Jump to content

skandas JBL ES90


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Konstatators

Nu tiešām, visi te tādi spriedelētāji par subu kā sliktu/labu 2.1 sistēmas komponentu, bet izskatās ka tolkam neviens nav apskatījies, kas tiem subjiem ir pakaļā par klemmēm... Nu nav taču krutie resīveri ar divsimt pieslēgvietām...

 

Man drīzāk ir jautājums, kā tad citādi pieslēgt aktīvo subu pie stereo pastiprinātāja, kā ne caur skaļruņu klemmēm, jo stereo pastūžiem ar to sub izeju ir pašvaki, reti kuram tāda ir...

Labots - Lemberghini
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 208
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ivo

    19

  • kevins

    33

  • alusbundza

    37

  • Luke

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

Preout jau ir kompklektā ar main in un savienotājiem. Nu, ok, dažiem ir slēdzis nevis savienotāji pakaļā. Var jau izmantot visiem vecajiem ampiem esošās TAPE REC ligzdas, lai izvestu izeju priekš subja.

Vienīgi man joprojām atklāts un neskaidrs jautājums par to, kā subis ietekmē kopējo pretestību, ar kādu tiek slogots amps, ja viņu slēdz kā pasīvo. Neesmu vienkārši pētījis šo lietu, bet paliek nedaudz interesanti, jo pašam viens Focal subs no par nevajadzīgu atzītās un izkomplektētās kinozāles stūrī mētājas nu jau kādi 4 gadi.

Link to comment
Share on other sites

Ir arī ampi, kam ir vienkārši pre out. Tiesa gan- daudz retāk sastopami.

Tape REC ligzdas nez vai derēs- tām neregulējas skaļums.

Minēšu, ka vienkāršākajā variantā subī ienākošās tuNbu klemmes caur kādu 300 omu rezistoru ir savienotas ar ienākošajām RCA ieejām. :D To es nezinu, minu.

Link to comment
Share on other sites

Tape REC ligzdas nez vai derēs- tām neregulējas skaļums

Nu es biju domājis nevis vienkārši spraust tajās ligdzās bet gan nedaudz pārtaisīt ampa shēmu un iebarot viņas no skaļuma / tembra regulatoru bloka izejas.

 

Minēšu, ka vienkāršākajā variantā subī ienākošās tuNbu klemmes caur kādu 300 omu rezistoru ir savienotas ar ienākošajām RCA ieejām.

Kas bija domāts ar šo, nudien nesaprotu, vēl neesmu iedzēris šodien...

Link to comment
Share on other sites

Tas bija domāts līdzīgi kā daudziem ampiem darbojas austiņu izejas- pastiprinātāja gala pakāpe -> N omu rezistors -> nākamā pastiprinātāja (šajā gadījumā suPa) main in ieeja.

Link to comment
Share on other sites

Kādā sakarā lai augsta līmeņa signāls tiktu vēlreiz laists cauri subja pastiprinātājam? Vienīgais variants varētu būt, ja tiek izmantots kopējs filtrs, kas ir subja past. ieejā. Hmm, vispār jau laikam Tev taisnība, kanālu summēšana jau arī nepieciešama.

Bet tādā gadījumā droši vien labākais risinājums būtu izķidāt to subi, izmest visas ķeskas nafig, uztaisīt korektu ZF filtru. Bet tad faktiski jāliek 2 tādi subji, katram kanālam savs.

Link to comment
Share on other sites

Ivo, tas arī nemaz nebūs tik vienkārši. Nu, piemēram, korektam otrās kārtas LR ZF pasīvajam filtram priekš ar skaļruņa Z 8 omi uz, teiksim, 70Hz krosa frekvenci, neskaitot 140uF pret zemi, būs nepieciešama apmēram lūk šāda drosele: http://www.audiohobby.eu/en/n250/2167-coil-mundorf-m-coil-zero-ohm-n250-33-mh-250-mm.html

Pie tam tuNbu SPL ir jāsakrīt ar suPja SPL, vai arī kāds no tiem ir jādzēš..

Link to comment
Share on other sites

Nebūs gan vienkārši :( Pie tam, lai būt pavisam korekti, arī tumbu flitri būtu jāmodificē, lai nogrieztu zemo galu, ko atskaņo subis.

Ne jau velti pro tehnikā lieto aktīvos krosoverus un katrai joslai savu pastūzi.

Link to comment
Share on other sites

Kādā sakarā lai augsta līmeņa signāls tiktu vēlreiz laists cauri subja pastiprinātājam?

 

tieši tā tas tiek darīts.

Link to comment
Share on other sites

Vispār tas ir labākais veids, kā saskaņot supi (buferu) (sapuberi) ar frontiem... ja ampam nav iebūvēts SUB out.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Kad beidzot kadu vardu teiks alusbundža par Jbl skanas jaukumiem.......
, pašlaik nav ko teikt, jo neko vēl neesmu dzirdējis, šo lietu nevar sasteikt
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
alusbundza
Kad beidzot kadu vardu teiks alusbundža par Jbl skanas jaukumiem........

šodien biju pie Anda22 un paklausījos JBL

jaudīgas labas tumbas, precīzi basi un labas augšas, nekādi kropļojumi pie liela skaļuma

 

salīdzināju ar savējām rrr s400m

Andim:

labs un jaudīgs Pionieris + labs CD lasītājs + labi vadi + mazāka telpa par manējo + uz grīdas tepiķis,+ JBL basa skaļruņi augstāk no grīdas

Alusbundžai:

ne tik labs, bet jaudīgs Harmans + sliktāks CD lasītājs + vadi normāli +lielāka telpa bez tepiķa, + s400m basa skaļruņi tuvāk grīdai + sūdīgākas tumbas

 

secinājumi: s400m izplūdis bass, pārējais mani apmierina

1. jāpaceļ s400m par 30 cm no grīdas

 

 2. jāatvirza no sienas 50 cm

 

3. jāuzliek uz grīdas tepiķis

 

4. jāpaklausās, jāiedzer alus un jāizdara secinājumi

Link to comment
Share on other sites

1. jāpaceļ s400m par 30 cm no grīdas

 

shis nu gan nav pareizs secinajums ;ir japacel vel mazliet augstak lai var pa logu izmest...un jbl ienest...

 

4. jāpaklausās, jāiedzer alus un jāizdara secinājumi

P.S. sodien pameginaju Rezeknes Bryuvers(nepasterizets tumsais alus)ir labs,ipashi pie vistas filejas :)

Labots - Partyman
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
ir japacel vel mazliet augstak lai var pa logu izmest.

nu neplāties tik daudz, 

skaņas kvalitāte nav tik krasi sūdīga, ka jāmet ārā pa logu 

Link to comment
Share on other sites

RRR tak mēsls pēdējais - nerunā pretī  :mrgreen: 



P.S.

Paskatījos, izskatās ņemamas tādas RRR... Cik atdevi par tām?

Link to comment
Share on other sites

RRR noder gan jāņos gan jaunajā gadā.

Jāņos var sacist un iemest jā;nu ugunskurā.

Jaunajā gadā iekš RRR jāielaiž propāns un jāuzsper gaisā. © ddff

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mani paarsteidz shitaa joprojaam RRR slavinaashana. Es saprotu, ka ir atsevishkja cilveeku kategorija, kuri no citu kljuudaam nemaacaas. Pat peec tam, kad te forumaa tika ielikts saraksts ar tehniskaam lazhaam konkreeto akustiku razhoshanas izpildiijumaa, shaa kaa taa cilveekiem tas liekas sazin kaads etalons. Nu lieliski. Es jau pat neko nekomenteeshu tajaa sakaraa, kad klausaas S50 un spriezh par dzitteriem ...

JDat- priekaa :)

Link to comment
Share on other sites

Oi! Paldies ka atgādināji. Man tak pus glāze vīna ir un rīt brīvdiena!

 

A triku ar propānu un RRR noteikti jāizmēģina dzīvē...

Labots - JDat
Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam

Es jau izmēģināju - sprāgst viņas sliktāk nekā skan! Tā kā lietojam vien tālāk savas rrr malkas pagales un priecājamies.

 

A tā vispārīgi - tas viss ir gaumes lieta, atdurās pret piķi, ausu bungādiņu inerces , iegādes iespējām, prioritātēm dzīvē un alkahola daudzuma asinīs!

 

Priekā vīri!

Link to comment
Share on other sites

Kur Tu smelies iedvesmu,tik iedvesmojoshiem rakstiem?

P.S. ceru ne кокс ,tak?

Labots - Partyman
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Mani paarsteidz shitaa joprojaam RRR slavinaashana.

visu cieņu,

neko es te neslavinu, salīdzināju skaņu starp JBL un s400m, s400m skan pietiekoši labi

 

jūsu pārējo domas par s400m mani vispār neuztrauc ne mazākā mērā

sprēgātājiem novēlu labi salāpīties 

Link to comment
Share on other sites

RRR varētu būt labas tik tālu, cik cena ir laba(ss.lv), ja S-400m ss.lv izdodas ieķert par tiem 140ls, tad ir ok(P/P), ja jāpērk jaunas par tiem 320ls, tad patriotisms ir vienkārši apbrīnojams :)

Link to comment
Share on other sites

Alusbundza, es jau arii ne par tevi runaaju

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

A paga, tās konkrētās JBL vai ta kāds skaņas etalons, ar ko salīdzinot RRR jāskan galīgā pakaļā? Es pat teiktu tā, ka iespējams lielāka vilšanās ir nejau tas, ka RRR skan pašvaki, to jau visi sen zin, bet drīzāk tas, ka tās JBL skan tikai nedaudz labāk... :D

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
JBL skan

stipri labāk + vēl Andim labāka pārējā aparatūra 



parunājoties ar Andi, tad viņa iepriekšējais Pionieris esot bijis daudz nepiemērotāks priekš JBL 100 (spalgas augšas)

tā kā grūti ir spriest, varbūt pamainot pastūzi s400m arī kaut kas sāk skanēt labāk vai aiziet galīgā '' tūtē''

Link to comment
Share on other sites

Džeki, apskatās uz to JBLu filtra bildēm! Laikam normālus kondensatorus liek tikai Onda Ligera..

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Laikam normālus kondensatorus liek tikai Onda Ligera..

a kas jaunam kondiķim var būt pa vainu, ja atbilst saviem parametriem

kaut kas var izmainīties tikai laika gaitā 

Link to comment
Share on other sites

Ar pastiprinaataaju skaljrunja iipatneejo skaneejumu probleemu parasti nerisina ....... Un arii S400m skaneejums kvalitatiivi neuzlabosies , pie jebkaada ampa nomainjas. Taas lazhas kas tur ir, vinjas bus, vinjas nekur nepazuud.....

Labots - kevins
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Ar pastiprinaataaju skaljrunja iipatneejo skaneejumu probleemu parasti nerisina

 

nu tā vajadzētu būt, bet JBL-100 tomēr skanējumu izmainīja

AB klases pastūzim, salīdzinot ar D klasi tomēr ir atšķirība 

Labots - alusbundža
Link to comment
Share on other sites

tie ampi vienkārši ir savaadaaki, kaads varbuut pataisa lielaaku putrinju, kaadu kropliiti lielaaku. Probleema ir jaarisina ar akustiku nevis ar pastiprinaataaju. Kas attiecas uz tavu gadiijumu --- ja midbass un zemie vidi ir izpluudhushi un nekaadi ieksh S400, tas noziimee, ka uz EQ tos ir jaapagriezh nost ??? Vai lai buutu subjektiivi preciizaaks Tavs bass, jaapieliek paaris dB midbasa un jaanogriezh viss zem 50Hz ? Vai tad tas ir audiomaana cieniigs risinaajums ???

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

kevi

Bet vai šīnī gadījumā mērķis neattaisno līdzekļus? Kāda šķirba, kas ir cienīgi un kas nav, ja ar tādiem "audiofīļu neatzītiem" paņēmieniem mirstīgais var iziet no esošās situācijas un panākt SAVAI ausej patīkamu skanējumu, kapēc gan ne?

Es arī bez tembru bloka palīdzības mūziku neklausos, man vienmēr basa liekas par daudz un auKšu bik par maz. Tad ko darīt? Tāda līmeņa aparatūru, kas skan dievīgi direct režīmā es nevaru atļauties...

Link to comment
Share on other sites

Nu, skandu pārvietošana telpā, kā arī pati telpa savā ziņā arī ir tas pats EQ un diez vai kāds apgalvos, ka novietojums un telpas apdare neietekmē skanējumu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...