Jump to content

Kā pieslēgt internetu televizoram?


Archy
 Share

Recommended Posts

Sveiki visiem! Man ir mega problēma. Piekarināju guļamistabā pie sienas televizoru - viss kā biju sapņojis, televizors pie sienas un nekādu vadu apkārt. Biju laimīgs līdz vienam brīdim - kad sagribēju pieslēgt internetu televizoram, lai varu youtube klipus gultā guļot skatīties. Problēma ir tajā, ka man no modema līdz televizora 5 kategorijas ligzdai atnāk tikai viens astoņdzīslu vads. Atbilde "atvelc no rūtera vēl vienu vadu, diemžēl, neder". Kāds risinājums? Pielikumā shēma, lai var saprast par ko ir runa. 9524maq1ix04d54xx27r.png

Dzīvoklī ienāk LTC (Lattelecom) optiskā dzīsla, kas iesprausta modemā. No modema iziet pašlaik 3 vadi - viens uz vienu televizoru, otrs uz rūteri, trešais uz otru televizoru. No modema vads, kurš aiziet uz otru televizoru, ir iesprausts dekoderī un no dekodera ar hdmi uz televizoru.

Link to comment
Share on other sites

Pastāv jau arī šāds variants: - tā kā LAN vadā izmantojas tikai 4 vadi, otrus 4-rus var izmantot internetam uz TV, tiesa piņķerīgi tas viss, bet sava laikā tā tika darīts, divi pāri uz vienu PC, otri divi uz otru PC. Labi jau nav tas, bet darbojās.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Murgojis nevis sapņojis. Vajag PIRMS remonta pajautāt zinošiem elektriķiem, nevis pēc žēloties. Risinājumu vel neteikšu, pagaidīšu lai šejienes 9 "gudrie" uzraksta savus risinājumus.

Nu bāc Mafijs! pasteidzies... :D

Varēji tad pagaidīt 9GURU! Tie te tik ļoti būtu gribējuši atbildēt, tikai pilnīgi "nejauši" "nepaspēja" :D

Labots - Ostkom
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Ja televizoram būtu WIFI, es te cilvēkiem smadzenes nečakarētu ;)

 

Kad norisinājās remonts, man pat prātā nebija ienācis, ka es piedzīvošu to dienu, kad televizorā varēs skatīties youtube klipus.

 

mafijs - biju iedomājies par tavu variantu, vai kāds tā jau ir darījis? Man vienkārši nav ticības ka tas var strādāt bez traucējumiem un gļukiem. Un vispār - vai tiešām tas vads izmantojas kā LAN? Ja tas nāktu no rūtera, tad jā, bet tas nāk no modema. Lattelecomam vai tad tur nav kaut kāda pavisam cita, sava virtuve?

Labots - Archy
Link to comment
Share on other sites

Ostkom- dīvainis. Karoč Risinājumu vēl neteikšu, pagaidīšu... Nu tādi gudra gājieni.

 

Par tēmu- nekas tur slikts nav, ja izmanto 4 dzīslas, vienkārši vairāk par 100mbit/s nedabūsi.

Risinājums- 4 dzīslas izmanto interaktīvajai un otras 4 priekš Tv interneta. Tev modemam nāk 4 porti, 2/3. portā ir interaktīvā. Un 1/4 ir internets, viens no šiem ir pieslēgts pie rūtera, bet otrs būs brīvs. Un tad pie tā brīvā pieslēdz internetu priekš Tv.

Link to comment
Share on other sites

Piekrītu par 4 dzīslu nodalīšanu. Man provaiders tā ietaupa uz tīkla vadiem. Uz 2 dzīvokļiem 1 8 dzīslu vads. Katram pa 4 dzīslām un visi priecīgi. 100Mbps internets strādā bez problēmām

Link to comment
Share on other sites

Vēl variants ir 2 switčhi, kas uztur VLAN. Viens switčh apvieno tv un televīzijas paketes vienā vadā, otrs atkal sadala. Bet nu šādi swichi ir dārgi, lieli un viņus jāmāk konfigurēt.

Vēl variants paņemt kādu bezvadu rūteri un nokonfigurēt viņu klienta modē, tad pieslēgt pie tv.

 

Bet nu variants sadalīt kabeli uz pusi (pa 2 pāriem tv, pa 2 internetu) ir vissakarīgākais.

Link to comment
Share on other sites

Tāds vecums jau iestājies, ka guļamistabā vajag televizoru? :sarkasms:

 

Vēl var izlīdzēties ar wifi mediplayer kādu, būs dārgāk kā dalīts vads gan.

Link to comment
Share on other sites

Ja dārgums nav īpaši svarīgs, var pielikt pie teļuka vēl vienu rūteri, kas strādā bridge mode. Izmaksās ap 20 LS.

Link to comment
Share on other sites

Vēl ir šāds variants. Iznāk lētāk (dotais modelis gan ir tikai ar

802.11B/G) ne kā vēl viens rūteris pie televizora, un nav vajadzīga papildus elektrības rozete.

Link to comment
Share on other sites

Diskutējot pa WiFi pagarinātāju neaizmirstam, ka LTC modemam internets un TV iet pa atsevišķiem LAN caurumiem.

Link to comment
Share on other sites

Ar tiem dongļiem jāskatās .

Ne visus modeļus TV atbalstīs.

Savā Sony Bravia jau esmu kādus 3 mēģinājis ,neiet(neredz).

Tālāk nerakos ,jo nav aktuāli.Tik tā, gribējās paskatīt kā strādā,ja jau ir tāda fīča :).

Labots - jakslis
Link to comment
Share on other sites

neaizmirstam, ka LTC modemam internets un TV iet pa atsevišķiem LAN caurumiem.
Tēmas autors bildē jau uzzīmēja, ka rūteris viņam ir un tātad arī internets uz rūtera ir. Tā tad nekas netraucē internetu no rūtera padot uz televizoru pa WIFI. Vai to darīt caur vēl vienu rūteri slēgtu AP Client mode, vai caur „WIFI pagarinātāju” tas jau ir gaumes un naudas jautājums.

Runa nav par to, ka nopirkt veikalā WIFI USB puļķi un mēģināt ar to slēgties klāt pie interneta. Pat, ja tas televizoram ir tāda opcija, kā iespēja pieslēgt USB WIFI (ir iebūvēti wifi draiveri), tad labākajā gadījumā atbalstīto puļku skaits būs uz vienas rokas pirkstiem saskaitās, un tas nebūs lētais ķīniešu puļķis par Ls 5 kilogramā. Tas ebay verķis nav WIFI USB puļķis, tas ir , ja tā var teikt „WIFI pagarinātājs”, kuram USB kalpo tikai kā barošana avots. Būtībā tas ir tas pats kas rūteris AP Client mode, tikai mazākā korpusā un tikai ar vienu RJ45 izeju.

Link to comment
Share on other sites

Tieši tā. Ja grib TV pa WiFi. tad jāpērk vēl viens ruters pie modema, un vēl viens pie TV. Bet es šādu setapu neesmu dzīvē realizējis, tāpēc nezinu, kurš no lētākajiem ruteriem šajā setupā strādā.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Martini,autors taču pateica:

Atbilde "atvelc no rūtera vēl vienu vadu, diemžēl, neder"
Link to comment
Share on other sites

Es autora vietā ietu pa šo 2>1 ceļu. Tikai mazliet jāpalodē, jo nestandarta saspraužamie risinājumi varētu būt, bet Ķīnā. Tā pat abi neti iet uz TV, kur Gigs nav vajadfzīgs

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Skaidrs. Vai te ir kāds, kuram rokas neaug no pakaļas un kurš man to varētu salodēt? Cenu un izpildes termiņus lūgums sūtīt uz arturs.turlajs@inbox.lv vai 29329357

 

Paldies!

Link to comment
Share on other sites

Nu tur nekas nav jālodē. Vajag tikai rj45 konektoru kniebjamās stangas un 4 konektorus.

Padomāju, toč lodēt nevajag, pietiktu ar stangām, tikai uz raustīšanu tā konstrukcija vārga sanāktu.

Link to comment
Share on other sites

MartiniB

ja nekaadi netiek pie stangaam var nopirkt divus iisus(~1m) gatavos vadus un sagriezt

(preciizi uz pusseem nee, jo uz t-com kastiiti vajadzees iisaaku kaa uz tv)

 

un ar lodaamuru protams buutu glaunaak, bet ja naf tad nekas trax ja satin vadinjus vienu ap otru

protams noizoleejot

 

atliek sagoogleet kaadas kraasas dziislas ir taas briivaas un atdodamas otram

Link to comment
Share on other sites

Izskatās, ka šis "RJ45 spillter" kā reiz ir paredzēts tam, lai vienu 8 dzīslu tīkla kabeli sadalītu uz diviem 4 dzīslu tīkla kabeļiem. Tāds variants būtu gan smukāks gan funkcionālāks nekā parasta vadu salodēšana vai satīšana.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

vispārīgi, nekas nav jālodē vai ebay jāmeklē.

dcp vietējā noliktavā ir šāds 21.99.3045 UTP kat. 5e T-adapteris, balts gan jau ka citur, tipa lemonā arī ir.

Link to comment
Share on other sites

Izskatās, ka šis "RJ45 spillter" kā reiz ir paredzēts tam, lai vienu 8 dzīslu tīkla kabeli sadalītu uz diviem 4 dzīslu tīkla kabeļiem.

Šitas ok izskatās O_O

Link to comment
Share on other sites

Es tādu rj45 spliteru no ebay nepirktu.

Nāks viņš no ķīnas kādu mēnesi + nav jau īsti skaidrs kā viņam iekšā vadi saslēgti, varbūt kā vajag, bet varbūt 1:1 vai vēl kādu kreisu variantu ķīnietis izdomājis....

 

Ja nu vienīgi kaut kur Rīgā un sarunājot ka varēs atdot atpakaļ ja nederēs.

 

Es taisītu uzkniebjot konektorus, bet var arī sagriezt 3 gab gatavos tikla kabeļus un salodēt. Nav nekāda raķešzinātne ;)

 

100 mbit ethernet izmanto gaiši rozā/rozā un gaiši zaļš/zaļš pārus

Atlikušos brūns/gaiši brūns un zils/gaiši zils jāgriež pušu un jāatdot otrajam pieslēgumam.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

MartiniB

Ronalds izraavaa burtus no klavieres :)

papildus piesauktajiem miinusiem ar "smuko" RJ45 spillter veel vajadzees 4x papildus kabeljus kurus nebuus kur saritinaat

 

luuk racionaals varians kuram nevajag ne stangas ne iipashi treneetas rokas:

1. esoshajam kabelim, kursh jau ir ar uzkniebtiem galiem,

kaadus 5-10cm no abiem galiem, ar asu nazi vai zhileti notiiram plastmasas izolaaciju kaadu 2-3cm platumaa

tuvaak shtekerim kniebjam "briivos" brūns/gaiši brūns un zils/gaiši zils un notiiram ~1cm izolaaciju no shiim dziislaam

2. peerkam vai izrokam gatavu ~1m RJ45 kabeli

3. nomeerot no viena gala ~7cm kniebjam nost, notiiram abos galos izolaaciju ~1cm dziislaam gaiši rozā/rozā un gaiši zaļš/zaļš

4. satinam pamatkabelja gaiši brūns ar pieveinotaa gaiši rozā; brūns ar rozā; gaiši zils ar gaiši zaļš; zils ar zaļš;

5. noizoleejam katru dziislu, satinam ar izoleni kopaa lai nofikseetu

 

noteikti paarliecinies vai gatavajos kraasu kombinaacija ir T-568B

ja taveejiem ir T-568A tad nedaudz savaadaaka rokaade

RJ-45-568.gif

 

p.s

par punktu "4." neesmu 100% paarliecinaats, buutu labi ja apstiprinaatu kaads kas pats ir taa izdariijies

Link to comment
Share on other sites

Par 4 punktu nav vajadzības satraukties. Mūsdienu tīkla aparatūra māk pielāgoties/"sarunāt" pa kuru pāri notiek pārraide, pa kuru uztveršana.

Gadi 10 atpakaļ gan bija svarīgi kurš pāris ar kuru savienots, bet mūsdienās nē.

 

Šodien jebkurš, gan parastais 1:1 kabelis, gan crossover , kur vienā galā zaļais pāris ar oranžo samainīts vietām strādās visur - gan starp swicu un pc, gan starp 2 swiciem , gan starp 2 pc.

 

Manā aprakstā gaiši oranžs / gaiši zaļš ir vadi tie strīpainie.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...