Jump to content

Q6600 O.C. ne vairāk par 2.6GHz :o


energystar
 Share

Recommended Posts

Murgs vienu vārdu sakot!

 

Lieta tāda, ka virs 2.6GHz vienkārši nevar dabūt... Melns ekrāns parādās un nekas nenotiek vai kaut kādi citi truli errori.

 

Iespējas BIOSĀ:

 

CPU frequency: 290

DRAM frequency: AUTO (iespējas: 800 un 1067)

PCI express freq: AUTO (mēģināju likt 100)

Memory voltage: 1.5

NB voltage: 1.15

VTT voltage: 1.25

Vcore: AUTO (iespējas: +50mv, +100mv, +150mv) nekas cits

auto PSI: disabled

 

Pie šiem parametriem aiziet bet kā liek vairāk CPU freq. tad black screen.

 

Mana sistēma:

 

PSU: chieftec 500w

CPU: Intel Q6600 2.4GHz

GPU: HD 5770

RAM: curical 4gb

MB: p5g1t-m lx3

 

Chipset: G41

 

Ar dzesi viss ir ok...un pārējo arī vienīgi RAM varbūt ir vaininieks, jo tas nav atzīmēts pie quality vendor list... varbūt vajag obligāti 1333 oc capable, tur ir speciāls lists.

 

Kāds var palīdzēt?

 

ar veco intel e3400 varēju likt no 2.6 līdz 3.0GHz bez problēmām voltāžas pat vispār nemainot

Link to comment
Share on other sites

energystar

Lasīju, ka tas nav ieteicams, bet nu pamēģināšu! ;) tā uzmanīgi.

 

Jebkurā gadījumā skatīšos, kas notiks pēc ram nomaiņas

Link to comment
Share on other sites

Neko daudz neceri G31/41 plates nav domātas priekš oc.

Ar E3400 bija vieglāk jo tam ir augsts reizinātajs un ar vienādu fsb wallu uz abiem tur tas izskatījās kā lielāks ieguvums. Ramu vienmēr var nolaist uz zemāku dalītāju. PCI frekvenci nemaini, var pamēģināt 101, bet šaubos ka šajā gadījumā tas stipri palīdzēs. (neklausi to klaunu kas saka ka augstāk vajag, tikai palielina iespēju nobeigt papildus stuff)

Labots - Simsons2
Link to comment
Share on other sites

energystar

Ir vērts RAM timings mainīt vai SPD pats visu saliek atbilstoši, tā, lai nebūtu problēmas liekot OC?

Link to comment
Share on other sites

tev taču teica, ka tas dēlis nav priekš oc, ko tu ceri panākt ar taimingu maiņu? neizskatās, ka ir pat aptuvena nojausma par klokošanu

Link to comment
Share on other sites

Tas bija joks par to PCI, jo nesaprotu kā var iedomāties ka mainot frekvences PCI kaut kas mainīsies procesoram. Lai klokotu ir jāmaina fsb frekvence nevis pci. Mēģini uzcelt sprigumu procim un DRaAM frekvenci uzlikt uz 800 un tad skaties kas notiek. Un cik vispār ir reizinātājs tam q6600? Es pats personīgi q6600 esmu dabūjis ap 4 Ghz mierīgi.

Link to comment
Share on other sites

"Mierīgi" .... 24h prime blend testu studijā, reti kurš Q6600 bija virs 3,8 stabils. Es arī varu pateikt ka savu i5-3570k dabūju 5,2ghz bez stabilātes neko tas nedod. 775 platēm pci paceļot uz 101 varēja nedaudz palīdzet priekš max fsb.

E3400 ir 13 reizinātājs kāmēr Q6600 - 9. Otrkārt tai platei nav normālas iespējas pacelt vcore.

Labots - Simsons2
Link to comment
Share on other sites

Te nesen bija topiks par to, ka viens kadrs spēlējoties ar OC nodedzināja savu PC.... Tā kā uz priekšu, tik sagatavo naudu jauna RAM/CPU iegādei....

Link to comment
Share on other sites

energystar

Es nespēlējos, bēt vēlos iegūt maksimālo ātrumu no pc, kas strādā stabili. Šaubos, ka ar tādiem settingiem, kādus izmantoju varu kaut ko nodedzināt

 

Zinu ka šī MB nav domāta priekš OC. Taču citi sasniedz diez gan normālu takts frekvenci procim līdz 3,6GHz (ar to pašu MB) nu man pietiktu ar 3Ghz bet esmu visu izmēģinājis nēkāda jēga.

prasās ātrāku datoru, īpaši strādājot ar video apstrādes un 3d modelēšanas programmām.

Labots - energystar
Link to comment
Share on other sites

Un kur ir pamatojums, ka cilvēki tieši ar tādu plati kā tev sasniedz šos rezultātus, iz veca tante teica sērijas? 3,6 ghz Q6600 bija standarts P35/P45 un vecākām P965 čipseta platēm. Nevis G31 vai G41 čipsetiem kas ir crap priekš oc.

Labots - Simsons2
Link to comment
Share on other sites

energystar

Pamatojums ir skrīnšatos, lai gan tos kurus atradu tur bija 2,8GHz kloks.

 

Kad šis pc tika iegādāts neko daudz nezināju/neizpētīju. tad mātene nosvila es nopirku šito sūdu vietā. Viss kompis ir pārlikts, vienīgi RAM vēl vecais, kurš tāpat kaut kad drīzumā tiks nomainīts ar 8gb

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
kellerman

Var var viņus parasti dabūt, vai arī ir vienkārši sūdīgs čips. Es kādreiz E8400 no 3.0ghz nevarēju pāri 3.16 dabūt uz vienas mātesplates, lai gan E8500 mierīgi līdz 4.2GHz bez sprieguma aiztikšanas. Liela nozīme protams chipsetam un pašai mātesplatei. Un tie ir viena laika procesori ar Q6600.

Jēga aiztikt PCIe clocku? Provē tik celt FSB, reizēm iet arī lielāks FSB ar mazāku reizinātāju, nu visādi mēdz būt! :)

Labots - kellerman
Link to comment
Share on other sites

nomet reizinataju uz 8i un lenaa garaa cel FSB uz augshu, man sobrid ar E6600, kas ir tas pats Q 6600 tikai ar diviem diseiblotiem kodoliem FSB stav ap 440 un ir 8x reizinatajs, esmu sapratis, ka manam procesoram pie lielaka FSB un mazaka reizinataja vajag mazak voltus. Vispar jau 3,2 Ghz tam procesoram butu javelk stabili bez lieliem voltazu palielinajumiem. Attieciba uz RAM, tas nevar but vajais punkts, jo var mainit RAM frekvenci (tb attiecibu, bet taas nestandarta frekvences parasti ljoti sakarsee NB, neesmu pats piefikseejis cik mainijas voltazas, bet lielaku vajadzeja un karstaks tur bija) un principa vienmer atstat uz tiem pashiem 800Mhz, vai tuvu tam.

 

Iesaku meginat vienk nometot reizinataju uz 6 (tam vajadzetu but min) un tad celt FSB uz augshu, pacelt voltaazu un taa visu laiku, pec tam skatities ar kadiem reizinatajiem vislabak izbraukt. Ljoti jokaini Teu tie BIOS setingi vispar.

 

P.S. to PCIe clocku aiztikt ir jeega tada, ka vinsh defaultaa var celties liidzi kad palielina FSB un tas var novest pie smagam problemam un izdevumiem, tapec vinu vajag atrubiit no auto un uzlikt vienk nemainiigu manuali.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
Ir vērts RAM timings mainīt vai SPD pats visu saliek atbilstoši, tā, lai nebūtu problēmas liekot OC?

Tu cel FSB , bet RAM taimingus nemaini ? Viņiem takš arī frekfrence līdzi ceļas .

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...