Jump to content

Latvijas Pasts pazaudējis starptautisku sūtījumu


Žaks Noriss
 Share

Recommended Posts

Tātad lieta sekojoša - decembra pirmajās dienās tika izsūtīta paka ar EMS uz citu ES valsti, pakas saturs nebija diez ko vērtīgs - ap kādiem 45 Ls. Protams, kā jau tam jānotiek - paka pazudusi ar galiem. Ir izsekošanas numurs, kas dod pēdējo ziņu no 12. decembra, kad paka nodota lidostā pārsūtīšanai uz ārzemēm.

 

Griezīšos ar visiem dokumentiem Latvijas Pastā pēc kompensācijas. Protams, prasīšu atgriezt 100% visus sūtīšanas izdevumus, bet kā lai noformē pakas saturu?

 

 

EMS sūtījumi netiek apdrošināti un tajos pārsūtāmā satura kopējā vērtība (vērtību sūtītājs uzrāda Pavaddokumentā E1) nedrīkst pārsniegt: dokumentiem - 24 LVL, precēm - 80 LVL.

http://www.expresspasts.lv/lv/nosutisanas_iespejas/

 

Ir iespēja iesniegt ebay un paypal izdrukas.

 

Diemžēl nevaru atrast nekādus nosacījumus, kas regulētu manas attiecības ar Pastu šādā gadījumā.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • marrtins

    9

  • Žaks Noriss

    8

  • e = d

    6

  • Volters

    18

Top Posters In This Topic

Posted Images

labi mums iet ar to pastu. vai arii ar aarzemeem. Man no decembra vidus trakingaa staav, ievietots lidmashiinaa [ no vaacijas ] veshanai uz LV, bet arii klusums.

Labots - kevins
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Tieši mans gadījums!

 

Izskatās, ka iešu rīt uz Pastu, jo šodien nav līdz tā kvīts.

 

Bet vēl arvien derētu kāds likumiskais regulējums par Pasta pakalpojumiem.

Link to comment
Share on other sites

Stipri šaubos, ka EMS būtu pakāsis paku.

Btw, ar EMS, ja sūta caur LV Pasts, nemaz nevar nosūtīt uz ES. Tagad tur ir kautkāds EPG.

Ja nu tiešām tā paka ar galiem, šaubos, vai ko varēsi dabūt atpakaļ - jamie novels vainu uz otru galu :)

 

Par to Vāciju - DHL trackingā arī no decembra sākumiem stāv nekustīgi kādas divas vai trīs pakas. Es gan sūtīju UZ Vāciju.

Link to comment
Share on other sites

man pa  5 gadiem un 250+  pasūtījumiem pirmo reizi  šogad decembra sākumā pazuda/neatnāca 3 sūtījumi no čainas...nebija nekas dārgs - kādi 10-15 ls zāģis...nekleimoju, gaidīju, kad atnāks...un neatnāca. izskatās, ka tiešām ir kaut kādas problēmas pēdējā laikā - jeb nu netiek galā ar pieaugošo sūtījumu skaitu vai arī ņem darbā tādus, kam viss pofig...jo j anemaldos LP zāģis vien ir bilancē.

Link to comment
Share on other sites

Nu es arī vēl neesmu saņēmis vienu sūtījumu no honkongas, kas it kā tajā galā izsūtīts novembra sākumā. Par laimi arī nekas vērtīgs. Ceru gan ka vēl atnāks. Iepriekšējie arī nāca ilgāk kā mēnesi.

Link to comment
Share on other sites

The_Saint

Es no Chinas ar gaidu pāris sūtījumus jau vairākus mēnešus. izskatās, ka uz Ziemassvētku trakumu tur viss ir apgāzts otrādi. Ir arī atnācis viens sūtījums, kuru pasūtīju pirms nepilniem 4 mēnešiem un jau pārdevējs tika refundojis. Es tagad prātoju, ko darīt - izlikties beigtam, vai čakarēties ar keisa celšanu augšā un skaitīt pārdevējam naudu vēlreiz. It kā tik 3 USD. Ir kādam pieredze ar šādu situāciju? Nav gan īsti pa tēmu :)

Labots - The_Saint
Link to comment
Share on other sites

Man no 6 decembra arī no Ķīnas nav nekā. Pat džekičans jau paspēja pajautāt, kāpēc nav atsauksmes. Izskatās, ka LV kaut kur ir baigā laža ar sūtījumiem.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss
jamie novels vainu uz otru galu

 

Šito gan es gribu redzēt. Man ir kvīts un čeks no Latvijas Pasta. Tātad man ar viņiem un viņiem ar mani ir līgumsaistības. Manas saistības nodot atbilstošu paku un samaksāt. IZDARĪTS. Viņu saistības - paku nogādāt. NAV IZDARĪTS. 

Link to comment
Share on other sites

It kā tik 3 USD

Kāds vēl čakarēties? :O



Šito gan es gribu redzēt.

Nu pamēģini :)

Link to comment
Share on other sites

versatile

mja, man no USPS stāv, ka 14. dec sūtījums bijis Ņujorkas štatā, tālāk - ar galiem...

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Bāc :(

Vai tiešām atgriezies vecais stils - no decembra vidus līdz janvāra vidum nesūtīt absolūti neko jo ar galiem???

Link to comment
Share on other sites

Man liekas, ka tā ir bijis katru gadu :D Ķīnaizeriem tur vispār kādu nedēļu vai divas tas tuss notiek - vēl priekšā?

Uz vētras laiku Ņujorkā uz trim nedēļām arī bij iestrēdzis viens Expressis. Atnāca kopā ar pēc 2 nedēļām izsūtītu expresi. Un trackingā into vai out of customs un viss.

Labots - marrtins
Link to comment
Share on other sites

The_Saint

Marrtins - čakarēties dēļ tā, ka es pabakstīju kādas 5 min savu kontu tā arī nesapratu, kā refundoto naudu pārdevējam atkal pārsūtīt. Būs laikam jātaisa sarakste, lai ver vaļā to invoicu vai kaut kā tā... nav jau tā komunikācija ar viņiem  ļoti viegla, cik esmu sarakstījies, izskatās, ka vēstules šie no kaut kādiem šabloniem tik copy/paste.

Link to comment
Share on other sites

No ķīnas mna ar 5 usd paka pazudusi, 100% mūsu pastiņš nočakarējis, kauns prasīt naudu.

Cerams vismaz mana usa paciņa ar USPS atnāk, tā ir jau 10 ls vērta...

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss
5 usd paka pazudusi, 100% mūsu pastiņš nočakarējis, kauns prasīt naudu

 

Tā viš i - par Taviem $5 var vesels ciems 2 mēnešus dzīvot pārticībā. 

Link to comment
Share on other sites

Savam točna redzu, ka no Ķīnas ir izgājis. Nu tak ir iesprūdis pie mūsējiem? Vai ne?

 

item No. Year Status Location Destination Country Date  RB0907003xxCN  2012  Collection  10061400  LV  20121214 1642  RB0907003xxCN  2012  Departure from outward office of exchange  10010200  LV  20121215 1318

Mož tur šiem sviests ar jauno likumdošanu un muitu? Tagad sēd un prāto, vai iet cauri ar jauno 22 euro padarīšanu, vai jāapliek pa vecam?

Link to comment
Share on other sites

tā viņš ir - es ar uzskatu, ka mazām summām nav jēga prasīt naudu:

jo var atnāt arī  pēc 4 mēneši, kad kleimošanas periods jau garām (ir bijušas pakas , kad LV zīmogs ir 2 mēneši atpakaļ uzspiest - kur tā paka ganās tos 2 mēnešus - hvz) ;

jo vairāk no LV kleimo p asīkumiem un nav pacietīgi mūsu pasta dēļ..., jo biežāk chainieši negrib sūtīt uz LV caur ebayu ( p atiešo - paypals un uzticība - ok - strādā - esmu tā darījis)

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Nu es gan nezinu, vai tieši mūsu pasts ir tik dikti pie vainas. Pagāšgad izsūtīts ap 150 paciņām un praktiski visi ļoti apmierināti par piegādes ātrumiem. Nekas nekur nav pazudis.

No Ķīnas nāk caur n-tajiem punkltiem, katrā ar potenciālām problēmām.

Volters - tak uzzvani uz pastu, kas pa ģēlām.

Link to comment
Share on other sites

Ķīnā vispār viss ir slikti kopš septembra. Sūtīja monitoru, pēc 40 dienām pārdevējs to saņēma atpakaļ - muita neesot izlaidusi cauri. Pārdevējs kaut ko murgoja par sakarību ar prezidenta vēlēšanām...

No HK līdz decembra sākumam nāca normāli. Tagad - viss, kas pasūtīts pēc ~15. novembra - bremzējas.

Tikko gan saņēmu paku no Singapūras - izsūtīta 12.vai 13. decembrī. Klāt Latvijas muitas "vēstulīte" ar 27.12.!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Atkarībā uz kuru valsti tika sūtīta tā paka. Strādāju lidostā, kur komplektējam kravu/pastu ko sūtam uz lidmašīnām. Pirms Ziemassvētkiem noliktavā bija iekrājies ap 7 tonnām pasta, kuram jāiet uz/caur Londonu, lai gan tur bija tranzīt-pasts, jo Rīgas pastu centāmies sūtīt kā prioritāro.

No Vācijas tas ķīniešu pasts ar kādu laiku nenāca, jo nespēja ar lidmašīnu atsūtīt, tāpēc ar fūri pa sauszemi veda, kas aizņem laiku. Un kad tā fūre ar 10 tonnām uzreiz pienāk, tad lai to visu apstrādātu, sašķirotu vajag daudz laika.

Vēl pastāv iespēja, ka mēs kaut ko netīšām sajaucam un kādu pasta maisu aizsūtām uz citu valsi un, tad kamēr viņi izdomā ko darīt tālāk paiet laiks. Sevišķi, ja maisam vēl noplīsusi birka.

Link to comment
Share on other sites

Nav par tēmu:

Ir gadījies februāra vidū saņemt no Čainas paciņu, kas pasūtīta decembra sākumā. Viņiem tur baigās svinības, tāpēc nekas netiek nosūtīts. Un ja vēl šippings ir bezmaksas, tad vispār...

Link to comment
Share on other sites

Njā :D

Vēl pastāv iespēja, ka mēs kaut ko netīšām sajaucam un kādu pasta maisu aizsūtām uz citu valsi

 

Ņjā. Tieši šī iemesla dēļ mazā Nataša uz Ziemassvētkiem no salaveča saņēma pneimatisko ieroci, bet onkulis Džons no Mičiganas štata - rozā kleitu un slidas :D

Link to comment
Share on other sites

Savam točna redzu, ka no Ķīnas ir izgājis. Nu tak ir iesprūdis pie mūsējiem? Vai ne

 

ko tu gaudo? pasts.lv lapā apskatījies ?

Link to comment
Share on other sites

Nu tak ziemassvētku laiks, jaungads. Loģiski ka pakas kavējas. Galvenais pagaidām kompensācijas nemaksājiet pircējiem, sakiet ka točna pienāks ;)

Link to comment
Share on other sites

Tak katru gadu ap Ziemassvētkiem un Jauno gadu uzkaras pasta servisi visā Pasaulē ...Pēc tam vis uzsūcas un izsūtas , ar lielu nokavēšanos un retiem zuduma gadījumiem .

Upss - Smii vārdus no mutes izrāva :)

Bet par to trobeļa celšanu .. vismaz agrāk bija tā , ka pakas pazušanu varēja pieteikt trīs mēnešus pēc izsūtīšanas , tad pusgada laikā tā tiek meklēta . Ja neatrod , izmaksā kompensāciju vai aprošināšanu.

Un man bija gadījums , kad par vairāk par pusgadu pazudušu paku saņemu kompensāciju , kā pazudušu , un pēc pāris dienām mana pazudusī paka atgriezās , jo adrese bija sačakarēta...Sarežģītās būšanās mēdz gadīties feileri

Labots - Peleecis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

ko tu gaudo? pasts.lv lapā apskatījies ?

Paskatīsies gan :) Nevar jau atserčot pēc ķīnas pasta koda ;)

Toties ķinas pasts saka, ka ir "Departure from outward office of exchange  10010200 LV (location)  20121215 (date).

Pēc tā arī secinu.

Link to comment
Share on other sites

Man diezgan daudz sanāk sūtīt uz ārzemēm ar Latvijas pastu. 5 gadu laikā pazudušas kādas 6 pakas. Visas uz ASV nezkāpēc. Visos gadījumos rakstīju iesniegumu (var rakstīt kad pagājis mēnesis kopš izsūtīšanas datuma) un vēl pēc pāris mēnešiem saņēmu 25 Ls kompensāciju par katru gadījumu. Nekādu mēģinājumu no pasta puses atšūt vai nemaksāt. Ar EMS nekad nekas nav pazudis. Kavējuši gan viņi ir. Mēģināju meklēt taisnību - tad gan atšuva. Norādīja uz kaut kādu likumu pēc kura sanāca, ka reāli tos piegādes termiņus viņi varot arī neievērot. 

Link to comment
Share on other sites

Gadās, ka it kā "nejauši" attaisās maiss un kāda paka "izkrīt". Parasti sūtījumi uz/no ASV nāk caur Stokholmu vai Kopenhāgenu. Vienreiz arī atnāca maiss no turienes, kuram bija jābūt tik un tik kg smagam, bet reāli bija mazāk. Tādu arī nodevām Latvijas Pasta rīcībā. Cik dzirdēju, tad portatīvais bija pazudis.

post-854-0-00561000-1357225004_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

The_Saint

Ivar, izskatās pēc baigā bardaka. Nevar būt, ka kāds no apakšā esošajiem maisiem nedēļām vai pat mēnešiem stāv "aprakts"? :)

Link to comment
Share on other sites

Ko var gribēt no Honkongas vai Ķīnas. Tepat no Mančesteras, UK izsutīja 7.12 saņēmu 29.12 

Normālā laikā(ne svētkos) no UK nāk 3 - max 5 dienas.

Link to comment
Share on other sites

Man tā pati istorija. Gaidu vienu paku pasūtītu novembra vidū no Honkongas un divas novembra beigās no Ķīnas, sūtītājiem uzrakstīju, atbildēja operatīvi un dievojas ka izsūtījuši, piedāvāja refundu, teicu ka vēl pāris nedēļas pagaidīšu, tad došu ziņu. Tad gan kleimošanas periods jau būs garām, (nezkāpēc tikai 45 dienas?) bet nu solīja, kad ja tomēr neatnāks naudu atgriezīšot.

Link to comment
Share on other sites

Man ar kādas 8 pakas no ķinas nav atnākušas.

 

Kaut kur kaut lažo baigi. Pat bija tā, ka pasūtīju no viena 2 pakas, izsūtija reizē šams, bet atnāca viena.

Link to comment
Share on other sites

man visu var pēc starptautiskam standartam atbilstoša tracking numura

 

Nu pieņemsim. Ir sūtījums no Ķīnas ar ķīnas pasta numuru. RB090xxxxxxCN

Šim sūtījumam, ienākot Latvijā, tiek iešķiebts Latvijas pasta numurs, kuru es nekur nevaru izzīst, kamēr neesmu saņēmis sūtījumu. Saņemu sūtījumu, ieraugu nurmu. Ievadu tajā Latvijas pasta lapā un "opā!" Tiešām ir tāds sūtījiums :)

Un tā ir ar visiem sūtījumiem. Varbūt kādam ir kaut kas savādāks? Neturiet sveci zem pūra! Apgaismojiet onkuli!

Labots - Volters
Link to comment
Share on other sites

No Ķīnas parasti caur Vāciju nāk tādi lieli ap 30kg smagi, tumši zaļi maisi ar uzrakstu uz maisa China Post, kuros iekšā ir tādas mazas paciņas kā piepūstas aploksnes. Tas droši vien ir tas ko mēs visi pasūtam tajā ebay vai citur no Ķīnas. Cik zinu svētkos sūtīja ar fūri no Vācijas nevis lidmašīnu.

The_Saint tajā bildē vēl ir mazas kaudzītes, jo bildēts kaut kādā augustā un ļoti sen. Uz šādiem svētkiem parasti, kad šķirojam tranzīt-pastu liekam lielos grozos. Katram reisam savs grozs. Šogad šķiet vienīgais, kas bija iekrājies bija uz/caur Londonu pasts. Tā jau ir, ka pašā apakšā maisi nostāv kādu nedēļu. Tā īpaši nešķirojam un nesūtam tos vecākos. Tagad jau it kā viss ir ok un varētu teikt, ka nav krājumu.

Link to comment
Share on other sites

Nu pieņemsim. Ir sūtījums no Ķīnas ar ķīnas pasta numuru. RB090700397CN

 

šitas ir normāls tracking numurs, tas arī jāvada Latvijas pasta lapā. Tiklīdz kā būs ienācis Latvijā (pat pirms muitas) uzreiz uzrādīsies. Ja rādās, ka šāda sūtījuma nav - tad tas vēl nav Latvijā. Nekāds vietējais numurs netiek piešķirts, ja ir starptautiskais.

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...