7,11 euro (5 Ls) / 3 darba dienas

3kārša valsts nodeva/ dokumentu izskatīšanas termiņš: 21,33 euro  (15 Ls) / 1 darba diena

Publikācija "Latvijas Vēstnesī": IR

Iesniedzamie dokumenti

  • Pieteikums ( 8. veidlapa)
  • Lēmums par likvidācijas uzsākšanu un likvidatora iecelšanu
  • Apliecināts likvidatora paraksta paraugs (ja tas jau neatrodas lietā)
  • Kvīts vai tās kopija, vai internetbankas maksājuma izdruka, vai informācija par valsts nodevas apmaksu.

2. POSMS (Ne agrāk, kā pēc 3 mēnešiem no publikācijas)

Veidlapa: 10.

Valsts nodeva/ dokumentu izskatīšanas termiņš: 7,11 euro (5 Ls) / 3 darba dienas

3kārša valsts nodeva/ dokumentu izskatīšanas termiņš: 21,33 euro (15 Ls) / 1 darba diena

Publikācija "Latvijas Vēstnesī": NAV

Iesniedzamie dokumenti

  • Pieteikums (10. veidlapa)
  • Reģistrācijas apliecības oriģināls
  • Kvīts vai tās kopija, vai internetbankas maksājuma izdruka, vai informācija par valsts nodevas apmaksu.

 

 

http://www.ur.gov.lv/uznemumi.html

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

johansons

Par sludinājumu Latvijas Vēstnesī nav jāmaksā, ZS īpašnieku var mainīt, bet jaunajam īpašniekam ir jāpieder zemei (īpašumtiesībām jābūt Zemesgrāmatā vai zeme nodota lietošanā ar pašvaldības lēmumu)!

Link to comment
Share on other sites

Mani dikti iepriecināja ziņa par obligāto minimālo algu Valdes loceklim – tb sociālais no minimālās algas jāmaksā neatkarīgi no tā, vai ir bijis kāds darījums vai nav. 

 

Jāpārreģistrējas nākamgad uz MUN acīmredzot.

Link to comment
Share on other sites

Tāpēc, kamēr nebūs darbieku, turos pie pašnodarbinātā statusa. Salīdzinoši ar pārējiem veideim - haļava. MUN jaur arī nav nekāda medusmaize, ja ir kaut kripatiņa izdevumu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

nākošo gadu būs jāmaksā nodoklis 50 Ls (? eiro), tāpēc izlēma likvidēt, tā kā tur ar papīriem liels čakars, nolēma iedot vienai firmai nokārtot..... .Bet prasa par to 150 ero, meklēju
Kas ar tevi, ja firma par 150 noliek uz nulli, tu vēl gribi ieekonomēt, piedod, tikai LV žīdi prasa katru gadu LV valdībai atvainoties! 

 

 

ZS īpašnieku var mainīt, bet jaunajam īpašniekam ir jāpieder zemei
Vot kāda locekļa pēc? Man ir ZS un es no kaimiņa īrēju par 100 eur gadā vienu simts hektāru, tagad es atkāpjos un man tālāk sieva valda, KO nu tagad darīt?
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...