Jump to content

Windows 8 un nākotne.


Simsons2
 Share

Recommended Posts

  • Replies 182
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pirkss

    14

  • nnoname

    10

  • Volters

    22

  • Cilvēks Parastais

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

1. atškiras ar cenu!

2. lasi noteikumus!

3. nemāki zagt, nezodz!

4. a kas tev liedz nopirkt un salīdzināt abas versijas?

Link to comment
Share on other sites

A man pokuj. Ar ko excel, word, lotus notes, firefox, etc. ir labāks/sliktāks uz xp salīdzinājuma ar w8!?

Link to comment
Share on other sites

palietoju gan uz laptop gan desktop (to versiju no MS majaslapas uz 90 dienam), reali iet pilnigi visi softi iznemot kkas ar flashu, tb youtube video neradija (tas laikam ir jau izlabots), bet VLC, jebkursh internet exploreris, speles, cad programas - solidowork, autodesk inventor, pienjemu arii photoshop utt, viss strada, viss notiek ta pat kaa sobrid uz windows7, novelc progu un uzinstale. Problemas principa ir divas, pagaidam: 1) visas programmas kuras lietojam sobrid, piemeram exploreri (tb opera, firefox, chrome) vajadzetu partaisit uz formatu, lai tas butu veidotas kaa aplikacijas, respektivi kaa standarta windows explorer, savadak ir vienk stulbi, ka dalja strada smuki, jo atveras kaa aplikacija, bet dalju jalieto desktop videe kur metro un viss parejais ko dod windows8 ir bezjedzigs. 2) njemot vera ieprieksh rakstito sobrid sanak visu laiku stradat caur desktop jebkura gadijuma un manuprat ar peli, bez touchscreen, tas vienk drausmigi tere manu laiku, jo katru reizi braukaties uz ekrana sturiem ar peli un spaidit lai visu laiku mainitu desktop/metro/all apps utt, tas ir vienk marazms, tadejadi pec visa iztesteshanas un palietoshanas apmeram divas dienas, biju atpakalj pie windows7, kur viss notiek krietni atrak un parastam desktop lietotajam ertak. Uz portativa prieksh interneta windows8 der. Sobrid esmu nonacis pie sledziena, ka - ja tas ir jebkas bez touchscreen, tad windows8 ir bezjeega, tb viss musdienas, kas ir parastiem mirstigiem (nemirstigiem varetu but ari monitori ar touchscreen, bet tadu bus maz) iznemot tabletes un mobilos, touchscreen nav - windows8 ir bezjedzigi sarezgiti lietojams, tere laiku un ieguvums ir tikai smukaks izskats un smuki sakartotas programmas pie ''all apps''.

 

P.S. ljoti patika windows8 task manager, bet delj ta netaisos teret laiku uz visu parejo ko vien daru pie datora (ar peli un klavieri).

Link to comment
Share on other sites

Cilvēks Parastais

Vakar uzliku un no vakar vakara līdz šodien rītam esmu pabakstijies.

 

Pie metro pieradu zibenīgi un būtībā, ja vēl Explorer un Ofisu integrētu kā Metro aplikāciju, tad Desktop`am kā tādam jēgu vairs neredzu. Pašam pagaidām sanācis viņu atvērt tikai lai instalētu ofisu, gimp un apostrofu un pārlūkotu mapes - pārējo smuki nodrošina Metro. Man patīk :) Katrā ziņā uzskatu ka Metro UI ir lielas pespektīvas.

Tagad jācer ka Office 2013 būs kā Metro App un Store`ā parādīsies failu explorer priekš Metro (varbūt kaut kas tāds jau ir radīts?)

 

Ā, un jaunais Skype arī tīri labi patīk :)

 

Tagad tikai atliek iegādāties licenci, lai pavērtos Start personalizācijas iespējas un pazustu stulbai watermark :)

 

P.S Vai iegādājoties aktvizācijas atslēgu tā darbosies uz pašreizējo RTM vai būs nepieciešams pārinstalēt ar kastītē esošajā diskā ''dzīvojošo'' Win8? Un vai tiešām arī uz pirms tiek aktivizēts uz diska esošais variants uz desktopa ir watermark ar ''Build 9200"? Cik atceros, tad Windows 7 nekas tāds nebija....Varbūt kļūdos

Labots - Cilvēks Parastais
Link to comment
Share on other sites

... bet dalju jalieto desktop videe kur metro un viss parejais ko dod windows8 ir bezjedzigs....
Pašam smiekli nenāk ? Tieši Metro (tāpat kā Unity Linux vidē un Android p0kemonismi) ir visbezjēdzīgākais un traucējošais "uzlabojums". Es vēlos strādāt ar datoru, nevis planšeti, pie tam ar kretīnisku interfeisu.
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Raiviic, straada ar xp un priecaajies, neviens neliedz.. nesaprotu kaadelj ir shaadi cilveeki, kaa Tu vairumaa, kas ir pret tehnologjisko progresu... Metro ir tieshaka veidaa uzlabojums nevis trauceeklis ja programmas to pilnvertiigi izmanto....

Labots - Zin...
Link to comment
Share on other sites

problema ir tada, ka neizmanto vismaz pagaidam. Un Metro kaa tadam nebutu ne vainas, problema ir taja, ka tikai paris programmas to vispar atbalsta, ar parejam Tu esi desktopaa (pie tam bez starta poga - kko vajag - mauc uz metro un ta visu laiku) Lai gan varu piekrist, Metro bez touchscreen liekas bezjeega un kaut kas datoram nevajadzigs, laiku terejosh. Kad visiem bus touchscreen, tad mosh bus nice.

Link to comment
Share on other sites

Šodien vienam zaķim palīdzēju pirkt datoru, viņai uz sitiena vajadzēja, jo vecais nobeidzās, bet disertācija jāraksta. Nu tad UK PC World/Currys veikalos vairs nevar nopirkt datoru ar Win 7, visiem šī parodija win 8 virsū. Tagad cilvēks mokās kamēr pieradīs pie šī brīnuma un varēs sākt strādāt.

Link to comment
Share on other sites

Andza, kur kaut viens vārds par OS mīnusiem? Tavs tāsts ir par tanti, kura nespēj adaptēties jaunā situācija un palīgu kurš ir tikpat dogmātisks kā viduslaiku baznīca. Neuztver kā personīgu apvainojumu, bet neko citu neizlasīju. Tantiņai vajadzēja parādīt kura bildīte jāspiež, lai atveras Word un, lai mierīgi raksta savu disertāciju, nevis pus dienu pie altāra apraudāt pazudušo start pogu. Starp citu, man laikam griežas vēl XP, bet ir stipri vienalga, jo strādāju ar lietojumprogrammām un OS redzu retu reizi.

Labots - maize
Link to comment
Share on other sites

@@maize, man taču vienalga es M$ produktu nelietoju, bet meitenei šis jaunais "produkts", kuram pat nav normālas instrukcijas līdzi radīja nelielus traucējumus. Mīnus ir tāds, ka M$ nepiedāvā "downgrade" cilvēkiem, kuriem to "smuko" interfeisu simst gadus nevajag.

 

P.S Parasti sievietes par tantēm sauc 3-5 gadus veci bērni, neesi nedaudz aizkavējies attīstībā?

 

Un plusus tiešām jaunajiem 8. logiem saskatīt ir grūti.

Link to comment
Share on other sites

Microsoft pārstāvji apgalvoja, ka Start pogu aizvāca tādēļ, ka tika izpētīts, ka to maz lietoja un tā vietā lietoja shortcut-us. Manuprāt tas ir tāpēc, ka lai palaistu kādu programmu ir ilgi jābakstās. Var uzlikt šo programmu:

http://classicshell.sourceforge.net/features.html

Lai palaistu programmu nospiežam uz start pogas un ar peli velkam pa izvēlni, kamēr atrodam vajadzīgo programmu. Nav lieki jābakstās. Ļoti ērti. Man Windows 7 tīri labi patīkt. Bet ja jāpalaiž kāda programma, rodas neliels sasprindzinājums. Vēl lielāks saprindzinājums ir bakstoties pa stūriem uz Win8, lai palaistu Metro.

Iedomājaties, kad ir saspringti jāstrādā, laiks ir ierobežots, vajag izmantot vairākas programmas, ir palaisti daudzi dokumenti, pastāvīgi jāpārslēdzas starp programmām un dokumentiem. Ir uzlikts MO 2010. Agrāk bija 2003. Viss bija pierasts un saprotams jau kādus 10 gadus. To, ka viss ir izvietots savādāk, to jau varētu paciest, bet to, ka ir aizvāktas dažas vajadzīgas funkcijas, tas gan ir neizturams. Pa vidam zvana klients. Steidzamais darbs jāpārtrauc. Atkal jāpalaiž kāda programma. Jāsameklē vajadzīgā informācija. Klients runā un runā. Nevar sagaidīt, kamēr atšūšies. Tikmēr ofisā ierodas cits klients. Pēc stundas mēģinām atcerēties, ko mēs esam darījuši. Konstatējam, ka nedarbojas uznēmuma vadības programma. Zvanam datorspeciālistam. tas saka, ka ir uzkāries galvenais serveris Amerikā. Visām filiālēm visā pasaulē darbs vismaz uz pustundu ir apstājies. Tā vai citādi, bet ar līdzīgām problēmām nākas sastapties daudziem ikdienā.

Link to comment
Share on other sites

To visu var lietot mājas lietotājs. Bet ko darīt ar uzņēmuma datoriem.

Pats es lietoju Ubuntu ar Gnome 2. Nav ideāli, taču pietiekami ērti. Kādreiz es dusmojos, ka Ubuntu sāka likt programmas loga minimizācijas, maksimizācijas podziņas kreisajā pusē kā ābolviedīgajiem datoriem. Izrādās ļoti ērti. OS un programmu izvēlnes ir augšā kreisajā pusē. Viss vienā vietā. Ubuntu sāka aizņemties no ābola dažas labas lietas, tikai diemžēl Unity arī nav piemērots multitāskingam, bet daudziem patīk.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Pagaidaam par W8 gruuti ko labu pateikt, iznjemot cenu, kas liekas daudz maz sakariiga. Katra MS jauna kaka tik tieshaam nav progress. Tad jau labaak WinXP supportu liidz gadam 15tam 17tam atstaajushi, kameer MS chaljiem galvaa kaada gudriiba rastos.

Link to comment
Share on other sites

Tak visi "logi" pamatā darbojas pēc viena principa, vai tas ir M$ ražojums, kāds no lielākajiem Linuxiem vai Mac. Atšķiras podziņu vai karsto taustiņu skaits, veids un izvietojums. Nesapratne, pārsēžoties no vienas sistēmas pie citas, man atgādina seno sakāmo par aunu, kas blenž uz jauniem vārtiem...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Cilvēks Parastais

Turpinot savus novērojumus:

Laptopa baterijas laiks palielinājies par apmēram stundu (Win7 tās bija labākajā gadijumā 1-1,5h, šobrīd Win8 tur aptuveni 2,5h)

 

Nesaprotu kāpēc daudzi tā nicina Win8....ja nepatīk, tad MetroUI var pilnīgi neizmantot( ja neskaita tikai un vienīgi kā Start izvēlni), jo parastais desktop vēljoprojām ir tāds pats. Pašam gan ir otrādi - vienīgais ko lietoju uz desktop ir Office un uTorrent (līdz laikam kamēr neparādīsies Metro pielāgoti app`i)

 

Mana prognoze ir tāda, ka vai nu jau ar nākamo SP vai ar Win9 desktop pazudīs kā suga, jo visi appp`i būs pielāgoti Metro.

Link to comment
Share on other sites

Cilvēks Parastais

snukurins - man kā taskbar darbojas josla, kas uzbraucot ar kursoru parādās labajā malā....

Link to comment
Share on other sites

Cilvēks Parastais

Ja patīk ,tad jā - Win7 nav ne ar ko pārāks. Savukārt Win8 ir resursu mazprasīgāks, bet ar Metro stila Start, kurš ne visiem patīk...

Link to comment
Share on other sites

W8 ir nelielas problēmas ar lokāliem tīkliem, jeb tikai man tā rādās. varbūt pirkstiņi salocijušies... Negrib redzēt datorus kas ir tīklā. VPN vispār neredz nepakam. Problēma ar Asus AL460 media player, nevar pieslēgties nekādā veidā. Ar to jau bija problēma arī W7, bet tas atrisinājās palaižot vienu reģistra atslēgu. Uz w8 tas nestrādā. Nopirku to upgrade, uzinstalējās pa virsu saglabājot visus vecos failus Windows old mapē. Zvaniju Microsoft, ieteica izmantot tūli lai izdzēstu to mapi, tikai vot nesaprotu, ja man būs jāpārinstalē tas brīnums, kā to varēs izdarīt, jo cik saprotu, tas ko novelk no viņiem, strādā tikai upgrade veidā, un tīru instalāciju nevar dabūt? Kāds nav par šito iedziļinājies?

Labots - keksis
Link to comment
Share on other sites

Cilvēks Parastais

Local disc ---- Ribbon`ā paņem "Pārvaldība''-----''Tīrīt'', tur būs ,cik atceros, saistīts ar veco Windows instalāciju noņemšanu

Link to comment
Share on other sites

Arnis2002
jo cik saprotu, tas ko novelk no viņiem, strādā tikai upgrade veidā, un tīru instalāciju nevar dabūt?

Upgrade laikā ir pieejama šāda izvēle:

post-62332-0-11738600-1351527722_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Tad droši vien ir izveidota slēpta mape ESD, kuras saturu var pārkopēt būtablā USB flešā.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Ar 98to piedzimu, ne visai patika. Tālāk jau Win2k, kas līdzinājās neveiksmīgajam Vistas iznācienam, ilgi nedzīvojot un tad WinXP. Tas bija tieši tas kas vajadzīgs. Tagad jāgaida kas līdzvērtīgs! :pooh_honey: Protams lietot jau var gan Win7 gan Win8, ja nav izvēles, bet nu tas tā.

 

Ar XP es piedzimu, ar XP es izaugu, ar XP es mūžu nodzīvoju... ommmmmmmm....
Link to comment
Share on other sites

Interesanti kad ieinterisēsies EK par M$ acīmredzamo plānu iebarot savu store kā defaulto mājsaimniecēm. Ja atceras par traci kas savulaik bija dēļ IE tad te ož pēc pamatīgiem antimonopolu noteikumu pārkāpumiem.

Link to comment
Share on other sites

Tālāk jau Win2k, kas līdzinājās neveiksmīgajam Vistas iznācienam, ilgi nedzīvojot

piedzimu ar windows 2.0. Lai šodien atgrieztos pie XP, tāds mazohists es neesmu.

Jūtams, ka no Win2000 neko vairāk par Win2000 darbastaciju mūžā neesi redzējis...

Win2000 bija atklājums savam laikam. Tiesa, ne tik daudz mājas lietotājiem.

 

Lai domātu, ka nekas XP līdzvērtīgs nekad vairs nebūs ir jābūt .. nezinu pat.

Katra Win versija bija solis uz priekšu. Vairāk vai mazāk.

Gribēt kaut ko līdzvērtīgu XP nozīmē dzīvot pagātne un gribēt Win8, kas izskatās un uzvedās kā XP.

Nesavietojamas prasības.

Labots - MārcisB
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Ja visi mani dzelži kaut vai uz Win7, bet neiet. Vēl tāds neliels sīkums kā UP funkcija folderiem. Pierasts nejēgā, traucē tās neesamība. Tā nepatika salasās no visādiem sīkumiem.

 

Par Win2k taisnība, tajos laikos - useris vulgaris.

Link to comment
Share on other sites

Cilvēks Parastais

Turpinot cilvēka, kura darbs ikdienā nesaistās ar datoriem komentārus par Win8:

Par ModernUI aplikācijām:

 

USA Today - kvalitatīva ziņu aplikācija. Raksti, aptaujas, video, dienas snapšotu utt.

 

TuneIn - tiem kuriem patīk, ka fonā skan radio. Simtiem dažādu pasaules staciju. Tai skaitā 24 radio stacijas no Latvijas.

 

Skype - nezinu kā citiem, bet man ModernUI Skyps patīk tik ļoti, ka desktopa versiju nemaz neesmu uzlicis

 

Google App - ja vajag ātri kaut ko sameklēt. Protams ne visiem šķitīs noderīgs

 

Youtube - patīk dizainiski, bet programma vēl pavisam zaļa - nav iespējas rakstīt komentārus, kā arī atverot video nekur neparādās līdzīgie video (kā tas labajā malā ir web versijai). Video meklēšana notiet diezgan lēni. Kopumā bieži iefrīzo.

 

Gmaps - google alternatīva preinstalētajām Bing maps. Viss darbojas gludi un skaisti

 

Laika apstākļu app - šķiet diezgan neprecīzs ar prognozēm. Reālā laika temperatūru rāda korekti.

 

Video un Mūzikas app - ja iet pie sirds ModerUI, tad patiks

 

Kā arī varu pieminēt, ka iedevu paspaidīt Win8 cilvēkam kurš pirms 2 mēnešiem bez nekādām priekšzināšanām un angļu valodas zināšanām pirmo reizi piesēdās pie datora. Cilvēks teica, ka jaunais Start ir vieglāk saprotams un ērtāks. Kā arī Explorer Ribbon izvēle padara dzīvi ērtāku - mazāk ir jāzin kur kas atrodas, bet vairāk ir jāspēj ieraudzīt, jo viss ir deguna priekšā.

 

Protams, no pieredzējuša datoriķa diezvai šādas atsauksmes būtu sagaidāmas.

Link to comment
Share on other sites

Sliktam baletdejotājam arī rieksti traucē. Ir plašas izvēles iespējas. Katrs izvēlēsies sev piemērotāko variantu, un skaļa gaudošana neko nedos.

Link to comment
Share on other sites

Cilvēks Parastais

Tieši tā - tāpat katrs lietos to kas sirdij un acij tuvāks. Piemēram nemaz nevaru iedomāties, kā kāds kurš vēl uz Win7 lieto Win95 Theme varētu pēkšņi sāk bakstīties pa krāsainajiem taisnstūriem :D

Link to comment
Share on other sites

Man tieši nepatīk win8 skype. Uzliku, dienu mēģināju pierast, nesanāca, nonesu. Paziņojumi par jaunu ziņu nenāk, automātiski ielādējot windows neieslēdzas, rāda kaut kādas vecas ziņas un tās flīzes. Starp vairākiem aktīviem čatiem pārslēgties baigais čakars. Smaidiņi tik lieli kā priekš aklajiem (protams, lai var ar pirkstu trāpīt, bet man bez tačskrīna tas nav aktuāli). Pēc tam biju priecīgs ieraugot veco labo desktop versiju. Tad protams paziņojumi par čatu nāk dubultā :) Kā izslēgt to metro skaipu neatradu, tāpēc atinstalēju. Kā uzlikt profilu Do not disturb arī neatradu. Vienīgi kas tiešām patika, ka var paralēli dekstopam uzlikt un skatīties abus blakus.

 

Par lasītāju. Man tieši izliekas, ka strādā lēnāk par Adobe Reader un kas tiešām kaitina - nevar atvērt vairākus dokumentus vienlaicīgi.

Vienā ziņā liekas ērti ka programmas var novietot vienu otrai blakus pa 1/3 ekrānu bet atkal no otras puses it kā solis atpakaļ no logiem ar brīvi maināmiem izmēriem.

Link to comment
Share on other sites

Cilvēks Parastais

Varbūt kāds var pateikt, kas ir par problēmu tam ka Windows Store varētu nerādīties ''Spotlight'' sadaļa, bet tikai ''Populārākās bezmaksas'', kā arī nerādās pie katras sadaļas apakšsadaļa ''Jaunumi''? Respektīvi izskatās šādi http://i.imgur.com/yeoZ9.png

 

Varbūt CCleaner izdzēsis kaut ko par daudz?

Link to comment
Share on other sites

Cilvēks Parastais

CCleaner palaidu šodien, nedēļu pēc uzikšanas.

 

Varbūt Windows 8 jaunumums ''System Refresh'' līdzētu?

Link to comment
Share on other sites

Cilvēks Parastais

Uztaisīju System Refresh un viss nokārtojās...

 

Morāle - nelietojiet CCleaner ar noklusējuma iestatījumiem neko nemainot uz Windows 8

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...