Jump to content

maģiskais vārds: Magnetofonija


Vitalii
 Share

Recommended Posts

Sveiki vēlreiz,varbūt vecajiem meistariem ir gadījies tā pavairāk tos majak-231 paremontēt-ir problēma ar automātikas bloku,vobšem kā ieslēdz deku tā uzreiz iedegās atskaņošanas indikators kuru izslēgt nevar un nospiežot pauzi un atlaižot pauzi sākas atskaņošana,ja vajag pārtīt tad jāliek uz pauzi un tad var tīt uz kur pusi vēlas un tad strādā ari stop poga,vobšem sanāk ka atskaņošana visu laiku ir ieslēgta,pogas pārbaudīju,uz īso neviena nelaiž,pienākošās voltāžas pēc shēmas sakrīt,kondensatorus sarkanos karodziņus ar pārbaudīju,kt315 arī izlodēju un pārčekoju,negribās visu lodēt laukā un baudīt,ir aizdomas ka kaut kura loģikas mikrene ir beigta,varbūt kādam ir bijis un atcerās kas pie vainas varētu būt?

Link to comment
Share on other sites

Nu līdz tiem vakar vēl netiku,šodien izlodēšu un pārbaudīšu,kaut gan dažas dienas atpakaļ ar testeri it kā pārzvanīju un īsais tur nebija un pause strādā normāli(tāpēc arī padomāju ka tranis ir vesels),turpretī visu laiku deg diode kura rāda ka ir ieslēgts play,cik papētīju shēmu tad tā diode strāvu dabū kaut kur pie mikrenēm.

Tranis ka jau likās tomēr bija kārtībā,šodien dabūju daudz donoru ar k155 sērijas mikrenēm un pamainīju vienu loģikas mikreni-tagad viss ok,strādā mehānisms un pat programmas pēc skaitītāja ari strādā,bet atklājās nākamā problēma-raksta tikai viens kanāls,otrs pilnīgi kluss,atkal turpinās dekas mocīšana :dance3:

Labots - zynoj
Link to comment
Share on other sites

Kamēr uz lēna ņemos ar majak-231 tikmēr no ebay atnāca nosolītais OPTONICA RT-104 ,tagad noklausījos oriģinālo awesome mix vol.2 kaseti no guardian of the galaxy un būtībā priekš tik vienkāršas dekas esmu ļoti apmierināts ar skanējumu.

Tagad ierakstīju awesome mix vol.1 jaunā kasetē no interneta nopumpēto un ar raspberry dac atskaņoto un atkal manas ausis ir apmierinātas ar kvalitāti,pie reizes atcerējos kā 90 man bija jauna radiotehnika M-201 kura pat tuvu nestāv klāt šai dekai nemaz nerunājot par ieraksta kvalitāti.

Vobšem ko gribēju ar šo pateikt,laikam man ir piemeties kasetnieku fetišs  :haha: un būtībā daļēji pie vainas ir filma Guardians of the galaxy vol1 .

Link to comment
Share on other sites

Varbūt kāds arī grib paņemties ar kasetēm,ir iespēja iegādāties no manis Sharp Optonica-104 lieliskā ārējā izskatā un gandrīz teicamā tehniskā kārtībā(tomēr siksniņas uz pārtīšanu būs jāmaina) pa kādi teiksim 60 eiro ?

Link to comment
Share on other sites

Turpinu pats ar sevi te topikā sarunāties ?.

Šodien izdomāju iebraukt pie TV meistariem darbnīcā un papļāpājot ar onkuļiem atradās šiem donors no kura dabūju К547КП1В un būtībā majaks tagad ir atguvis savu funkcionalitāti pilnībā,viens no meistariem solijās atrast regulēšanas kaseti,varbūt kādam no šejienes ir aizķērusies galva 3D24080 kuru būtu ar mieru notirgot?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Turpinu nostaļģēt,šodien onkuls atdeva savu jaunībsdienu magnetolu,stāvoklis ārējais diezgan nobružāts,tehniski pamatā viss strādā,būs jaķerās pie jaukšanas un jāsaved vismaz tehniski lai viss strādā tip top,tagad gan korpusam trūkst skrūvju,kā paspaida korpusu tā zūd kontakts barošanai vai vēl kaut kam tur,jāpamaina magnetofona daļai siksniņas.IMG_20180601_212201.thumb.jpg.6048658d170da0d1b056277da7dac324.jpg

Iegūglēju ka ļoti rets modelis starpcitu,kurš uzminēs modeļa numuru?

Link to comment
Share on other sites

Marka 3 tirgiem, nedomāju ka te būtu ko iespringt :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Bilde no interneta, bet ir precīzi šāds magnetofons ELFA 201 DIKTOR, kuru vajag 'atdzīvināt', pēc skata mint condition, viss darbojas un skan precīzi(!), bet bildē redzamā siksnas piedziņa no motora uz rullīti turas uz godavārda, jeb viss tur ir tā saplaisājis, ka daža laba plaisa jau izgājusi cauri visai siksnai un nav saprotams kā vispār vēl turas kopā. Jautājums elementārs, kur meklēt un atrast jaunu siksnu vietā? Nepieciešams pārrakstīt dažus vecus ierakstus datorā, ir atbilstošais apaļais austiņu spraudnis uz datoru un skaņa ļoti labi ierakstās uz datora (ar Audacity, bet varbūt varat ieteikt citu softu?). Alternatīva ir aizņemties citu funkcionējošu magnetefonu, bet nu... negribas riskēt ar lentēm un diez vai kāds aizdos 'par skaistām acīm'.

547f54e13af17.jpg

Link to comment
Share on other sites

Vēl variants piemeklēt kādu bīvgumiju autoveikalā vai traktortehnikas bodē. Nav labākais variants, bet darbojas. Galu galā, nav jau tā Elfa HiEnd klases aparāts.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
tesla2010

Lai nebūtu jacepj jauns topiks, gribēju pajautāt vai kādam nav kāds lieks majak 231 kā donors, vai detaļas no tā. Zinu, aparāts nav tās augstākās klases, bet būtu interesanti viņu savest daudz maz kārtībā. Šamējam kontrolpogas nestrādā, kautkas ar to komutācijas plati laikam ne tā..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Buratino666

Nepieciešama instrukcijas,shēmas, kā uzstādīt "Pitch-Control" uz magnetofona "Elfa-201-3"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nekā. Tas ir iespējams tikai trīsmotoru lenšu magnetofoniem ar direct capstan.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
On 8/7/2020 at 10:49 PM, Reader said:

Nekā. Tas ir iespējams tikai trīsmotoru lenšu magnetofoniem ar direct capstan.

ak taa?

savulaik gan prastajaa variantaa taisija ar tiristoriem mainot Uavg uz asinhronaa dzineeja, vai pa smalko [es taa dariiju], ar sine gjeneratoru mainot F un ar paaugstinosho trafu celjot augshaa uz 230VAC.

Bet, ja nav iespeejams - tad jaatic vien buus.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Labdien!

 

Ir ienācies Olimp OO5C ar oriģinālajām blombēm un labu vizuālo stāvokli, bet ar neskaidrām problēmām mehanikā/tās vadībā (neesot 10 gadus kustināts).

 

Iesakiet lūdzu labu meistaru pie kā vērsties (uzsvars uz Labi, ne lēti...).

 

Paldies jau iepriekš,

Gints

Link to comment
Share on other sites

Olimps bija trīsmotornieks un siksnu tai maģī nebija. Toties bija kapsēta ar krievu elektrolītiskajiem kondensatoriem, kuri mira kā mušas. Laikam ieteikšu šo vīru  

Nu nestāv man vairs uz tiem krievu brīnumiem, kaut savulaik daudz tiku taisījis, un neredzu arī baigo jēgu pilnībā atjaunot, bet Georgijs gan vēl ņemās. Es saprotu dabūt maģi pie labas atskaņošanas, bet kam mūsdienās vairs ieraksts vajadzīgs, ko un uz kā rakstīt?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

pacelšu veco tēmu //

 

sanāca par velti paņemt kasetnieku vega 122s (tikai tapēc ka mint izskatījās un cik varēja manīt - neviens nav iekšā līdis) ...

ieslēdzu, strādā, sensori strādā, VU mirgo...skaitītājs skaita...protams bez testa lentas...un mērīšanas neko nepateikšu....viens kasešu vāks veras ātrāk - "mikrolifts" nešāncē. Savs atsevišķs austiņu pastūzis uz opampa un KT 814/815 Bet tā paraujot vāku nost - viss oriģināls....tiks cik trafa ekrāns biku ar rūsiņu un vāka vienam stūrim krāsa uzburbusi...nu un jānotīra protams...

Tagad sēžu domāju -  izmest/atdot kādam , vai kasetes meklēt 😂 kā man negribas šitajā iedziļināties, kāpēc es viņu paņēmu :D

Cik saproti šis kaut kādā komplektā nāca ar pastūzi  un citām lietām.

PXL-20220926-174944277.jpg

 

PXL-20220926-174934721.jpg

 

PXL-20220926-174759016.jpg

 

p.s. interesanti tie oranžie krievu cccp elektrolīti...es tādus nebiju manījis...domāju pārlodēti..bet nav.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Te viens kasešu fanāts no Ventspils bija, bet skatos, ka dzēsts konts. Es viņam atdevu (vai pārdevu par simbolisku summu?) kasešnieku ar čupu kasetēm.

Link to comment
Share on other sites

ok, tad es ar paspamošu...

nocēlu no radu lauku bēniņiem šādu...

IMG_20220815_230609.thumb.jpg.9c87e80fa03eda4c3f3e004fa8e124cb.jpg

IMG_20220816_163914.thumb.jpg.7902f537776b1da50e5c0c2714579283.jpg

IMG_20220816_171707.thumb.jpg.7f3906121473f05d9b0e6c502055c83c.jpg

IMG_20220816_180755.thumb.jpg.f8898cb59b5d37d38fb0c5cf3d6a87c6.jpg

it kā jau strādā, bet gumijas vaig jaunas un galvas arī sāk atgādināt Lielupes gravu...

kādam idejas, kur varētu tās meklēt? varbūt kādam kastītē stāv?... :biggrin:

starp citu... nebiju iedomājies, ka kasetniekam var motoru pa taisno no tīkla barot... respektīvi, griešanās ātrums sinhronizējas ar pašu ķegumu... :mrgreen2: super hi-fi..

pirms 15 stundām , osscar teica:

izmest/atdot kādam , vai kasetes meklēt 😂 kā man negribas šitajā iedziļināties

nebūtu es vienu lamatu jau savācis, jau brauktu pakaļ... :mrgreen2:

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

nu baigais verķis :)

 

manējam cik apskatījos direkt drive  tā teikt - 4 motori šķiet pa taisno spoles uz pcb + magnēti. Daudz  hola devēju, cik skatījos YT - tiem diezgan  liels miršanas %...īsti netestēju kā strādā mehānisms un tā loģika.  nebiju tādu izpildījumu redzējis, faktiski tur tā mehānika tāda nestandarta - bez gumijām skriemeļiem etc.

Link to comment
Share on other sites

Man 90-to sākumā kādu mēnesi bija tāda vega. Da nu viņu nafig. Pārdevu. Ja godīgi gan neatceros, kas tur ar šo bija.

Link to comment
Share on other sites

Es vēl saprotu lenšu magnetofons. Tur vismaz fīlings slatīties kā spoles griežas, bet kasešniekā  neko redzēt nevar. Pēc manas saprašanas, jebkurš glaudāmais telefons mūsdienās, pat ar MP3 ierakstu, skan labāk par to krievulaiku lūzni. Nu jā, tūlīt mani kasešnieku fani nories.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Būtu vēl ārzemju ražojums tad vēl tā,bet ar šitajiem krievu aparātiem viena ņemšanās-sataisi vienu tak kaut kas vēl cits izdomā ka nestrādās kā vajag,bet kasetes jau piepirkt nav problēmu,pilns facebook visādu,pašam ar jau iekrājies vairāki simti :D ,bet vai ta laiks klausīties,šonedēļ vienu kaseti gan ierakstīju.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , Didzis teica:

jebkurš glaudāmais telefons mūsdienās, pat ar MP3 ierakstu, skan labāk par to krievulaiku lūzni

ej, nu beidz!... ne tur brāļa Fluttera, ne Wowas... :biggrin:

 

bet, ja nopietni, tad tā visa ir nostaļģija pēc laika, kad debesis bija zilākas un zāle lētāka, vai kā tur bija...

audio pasauli esmu iepazinis ar kasetēm, ne lentām, vai platēm... un labi, ka tā, jo tādi apirāti aizņem vēl vairāk vietas, nemaz nerunājot par pašiem nesējiem...

un minētā Нота, patiesībā ļoti labus ierakstus savulaik veica, jo, atskaņojot uz normāla japāņa, izklausās ļoti labi... nu labāk par parastajiem ķīniešu boomboksu ierakstiem...

ikdienā, protams, ne jau kasetes tiek drillētas, bet spotify no pc, vai, ja gribas hāi-endu, tad flac faili...

Link to comment
Share on other sites

26.09.2022. , 21:10, osscar teica:

p.s. interesanti tie oranžie krievu cccp elektrolīti...es tādus nebiju manījis...domāju pārlodēti..bet nav.

80-to gadu beigās RRR rūpnīcā sāka nereti pielietot šāda ražotāja elektrolītus. Cehā leģendas klīda par to izcelsmi, bet precīzi nezinu.

 

image.thumb.jpeg.8d28b8b83a32877c8bb2d0ec5e3e328e.jpeg

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Varbūt kādam ir saglabājušies  elfas, majak vai jupiter lenšu magnetofona pārtīšanas frikcionrullīši? Mazākajam gumija saplaisājusi tā, ka brīnums kā vispār tā vel turas klāt, otrajam visa virsma sīkās plaisiņās. Vai iespējams  kaut kur piemeklēt tādus gumijas gredzenus nomaiņai?

Link to comment
Share on other sites

Es arī traktoru bodē pirku kautkādus blīvējuma gredzenus priekš Majak 203. Nav jau kā orģinālās gumijas, bet griežas. Gadās ,,donori'', kuriem gumījas vēl ciešamas, tikai ar smalku smilšpapīru bišku jāatjauno cietā virsma.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tā kā unversālajai galviņai otrais kanāls ir aizgājis bezgalīgajā pretestībā, vajadzētu 6Д24.051, es varētu arī atdot par viņu jaunu .041 (Majak) vai .611 (Elfa). Abas diemžēl ir  augstākas un platākas par piecdesmit pirmo.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
13.02.2023. , 21:42, Reader teica:

Unversālajai galviņai viens kanāls ir aizgājis bezgalīgajā pretestībā...vajadzētu 6Д24.051.

 

Ohoi tautieši, skatos - audio sadaļa knapi dveš, intereses apsīkušas.

UN kas noticies ar Elfaforums.lv ( laikam izlikts izsolē...?!! - vai kā.. )

 

IR JAUNA unversālā galva ( 6Д24.051 un ir pieejama Jauna 6Д24.511 - Siklaferrītene, Erevānas ražojums - presēts ferrīta monokristāls ) Abas +/_ ir vienādaS pēc gabarītiem.

 - Pa lēto var dabūt lietotu unversālo galvu no Jupitera 2-klases ( modeli gan ātrumā nenosaukšu ), skriemeļi ar ir - tik nomēri savējo izmērus.

Link to comment
Share on other sites

26.02.2023. , 13:55, Vitalii teica:

Elfaforums.lv

Vakar darbojās, šodien hvz:suicide2:laikam žopa/☠️

Labots - inteens
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Netaisīšu jaunu tēmu.

Ienācās kaudzīte ar kasetēm. Maz lietotas. Dažas pat nemaz. TDK, Sony un Basf, visas FeO. Pēdējos 20 gadus nav lietotas. Viena jauna. Sarakstīti kaut kādi 90-o sākuma šlāgeri. Manā skatījumā ieraksti ir sūts, bet kasetes labas. Vēl var paniekoties, kam laba deka saglabājusies.

 

Mainu pret Boržomi sešpaku. Pārdaugava. PM

DSC_1638.JPG

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

spameris

Jā, cik saprotu tagad atkal kastes, lentes modē, nu tur griežas kautkas, smuki un tā.. tie vecie 80to (led ?) spīdīgie ekrāniņi man patīk :) . Bet ar labu skaņu gan man nekas no tā neasociējas.

Link to comment
Share on other sites

Athlons

skaisti, mļe...

IMG_20230512_195344.thumb.jpg.9c10249c27940cd078ae5a3b65fbc789.jpgIMG_20230512_195356.thumb.jpg.720b887e26af6540fe48a7ed399c1c55.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
versatile

Tīrot māju pēc radinieka aiziešanas taisaulē, atradās čupiņa lentu.
Nav ne jausmas, vai kādam varētu būt interese kaut ko ar viņām iesākt. Ja nav, tad 17.06.2023. dodas uz labākiem atkritumu poligoniem.
Ja nu būtu interesantas/noderīgas, tad pašsavākšana Deglava/Pērnavas krusta rajonā.

Šodien varu vairāk sabildēt vakarā.Untitled.thumb.jpg.7b76ed2ba2e43533726d6a1a9f34b373.jpg

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...