Jump to content

win7, 64-bit, 16 GB - optimāls pagefile.sys izmērs

ieleja

Recommended Posts

win7, 64-bit, 16 GB, 320 GB HDD, i5M

noutbuks apmēram, kā augstāk minēts, it kā žēl tērēt mazā HDD vietu, ja RAM visumā vairāk brīvs

kāds būtu optimāls pagefile.sys izmērs

p.s.

nemērīti novērojumi - 16 GB RAM/16 GB swap tāds kā mudīgāks par 16 GB RAM/2 GB swap

• Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• JDat

19

• ediots

12

• Vilx-

11

• Zux

10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Es parasti lieku dubultu rāmi, t.i., pie 4GB virtuālā atmiņa ir 8GB.

Ja jādarbina īpasī softi, piem. datubāzes, tad virtuālo atmiņu izvēlēties lielāku.

Nez. Man ar 4 GB RAM pietiek un SWAP atslēgts. Ko jādara uz notebook lai iekapātu 10 GB RAMu? Kā 4 GB uz notebook aizsis, mans kolēģis zina. Bet nu labi. Man nav SWAP un nevajag. Tomēr klīst baumas ir programmas kuras negrib strādāt ja SWAP neeksistē. Pagaidām tādas nezinu. Kādreiz rēķināju tā: SWAP=RAM*1.5 (vai 2, VIL teiktais). Pie tam pirmais ko izdarīju jaunai kastei kad fizisks disks sadalīts divās daļās, (C:=>system; D=>data,documents, etc), pat pirms draiveriem un apdēitiem, izslēdzu pagefile uz C: un uzliku uz D: vienu vienīgu (gan min, gan max) izmēru uz D diska. Rezultātā svaikai kastei SWAp fails ir vienā izmērā un nav fragmentēts. Līdz ar to nezinu/negribu saprast ko nozīmē SWAP defragmentācija.

Ja ir Win7+linux uz cietņiem, tad bija triks, kas ļauj logiem lietot linux SWAP particiju ar kaut kāda neliela draiverīša palīdzību. Tikai tad zūd iespēja hibernēt linux.

• Patīk 1

Āāā. Pareizi. Es jau esmu vecs un glups, ar virtualizāciju neaizraujos, bet vajadzētu sākt. Kaut gan uz notebook megavirtualizācija. Labi nemuldēšu, jo nezinu. Nezinu arī kāds ir labais, bet es sākumam piemestu cik daudz virtuālās mašinas RAMu kopā apēc, tad saskaitītu kopā lai saprastu cik tad daudz tas viss atmiņu apēd. No tā arī +/- rēķinātu cik daudz RAMu vajag un cik SWAP vajag.

Vispār jā, tēma interesanta. Piedalīšos kā klausītājs.

VIlx-! Pirmārt lai SWAP nav fragmentēts, manuprāt... Ja man tagad vajadzētu logos SWAP palaist, tad es izmantotu SwapFs un neceptos par fragmentāciju. Bet nu SwapFs ir arī savi trūkumi. Diemžēl.

nu manai kastei ir tikai ar ~360 GB, 12 GB no tā Restore, 12 GB Hibernate

it kā jau brīvi ~ 100 GB, bet nu "česķ berigi s molodu"

un varētu jau 16 GB/16 GB ja vien RAMs būtu pārpilns

bet par virtualizāciju; vēl jau tā nav vispārēja galalietotāja tehnoloģija, bet nu tagad griežas 2 Debian, 2 Ubuntu LTSi un vēl FreBSD, OpenIndiana - jāpārbauda aplikācijas krosplatformība - vai nesen jātestē Samba 4 - ir jau kaut kādas reāla kastes, bet ērtāk manipulēt ar visu neskraidot apkārt

Kautkur iepriekš citā topikā tika minēts par iespēju likt SWAPu uz virtuālā draiva.

Kā ir ar šo??

IMHO jūs pārmudrījat lietu, par kuru vispār nevajadzētu uztraukties. Swap faila defragmentācija? Nopietni? Kopš kura laika swapfailu vispār kāds lasa pēc kārtas no viena gala, lai tam būtu kāda jēga?

Windows ir gana gudrs lai swapu izmantotu tad un tur, kur to vajag. Gudrāki cilvēki nekā mēs visi kopā ir šos algoritmus izkopuši pēdējo 20 gadu laikā. Ja Tu domā, ka esi nākamais Einšteins, kurš ir gudrāks par Windows kerneļa komandu... tad Tev šajā forumā tāpat nav ko meklēt.

Princips ir pavisam vienkāršs - par swapu nevajadzētu domāt vispār. Ja redzi, ka RAM sāk palikt ļoti aizņemts, dators bremzē, un liela HDD aktivitāte, tad pieliec klāt vēl RAM vai izdomā, kuru programmu aiztaisīt. Bet mēģinājumi optimizēt swapu ir tāpat kā mēģinājumi izvēlēties labākās riepas rezerves ritenim. Ja Tev to ir tik bieži jāizmanto, tad Tev ir citas problēmas. Un ieguvumi tāpat būs smieklīgi, jo ar rezerves riteni Tu fundamentāli nevari pabraukt ātrāk kā 50km/h.

Edited by Vilx-
Gudrāki cilvēki nekā mēs visi kopā ir šos algoritmus izkopuši pēdējo 20 gadu laikā.

Iespējams. Bet nevajag arī aizmirst, ka tas algoritms lielākoties tika radīts un izmantots laikā, kad bija 32bit procesori un augšējais atmiņas limits tāds, kāds tagad datoriem nāk standartā. Domāju, ka ir jāiedziļinās, kādas konkrētās lietojumprogrammas tiek izmantotas un kādas ir to vajadzības pēc atmiņas, to prasmes izmantot atmiņu, pirms sākt dot konkrētas rekomendācijas cik daudz un ko vajag. Ja ir specifiska programmu izmantošana (droši vien ir, ja ir 16gb ram), tad drīzāk vispirms jāpievēršas programmu vajadzībām pēc ram, pēc tam izsecinās, ko darīt ar windows. Piemēram, kāda jēga no swap faila ir manā gadījumā, kad datoram ir 2gb ram, nekādu dikti specifisku programmu nav, standarta interneta explorer, office, video paskatīties un pdf palasīt. Cik esmu pavērojis atmiņas aizpildījumu, nekad nav bijis pat tuvu 2gb.

Varbūt algoritms ir izcils, bet šodiem mani tas vairs nepārliecinās, ka  2gb + 3gb automātiskā swap faila piešķiršanas situācija būs labāka nekā pie , piemēram, 4gb rama bez swap faila.

Starp citu, vai ssd gadījumā swap fails netiek atslēgts jau instalācijas procesā?

Tas algoritms tiek regulāri arī updeitots pēc vajadzības. Esmu pārliecināts, ka katrā nākamajā Windows versijā tur ir kādas izmaiņas.

Swap fails ir kā rezerves ritenis - tas netiks izmantots, ja pietiks RAM. Tā atslēgšana neko nedod. Tas tāpat kā nevest rezerves riteni mašīnā. Viss būs labi, līdz brīdim, kad pārplīsīs riepa. Pat degvielas patēriņš samazināsies par 0.0001%, jo nebūs jāstaipa līdzi tas ritenis. Bet toties, kad būs sūdi, tad pamatīgi...

2GB RAM + auto Swap noteikti būs sliktāk nekā 4GB RAM bez swap. Bet vislabāk būs 4GB RAM + auto swap.

SSD gadījumā nekas neatšķiras.

Nē, netiek. Tas ko Win 7 un augstāki atslēdz, SSD ieraudzījuši, ir SuperFetch un defragmentācija. 

Win 7 defragmentatora disku sarakstā SSD vispār neuzrādās. Jo nav ko gar to grābstīties

Tai rakstā ir advancētāks algoritms no Rusinoviča - uz 16GB, swap 1GB kā min un kādi +4GB, tas ir daudz jēdzīgāk, jo vēlme neatdod 16+GB swapam ir cilvēciski saprotama.

Viena lieta, kura ar garantiju nestrādā pie atslēgta swapa - BSOD crashdumpi.

Windows tos vienkārši netaisa, ja nav swapa, pie tam pat ja nav swapa vispār bet pat ja swaps (kaut neliels) nav uz sistēmas partīcijas.

Hibernate vajag atsleegt, ne pagefile.sys. Programmas straadaas korekti?

Lapsim hibernate tā kā derētu tomēr...

Desktopam var maukt ārā.

Lai gan arī lapsim ar SSD izslēgt un pēc tam pacelt būs apm tikpat ātri kā hibernate.

Mīnuss - visas atvērtās progas būs vaļā jāver... tā jau ir galvenā sleep un hibernate priekšrocība.

Edited by MārcisB

Es uz laptopa aktīvi izmantoju Hibernate, un uz desktopa arī esmu pārgājis uz Hybrid Sleep. Ļoti ērti, un uz Windows 7 tas tiešām strādā bez jebkādiem gļukiem, atšķirībā no iepriekšējām Windows versijām. Protams, tas ir aktuāli tikai tad, ja datoru vispār bieži slēgā iekšā/ārā. Ja datoru visu laiku tur ieslēgtu, tad Hibernate var slēgt ārā.

Jautājums lielo atmiņu izmantotājiem? Vai tiešām windows prot swap izmantot tikai vajadzības gadījumā? Piemēram, ko windows darīs ar programmu, kas ilgāku laiku netiek izmantota? Liks uz swap neskatoties, ka rams vēl ir pietiekami, vai tomēr paturēs ram? Vai nav tā, ka windows vairāk rūpējas par brīva ram esamību katram gadījumam īpaši neskatoties uz konkrētajiem apstākļiem?

Linuxā swapā var iemest reti izmantotus softus arī ja RAMs ir kudi vēl brīvs. Tas viss ir tūnējams, protams. Pieņemu, ka Windowsā varētu būt līdzīgi.

Jā, ja proga cik tur sēž minimizēta, win to metīs swapā. Bija registry keji kuri to vadīja. uz sitiena neatceros

Tas "optimize for applications/background services" arī to iespaidoja, ja nekļūdos...

Desktopam var maukt ārā

Es uz Raptor 10000 rpm Raid 0 lietoju hibernate, tomēr reizes 3 ātrāk palaižas. (Nu man vēl XP pro.)

it kā jau brīvi ~ 100 GB

Par agru tu satraucies par swapa izmēru, sāks spiest varēsi samazināt.

Piekrītu Vilx-, naher grābstīties gar swap, ja nav akūtas vajadzības.

Citiem:

izlēdzot to, tipa, krāniņš garāks, microsoftu apčakarēji? (drīzāk pats sevi)  sasodīts līst tur kur nevajag!

Šo pašu padomu varu dot par "lieko" servisu arā slēgšanu. Vienreiz pamēģināju, tad pārinstalēju Windows, un otrreiz vairs netaisos atkārtot. :p

Varbūt algoritms ir izcils, bet šodiem mani tas vairs nepārliecinās, ka  2gb + 3gb automātiskā swap faila piešķiršanas situācija būs labāka nekā pie , piemēram, 4gb rama bez swap faila.

Sākumam. Kā šu saprast. Kas tad ir SWAP? Virtuālās atmiņas apgabals, kurš bglabājas uz HDD nevis RAMā. Nu kā var būt HDD ātrāks par RAMu?

Kā tad notiek failu lasīšana no HDD? Kā SWAP draiveris (vai kas tur ir) tiek pie datiem? Caur failsistēmas draiveri protams. SWAPu neinteresē ka failsistēmas draiveris datus glabā uz HDD. SWAP  pasaka: atvērt šo failu un nolockot piekļuvi. Tad pēc vajadzības nolasīt/ierakstīt failā noteiktā vietā un miers. Kur un kā dati glabājas uz HDD, tas ir tikai un vienīgi failsistēmas draivera kompetencē.

Vienīgai par ko var Daļēji piekist, tad tas ka SWAP fails netiek lasīts pilnībā sekvencē. Mēdz būt arī random lasīšana. Tikai varētu arī kads iedod konrētāku info par toem ūberoptimizētajiem algoritmiem ja jau tik gudrs. Tie ir milimenti, bet tomēr. Fiksēta SWAP variantā ir pateikts cik liels fails un miers. Manā gadījumā pat uztaisās monolīts un nefragmentēts.

Tādā ziņa paliek jautājums: kāpēc linux by default prasa atsevišķu partīciju priekš SWAPa nevis gāž failsistēmā (bet ir varianti arī ar failsistēmu). Viens no iemesliem tā pati fragmentācija. Cits iemesļs: failsistēmas draivei nevajag obligāti glabāt RAMā, kā tas ir logu gadījumā.

Srvisu ķimerēšana te ir ņe pričom vispār. Tur viss atkarīgs no līkām rokām. Ja nemāk tad labāk lai neaistiek ne servisus ne ko citu. Arī ne SWAPu.

Ja cietnis bieži lasās, tad pieliekam RAMu. Tad varbūt atslēdzam SWAPu nafig un tiklīdz parādās paziņojums Low memory, tad pieliekam klāt RAMu un miers. Pričom te SWAp vispār? Kā tads rezerves gadījums ja nu pēkšņi vajag?

Atceroties topikstarteri. Bija konkrēts jautājums par SWAp izmēru. Ja jau tur ir daudz atmiņa patērējama, tad ko  kur daudz. Kopērā patērētā atmiņa+30% rezervē=RAM+SWAP

Pa īsu? Pēc tam parkonfigurēs lai ir vairāk. Negribas čakarēties? Nu i miers. Liekam automātā.

10 gadu uz windiem dzīvoju bez SWAP. Kad dabūju 1GB tā atslēdzu. Pagrūti gāja, ja atvērts photoshop un mozilla sen nebi restartēta, bet ar 3GB jau vispār pēc tā swap nejutu vajadzības. Ja RAM ir pa maz, tad ir pa maz un jāpalielina, ja vien nevēlas lieku bremzi.

@@marrtins, piekrītu. Man arī pie 4 GB ar Win7nevajag SWAPu kā sugu šobrīd. Tas pats attiecas uz ubuntu 10.01 un eeePC ar 700 Mhz celeronu, kuram 512MB vietā tagad ir 2 GB RAM. Nu nepaņem man tas linux vairāk par 300-400 MB RAMu, kaut nošaujies! Pārējais paliek diska kešosanai (SSD beigts, sistēma uz USB FLASH, tāpēc ir lēni un vajag kešošanu).

Pa lielam SWAP ir tāds kā rezerves variants RAMam, tapēc jau Win pagefile.sys rezervē ne mazāku par RAM izmēru, lai arī netiek lietots, man tā šķiet. Huļiš viņu aiztikt ja HDD vietas pietiekoši. Kaut ko jau tai apgabalā WINda raksta, piem. MārcisB teiktajā par system restore, lai arī nekad to neesmu izmantojis.

Vēl,

uzgāju šīto:

Q. Can i disable swap file for windows 7 32 bit as i've 2 G of ram ? Is there any performance gain from that ?

A. Ken Blake, Microsoft MVP

Can you? Yes. Should you? No, definitely not.

Is there any performance gain from doing that? No, and there's a
possible performance loss.

First of all, 2GB is not a lot of RAM, it's the *minimum* amount that
most people should have.

Second, if you don't have a page file, you can't use all the RAM you
have. That's because Windows preallocates virtual memory in
anticipation of a possible need for it, even though that allocated
ay never be used. Without a page file, that allocation
has to be made in real memory, thus tying up that memory and
preventing it from being used for any purpose.

Third, there is never a benefit in not having a page file. If it isn't
needed, it won't be used. Don't confuse allocated memory with used
memory.

Ken Blake, Microsoft MVP (Windows Desktop Experience) since 2003

Pievienots Šodien, 16:00 ediots, on 28 Dec 2012 - 12:02, said:Varbūt algoritms ir izcils, bet šodiem mani tas vairs nepārliecinās, ka 2gb + 3gb automātiskā swap faila piešķiršanas situācija būs labāka nekā pie , piemēram, 4gb rama bez swap faila. Sākumam. Kā šu saprast. Kas tad ir SWAP? Virtuālās atmiņas apgabals, kurš bglabājas uz HDD nevis RAMā. Nu kā var būt HDD ātrāks par RAMu?

Tas bija domāts kā piemērs gadījumos, kad vienam datoram ram ir tikpat vai vairāk nekā otram ram+swap. Ja ir dators ar 2gb ram, windows piedāvās 3gb swap failu. Uzskatu, ka efektīgāk būtu papildināt ram par 2gb, ja sākotnējie 2gb ir mazliet par maz. Ja nu tiešām iepriekš windows izmantoja visus 3gb swap failam atvēlētos, visdrīzāk lietotājs sen būtu uzsprādzis pie tādas bremzes, tad vienkārši vajag pielikt 4gb 2gb vietā un ram būs vairāk nekā sākotnējais ram + swap fails kopā.

Labi, ja jau ir 16gb ram un ir vēl par maz, droši vien vajag swap, jo pielikt ram vairs fiziski nevar. No otras puses, man grūti iedomāties kā sistēma var optimāli darboties, ja tai ir pastāvīgi jālasa vairāki gb datu no hdd. Tad ir jādomā par kādu citu tehniku, kam 16gb nav limits. Kādreiz swap tika izmantots sistēmām ar ram apjomu sākot pat ar 16mb, nu kaut vai 512mb. Ir taču starpība, vai no diska ir jālasa  cik tur mb vai gb.  Skaidrs, ka swap faila rekomendācija 1.5 no ram apjoma ir domāta, lai būtu kur vajadzības gadījumā nomest visu ram saturu, bet no praktiskā darbošanās viedokļa es nevaru iedomāties efektīvu datora darbību ar vairāku gb lielu swap failu uz hdd. Ja windows tiešām bez vajadzības to neizmanto vai arī var pateikt, lai tur cik var ramā, tad kāda ir swap faila praktiskā jēga? Tikai avārijas situācijā. Ja viens pārvietojas no darba uz mājā pāris km attālumā pilsētas apstākļos, rezerves riteņa trūkums nekādu skādi nenodarīs. Citos apstākļos pārvietoties ar tukšu rezerves riteņa vietu tiešām nebūtu prātīgi. Tāpēc es domāju, ka mūsdienās swap faila gadījumā lielāks uzsvars ir tam, ko lietotājs tiešām dara ar datoru, nevis tam, ko windows domā, ko lietotājs darīs.

Ko iesakat darīt gadījumā, ja system managed swap size ir 16 GB? Iekšā 128GB SSD(īpaši daudz brīvas vietas uz SSD nav) un 16GB ram. Ar atslēgtu swapu gadās, ka bļauj.

Edited by MasteR's

Samazini, ja jau bļauj!

A kas un kad bļauj?

efektīvu datora darbību ar vairāku gb lielu swap failu uz hdd

ieleja, cik daudz vidēju swaps ir izmantots?

Tā, tikko nomēģināju. Nesaprotu, PF izslēdzu, restartēju, pat pagefile.sys izdzēsu, vēl restartēju, bet tas tik un tā tiek kaut kur lietots, lai arī stāv "No Paging file"?

Kaut ko nesaprotu. Saslēdzu tās pašas progas un RAM un PF tiek izmantots vienādi, kā ar vai bez. WTF?

XP pro.

Kā viņu izrubūt pa nopietnam?

Tas "Page File" daudzums, ko rāda Task Manager ir kas cits, nekā uz HDD aizņemtais swapfaila izmērs.

Ja pareizi atceros, tad task manager zem page file rādīja visu pieejamo atmiņu. Ja ir ieslēgts page file, tad tur būs kopējais ram+swap, ja būs izslēgts, tad tikai ram.

tagad ir 1024 un 512-2048 (attiecīgi C: un recovery diskā (tur vienkārši bija brīva vieta))

izmantots ir 1024 un 512 un izskatās, ka netiek aiztikts, jo failu laiki ir kastes startēšanas laiki

Tas skaidrs, tak abos gadījumos ielādē tās pašas programmas. Atšķirības pamanīsi pieejamā atmiņas daudzumā. Vai arī vizuāli, ar ieslēgtu swap failu būs aizņemta mazāka daļa no stabiņa.