Jump to content

Galvassāpes ar Datora ventilatoru.


zibis9
 Share

Recommended Posts

Iesākumā teikšu Yo/sveiki boot.lv lietotāji! :)

 

Tātad, es esmu sadabūjis visas datora komponentes un esmu gatavs pirkt, bet ir maza aizķeršanās ar datora ventilatoru...

 

- Pirkšu es Cooler Master K350.

Viņam priekšpusē jau ir viens iebūvēts ventilators, bet es domāju piespraust otru aizmugurē.

(lai būtu viss normas robežās - aukstais gaiss ieplūst caur vienu ventilatoru un karstais gaiss izplūst ;) )

 

 

Esmu neziņā, - Kāds īsti ventilators būtu jāliek aizmugurē ? :/

Varbūt 120MM labāk nekā 80 MM, jo pat 120MM Lēnais ir labāks nekā 80 MM lēnais...

(Korpusa ventilators)

 

Es pirkšu datora komponentes no 1a.lv, tāpēc iesakiet no tā veikala, kādu labu korpusa ventilatoru ;)

Link to comment
Share on other sites

Dabīgi, ka 120 ja ne 140, 80 jau pērnais gadsimts, a ko baigi karstas komponentes ka tā jāsapringst?

Labots - Tubus
Link to comment
Share on other sites

Paldies zābak! :)

(Tomēr paņemšu vienu ventilatoru - Aizmugurē...)

Ar 2 gan jau pietiks ^^

 

Dabīgi, ka 120 ja ne 140, 80 jau pērnais gadsimts, a ko baigi karstas komponentes ka tā jāsapringst?

 

Nu īpaši karstas komponentes man nav, bet tomēr vēlos lai sistēma pārāk nepievelkas ar putekļiem utt.

Labots - zibis9
Link to comment
Share on other sites

priekš putekļiem ir filtri un kā jau augstāk norādīja jo vairāk un niknāki ventilātori jo vairāk krāsies putekļi

kā vienmēr autors nemin ap ko tās lietas grozās.... un kā ta tu gribi lai palīdz?

Link to comment
Share on other sites

Piņķerīgi...

 

Domāju, ka Ventilatori palīdzēs sistēmai, bet izrādās tieši otrādi...

 

Tad, jau sanāk - Cooler Master k350 korpuss ar priekšējo ventilatoru sadzīs putekļus viens un divi... :/

Link to comment
Share on other sites

putekļus savelk negatīvs spiediens kastē (ie, lielāks gaisa apjoms uz izvilkšanu, nekā uz iepūti), ne jau ventilatoru skaits, un turklāt konkrētajai kastei ir filtri

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Skaidrs :)

 

Nelikšu nevienu ventilatoru,

(bet tomēr tam korpusam jau ir iebūvēts 1 ventilators)

 

 

Paldies Džeki :)

 

Varat slēgt ciet tēmu ;)

Link to comment
Share on other sites

Zābaks���������™

Tā arī nav pareizi! Nedrīkst nelikt ventilatorus, hdd pie augstākām temperatūrām aiziet ātrāk, vienkārši dators reizi pusgadā jāiztīra no putekļiem. @nnoname Man titan likās sakarīgs price/performance ziņā, 1a nav nekādas dižās karlsonu izvēles. Un kā jau minēja, tad tajā korpusā jau ir putekļu filtri- vismaz es labāk reizēm iztīru savu kasti no putekļiem, nekā sēžu un skatos, kā dators karst, cpu un videne pie karstuma samazina frekvenci, līdz ar to arī jaudu utt. Īsāk sakot stāsti- ko bāzīsi iekšā, tad arī varēs objektīvāk pateikt, ko likt un ko nē.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nesapratu, kas šitai galvai varētu sāpēt? Kauls tak tikai vien ir :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Tā arī nav pareizi! Nedrīkst nelikt ventilatorus, hdd pie augstākām temperatūrām aiziet ātrāk, vienkārši dators reizi pusgadā jāiztīra no putekļiem. @nnoname Man titan likās sakarīgs price/performance ziņā, 1a nav nekādas dižās karlsonu izvēles. Un kā jau minēja, tad tajā korpusā jau ir putekļu filtri- vismaz es labāk reizēm iztīru savu kasti no putekļiem, nekā sēžu un skatos, kā dators karst, cpu un videne pie karstuma samazina frekvenci, līdz ar to arī jaudu utt. Īsāk sakot stāsti- ko bāzīsi iekšā, tad arī varēs objektīvāk pateikt, ko likt un ko nē.

 

Processors : Intel® Core™ i3-3220 3.3GHz

Videokarte : Gigabyte Radeon HD7850 1GB GDDR5

Pamatplate: MSI B75MA-E33

Barošanas Bloks : Corsair Builder 500W

Korpuss : Cooler Master Midl tower Elite K(night) 350

Operatīvā atmiņa : Kingston 8GB PC12800 DDR3 CL10

HDD : Seagate BARRACUDA 7200 1TB SATA 64MB

Diskdzinis : Lite-On DVDRW 22X SATA BLACK

Labots - zibis9
Link to comment
Share on other sites

Zābaks���������™

Te tev vajadzēs ventilatorus, ja nē- būs cepeškrāsns, ar ventilatoriem- gaisa sildītājs. :D Dators jaudīgs, tāpēc arī szesēt vajag pieklājīgi. Te laikam gan pietiktu ar 2 iekšā, 1 ārā, bet es tapat liktu visus. Atceries, ka ārā velk barošanas bloks.

Labots - Zābaks���������™
Link to comment
Share on other sites

Zābak - parakstā mans setups ar K350 un iebūvēto ventu. GPU neiet nekad pāri 50 C varbūt MAX 60 C spēlējot spēles. CPU ar nekarst ar default cooleri. Tākā nav nekas traks ja neieskrūvēs klāt ventilatorus. Pats gan izskata dēļ ieskrūvēšu sev blue LED ventu logā kā otru intake - būs 2 in 0 out, gaiss tāpat izplūdīs ārā pa augšu.

Link to comment
Share on other sites

Zābaks���������™

Gaiss plūdīs ārā pa psu. Nezinu, man patīk, kad ir daudz ventilatoru- troksnis ir vienmērīga žūžināšana, sistēmās, kur karlsonu nav parasti ir dzirdama gaudošana, ja tu uzskati, ka 50 grādi tāpat ir normāli, tad tu maldies, kad man bija stacionārais, idlē x4 645 bija 30 grādi, ar stock dzesētāju.

Link to comment
Share on other sites

Zābaks���������™

Ā, nu tad jā... Autor, vari palikt ar stock, vari pielikt vēlvienu karlsonu.

Link to comment
Share on other sites

Nu oke ņemam Zalman nevis Titan...

Un ar 2 ventilatoriem gan jau pietiks, bet ja pieskries iekšā daudz putekļu - Ar lupatiņu vai ar putekļu sūcēju sūkšu :D (iebūvētais fan priekšā, bet Zalman aizmugurē )

 

Thank you! Merry Xmas! ;)

Labots - zibis9
Link to comment
Share on other sites

vikvaktors

es tik nesaprotu, kāpēc šeit visiem "gudrajiem" baroklis sūks silti gaisu no kastes ārā, ja izvēlētais korpuss Cooler Master K350 ir ar apakšējo PSU novietojumu un tur beidzot ir iespēja ierīkot datorā normālu airo dzesi, kur baroklis ar saviem neparedzamajiem apgriezieniem neko nejauks ārā...vai tiešām vēl arvien dzīvojam 20 gadsimtā, kad normāli domājoši cilvēki barokļus ar jaudīgiem ventilatoriem vispār stiepa ārpus korpusa?

es gan šajā diskusijā neredzu neviena "gudrā"padomdevēja jautājumu par viselementārāko lietu: kas dzesēs procesoru, no kurienes nems dzesējamo gaisu un kur tiks izpūsts siltais... tikai vadoties no procesora dzeses, šādos korpusos domā par dzeēšanas ventilatoru izvietojmu... un procesoru parasti dzesē šādi: http://images.bit-tech.net/content_images/2009/08/five-lga1156-coolers-tested-on-lynnfield/tx3s.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zābaks���������™
es tik nesaprotu, kāpēc šeit visiem "gudrajiem" baroklis sūks silti gaisu no kastes ārā, ja izvēlētais korpuss Cooler Master K350 ir ar apakšējo PSU novietojumu un tur beidzot ir iespēja ierīkot datorā normālu airo dzesi, kur baroklis ar saviem neparedzamajiem apgriezieniem neko nejauks ārā...vai tiešām vēl arvien dzīvojam 20 gadsimtā, kad normāli domājoši cilvēki barokļus ar jaudīgiem ventilatoriem vispār stiepa ārpus korpusa? es gan šajā diskusijā neredzu neviena "gudrā"padomdevēja jautājumu par viselementārāko lietu: kas dzesēs procesoru, no kurienes nems dzesējamo gaisu un kur tiks izpūsts siltais... tikai vadoties no procesora dzeses, šādos korpusos domā par dzeēšanas ventilatoru izvietojmu... un procesoru parasti dzesē šādi: http://images.bit-te...nfield/tx3s.jpg

 

Piedod, einštein... Manuprāt normāli ir, ja psu ir augšā. Esi redzējis psu pēc 2 gadu stāvēšanas korpusa apakšā? Es esmu, un varu pateikt, ka tur putekļu toč nebija maz, tāpēc, ej Tu ar savu psu apakšā tā tālāk... Un te nu, indigoveidīgais, varēu palūrēt, ka autors neko par custom cooleri nav minējis, no tā izriet, ka cooleris r stock, tātad, ja tev ir ieteikumi, kā uzlikt intel stock cooleri savādāk, droši...

I3322001.jpg

Stāsti, kā šo cooleri efektīvāk var pielikt, droši!

Labots - Zābaks���������™
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...