Jump to content

Bezdarbnieka pabalsta saņemšanas procedūra


Tasteris
 Share

Recommended Posts

Labdien!

Man bija noslēgts divu gadu līgums, kurš beidzas 2012. gada 31. decembrī. Tagad ceru vairākus mēnešus nestrādāt, bet saņemt bezdarbnieka pabalstu. Paskatījos internetā, informāciju ir grūti izfiltrēt, piemēram, VSAA lapā ir informācija, kas ir novecojusi (tagad visiem bezdarbniekiem pabalstu maksā 9 mēnešus, VSAA lasīju vecus noteikumu u.t.t.). 

Tātad ir radušies vairāki jautājumi:
1) Dzirdēju, ka man VSAA jāierodas (ar nodokļu grāmatiņu) trīs dienu laikā, vai tā ir patiesība? Neatradu internetā apstiprinājumu;
2) Lasīju, ka bezdarbnieka statusu var atņemt, ja divas reizes atsakies no piemērota darba. Kurš nosaka, ka darbs ir man piemērots, vai minimāla alga arī man piemērota?

Paldies par informāciju.

Labots - vintars2
Link to comment
Share on other sites

Es uz bezdarbniekiem gāju kādus 3 mēnešus pēc darba zaudēšanas, tas gan bija krīzes sākumā, moš kaut kas mainījies.

Pēc teorijas - bezdarbnieku kantoris Tev piedāvā atbilstošas (pieredze, izglītība, stāžs utt.) vakances un ja visu laiku atsakies, tad statusu vari zaudēt, bet praksē man neviens neko nepiedāvāja un man arī viņu piedāvājumu diezi vai interesētu, tas vairāk šķiet kā punkts, kas uzrakstīts, bet nedarbojas.

Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks

Uz otro jautājumu varu atbildēt apstiprinoši. 

Link to comment
Share on other sites

Vari iet kad gribi, bet atrāk aiziesi, ātrāk tiksi pie naudas.
 Tagad no 2013.gada maksā 9 mēnešus.

 

Izlasot otro punktu, rodas jautājums - kā  tevi darbā pieņēma?

Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks

Gestapo

Nejauc VSAA ar NVA?

 

Ogres NVA inspektoriem vismaz bija tā, ka darbus piedāvāja daudz, bet alga bija vairāk kā smieklīga, vairumā gadījumu pašam būtu jāpiemaksā, lai vispār varētu darbus izbraukāt. Tas arī derēja kā arguments, kāpēc varēja atteikties no ļoti daudziem darba piedāvājumiem, vienkārši gaidot rindu uz apmaksāto apmācību.

 

Upd.

āā, atcerējos. Tas man darbojās, jo deklarējies esmu Rīgā. Vietējiem moš arī neietu cauri.

Labots - JuutpaudisMaigcilveeks
Link to comment
Share on other sites

Nesapratu Jūsu ironiju, Ōtomo. Domā ir tāda, ka NVA aģents izdomas, ka man piemērota ir Ls 300 alga, bet es gribu, piemēram, Ls 600.

Link to comment
Share on other sites

agnis2005

Izdomā darbu, kaut ko specifisku, kuru centīsies it kā atrast, bet viņiem nebūs tev ko piedāvāt un viņi tev to nepiedāvās, tik apjautāsies kā sokas ar darba meklēšanu. Viņi tās vakances piedāvā no NVA portāla !

Bet vismaz Rīgā visiem ir vienalga, galvenais atnākt atzīmēties īstajā dienā un laikā pie sava NVA aģenta un turpini būt par bezdarbnieku, saņemt pabalstus, visu ko tev šis status var dot !

Link to comment
Share on other sites

Kāda velna pēc tev ubagot pabalstus?! Strādā un dzīvo kā cilvēks nevis urla. Manuprāt visi pabalsti būtu jāatceļ, atstājot tikai invaliditātes pabalstus cilvēkiem, kam jāārstējas lai varētu atgriezties darbā. Tas pats ar valsts pensijām, strādāt beidz tikai tie, kam nav savu uzkrājumu vai arī veselība pilnībā neļauj neko darīt. Darbs padara tevi par cilvēku, dzīvo cilvēka cienīgu dzīvi.

Link to comment
Share on other sites

Es neesmu lasījis likumus, bet manuprāt, tas ir nonsense, ka tu nevari atteikt vakanci.

 

Var būt miljons iemesli, kāpēc cilvēks nevar/negrib pieņemt konkrēto vakanci un alga, strādāt negribēšana ir tikai divi un nebūt ne noteicošie, manuprāt.

Link to comment
Share on other sites

Pēc izglītības iegūšanas strādāju visu laiku, bez slimības lapām un maksājot visus nodokļus. Vairākos atvaļinājumos papildus gāju nopietnos 160 stundu garos kursos, vakaros par saviem līdzekļiem apguvu angļu valodu u.t.t. Ja es trīs mēnešus saņemšu bezdarbnieka pabalstu, tad tā būs daudz mazāka summa nekā tā, ko iemaksāju VSAA pa šiem gadiem. Bezdarbnieka pabalsts ir arī iespēja atpūsties, mācīties (ko izmantošu) un iegūt labāko darbu, nekā es būtu ieguvis uzreiz lecot darbā tirgū - no viena darba uz kādu citu, tikai lai nebūtu urla. Labāks darbs ilgtermiņā nozīmē lielāku algu man un augstākus nodokļus/ieņēmumus valstij.

Labots - vintars2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Blackadder
Kāda velna pēc tev ubagot pabalstus?! Strādā un dzīvo kā cilvēks nevis urla. Manuprāt visi pabalsti būtu jāatceļ, atstājot tikai invaliditātes pabalstus cilvēkiem, kam jāārstējas lai varētu atgriezties darbā. Tas pats ar valsts pensijām, strādāt beidz tikai tie, kam nav savu uzkrājumu vai arī veselība pilnībā neļauj neko darīt. Darbs padara tevi par cilvēku, dzīvo cilvēka cienīgu dzīvi.
 

 

Nav gluži pareizi bezdarbnieka vai slimības pabalstu nosaukt par lietu, kas būtu jāubago - tā ir apdrošināšana, kurā strādājošais ir kā apdrošināšanas prēmiju iemaksājis savus līdzekļus (nodokļus), un kurus viņš bezdarba vai slimības gadījumā saņem atpakaļ. Tā ir nauda, kuru ir nopelnījis pats darbinieks, viņa uzkrājums, viņa ĪPAŠUMS, un neredzu nevienu iemeslu, kāpēc lai cilvēks atteiktos no savas godīgi nopelnītās un nodokļos nomaksātās naudas. Ideja par bezdarbnieka pabalstu vai pensiju atcelšanu ir iespējama tikai ar vienu nosacījumu - ja valsts samazina nodokļu likmes, jo tai vairs nav nekāda finansiāla un morāla pamatojuma iekasēt nodokļus līdzšinējā apjomā. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Tā ir nauda, kuru ir nopelnījis pats darbinieks, viņa uzkrājums, viņa ĪPAŠUMS
 

 

tad kāda velna pēc darba ņēmējs neiet un neizņem visu to ĪPAŠUMU skaidrā naudā jau šodien pat? kāpēc darba ņēmējs NEPĀRDOD vai NEIEĶĪLĀ to savu ĪPAŠUMU vai vismaz nepieprasa procentus par laiku, kad tas atrodas ārpus viņa kabatas?



P.S.   Par īpašumu vai uzkrājumu saukt šobrīd īsti nevar pat pensiju. Jo nav iespējas to izņemt ( kā Dānijā ) vai novēlēt testamentā.

 

 

1. un 2. līmeņa pensijas uzkrājums IMO pazūd kopējā katlā līdz ar personas nāvi, kaut kādu vienreizēju sīkumu izmaksājot dzīvesbiedram.

3šā līmeņa iemaksas ir brīvprātīgas un bankas pārvaldītas, un tās var izņemt. Viss pārējais ir pabalstveidīgs.

Link to comment
Share on other sites

Kaa ir labaak vai staadaat par kapeikaam kameer neatrod labu darbu paaris kaut meenesi, vai seedeet maajaas uz pabalsta?

Link to comment
Share on other sites

itanium: jau minēju - Dānijā ir iespējams izņemt soc.apdrošināšanas iemaksas. Šādas iespējas trūkums mūsu apstākļos man traucē uztvert soc.apdrošināšanas uzkrāto kapitālu kā "īpašumu".

 

 

Tas, ka ir apdrošināšana un ir prēmija un par īpašumu sauc konkrēto izmaksāto naudu - nu tas fakts.



par Dāniju - avots no radinieces, kas tur strādā. Viņa pensiju sistēmai tik ļoti neticot un līdz ar vīru izmantojusi tādu iespēju.

Link to comment
Share on other sites

nu ja cilvēks darbspējas vecumā mirst, pensiju nesagaidījis, tad arī "labi, ka nevar izņemt naudu un atstāt mantojumā"?

 

viena lieta - apdomīgums un "vai tiešām vajag visu uzreiz", bet pavisam cita lieta - ka tas viss iemaksātais kopējā katlā pazūd nāves gadījumā. Šis ir tas interesantais moments.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Sauksim lietas patiesos vārdos, pensija Latvijā ir tā, ka pašreiz strādājošie maksā šobrīd pensionāriem pensijas un vienīgais garants saņemt pašiem to pašu būs no tiem kas nodokļus maksās pēc tam. Tāds riktīgs komunisms.

Link to comment
Share on other sites

Pirms pārsimts gadiem nebija pat tā.




Tāds riktīgs komunisms.

sociālisms

Link to comment
Share on other sites

Kāda velna pēc tev ubagot pabalstus?! Strādā un dzīvo kā cilvēks nevis urla. Manuprāt visi pabalsti būtu jāatceļ, atstājot tikai invaliditātes pabalstus cilvēkiem, kam jāārstējas lai varētu atgriezties darbā. Tas pats ar valsts pensijām, strādāt beidz tikai tie, kam nav savu uzkrājumu vai arī veselība pilnībā neļauj neko darīt. Darbs padara tevi par cilvēku, dzīvo cilvēka cienīgu dzīvi.

Dod darbu, strādāsim! Bet nevis kartupeļu mizošanu, bet izglītībai, pieredzei un interesēm atbilstošu darbu ar izaugsmes iespējām!

 

Kaa ir labaak vai staadaat par kapeikaam kameer neatrod labu darbu paaris kaut meenesi, vai seedeet maajaas uz pabalsta?

Kas ir labāk? Protams, ka sēdēt mājās un meklēt piemērotu darbu (vai kā citādi lietderīgi izmantot laiku), nevis rauties melnās miesās par kapeikām, kuras kopsummā ir mazākas par pabalstu.

Labots - binary
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Mezavecis

Pacelšu šito jautājumu sakarā ar to, ka pirmo reizi ir tāda vajadzība. Palasījos likumus un visus nosacījumus bezdarbnieka statusa iegūšanai un dotajā momentā nesaskatu šķēršļus.  Cik izlobīju no visa, tad nākamajā dienā pēc tiesisko attiecību izbeikšanas varu doties uz NVA un kārtot bezdarbnieku statusu.

 

Jautājums ir tāds, vai ir kaut kādi ierobežojumi bezdarbnieka pabalsta saņemšanai, ja esmu jau noslēdzis darba līgumu ar konkrētu datumu un būt bezdarbnieka statusā periodā no iepriekšējā darba pārtraukšanas līdz reālai darba uzsākšanai (~3 nedēļas)? 

Link to comment
Share on other sites

psihiatrs

Ja darba attiecību izbeigšanu noformēja kā pēc paša vēlēšanās, tad nav jēgas. Attiecīgi pabalstu sāk aprēķināt tikai pēc 2 mēnešiem. Ja noformēji uz savstarpējās vienošanās pamata vai atlaida, tad moš ka saņemsi par tām 3 nedēļām, bet es tavā vietā neteiktu par noslēgto līgumu.

Link to comment
Share on other sites

Nva lai izmaksātu pabalstu pieprasa info no Vid.

 

Savukārt, pirms stāties darba attiecībās, uzņēmumam jāziņo Vid, ka tāds un tāds sāks strādāt.

Labots - Fruzz
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Darba devējs ziņo VID darba uzsākšanas dienā. Pašlaik domāju, vai vispār čakarēties ar NVA vai atmest ar roku un izbaudīt vasaru :)

 

Kas attiecas pabalsta izmaksu, tad es sapratu tā, ka pašu summu nevis aprēķina, bet izmaksā pēc 2 mēnešiem, ja darba attiecības izbeigtas ar vienpusēju darba līguma laušanu atlūguma veidā. 

 

 

Ja darba attiecību izbeigšanu noformēja kā pēc paša vēlēšanās, tad nav jēgas. Attiecīgi pabalstu sāk aprēķināt tikai pēc 2 mēnešiem.
 
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Manuprāt da sāksies datumā, kad tev jāuzsāk darbs.Tādu labāk juristam prasīt, ne nva aģentei. Par citu-kur sūta, var slikti uzvesties.Lai teiktu ka tu atsakies no DD pied, viņam jāpiekrīt tevi ņemt un tev jāatsakās. Kad DD uzr uz papīra, ka tu tam nederi, nva neko nevar tev izdarīt, pabalsts paliks.Jā,DD ziņo darbu uzsākot, jā, no vida ņem datus un no ur.

Labots - beryl
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...