Jump to content

Rūteris


lumberjack
 Share

Recommended Posts

Budžets? Un neesi vēl neko pateicis par veidu - bezvadu/vadu.

BTW, kāds no pieredzējušākajiem biedriem varētu pastāstīt, kāpēc vairākos topos kā labākais budžeta klases n rūteris ir atzīts bezantenu linksys e1200?

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Pieļauju ka no 2-3 datoriem kāds tomēr būs portatīvais un wireless ari būs vajadzīgs. Es jau ieteiktu uztjūningotu RB751G - reals monstrs.

post-63535-0-32121200-1350893113_thumb.jpg

Labots - specuks
Link to comment
Share on other sites

ja vajag tad ir labs N ruteris par 15 Ls. ja intersē raksti Pm.

Varu parādīt perf salidzinājumu ar 3 citiem reālā vidē.

Link to comment
Share on other sites

Labs rūteris un 15Ls izklausās nedaudz nereāli. Mož modeli vari minēt? Cik viņam jauda uz katru anteni ir? Tagad visiem jau jaudu , jūtību , attālumu ,ātrumu vajag :))

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Es arī ielikšu savu sludinājumu.

Pērku Linksys WRT54GL ar barokli. Labā kondīcijā.

Varu savākt Rīgā.

Max cena 10 Ls.

 

PM.

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

Tam TPlinkam kopējā izejas jauda ir tikai <20dBm ( 100mW ) Varu paredzēt nākošais topiks būs ka "kā uzlabot wireless pārkājumu" jeb "kapēc mans rūteris tik bieži karās" :))

Link to comment
Share on other sites

cik lielā platībā vajag wifi? Ja atradīsies vienā istabā ar rūteri, tad, piemēram, 841n tplinks tev bezvadā nodrošinās nedaudz virs 90Mbps. Nekas nekur nekaras pat, ja 2 vienlaicīgi caur wifi kačā. Tas pie noteikuma, ka nenopērc brāķi kā citiem ir gadījies. Ja nav brāķis, tad viss ir ok

Un tas linkā pieminētais ir domāts, lai spraustu mobilo internetu klāt ne optiku

Labots - mullja
Link to comment
Share on other sites

Pērku Linksys WRT54GL ar barokli.

 

Varēsi dabūt, kad ieteiksi tādu modeli, kas man normāli nodrošinās netu privātmājā + dārzā, citādi nosauktais modelis piebesījis ar savu vārgumu... Ātrums pa lielam pofig, galvenais - normāls pārklājums!

Link to comment
Share on other sites

kaut kādi dīvaini tie mikrotik - vai nu galīgi apgraizīti bez antenām vai arī monstri ar 9 Ethernet portiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms tam nolamājot, ka Mikrotikus mājai nevajag pirkt :sarkasms:

Ja domaa, ka nespeesi nokonfigureet, vienmeer tev kaads paliidzees.
Link to comment
Share on other sites

Ar jaudu vien nepietiek, vajag arī, lai uztvērēja jūtība pieaugtu proporcionāli. Jo tas atbildes signāls no klienta arī jāuztver. Ivo, Tev tas dārzs visapkārt mājai, vai uz vienu pusi no mājas? Man dārzs atrodas vienā pusē attiecībā pret iedomāto mājas centru (pa diagonāli pret mājas aprisi). Uzliku 8dB TP-link antenu un to windsurfer DIY kartona paraboliņu. Situācija uzlabojās, bet ne radikāli, jo rūters atrodas tālākajā mājas stūrī, attiecībā pret dārzu. Bet vietā, kur piesēžu, zona ir. Ja būtu vēlēšanās nopietni cīnīties par zonu visā dārzā, tad WiFi rūters, vai repiteris tomēr jāuzstāda mājas stūra istabā uz dārza pusi.

Link to comment
Share on other sites

Mikrotik rūterus ? Mājas vajadzībām ? 2-3 ūzeriem ? aļo ?

Pīpējam ?

Takš paņemjebkuru lētāko TP-linku, d-linku, linksysu - būs ar atliektiem galiem.

Link to comment
Share on other sites

Pieļauju ka tjūningots RB751U pilnībā apmierinātu vajadzības pēc pārklājuma.

 

 

Varēsi dabūt, kad ieteiksi tādu modeli, kas man normāli nodrošinās netu privātmājā + dārzā, citādi nosauktais modelis piebesījis ar savu vārgumu... Ātrums pa lielam pofig, galvenais - normāls pārklājums!
Link to comment
Share on other sites

Ivo, Tev tas dārzs visapkārt mājai, vai uz vienu pusi no mājas?

Praktiski visapkārt. Bet rūteris vienā mājas pusē, 2. stāvā pažobelē ievietots. Problēma arī iekš tā, ka pirmajā stāvā ne visur zona ir. Vismaz telefonam ir reizēm problēmas ar zonu.

Link to comment
Share on other sites

Par Tp-link cik zinu iz dzīves- ja klients zvana provaiderim un sūdzas, ka internets neiet, vai regulāri karas augšā, pirmais, ko admins apskatās, vai dhcp leasi nav paņēmis hosts ar nosaukumu tp-linkxxx. Ar šo gan negribu teikt, ka Tp-link ir s..ds. Varbūt vienkārši salīdzinājumā ar citiem brendiem viņi ir vairāk, jo cenas ziņā vispieejamākie.

Cik esmu kādam licis RB751, nevienas sūdzības vēl nav bijušas. Ja nu kas, jau kādu laiku ir iznācis RB951, kas ir krietni vien pieejamāks par 751mo cenas ziņā. Ar 951mo gan neesmu pats spēlējies. Nu ar to nokonfigurēšanu- tie, kas baidās no komandu rindas, ir jau pieejami Winbox un Webfigs.. Ja bailes no Mikrotika, pieņemu, ka Ubiquity varētu būt vieglāk konfigurējams. Vismaz cik es esmu spēlējies, tas AirOS ir ļoti vienkāršs.

Ivo, ja gribi ar notebuku sēdēt dārzā, es Tavā vietā droši vien no manis nopirktu kādu omni antenu un kādu vecu Arlaivu wl-5460 vai Edimakša AP.

Par to zonu mājās- daudz atkarīgs- no kā ir mājai sienas taisītas. Ja betona vai keramzītbloku, var būt problēmas noķert wifi pat blakus istabā..

Link to comment
Share on other sites

RB951 jauda stipri mazāka nekā 751 - nav ārējo power amplifier. Un ir vel citas nianses.

Link to comment
Share on other sites

Cena arī stipri mazāka. Ja maziņš dzīvoklītis, pieņemu ar 951mo var labi iztikt..

Link to comment
Share on other sites

Bet nu iesācējam konfigurēt mikrotiku..... Pat ar Winbox ir ko pasvīst, filozofija citādāka kā pārējām sistēmām - kaut kas uz CISCO pusi.

Link to comment
Share on other sites

Bet rūteris vienā mājas pusē, 2. stāvā pažobelē ievietots. Problēma arī iekš tā, ka pirmajā stāvā ne visur zona ir. Vismaz telefonam ir reizēm problēmas ar zonu.

 

varbūt problēma ir novietojumā? jo man šis modelis stāv uzlikts kaimiņiem 2. stāvā mājai apmēram pa vidu, un var mierīgi ķert netu dārza tālākajā stūri ~40 metru attālumā, tiesa nav 54mbps, bet internets ir normāli lietojams

bet nu jā, sienas baigi iespaido, man ir apmesta kocene

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...