Jump to content

Revesās osmozes filtrs (RO)


Ronalds
 Share

Recommended Posts

Ja nezinat tad nevāvuļojat. Netaisos es pirkt un pārbaudīt to sūdu un vest vēl uz pārbaudēm to šļurgu, nav jau tā ka man nauda kabatās aug. Es pats esmu skeptisks pret to mantu, vienkārši meklēju internetā atbildes- neatradu; nekas par šo tēmu nav runāts, tādēļ arī jautāju lai nāktu apgaismība.

Link to comment
Share on other sites

 

 

vai tas mineralizators mineralizē būtiski vai nē

 

būtiskumu var vērtēt tikai kontekstā ar kaut kādu atskaites sistēmu. šajā gadījumā tika prasīta norma. ja normas nav, tad jautājumam nav vispār jēgas.

Link to comment
Share on other sites

Tas gan nav dabīgais minerālūdens.

Tas tieši IR dabīgais minerālūdens!!!

Kā var Essentuki nebūt dabīgais m-ūdens - tas pat ir ārstnieciskais, kuru iegūst no minerālūdens avota!

Nu gan prātvēderi salasījušies...

Labots - KinDzaDza
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tas tieši IR dabīgais minerālūdens!!! Kā var Essentuki nebūt dabīgais m-ūdens - tas pat ir ārstnieciskais, kuru iegūst no minerālūdens avota! Nu gan prātvēderi salasījušies...

 

Šajā sarakstā viņa nav ,

 

ES sarakstos vēl neesmu meklējis, bet redzot kā veikalos viņš tiek saukts, secinu, ka tas nav dabīgs minerālūdens.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Esentuki 17 ir ļoti garšīgs, bet nu diezgan specifisks minerālūdens un diemžēl pie mums stipri dārgs. Esentuki 4 ar nav ne vainas, bet nu ne tas. Kaimiņzemēs var dabūt uz katra stūra un par diezgan pieņemamu ciparu, tur arī sadzeros šo dzērienu

 

No "vietējiem" labs ir tas "Vitaytas" - arī stipri mineralizēts, bet nu savādāks gan, nu bet cena patīkama

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

Fruzz, tā arī nesapratu, kur Tev ir taisnība?

Tas, ka Essentuki nav dabīgais minerālūdens???

Izskatās, ka Tev ar krievu valodu tā pašvakāk...

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Par ko tāds cepiens? Protams ka Esentuki tāpat ka visi citi minerālūdeņi ir konservēts ūdens ar sāļiem, no limonādes atšķiras tikai ar to ka cukuru vietā ir sāļi un ka viens pie čipsiem otrs uz pohām. Tā ir sāļa limonāde un ka tur baisi veselīga un ārstnieciska, tas vairāk mārketings un konservatīva domāšana - nu nav zinatniski pierādīts ka sēžot čurūdenī kāds būtu podagru izārstējis, bet nu procedūra tiek pieņemts ka ārstnieciska, visādas sanatorijas utt. tik neviens tur izārstēts vesels nav

Link to comment
Share on other sites

Kindzadza sacepās, ka norādīju, ka Essenutki nav dabīgais minerālūdens, jo Latvijā (Eiropā?) tas neatbilst šiem nosacījumiem.

Link to comment
Share on other sites

Nu pēc tavas loģikas, Fruzz, izriet, ka, ja EU kaut kādā tur sarakstā nav iekļautas kādas tur zāles, tad tās noteikti NAV zāles, bet kaut kāds $ūds!

Tā bija jāsaprot?

 

p.s. Tā jau tā ir tāda maza bērna loģika - ja parāda bērnam mazu karoti un pasakām, ka tā ir karote, tad viņš to atpazīst, bet ja parādam lielu karoti, tad bērns nezin kā to sauc...

Labots - KinDzaDza
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu pēc tavas loģikas, Fruzz, izriet, ka, ja EU kaut kādā tur sarakstā nav iekļautas kādas tur zāles, tad tās noteikti NAV zāles, bet kaut kāds $ūds!

Tātad viņš kaut kur citos reģistros būs. Iespējams pie zāļu reģistra, ja minerālu sastāvs ir liels.

 

Es neapšaubu, ka Krievijā kaut kur ir īstais minerālūdens Essentuki, Es saku tāpēc, ka pie mums veikalos pieejamie diezgan vizuāli atšķiras un arī norādes pie viņiem ir diezgan dīvainas (gāzēts dzēriens, mineralizēts dzēriens) , kas rada aizdomas par to vai tas ir īstais minerālūdens Essentuki.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Lai cik tas nebūtu dīvaini, bet arī BY Esentuki 17 ir nopērkams vismaz ducī dažādu iepakojumu kā izmēra tā veida ziņā un ir līdz pat 50% starpība cenā nu un jāatzīst, cik nu ir provēts, liekas ka garša ar nedaudz atšķiras - ir stiprāks un vājāks tipo parasts ūdens kā Borzomi. Stikla pudelēs pildītais IMHO ir drusku labāks

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Vajag pacelt tēmu par reverso osmozi.

Latgales lauku mājā vienam nu jau pavecam vajag dabūt lietojamu (dzeramu) ūdeni. Lai vienkāršotu procesu, bija doma uzlikt reverso osmozi (jo 20m attālumā no mājas ir diezgan liels dīķis, no kura varētu ņem ūdeni, jo sapratu, ka reversai osmozei tas ir pietiekami normāls avots) ar ~100L hidroforu.

Otru aku rakt vairs negribas, jo pirmajā "meistari" nenoremetizēja grodus (pats klāt nestāvēju) un tagad akā ir tikai gruntsūdeņi un pavasarī tas ir 2x netīrāks nekā dīķī. Arī vieta akai ir izvēlēta nepareizi - sausā vasarā (kad visi gruntsūdeņi aiztecējuši) ūdens knapi 1 cilvēkam pietiek.  Tagad "meistars" rīkstnieks tikai rausta plecus un zvēr, ka ūdenim ir jābūt, tikai rakt vajadzēja dziļāt (tagad 7 grodi zem zems līmeņa). Investēt dziļurbumā vai spicē arī nav vēlmes, zinot, ka Latgalē tas var ievilkties uz desmitiem metru.

Tāpēc ineresē, cik dzīvotspējīgs ir reversās osmozes varinats, pieņemtot, ka gatavu kitu var atrast pat par 200 eur.

 

Link to comment
Share on other sites

nu viņa ātrums ir kā neaizgriezts krāns pil, no 10L balona traukus nenomazgāsi, 100L momentam jau pietiks, bet patstāvīgai dzīvošanai ka tik nesanāk 2-3 paralēli likt. Pats filtrs ir bezmazvai mūžīgs, membrāna 5+++ gadi iet, tik diezgan regulāri sūkņi tek (2-3 gadi un sākas). Sūkni pie gribēšanas var pats sataisīt - jāmaina blīve, ap 7-8 EUR. 

Link to comment
Share on other sites

RO liek pirms atsevišķa krāna tikai iekšķīgi lietojamajam ūdenim, jo ražība ir maza. Membrāna mūžīga nav un filtri, kuri ir vairāki ne tik, reizi pusgadā - gadā būtu jāmaina. Var jau nemainīt, tik tad kāda jēga no tā pasākumā :D

Pieslēdzot pa taisno pie dīķa, bez jebkādiem citiem filtriem, varētu rasties problēmas ar mehānisko piesārņojumu.

 

Link to comment
Share on other sites

Pie tam reversās osmozes ūdenī praktiski nav minerālvielas, ja vien tās specifiski nepievieno. Es bi tādu ilglaicīgi nedzertu - cilvēks tas minerālvielu pasākums ir vajadzīgs. Ir filtri, kas kaut ko itkā pievieno, bet IMHO tie ražotāji tur spēlē dieva lomu - nav pārliecības, ka viš pareizi ir izpratis kas cilvēkam nepieciešams. Mans dzer iespējami naturālu ūdeni - supertīrs ūdens un rahīts (vai whatever kas cits) vecumdienās nevilina. Urb vien urbumu.

Link to comment
Share on other sites

Gatavu RO kitu var dabūt pat zem 200 eur 

http://www.akvapro.lv/index.php/ro-filtri.html

 

Bet ražība viņiem ir ļoti maza - tikai dzeršanai un ēst taisīšanai. 

 

Šķirbas starp grodiem var aizsmērēt ar kādu hermētiķi. Un aku parakt dziļāk. 


Pirms 4 minūtēm , VebKamera teica:

Es bi tādu ilglaicīgi nedzertu - cilvēks tas minerālvielu pasākums ir vajadzīgs.

Kārtējais ne ar ko nepamatots mīts! Cilvēks visas minerālvielas uzņem ar uzturu un ūdens nozīme te ir niecīga! Jūrnieki uz kuģiem gadiem lieto ūdeni no RO filtriem un visi ir dzīvi! 

Cita lieta ka ūdens bez minerālvielām nav pārāk garšīgs, tas gan.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu man (tam cilvēkam) dienā ar 200l (75GPD) vajadzētu pietikt. Ūdens vajadzīgs tik cik ēst pagatavot, traukus nomazgāt, kanalizācija (kam varētu izmantot nefiltrētu ūdeni, bet tad vajag 2 atsevišķas ūdens apgādes sistēmas) un reta duša.

Citādi jau cilvēks taupīgs. Ja pateikšu, ka dienas limits ir 88L, mierīgi izdzīvos arī ar to. Es vairāk par to, cik labi tādai iekārtai strādāt gandrīz nonstopā un vai tie kārtridžu nomaiņas intervāli nav doti pie nosacījuma, ka dienas patēriņš ir viens komplekta bundulis dienā (~11litri).

Link to comment
Share on other sites

Tos kārtdridžus es vispār pa laikam aizmirstu pa 6-8 mēneši nomainīt, membrāna tā arī nekad nav mainīta.  Sūknis tur ir parasts elektromotorelis ar resursu kudi vairāk nekā tai blīvei,  ja arī nodegs, liela skāde nebūs. Ja nebūtu māju tīrot jau kaut kad izmetis, varētu 2 gab. uzšķiņķot (kamēr vēl nezināju kur var blīvi dabūt, nāca šmeistari un tik katreiz iesmērēja jaunu sūknīti pa fantastiš cenu). Tik atceries to ka iekārta ir paredzēta lietot ar jau ienākošu ūdensvada spiedienu, kuru tā vēl drusku paceļ. Kā variants, var ņemt vispār bez sūkņa un nodrošināt ienākošo spiedienu kādus 8 bar :) (precīzāk sk .instrukciju)

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

Nu man RO filtrs jau vairāk kā 5 gadi iet! 

Kopš ir atdzelžošanas iekārta, kas strādā arī kā mehāniskais filtrs, ieejas filtrus neesmu mainījis ne reizi! (Kādus gadus 4) - viss notiek. 

Tajos kārtridžos liekas iekšā parastie mehāniskie filtri lai membrānu pasargātu- nekas cits tur nav vajadzīgs, kaut marketalogi vis kaut ko liek.

Es liktu trīs dažādas rupjības elementus - pirmajā parastais auklu filtrs (20 mikroni), tad smalkāks (5), tad vissmalkākais 1 mikrons. 

 

Uz ateju un dušu jau var dīķa ūdeni laist. Tik uz virtuvi caur RO, jeb RO filtru liekam virtuvē. 

Link to comment
Share on other sites

Filtru un membrānu nemainītāji, kā jūs konstatējat, ka iekārta nodrošina to kas solīts, attīra no 99.% nevis palaiž cauri 99%? Latvijā ūdens nav slikts un vairumā gadījumu pazemes ūdeņus var dzert bez jebkādas filtrēšanas un iekārta ir vairāk māžošanās kā labums.

Jautātājam ir cits stāsts, ūdens pa taisno no dīķa, kur var būt saskaloti gan burtiski sūdi,  gan pesticīdi, gan cita ķīmija, kuru ietekme varētu būt jūtama ātrāk.

 

Par lietošanu jebkādām tehniskām vajadzībām aizmirsti, lai pietecinātu 200l ar caurplūdi 1l/min un vēl mazāku, ko nodrošina šie aparāti, būs vajadzīgas vairāk kā 3 stundas.

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Nu tak čaiņikā momentā būs kaļķakmens, a tā  - jau 10 gadus kā no rūpnīcas, var spoguļoties :) 

 

Pēc ilgstošas filtrēta ūdens lietošanas, parasto krāna ūdeni uzreiz sajutīs - negaršīgs!

Link to comment
Share on other sites

Ja manam RO filtram "aizaug" ieejošie filtri viņam katastrofāli krītas ražība! Nevar pat 2l ūdens tējai pietecināt.

 

Pirms 11 minūtēm , maize teica:

Latvijā ūdens nav slikts un vairumā gadījumu pazemes ūdeņus var dzert bez jebkādas filtrēšanas un iekārta ir vairāk māžošanās kā labums.

 Šeit tu diemžēl ļoti stipri kļūdies! LV vairumā gadījumu pazemes ūdeņi tieši ir dranķīgi!  Augšējā slānī bieži vien ir orgānikas piemaisījumi - piemēram no kūdras slāņiem. Otrajā slānī nenormāls dzelzs saturs. 

Ja runājām par vecajām viensētām, tad viņas parasti tika celtas vietās kur ir labs ūdens. Mūsdienās šāda greznība vairs nav iespējama! 

 

Man mājā konkrēti ūdens no urbuma ir vienkārši krimināls - nenormāli daudz dzelzs + organika. Reāli nav dzerams. Dzelzi ņemu nost ar mangāna grīnsandu (zilo graudiņu) atdzelžotāju, bet dzeršanai ūdeni gatavo RO filtrs! Ja kaut kas ar membrānu nebūs kārtībā, es uzreiz to pamanīšu, jo ūdens bez RO nav dzerams! 

 

RO filtrs pa lielam ir māžošanās pilsētās jo vairumā gadījumu pilsētā tiek piegādāts labs dzeramais ūdens.  

Link to comment
Share on other sites

Vai tad tu , Ronald, visā Latvijā daudz akas esi ierīkojis, ka tik pārliecinoši runā...?

Es kādas, ja atceros, 10 ar puišiem esmu ieskalojis un tikai vienā, nedataisīts rīkstnieks purvā ielīda...

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Ronalds teica:

Nu man RO filtrs jau vairāk kā 5 gadi iet! 

Tev tas ūdens tikai tējau un kafijai, vai arī kam vairāk?

 

1 stundu atpakaļ, maize teica:

Par lietošanu jebkādām tehniskām vajadzībām aizmirsti, lai pietecinātu 200l ar caurplūdi 1l/min un vēl mazāku, ko nodrošina šie aparāti, būs vajadzīgas vairāk kā 3 stundas.

1L/min būtu pilnīgi pietiekams ātrums. Dārzu ar tādu nelaistīšu, bet momentājam patēriņam paredzēts ~100L hidrofors. 1 cilvēkam ikdienas vajadzētu pietikt ar uzviju.

 

pirms 1 stundas , Ronalds teica:

Šķirbas starp grodiem var aizsmērēt ar kādu hermētiķi. Un aku parakt dziļāk. 

Cik nu sapratu no daždiem "meistariem", tad tas arī nav nekāds ilgtermiņa risinājums. Gruntsūdens tāpat izspiedīs sev ceļu, jo tas no mitra betona ar laiku labi nāk nost un klāt vairs neturās.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , _dunduks_ teica:

Tev tas ūdens tikai tējau un kafijai, vai arī kam vairāk?

 

Tējai, kafijai, makaroniem - utt utjp.... Ēšanai vienu vārdu sakot. ;) 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , _dunduks_ teica:

1L/min būtu pilnīgi pietiekams ātrums.

Pag, bet ko tur sarežģīt. Laid dīķa ūdeni sistēmā caur mehānisko  filtru! Dīķa ūdens der gan dušai, gan atejai, gan arī traukus nomazgāt. Tik dzert nevar. Priekš tam uzliec RO  filtru virtuvē. Manējās fātarim pirts "barojas" no dīķa ūdens un nav nekādu problēmu! 

Link to comment
Share on other sites

Gribēju sarežģīt to, ka negribēju, ka arī trauki tiktu mazgāti ar dīķa ūdeni un arī nejaušības pēc tiktu lieotos uzturā.

Bet varbūt tā būs arī jādara, ka RO tikai dzeršanai. Pagaidām vēl nevaru izdomāt.

Link to comment
Share on other sites

nu ar 100L jau traukiem ar pietiks, tik 1L/min tur nav gan, varbūt kādi 100-200 ml max., speciāli neesmu mērījis, bet ja nolaiž līd kliņķim, tad ir diezgan ilgi jāgaida.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Ronalds teica:

Šeit tu diemžēl ļoti stipri kļūdies! LV vairumā gadījumu pazemes ūdeņi tieši ir dranķīgi!  Augšējā slānī bieži vien ir orgānikas piemaisījumi - piemēram no kūdras slāņiem. Otrajā slānī nenormāls dzelzs saturs. 

Atšķirīgās izpratnes par to kas ir draņķīgs un kas dzerams ūdens :) Slikts ūdens ir tāds, kas var radīt problēmas veselībai.  Dzelzs saturs, jā, nesmuki un negaršīgi, tomēr nav pierādījumu, ka palielināts dzelzs saturs jebkādā veidā kaitētu veselībai.  Purva rāva  ar tas pats dzelzs būs vainīgs + varētu būt mikrobioloģiskais piesārņojums, kas,  par katru vietu galvot nevaru, bet drīzāk būs nekaitīgs.

Cik esmu skatījies Latvijā nav atrasts dzeramais ūdens, kura ķīmiskie rādītāji radītu draudus veselībai.  Sūdbaktērijas, gan atrod ik pa laikam. Ar visu to nav dzirdēts par masveida infekcijas gadījumiem, kurus būtu izraisījis nekvalitatīvs ūdens.

 

 

Cik liela ražība RO aparātam, bij atkarīga arī no ūdens spiediena. Vispār jau var uzjautāt pašiem ūdens filtru pārdevējiem ar lielāku vai mazāku mārketinga devu pastāstīs kāds risinājums varētu būt iespējams.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , maize teica:

Cik esmu skatījies Latvijā nav atrasts dzeramais ūdens, kura ķīmiskie rādītāji radītu draudus veselībai. 

Dzeramais jā! Bet tas kas nāk ārā no manas mājas urbuma nez vai ir dzeramais..... 

 

Un ja pat viņš nav kaitīgs veselībai, gribētu paskatīties kā viņu dzersi....

Link to comment
Share on other sites

Čabulīši, nu ko te ņemas! RO ir MEMBRĀNA, attiecīgi maza ražība! Ne normāli traukus, ne pašam nomazgāties! Jā, ūdens gan būs tuvu destilātam... bet tas ražīgums! (aha, esmu vairākus gadus lietojis, jo vajadzēja akvārijam ūdeni ar max pH 6.5, tas ir "mīksts" ūdens)... tā ka lietoju sistēmu, kas jauca krāna ūdeni(ventiņos tas ir OK) ar RO...

 

Es uzskatu, ka jautājuma uzdevējam -  jāmeklē cits ūdens avots, savādāk būs auzas...

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , Ronalds teica:

Kārtējais ne ar ko nepamatots mīts! Cilvēks visas minerālvielas uzņem ar uzturu un ūdens nozīme te ir niecīga!

 

Speciāli priekš Tevis pameklēju.

 

Latviski un ne pārāk reprezentabls avots: https://www.liepajniekiem.lv/viedokli/sarmite-jekabsone-dzerot-dejonizetu-udeni-var-attistities-osteoporoze-146301

Pasaules Veselības organizācijai ticēsim? Jebvai "tie muļķi arī neko nejēdz"???:  http://www.who.int/water_sanitation_health/dwq/nutrientschap12.pdf

 

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...