Jump to content

Čeks no ASV ?


db8
 Share

Recommended Posts

Man ir radies kāds jautājums?

Vai ir iespējams LV samainīt no ASV bankas sūtītu čeku, kas ir dolāros ($) uz mūsu pašu latu (Ls) ?

Kā arī cik apmēram ilgi šis process varētu aizņemt laika, zinu ka sākumā viņu sūtā datus un to banku no kuras čeks izniegts, tad gaida apstiprinājumu un tikkai tad izsnieds naudas summu.

Turklāt arī kas tur īsti ir pieņemsim ka pāreķinot no ASV sūtītā čeka summu uz LV tā ir ~5000 Ls, nav jāsniedz nekādas deklārācija vai tādi papīri, par ienākumu avotu un nedeklarētajiem ienākumiem....tas viss ir saistībā ar to nules deklarāciju!

Vispār kādam ir pieredze ar čeikiem, jātzīst pirmo reiz būšu saskāries, tāpec arī tādi jautājumi. Labprāt uzklausītu kādu, kam ir piredzes!

Kā arī vēl viens jautājums, pēc tam to summu izsniedz rokās, kad visi dati ir apstrādāti, vai pārskaita uz manu bankas kontu?

Link to comment
Share on other sites

Ir bijusi pieredze ar DNB.

Ja tev summa lielāka par 1000 Ls - noteikti jābūt kontam bankā (pieļauju, ka gandrīz jebkurā bankā +- tāds nosacījums) un nauda tiks izmaksāta uz kontu. Tālāk jau vari pats domāt - ņemt laukā vai turēt kontā.

Komisijas ar atkarīgas no summas, cenrādis te: https://www.dnb.lv/sites/default/files/private_price_list/documents/lv/Ceki_LV.pdf, bet nu jārēķinās, ka nav no zemajām.

Process - 1-2 mēneši, kamēr banka pārbauda info, saņem naudu un ieskaita to tavā kontā..

Citās bankās - zvani uz info vai skaties mājas lapās, cenrādī takš jābūt.

Par nodokļiem gan neko nezinu.

Link to comment
Share on other sites

Paldies!

Man ir SEB banka ir gan konts, gan iBanka, kā jau m minēju summa varētu būt pārkonvertējot no $ uz mūsu valūtu ~5000Ls.

Un vēl vien jautājums, kā ir at tiem čeku derīguma termiņiem, kas atrodas virs paraksta "Void after 90 days" Cik es saportu tas nozīmē ka čeks tiek anulēts pēc 90 dienām!

Link to comment
Share on other sites

Jā, pēc 90 dienām tiek anulēts, tā kā ej uz banku, domāju, ka to pašu SEB un konvertē.

 

Bet vislabāk pirmdien apzvani kādu strēķīti banku un noskaidro, kam komisija ir viszemākā. Pie tā arī ej. Vari dabūt labu ietaupījumu.

Link to comment
Share on other sites

jarajara

jābūt kontam bankā jebkuras summas gadījumā. ne visas ar to nodarbojas. citadele mani nafig pasūtija ar visu čeku, bet laipni. :)

paiet apmēram 2 ned. nokāš kādu summiņu. sebs strāda ar čekiem, tāpēc man ar ir tagad konts sebā.

tā kā ej uz savu sebu atdod čeku un gaidi.

Link to comment
Share on other sites

ieteicams tos $ nekonvertēt, bet noguldīt uz minimālo termiņu depozītā vai krājkontā, tad varēs $ izņemt bez komisijas un samainīt pēc labāka kursa ārpus bankas. no 5000ls nodokļu vai deklarāciju nav, bet VID šādu info varētu saņemt, jo pases kopiju paņems.

Link to comment
Share on other sites

Tur nav ko apzvanīt,jo pārsvarā bankas jaunam klientam ar tiko atvērtu kontu čekus neapstrādā.Piemēram Swedbankai,ka minimums jabūt pusgadu klientam.Kīpa kautkādi ES drošības noteikumi.Reāli proces aizņem 7-10 darba dienas.Pēc čeka iesniegšanas.Tā kā vienīgais variants banka kur Tev ir konts.Parasti viņi saka,ka nauda kontā būs pēc 21 darba dienas.Bet nekad tik ilgi nav bijis.

Link to comment
Share on other sites

jarajara

nemuldi. man apstrādāja. saku, tāpēc atveru kontu, bet laiks tiešām bija zem 2 ned. starp citu , norvēģu nodokļu čeks, izdots vācijas DB, kuri ar pamanījās ieraut gabaliņu nāsis.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Paspārdīšu...

Kā ir tagad? Ir kāda banka/vieta, kur čekus var samainīt bez konta tajā bankā?

 

Zinu, ka Seb maina, bet tur diemžēl nav konts. Kādas ir alternatīvas šodien attiecībā uz čeku mainīšanu? SWED un Citadele pasūta trīs mājas tālāk.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Par radio dzirdēju, ka čekistus tagad baksta - maisus cilājot, vētījot...

  • Kādas šausmas! 2
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...