Jump to content

Kādu Linux (Vai *BSD) lieto boot'isti


Fruzz
 Share

boot.lv foruma statistikai  

95 members have voted

  1. 1. Kādu tad Linux/BSD sistēmu lietojam?

    • Debian
      8
    • Ubuntu
      44
    • FreeBSD
      2
    • Gentoo
      4
    • Fedora
      4
    • Slackware
      1
    • Mint
      18
    • Cits (Ierakstam komentāros)
      14


Recommended Posts

Ikdienā 99% gan darbā, gan mājās - Mac OS X. Dažreiz darbā sanāk lietot Ubuntu (caur Live CD) - bet tikai tāpēc, lai ātri un vienkārši varētu kopēt no/uz ext formatētiem cietajiem diskiem, un nolasītu kādu tar formātā ierakstītu datu lentu, visādi citādi Linux man nav vajadzīgs.

Link to comment
Share on other sites

Mint ir kā otrā, jo diemžēl lietojamu softu foto/video apstrādei linuksiem nav (Gimp, Cinelerra, KDEnlive u.c. drazu nepieminēt - vajag darbam, ne bērnudārzam) - citādi sehn būtu pārgājis tikai uz linux.

Link to comment
Share on other sites

Ar Cinnamon. Mate un nedod Dievs, vēl Unity ir lietas, kuras man nav pieņemamas, tāpat kā W9 Metro bez starta pogas.

Link to comment
Share on other sites

Arch Linux. Sākumā izmēģināju XFCE, bet arī tā šķita pārāk smaga, tāpēc tagad lietoju Awesome WM: http://awesome.naquadah.org/

 

Sākuma jeplis ar konfigurēšanu ir dikti liels (visu ikdienā lietoto servisu uzstādīšana, USB disku automountošana, tīkla printera uzinstalēšanu), taču es uzskatu, ka tas bija tā vērts- zinu ko dara katrs serviss un nav nekā lieka.

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Šodien likšu archlinuksu. Tapēc, ka zajeblis ir ņemties ar apgreidiem ar mintu/ubuntu.

Līdz šim lietoju gnome 2 uz desktopa un gnome 3 uz lapša. RIEBJAS, ka gnome 2 vairs netiek atbalstīts.

Link to comment
Share on other sites

Ubuntu 11.10 kā otra OS bez W7 priekš eksperimentiem

un

OSX 10.7 (savulaik atdalījies no BSD) uz abiem īpašumā esošajiem Āboļiem

Labots - Arnis`85
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Datoriķu forums, bet neviens nezin, ka atbilžu variantos vienīgais *nix ir FreeBSD? :D Un vēl komentāros minētais OS X. Visi pārējie ir Linux, kas ir tikai "Unix-like".

 

P.S. Personīgi no Linux visvairāk tiek lietots Knoppix kā glābšanas un citas pačakarēšanas Live CD.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu FreeBSD arii buus tikai unix-like. Ja buusim pavisam preciiizi.

Labots - Beutelteufel
Link to comment
Share on other sites

Desktops Ubuntu. Ilgu laiku, gan biju Slackware piekritējs, bet nu zb...

Uz serveriem priekšroka OpenBSD un Debian.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
Nu FreeBSD arii buus tikai unix-like. Ja buusim pavisam preciiizi.

Nē, BSD ir tiešs Unix koda mantinieks.

 

Katrs var atrast savu distru, un ar pirkstiņu pavilkt atpakaļ pa evolution branch, lai zinātu, no kā cēlies...

Linux distru! Tu tur neatradīsi ne Unix, ne BSD, ne OS X!

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/77/Unix_history-simple.svg

Kā redzat, Linux sakars ar Unix ir... absolūta nulle!

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

ImissimI, tad jau Tu mūs apgaismosi ar to, kas tiem IR kopīgs. Līdzīga komandrindas sintakse? :D Un pat tas ir nosacīti, jo Linux vispār ir tikai kernelis nevis operētājsistēma. BSD gan ir vesela operētājsistēma, pie tam ar savu BSD kerneli!

Link to comment
Share on other sites

Xubuntu (Ubuntu ar Xfce), jau 3šo gadu. Pirms tam bija Arch un vēl pirms tam viss kas http://distrowatch.com/ pirmajā 20tniekā.

 

Dennis Ritchie, one of the original creators of Unix, expressed his opinion that Unix-like systems such as Linux are de facto Unix systems.[5] Eric S. Raymond and Rob Langley have suggested[6] that there are three kinds of Unix-like systems:
Functional UNIX Broadly, any Unix-like system that behaves in a manner roughly consistent with the UNIX specification; more specifically, this can refer to systems such as Linux or Minix that behave similarly to a UNIX system but have no genetic or trademark connection to the AT&T code base.

 

Pilnīgi bezjēdzīgs strīds. Linux tika veidots lai tiktu prom no AT&T un būtu līdzīgs Unix.

Labots - ru
Link to comment
Share on other sites

spitaligais

Mājās, uz stacionārā - Ubuntu 12.04 ar KDE4 kā sekundārā sistēma.

Portatīvajam - Ubuntu 12.10 ar KDE4 kā primārā.

 

Pagaidām nevaru pilnība nomigrēt prom no Vārtu Bila, bet pamazām, pamazām.

Link to comment
Share on other sites

Shobriid iisti veel win vajag, tad uz lapsha ir divas partiicijas. Viena win7p, otra ubuntu 12.04lts.

 

Ubuntu shobriid ir unity, tachu aizvietoshu ar gnome3 jo taa man patiik vislabaak.

Link to comment
Share on other sites

Pilnīgi bezjēdzīgs strīds. Linux tika veidots lai tiktu prom no AT&T un būtu līdzīgs Unix.

Patiesībā Linux bija fun projekts un dziļas jēgas tur apakšā īsti nebija. Tas tik tā izvērtās part baigo štelli.

BSD vienā brīdī arī piekodēja klāt visu trūkstošo kodu lai nekas nebūtu AT&T vaiurs palicis - bija pat tiesas utt.

Link to comment
Share on other sites

Patiesībā Linux bija fun projekts un dziļas jēgas tur apakšā īsti nebija. Tas tik tā izvērtās part baigo štelli.

BSD vienā brīdī arī piekodēja klāt visu trūkstošo kodu lai nekas nebūtu AT&T vaiurs palicis - bija pat tiesas utt.

apmēram tā, bet

Linus Torvalds has said that if 386BSD had been available at the time, he probably would not have created Linux
kaut ko viņš tomēr plānoja. :)
Link to comment
Share on other sites

Tiem, kas lieto Ubuntu ar unity.

 

Ir kāda iespēja tur augšā to chat piedabūt strādāt ar skype un gmail?

Link to comment
Share on other sites

Red Hat Enterprise un Slackware. Tiesa,bez grafiskās vides un tikai kā failserverus, cik nu man zināšanas to atļauj.

Labots - mafijs
Link to comment
Share on other sites

Леший

OS X no bsd ir mantojis tikai daļu kernela, līdz ar to, tam ir tāds pats sakars ar unix, kā linuxam.

Ikdienā lietoju Ubuntu, jo pēc pieredzes, tā pagaidām ir vienīga OS, kas ļauj strādāt bez problēmām.

Link to comment
Share on other sites

Jums kādam tas Gwibber iet? Man tur tikai pelēks viss. Provēju pārinstalēt, nihujajahuja :( 12.04 lts.

Link to comment
Share on other sites

darklight

Kā sekundārā sistēma stāv Xubuntu 10.4. Pirms dažiem gadiem mēģināju pāriet uz Linux pilnībā (Mint, Debian), pamocījos kādu gadu un atgriezos pie sistēmas, kas darbojas un nenobrūk ik pa laikam - Windows 7 :sarkasms:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Леший, Windows 7 ir stabils kā klints, ja vien neesi tur sabāzis līkus draiverus, kas taisa BSOD, un līksoftus, kas sajāj pus sistēmu.

 

OS X no bsd ir mantojis tikai daļu kernela, līdz ar to, tam ir tāds pats sakars ar unix, kā linuxam.

Tā gluži nav, jo Linux vienkārši nav mantojis neko. OS X ir mantojis dažādu BSD daļas dažādos laikos, plus Apple pašu pieliktais. Bet jebkurā gadījumā Linux izlec ar vienu lietu - to, ka tā kerneli izstrādā viens ne visai labs students. :D BSD izstrādi savukārt pamatā vada ievēlētu cilvēku grupas, un vispārējās izstrādes prioritātes ir - vispirms korektums un kvalitāte, pēc tam jaunas fīčas.

Link to comment
Share on other sites

Ubuntu uz darba datora (bez nekādas nobrukšanas nu jau 3 gadus tiek spīdzināts bez pārinstalēšanas un apdeitots uz jaunāko versiju visu laiku), mājas laptopa un rezerves stacionārā, kuru ikdienā lieto mana mamma. Debian uz trijiem "kalkulatoriem" serveriem un kaut kāds Red Hat Enterprise uz klāstera.

Senajos laikos, kad patika lielīties cik forši ir lietot "linux" favorīti bija Slackware (nožēlojams package manageris) un Gentoo.

Ubuntu tomēr ir daudz vieglāk ātri un bez sāpēm uzinstalēt jaunākās programmu versijas arī no neoficālajiem repozitorijiem. Un regulāri apdeiti "R" ārī tiek laisti tikai priekš Debian un Ubuntu.

Kompilēt visu no source un meklēt visus libus jau sen kā vairs nav laika.

Labots - andza
Link to comment
Share on other sites

Kā otrā sistēma pēdējais Mint, kas šad tad tiek pakāpināts vienu vai pat divus solīšus atpakaļ, kārtējo kroplību vai daudzu neizlabotu bugu dēļ.

Link to comment
Share on other sites

Леший

Izskatās, ka daži vienkārši ir salasījušies internetos teekstus par to, cik forši fapot uz bsd, cik Linusam zems ir IQ utt.

BSD izstrādi savukārt pamatā vada ievēlētu cilvēku grupas, un vispārējās izstrādes prioritātes ir - vispirms korektums un kvalitāte, pēc tam jaunas fīčas.

I kas man no tā? Man svarīgi ir tas, cik labi strādā OS. Manā gadījumā - darbu esmu nomainījis pirms 7 mēnešiem, atnācot uz esošo vietu, uzinstalēju Ubuntu, gnome3, saliku vajadzīgus softus un viss. Dažreiz (ne biežāk, ka reiz mēnesī) kaut kas tiek instalēts klāt, automatiski tiek instalēti regulārie apdeiti, gļuki nav novēroti (izņēmot skype). Tā OS dara to, kas ir vajadzīgs - pilda savas funkcijas un netraucē man strādāt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Lietoju ubuntu 10.04. Esmu miljons reizes centies migrēt uz jaunāku ubuntu, bet vienmēr atgriežos pie vecās, jo šī versija ir patiešām super stabila, vecais GNOME 2 kas nečakarē galvu.

 

Gribēju jautāt kā jūs sadzīvojat ar Unity? Jo vairākas reizes esmu mēģinajis 12.04 un tas unity ir super neērts vienkārši mājas lietošanai. Lūdzu neminēt mate un cinamon, jo tie manuprāt ir vēl pilnāki ar gļukiem!

Link to comment
Share on other sites

Nu kaut kā pieradu un pat simpatizē, taču man ekrāns ir 12" tāpēc lieku autohide. Vēl mācos to HUD darbināt.

 

Uzliku gnome3, gļuko diezgan. Tāpat, kā dažas programmas.

Link to comment
Share on other sites

Ļoti labi sadzīvoju ar Unity, ērts un ātrs. Darbā ir 26" monitors plus 19" 4:3 monitoriņš konsolei. Lietoju auto hide, dara to, kas OS jādara, netraucē man strādāt. :)

Uz laptopa ar 13.3" arī nesūdzos par Unity.

 

Tieši Gnome 3 neuzrunā. Un senajos laikos biju KDE fans, bet kad sākās KDE 4 ēra, tad pievērsos Gnome 2 un no tās uz Unity.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...