Jump to content

2,4Ghz wifi dalīšana vairākiem klientiem


inters
 Share

Recommended Posts

Lieta tāda, ka savā nelielā miestā esmu izveidojis datortīklu ar vienlaicīgi 2,4Ghz bezvadu tīklā esošiem ap 15-20 datoriem. Visu laiku kā AP izmantoju Mikrotik Routerbordu ar visvirziena antenu mieta galā. Sastrēgumstundās sapratu, ka bezvadu tīkls sāk pamatīgi iebremzēt. Izdomāju pamēgināt uz mieta uzkabināt četrus Ubiquiti Nano station M2 katru pavērstu uz savu debespusi. Uzliku kā routeri jaunāku Mikrotik produktu. Iedevu katram raidtājam savu SSID un raidīšanas kanālu. Nu izskatās, ka esmu iebraucis auzās, jo datoriem ātrums sācis pamatīgi mētāties un pingojot bieži zūd paketes.

Būtu ļoti pateicīgs par kādu sakarīgu ieteikumu no jums, kā pareizi sakonfigurēt apraratūru.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Sastrēgumstundas ir , kad visi torentus dragā ?

Link to comment
Share on other sites

Jāmēģina limitēt ātrums :)

 

Grossmeisters jau pareizi pateica - 100p kāds laiž torrentus :)

Link to comment
Share on other sites

Nē, sastrēgumstunda ir tad, kad tīklam pieslēdzas ap 20 lietotāju. Katram kompim esmu ātrumu nolimitējis, tā ka lielie kačātāji, domājams, šo sastrēgumu nerada.

Link to comment
Share on other sites

interference no datoriem un tāpēc ar tādi sūdi ir.

bija k-akds veids kā labi deplojot šāda veida sistēmas paskatīšos iemetīšu linku

Link to comment
Share on other sites

Vārnas masveidā ir apsēdušas AP. Ja nopietni raksti PM pastāstīšu ko un kā nokonfigurēt un kādus dzelžus izvēlēties.

Link to comment
Share on other sites

Ātrumu ierobežo ar pašu nāniķi, a konekciju skaitu ar Mikrotiku!

RouterOSā jau ir vel atsevišķas šeipes P2P trafikam! Mācies lietot!

Cik klientu slēdzas pie viena nāniķa? 5? Frekvences brīvas? Nepārklājas nekas? Kas ir klienti? Arī nāniķi vai kaukādi RB411?

Link to comment
Share on other sites

Ar pašu naniķi man neko neizdodas ierobežot. Sorry, piemirsu nosaukumā vardiņu Loco, varbūt tas ko maina.

Pie viena AP slēdzas līdz 7 klienti, frekvenču brīvība šaja diapazonā arī laukos jau ir krietni nosacīta, jo apkārt mani AP ierauga kādus padsmit raidītajus. Mēģinaju meklēt brīvākos kanālus, kurus arī lietoju. Tagad pamegināju uzsēdināt visus 4 raidītajus uz vienu kanālu. It kā sliktak nepalika. Mikrotik frekvenču noslogotības skeneris rāda, ka manis izmantotā kanāla noslodze mētajas līdz 70%. Kopējais caur visiem AP izlaistais ātrums parasti nepārsniedz 5Mbitps.

Klienti ir ar dažadu aparatūru, pārsvarā airlive wl-5460ap.

Paldies neGodmanis par konekciju skaitu nebiju padomājis.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...