Jump to content

Jauni RAM iesācējam


Az_1.9TDI
 Share

Recommended Posts

Sveiki !

Gribu iegādāties Jaunus RAM savam datoram bet nezinu īsti kas būtu jāzin. Pašlai ir iekšā parasti RAM DDR3 ar 1333Mhz

 

Man ir Mātes plate :                               MSI P55M-GD41

 

DDR3 Memory DDR3     1066/1333/1600*/2000*/2133* (OC)

Memory Channel             Dual

DIMM Slots                      4 Max

Memory (GB)                   16

 

Vai es varu ielikt šādus RAM ???

http://www.1a.lv/datoru_komponentes/ram_flash_atminas/kingston_8gb_pc17000_ddr3_cl11_hyperx_kit_of_2_khx21c11t2k28x/14212226/

 

Neesmu nekāds datoru experts bet gribas lai ir labāka ātrdarbība datoram.

 

Vai ir kas jāņem vērā vai vienkārši pērc un spraud iekšā ????

Labots - Az_1.9TDI
Link to comment
Share on other sites

Izskatās ka ņem āŗā vecos un pērc un spraud iekšā ja tavam procesoram ir 1066 mhz memory controlieris. Citadāk var nebūt lielas jēgas... Kāds tieši tev procesora modelis?

Link to comment
Share on other sites

Az_1.9TDI

Pašlaik man ir 2 Gram ar 1333Mhz CL9 (2 gab saslēgti DUAL) kopā 4 Gram

 

Procesors man ir Intel® Core™ i5-661 Processor
(4M Cache, 3.33 GHz)

Labots - Az_1.9TDI
Link to comment
Share on other sites

http://ark.intel.com/products/43553/Intel-Core-i5-661-Processor-4M-Cache-3_33-GHz

Memory Types
DDR3-1066/1333

Nav lielas jēgas to ramu tev likt iekšā.. Uz tiem pašiem 1333 arī strādās, kamēr processoru nenomaini.

Tas ir RAM ātruma ziņā..

 

taču ja Tu gribi lai Tev ir 8GB 2 vietā, vari arī pirkt un likt manuprāt...

Labots - shagrat
Link to comment
Share on other sites

Az_1.9TDI

Paldies ! Tas arī bija man vajadzīgs zināt :)

 

Cik sapratu tad man der 1333Mhz jo procis vairāk neatbalsta.

Link to comment
Share on other sites

Der arī augstākas frekvences, bet strādās tikai uz 1333Mhz, jo CPU neatbalsta augstāku.

 

P.S.

Ja gribi ātrādu kompi, tad iegādājies SSD disku, ja, protams, Tev tāds vēl nav...

Link to comment
Share on other sites

Saprati pareizi, tikai nedomā, ka rams ko gribi pirkt nestrādās tavā kastē. Strādās, bet tikai aer 1333 frekvenci.

 

Ja kādreiz taisies pirkt jaudīgāku procesoru vari pirkt šo ramu.

Ja vienkārši gribi, lai tev vairāk RAM, tb 8gb, nedomā par cpu upgrade nākotnē, tad ņem ar 1333 frekvenci un iznāks lētāk drošivien.

Link to comment
Share on other sites

Az_1.9TDI

Manai mātesplatei ir tikai SATA 2 un mazas ietilpibas tiem SSD HDD



shagrat : varbūt vienkārši piepirkt klāt tādus pašus RAM un arī DUAL kopā ???

 

man platē ir zili un melni sloti ramiem.. zilie ir aizņemti tad melnos varu izmantot un vienkārši palielināt RAM

Labots - Az_1.9TDI
Link to comment
Share on other sites

taču ja Tu gribi lai Tev ir 8GB 2 vietā, vari arī pirkt un likt manuprāt...

Vispār viņam ir 4GB (2x 2GB).

 

Manai mātesplatei ir tikai SATA 2 un mazas ietilpibas tiem SSD HDD

Pofig, ka sata 2 - SSD jebkurā gadījumā būs ātrāks par HDD. Mazas ietilpības? Nu nezinu, IMHO 256GB pilnīgi pietiek *sistēmai* (OS, software). Bilžu, filmu, dokumentu u.c. figņu kolekcijām var palikt HDD.

 

Un vispār autoram derētu vispirms derētu noskaidrot, kur rodas nevēlama bremze, un tad risināt konkrēto problēmu. Pagaidām izskatās, ka cilvēks cer, ka kaut kas uzlabosies pēc RAM apgreida, lai gan īstas pārliecības/pierādījumu tam nav. Sorry, bet es kaut kā stipri šaubos, ka RAM ir bottleneck…

Link to comment
Share on other sites

Az_1.9TDI

Es biju domājis savam kompim mainit sakumaa RAM un tad HDD ...

Mana problema bija ka es neizpratu īsti kādi Ram man der un uz ko jāskatās . Tag viss skaidrs ka CPU arī svarīgs Pie tā  

 

Par SDD es apsveru domu bet kā ar HDD ar 10000rpm ?

Link to comment
Share on other sites

Karst un ātrāk nolietojas nekā 7200rpm HDD.

Kad SSD nebija pieejami tad vēl, šodien - bezjēdzīga naudas izmešana. Tāpat lēnāki par šodienas SSD.

Pumpēt RAM apjomu virs 4GB ir jēga tikai tad, ja lieto progas, kam to vajag, vispārīgām vajadzībām 2GB RAM jau pietiek.

Labots - MārcisB
Link to comment
Share on other sites

vispārīgām vajadzībām 2GB RAM jau pietiek.

Šobrīd vaļā Thunderbird, Firefox, Skype3, vēl pāris sīki softi - 1.3GB aizsisti. Ja "vispārīgas vajadzības" ir skype, browsera un e-pasta lietošana, tad jā, ar 2GB pietiek, bet ja gribas vēl kādu spēli šad tad uzspēlēt, bildes photoshopā pagraizīt un ar citām vispārīgām muļķībām nodarboties, tad IMHO 2GB jau ir sen vēsture.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Nu jaa Firefox jau rij 8GB :D: D

Link to comment
Share on other sites

Atvērts Firefox, utorrent, steam, skype, spotify. 1.83 GB RAM aizņem...

Link to comment
Share on other sites

Az_1.9TDI

Manu datoru pat Sieva izmanto video montāžai un nefigā nevelk. Tāpēc jau gribēju lai ir ātrdarbība labāka.

 

Pats izmantoju spēlēm, filmām utt

Labots - Az_1.9TDI
Link to comment
Share on other sites

Atbalstu domu par 2x4GB, tos 2x2GB vispār raujot ārā un tirgojot nost tepat forumā kopā par LVL 10.00-12.00. Kopā risinājums šādi sanāks lētāks.

Ja doma vienkārši divus papildus moduļus 2x2GB piepirkt, tad labākais risinājums ir iegādāties identiskus jau diviem esošajiem.

No pieredzes paša datoram ir bijuši nesaderības gļuki divu labu rašotāju RAMiem (DDR2).

SSD pietiks ar 64-128GB, Crucial RealSSD m4 64 vai 128 GB ir viena no labākajām izvēlēm, ja nesanāk naudiņas Intel 520 modelim. Esošo HDD ir iespējams atstāt kā datu glabātuvi instalācijām, filmām, dokumentiem, u.c.

Labots - Sanchus
Link to comment
Share on other sites

Az_1.9TDI

Jā bet pieliekot klāt komponentes vai man pietiks Jauda strāva. tag ir virsū 550W baroklis. pievienojot vēl vienu cieto + papildus Ram ??? 

Labots - Az_1.9TDI
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...