Jump to content

Windows 8 un latviešu tastatūra


aigi_nr1
 Share

Recommended Posts

Iespējams muļķīgs jautājums, bet vakarnakt uzinstalējot W8 konstatēju, ka vairs nedarbojas ierastā latviešu valodas tastatūra, kur, lai iegūtu garos u.c. latviešu specifiskos burtus, jānospiež taustiņš, bet var izvēlēties vai nu qwerty, kur nav LV burtu vai specifiska tastatūra, uz kuras taustiņš "a" nav "a", bet "š" utt.

Kā var atgūt veco labo rakstību?

Tilde bija uzinstalēta un ir joprojām, ja tas kaut ko dod.

Jauna valodas paka arī tika uz W8 uzinstalēta.

 

Nav bijusi iespēja vēl izpētīt visu W8 iespējas, jo pašreiz esmu darbā, iespējams, kādsvar ātri palīdzēt, lai vakarā varu visu salāgot.

 

TX

Link to comment
Share on other sites

Hmm, pēdējā Tilde smuki gāja uz w8, instalējot nebija nekādas atšķirības no w7.

Link to comment
Share on other sites

Tiešām kāds vēl lieto Tildi (nu, izņemot uzņēmumus)? Apostrofs lieliski strādā uz W8 un QWERTY arī, ja visu pareizi nokonfigurē - ne jau tikai Latvian QWERTY jāizvēlas, bet jānorāda, kādā valodā rakstīsi. Cita lieta - normāli rakstīt, turot AltGr ir praktiski neiespējami, ja neesi blonda sekretāre ar miniatūru rociņu :).

Link to comment
Share on other sites

Tilde 2005 maz funkcionē uz W8? :)

 

Pat jaunajam Tildes Birojam 2011 ir savas problēmas ar W8..

Link to comment
Share on other sites

Nez, neredzēju nekādas problēmas un 16 ls jau kaut kā var sagrabināt. kaut kas man tam Lāča apostrofam nepatika, tik neatceros kas tieši .

Link to comment
Share on other sites

superKrona

Lāča apostrofam punkta vietā bija komats, nezkāpēc. Tilde tiešām nav vajadzīga, ja ofisā ir korektors.

Link to comment
Share on other sites

LAC palīdzēja, aizgāja uz urrāā. Paldies par padomiem. Kopumā man, kā vienkāršam lietotājam, ļoti patīk W8.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Es vēlēos pajautaat vai ir alternatīvas windows 8 iebuuvētajai Latviešu klaviatūrai izņemot Laacszs apostrofu ?

Laacszs apostrofu uzliekot man beidz straadaat ctrl-ins/stift-ins. ctrl-c/ctrl-v , naakas ar peli copy&paste. Nonjemot atkal viss aiziet.

Windows 8 iebūvētaa ,kaa redzat nestraadaa aa utt. Windows 8.1 nevaru upgrade uztaisīt jo man ir Enterprise licence.

Viss slikti :) 

Link to comment
Share on other sites

versatile

Varbūt ka nevar, jo neatbilst uzņēmuma politkai.

Pārbaudi uz zarazu.

Novelc Microsoft Keyboard Layout Editor 1.4 un sataisi, kā gribas.

Šodien kā reiz vienam laptopam sataisīju 50/50 igauņu un en-us klaviatūras apvienojumu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nevertell

 

 

Cita lieta - normāli rakstīt, turot AltGr ir praktiski neiespējami, ja neesi blonda sekretāre ar miniatūru rociņu .

Ar kāju pa purnu. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 Tieši tā. Microsoft Keyboard Layout Editor 1.4 un būsi tikpat varens kā laaczs. Lāča apostrofs nav nekas cits kā tikai ar MKLE izveidots tastūras izkārtojums. Tu vari pats. Tu vari labāk par lāci. Tu vari to ko pats gribi, nevis to ko lācis tev dod.

 nevertell, neesi tik agresīvs. Bija jau forumā kādu laiku atpakaļ tēma, kurā izplūcāmies apostrofisti vs altgrafisti. Skaisti nonācām pie secinājuma - katrs raksta kā grib, kā uzskata par pareizu un ērtu, un par savādākā veidā rakstošajiem nesmejamies. :)

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

EpicDamage

Tie shortcuti drīzāk dēļ kaut kādas drazas uz datora nestrādā. Laacz griežas pa pirmo. Ja gribas pašam ņemties tad MKLE.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...