Jump to content

Ampēru samazināšana akmulatoram nesamazinot voltus.


buxijs
 Share

Recommended Posts

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • binary

    15

  • Inspektors Caps

    8

  • JDat

    8

  • buxijs

    25

Top Posters In This Topic

Minūti paturi rokā, kad sāk nagi degt, uz 5 sec iemet sniegā, lai atdziest.

 

P.S. sūds, ar vienu vārdu sakot.....

Labots - WildGun
Link to comment
Share on other sites

Problēma ir tā ka vietas man ir maz. Es to visu gribu te satilpināt.

http://www.ebay.com/...=item3a7c356bbe

Tur jau ir iekšā slēdzis un usb telefona lādētājs, batarija.Tā pamat funcija bija domāts usb telefona lādētājs ar lāzeri.

http://www.ebay.com/...984.m1439.l2649\

 

Nekāds lielais sūds tas lāzeris nav, ja salīdzinam ar lētajiem pilspalvas izmēra lāzeriem. Lāzera stars ir labi redzams pat gaišā dienas laikā. Lai ilgstoši viņu darbinātu vajag siltuma novadītāju/dzesētāju.

Labots - buxijs
Link to comment
Share on other sites

Gan led lampiņas, gan led lāzeri ir stipri līdzīgi.Viņiem vajag izmantot impulsu strāvas stabilizatoru, jeb led driver.

 

Viņi ir pieejami pa lētu naudu iekš dx.com (var jau čakarēties ar rezistorim...)

 

Piem šāds varētu derēt.

http://dx.com/p/6v-5...8mm-3-1mm-26109

 

Kaut gan - izskatās ka buxija nopirktie lāzeri jau ir aprīkoti ar strāvas stabilizatoru.....

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Lāzerim jau ir draiveris. Ar parastajām aaa tipa bačenēm viss ir kārtībā. Man vajag lai darbotos ar 18650 batariju tas lāzeris kurš ir paredzēts 4.2v.

http://www.ebay.com/itm/260725004987?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Labots - buxijs
Link to comment
Share on other sites

Ja lāzeris paredzēts 4.2V, bet Tu šim dod 3.6V, tad nebrīnies, ka ir tumšs. Lai no 3.6V iegūtu 4.2V IMHO vajadzēs diezgan lielu bandūru. :p Kāpēc Tev tieši to bateriju jāizmanto? Citas nevari lietot?

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

@Vilx-, tas štrunts paredzēts nevis tieši 4.2V, bet 3.7V-4.2V, vismaz pēc apraksta. Tiesa, ja minimālais tiešām ir 3.7V, tad ar 3.6V tur īsti nav ko darīt…

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

binary! Takš izlasi kārtīgi! Man bija divu veidu lāzeri. Viens darbojas 3.6-4.2v. Un otrs 3-3.6v. viens lāzers tika pieslēgts pie 4v un otrs pie 3.64v.

Link to comment
Share on other sites

Diemžēl autors ir katastrofāls muļķis, kurš pat nespēj izlasīt to, ko viņam saka citi cilvēki, tikai muld kautkādas muļķības.

Visu cieņu tiem, kas šeit turpina mēģināt šim pilsonim paskaidrot, cik lielās auzās viņš brauc - ampērus mazināt, vai zinies, lai lāzeru barotu.

 

Vēl tik jāsagaida, kad D_L izlīdīs no alas, lai paskaidrotu autoram, kas viņš ir, kas ir viņa māte, un kur viņam jāiet...

 

Rezumē - ja neko nesaproti, vismaz proties noformulēt jautājumu tā, lai netēlotu gudrāku, kā esi.

Link to comment
Share on other sites

Oi bļin! Kas mums te pārādījies. Visgudrais buxijs, kurš citiem mācīja e-cigarešu tvaicētāju pretestības. Daprigalsja! Ko nozīmē niks Buxijs - tas ir tāds kurš buksē uz saprātīgumu? Ir tāda lieta, kura saucās: konstatas strāvas avots. Es vispār nesaprotu kāda sakarā tur ir spriegums pieminēts. Da pajāt, vai tev tur 3.7 vai 30 volti. Galvenais lai pareiza strāva ir ķedē. Vienkārši risinās ar LM317 un vienu pretestību. Tikai... tur ir vēl dažas nianses, kuras jāņem vērā.

 

Tie, kuri lepojās ka slēdz LED pa taisno pie barošanas, varbūt vairs tā nedariet.

 

A kādā sakarā tika pieminēts šis: http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-2-5-25V-to-3-25V-DC-DC-Converter-Boosting-Step-Up-Wide-Power-Voltage-Module-/290824492566?pt=UK_BOI_Electrical_Test_Measurement_Equipment_ET&hash=item43b67d9616

 

Tas vispār nav īsti skaidrs. Kā ar tādu herņu noregulētis strāvu? Protams, jamam modulītim ir viena cita pozitīva nianse, bet buksijs tik augstu nelido...

Link to comment
Share on other sites

binary! Takš izlasi kārtīgi!

Es jau lasu kārtīgi. Skaidri ar melnu uz baltu drukātiem burtiem rakstīts:

Man vajag lai darbotos ar 18650 batariju tas lāzeris kurš ir paredzēts 4.2v.

 

Ir tāda lieta, kura saucās: konstatas strāvas avots. Es vispār nesaprotu kāda sakarā tur ir spriegums pieminēts. Da pajāt, vai tev tur 3.7 vai 30 volti. Galvenais lai pareiza strāva ir ķedē. Vienkārši risinās ar LM317 un vienu pretestību.

Var drusku sīkāk pastāstīt? Biju iedomājies, ka LM317 ir sprieguma, nevis strāvas regulators, bet pēc tevis teiktā sanāk otrādi.

Link to comment
Share on other sites

Tieši tā, LM317 ir sprieguma regulators. Pie tam var iestatīt kādu spriegumu vajag izejā. Bet ja mēs paņemam un palasam datasheet? Nevis pirmo ko google, iedot, bet piemēram to kas rakstīts Texas Instruments vai On semiconductors datasheetā... Vienīgi... Nekad vēl nav bijusi vajadzība pēc tāda dzīvē.

Link to comment
Share on other sites

vispār jau visiem šiem standarta sprieguma regulētājiem ir arī strāvas avota slēgums, un pat pirmajā gogles linkā

lāzerdiode primitivizējot un neizplūstot materiālu izmantošanā un tehnoloģijās ir tā pati gaismas diode, tikai ar citu viļņa garumu

Link to comment
Share on other sites

Nu re, nepagāja ne pus diena, līdz es sapratu, ka man ir vajadzīgs tieši strāvas regulators.

Link to comment
Share on other sites

Ko tu saprati? Da neko tu nesaprati. Tev viss tika gatavs ar karotīti mutē iebarots. Laikam tāpēc ka BUXē ar googles lietošanu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tikai jautājums ko dara shēma kas jau atrodas lāzera modulī!

 

Nav tajā modulī "pliks" pusvadītājlāzers. Pēc manas loģikas - tam vajadzētu būt strāvas regulatoram. Un ja lāzers korekti nestrādā - iespējams ka nepareizs spriegums viņam padots - tāpēc minēju to sprieguma paaugstinātāju,

J-DAT - ko dara shēmiņa lāzera modulī?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ar spriegumu viss bija kārtībā, problēma varētu būt ka strāva pa daudz. 3xaaa bija ok. 1x 18650 bija kaput.

Labots - buxijs
Link to comment
Share on other sites

Rolands. Tiko pats paskatījos tos štruntus. Jā, tur ir draiveris, tik buksētejs nebija pieminējis sākumā pieminejis. Tādā gadījumā es ir idiots un tur vairs vispār neko nevajag. Dc-dc konvertors kā patīkams bonusiņš.

Link to comment
Share on other sites

Stāvu caur patērētāju nosaka oma likums I=U/R!

 

Ja patērētājs viens - viņa pretestība nemainās! Spriegums 3 gab aaa = 4.5v,18650 = 3,7v! Tātad 3gab aaa gadījumā strāva caur patērētāju būs lielāka!

 

Ja ar 4,5 strādāja oki, bet ar 3,7 - nē.... Kā domā,kur problēma? (Tāpēc devu linku uz sprieguma paaugstinātāju)

 

(vēl ir tāda lieta kā bateriju iekšējām pretestība, bet tā nav liela un domāju ka to šajā gadījumā var ignorēt)

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Nu re, nepagāja ne pus diena, līdz es sapratu, ka man ir vajadzīgs tieši strāvas regulators.

Un kā tu to saprati? Izlasīji komentāru, ko specuks uzrakstīja 9:38 no rīta?

 

Ar spriegumu viss bija kārtībā, problēma varētu būt ka strāva pa daudz. 3xaaa bija ok. 1x 18650 bija kaput.

Ja AAA bija nelādējamās un svaigas, tad 3x AAA summā dod lielāku spriegumu nekā 1x 18650. Nu tas tā, starp citu. Nez, vai tur tad vajag mazināt…

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
OK, piemetu klāt diodes raksturlīkni.

http://en.wikipedia.org/wiki/Diode#Current.E2.80.93voltage_characteristic

Atbilde slēpjas ap attēlā redzamā grafika spriegumu Vd un pie tā redzamajām iespējamajām strāvas atšķirībām dēļ pavisam nelielas diožu Vd atšķirības.

Par offtopicu jeb tiem rezistoriem paralēlajā slēgumā - kā saka, gudri d**st nav malku cirst. "Tā vajag un viss" nav pamatojums. Šeit gan atradu normālu pamatojumu ar formulām un skaitļiem - iedziļināties neiedziļinājos, bet, fiksi pārlaižot pāri acis, ir +/- skaidrs, un frāze "Just the smallest discrepancy in LED voltage (1%) already results in a 18% difference in LED current" izskatās ticama/pamatota.

Tak ivo Tev to jau pateica, es pateicu un es vēl parādīju diodes raksturlīkni, bet Tu vēl ar vien to sauc par "tā vajag un viss"? Raksturlīknē taču jau ir parādīts, ka pat pie nelielas sprieguma izmaiņas ap punktu Vd, strāvas izmaiņas ir kardinālas! Paralēlā slēgumā visām diodēm spriegums būs viens, bet Vd nedaudz atšķirīgi. Vai tiešām paskatoties uz raksturlīkni, tas nav saprotams?

 

JDat, tagad pamēģini autoram ieskaidrot kas ir minimālais sprieguma kritums tādam LM317. Es aiziešu pēc popkorna... :D Bet vispār jau ir pat arī tieši strāvas avoti. Un jaudīgiem LEDiem normāli vispār izmanto mazus specializētus draiverus ar PWM.

 

Un vispār, cik skatos, saprotu, ka ir lāzers ar iebūvētu draiveri, kam darba spriegumi ir 3,7..4,2 V un 18650 akumulators, kam darba spriegumi ir principā tādi paši. Par ko vispār ir cepiens? :D

 

Btw, kāds ir pielietojums šiem lāzeriem?

Pievienojos un papildinu - priekš kam viss šis hlams (jo autoram nekas cits tāpat nesanāks) vispār tiek veidots?

Link to comment
Share on other sites

Cepiens par to ka man tas lāzeris nosvila! Labrīt!(tas par to ka pamaniji ka lazeris ir ar draiveri!)

VARBŪT VEL KĀDS NAV PAMANIJIS???

Labots - buxijs
Link to comment
Share on other sites

Svarīgs man bija tieši tas ka var likt pie 4.2v batarijas. Kamēr lāzeri testēju šis palika pavisam blāvs. Pārbaudiju batariju, tā bija vel pilna.

/skip/

Otrs gadijums ar lazeri 3-3.6v. Pieslēdzu pie pustukšas 18650 (3.5v) un lāzeris momentā palika blāvs.

 

pirmais - pārbaudīji kā - ampērus vai spriegumu ? Ja tikai spriegumu, tad tas viens pats vēl neko neizsaka,

spriegums var būt, bet nespēj atdot A.

Lāzers tumšs, blāvs

 

otrs gadījums identisks.

Nu tak netur tā18650 strāvu, vau nu nav kapacitātes vai tukša.

Bet tu te par strāvas ierobežošanu 1-2 A murgo.

Link to comment
Share on other sites

Autoram gribas paspēlēties elektronikas lauciņā un apgūt ko jaunu.

Liela daļa iesācēju projektu ir bez praktiska pielietojuma. Piemēram uztaisa cilvēks ar audrino vadāmas mirgojošas diodes. Un tolks kāds?

Link to comment
Share on other sites

Tak ivo Tev to jau pateica, es pateicu un es vēl parādīju diodes raksturlīkni, bet Tu vēl ar vien to sauc par "tā vajag un viss"?

ivo uzrakstīja vien to, ka atšķirsies parametri un caurplūstošās strāvas. Cik ļoti atšķirsies? Cik tas ir bīstami? Ne vārda! Nu ja strāva atšķirtos par 1-2 mA, tad kaut kādām gaismekļu vajadzībām tas būtu sīkums - vienai 19mA, citai 21mA, so what?

Par to iepostoto raksturlīkni - ļauj minēt - to tu pievienoji 10min pēc posta izveides? Nu tad, lūdzu, nākamreiz pārlasi savu atbildi, nofinishē viņu un tad publicē, nevis vēlāk pārmet, ka kāds kaut ko līdz galam neizlasa. Nu nav nevienam vēlmes pa vairākām reizēm pārlasīt visus komentārus, lai tikai redzētu, vai kāds nav papildinājis savu atbildi.

Link to comment
Share on other sites

Pārbaudiju 18650 batariju; 4.1V un 8.2A

Mazās izmēra 3x AAA batarijas: 4.41v un 6A

 

Man pat te vispār nebija doma iespringt. Jo viss te likās vienkārši- jāsavieno vadi un viss. Lāzeris bija paredzēts 4.2v un 18650 tāda bija. Tā likās lidz brīdim, kad divi lazermoduļi aizgāja pa pieskari.

Labots - buxijs
Link to comment
Share on other sites

Jā - baterijas parasti pārbauda mērot cik A viņas var max izdodot - pieslēdzot īslaicīgi viņas pie ampērmetra. Jā - sanāk īsais, tāpēc īslaicīgi.

Spriegums uz bačas var būt +/- ok bet slodzi tā netur. (varbūt nav īsti pareizi tā darīt, bet baču testa iekārtas man nav)

 

Buhij - pamēri spriegumu uz bačas, kad lāzers ieslēgts.

 

Un ar 3gab aaa lāzers iet, ar 18650 neiet???? Mistika kaut kāda! Un ja ar 3aaa gāja, 18650 neko nevar nodedzināt- viņai spriegums mazāks.

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Nezinu kā esi to mērījis, bet spriegums ir mazāks tam akumulatoram. Nav ne jausmas cik vajag V lai tas ķīniešu agregāts strādātu ar pilnu spožumu. Iepējams ka tie 0.3V jau ir kritiski.

Link to comment
Share on other sites

Iespējams ka lāzers vienkārši par ilgu bija ieslēgts - pārkasa un nodega.....

Link to comment
Share on other sites

Pārbaudiju 18650 batariju; 4.1V un 8.2A Mazās izmēra 3x AAA batarijas: 4.41v un 6A

Kādā veidā?! :shok: Nu kādā veidā tu to nomērīji…

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Ar multimetru.

Link to comment
Share on other sites

Pārbaudiju 18650 batariju; 4.1V un 8.2A Mazās izmēra 3x AAA batarijas: 4.41v un 6A

:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

 

Jā - baterijas parasti pārbauda mērot cik A viņas var max izdodot - pieslēdzot īslaicīgi viņas pie ampērmetra.

 

Kā tad :D Mēra noslogojot ar vajadzīgo slodzi un tad pamērot spriegumu.

Link to comment
Share on other sites

Tā jau arī es mēriju. A kas tur smieklīgs?

 

Nebija man laika vairākas dienas testēt batariju pie slodzes un arī man tādas aparatūras nav un nevajag.Parasti par sev interesējošām batarijām informāciju skatos šeit:

http://lygte-info.dk...ualTest UK.html

 

Lāzeri darbināju tikai īsu brīdi. Viņš nekādīgi nevarēja pārkarst.

Labots - buxijs
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

binary, jā, uzreiz pēc iepostēšanas papildināju ar linku. Varbūt sanāca pāris minūtes. Bet jebkurā gadījumā Tev kā pamatojumu jau līdz tam minēja diodes raksturlīkni, kas ir vispārzināma lieta. Atliek tikai to apskatīties un padomāt par paralēlo slēgumu. :)

Un vēl arī gandrīz visos LED datasheet-os ir tās līknes. Piemērs uz dullo:

http://www.avagotech...ocs/AV02-1561EN

6. lpp. Figure 2.

 

Autors - uz īso laidējs spriegumu un strāvu lāzera darbības laikā tā arī netaisās nomērīt, lai beigtu zīlēt un saprastu kas tur vispār notiek?

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

Par ko vispār ir cepiens?

+100500 Tieši tā. Ja ir draiveris, tad ir draiveris.

 

Ar PWM strūrē LEDus? Nu un tad. Fizikas likumi no tā nemainās. Papildus pakauša kasīšana lai atrastu pareizos paramterus LED ekrānam gan papielinās.

 

Dropout ieskaidrot? Vieglāk būs iebāst jamam vienā vietā to lāzeru u veikt hemoroīdu lāzeroperāciju.

 

Huļi nodega lāzeri? Ej pie zilākalna martas un noskaidro. Da kaut otrādāku polaritāti piegāzi. Man vienalga. Nelien pie lietām kuras nemāki lietot un viss. Kas vispār ir Lāzera draiveris un kāpēc tas tur ir vajadzīgs? Huļi tur ielodēts tas maziņais trimmerītis?

Link to comment
Share on other sites

Tā jau arī es mēriju. A kas tur smieklīgs?

Tu vēl 230V maiņstrāvas tīklam ampērus nomēri...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...