Jump to content

Dzesēšana bez keisa


StulbsTuVai...
 Share

Recommended Posts

Sveiki.

Tākā mans pc ir palicis bez keisa,tad nacas visu izlikt uz galda ''kailā'' veidā.

Lieta tāda,ka šausmīgos tempos uzkarst procesors....kautvai sākot skatīties filmu vai darot jebko kaut nedaudz noslogojošu.

Idle ir ~45C temperatūra.Termopasta nomainīta,cooleris turās virs procesora stingri.

Kā lai dzesē to maitu?

Likt papildus dzeses vai mainīt pamatu,uz kura atrodas mātesplate(šobrīd atrodas uz 3 virtuves sūklīšiem vibrācijas mazināšanai)?

 

Pats dators ir AMD Athlon x2 ~2.7ghz.Stock cooleris(ar vienu izlūzušu lāpstiņu diemžēl).

MB-Asus m2n mx se plus.

 

Pievienoju ari bildi.

 

Paldies jau iepriekš.

post-80946-0-98970700-1349418158_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kūleris kratās un nevar uzņemt adekvātus apgriezienus, kā arī neesošā lāpstiņa mazina efektivitāti pamatīgi.

 

Izlauzi ar putekļusūcēju :) ?

Link to comment
Share on other sites

constrig

Idle 45, bet cik grādi tad ir "šausmīgi". Pārāk manāmai starpībai nevajadzētu būt ar/bez kastes, cik Wt CPU?

Labots - constrig
Link to comment
Share on other sites

StulbsTuVai...

Ar to šausmīgi uzkarst bija domāts,ka bezmazvai pāris minūtēs uzkāpj līdz ~90 un izslēdzas...

 

Hm...kas tur kratīties var,ja pārbaudot viss ir kārtīgi nostiprināts?

 

Tas vienas lāpstiņas trūkums man ne īpaši mainīja temperatūru,kad vēl bija keiss.

 

Cpu-65wt.

Link to comment
Share on other sites

Ghost_az

Kaut kas nav labi ar termopastu. Var būt pa biezu kārta. Vai arī - problēma ir tajā metāla "vāciņā" uz procesora. Starp to un pašu kristālu arī ir termopasta, kas mēdz izkalst.

 

EDIT: Overclock? Voltāžas?

Link to comment
Share on other sites

StulbsTuVai...

Hm...pamēģināšu nomainīt pastu vēlreiz un līdz riebumam rūpīgi uzmontēt dzesi uz procesora.

 

OC nav nekāda,viss stock.

Link to comment
Share on other sites

constrig

90 par daudz, ja pirms iejaukšanās nekarsa, tad skaidrs, ka iejaucoties kas izmainījies, visdrīzāk kaut kas fiziski pamainījies ( pastas par daudz ), nekorekti uzmontēta dzese.

Link to comment
Share on other sites

Kādu termopastas uzklāšanas metodi izmanto? Ja punkta, krusta utt. tad visam ir jābūt kulē, bet ja pirms radiatora uzlikšanas pastu izsmērē, tad vari iedzīvoties gaisa burbuļos, kas termoapmaiņas virsmu drastiski samazina.

Link to comment
Share on other sites

Un kurš tīrīs radiatora redeli?Fotogrāfijā redzams ka pieaugusi pilna ar putekjļiem .Par kadu dzesi var būt runa ja nav nekāda gaisa cirkulācija.

Link to comment
Share on other sites

Keisa neesamība kā reiz samazina temperatūru
Varbūt tomēr atturēties no absolūtu muļķību rakstīšanas? Protams, ja keisā nav pareiza gaisa plūsma (kas ir ļoti būtisks faktors) un keiss pārvērsts par cepeškrāsni, kas novērots ne vienam vien "speciālistam" - tad jā, bet pareizi saliktai kastei, jau vienkārši atverot keisa vāku, temperatūra pieaug. Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Njā, putekļi tur ir puskilo, bet visi stāsta gudras lieta par termopastām un keisiem. :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

StulbsTuVai...
(labots)

Pasta nomainīta ļoti plānā un līdzenā kārtiņā,dzese piestiprināta,ka ar cirvi neizkustināsi no vietas,putekļi iztīrīti.

Jāmēģina,kas būs...

Labots - cerinjsh
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Izmet muserā to CPU ventilatoru un nopērc jaunu. Vari kaut kilogramu termopastas uzlikt, istabā ieliekt 5kW kondicionieri, bet rezultāta nebūs.

 

Davai es braucu ciemos ar savu noname kasti, lai tu man pareizi viņu saliktu :crazy_pilot:

pareizi saliktai kastei, jau vienkārši atverot keisa vāku, temperatūra pieaug
Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

StulbsTuVai...
(labots)

Nu...laikam,ka ir labāk.

 

 

Zemāk iemetu screenu ar temperatūrām no ieslēgšanās brīža līdz brīdim,kamēr te rakstu.

 

 

Un jā...jāpērk vien būs jauns cooleris...

 

Ir kādi ieteikumi?

 

http://www.1a.lv/datoru_komponentes/Coolers/xilence_amd_cooler_80mm_xdc-am209/11474231/

 

??

post-80946-0-14762200-1349423901_thumb.jpg

Labots - cerinjsh
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Vai ir jēga meklēt kaut ko lētāk par Ls 2.88?

Link to comment
Share on other sites

StulbsTuVai...
(labots)

Nu bet neviens jau neteica,ka man vajag tieši lētāk par ls 2.88.

 

Piedāvājiet kādus variantus varbūt?

 

Mda...tikko temperatūra uzkāpa līdz 80C divās minūtēs.Tikai pamēģināju,kādas būs izmaiņas palaižot flash spēlīti.

Labots - cerinjsh
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

nnoname, 5 gadus vecai miskastei vairāk neko nevajag. Vismaz kaut kas labāks par kūleri, kurā izlauzts spārns.

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

neko diži labāku es tur neredzu, bišķi vairāk par piecīti arī tādai vecai miskastei nav nekāda nauda, ja roku leņķis nepietiekams, lai nomainītu citu propelleru esošajai

Link to comment
Share on other sites

StulbsTuVai...

Es jau vienmēr varu ielikt vecu propelleri no veca hp datora,bet vai ir jēga?

Link to comment
Share on other sites

Varu piekrist nnoname. Par tik mazām naudiņām nav ko cerēt uz ko diži labu.Vienīgi es izvēlētos tās paša firmas pāris latu dārgaku modeli:http://forlife.lv/lv/info/deepcool-quotgammaxx-200quot-universal-cooler-2-heatpipes-intel-socket-lga1156-1155-775-125-w-tdp-and-amd-socket-fm1am3am3am2am2-100w-134739174520.html Kuram ir 92mm propelleris (tātad mazliet klusāks),lielāka gaisa plūsma(CFM) un pašregulējoši mainigi apgriezieni

Link to comment
Share on other sites

varu piedāvāt nelietotu stock amd dzesi no 939 par 3 Ls. Radiators ir divreiz lielāks par to veikala piedāvājumu.

Labots - kogi
Link to comment
Share on other sites

StulbsTuVai...

Skursteni? Nu pamēģināt jau var.

Biju domājis kautkā savienot no psu iznākošo gaisa plūsmu ar cpu...vēl štukoju,ko lai liek lietā un vai vispār būs jēga.

Link to comment
Share on other sites

Varbūt tomēr atturēties no absolūtu muļķību rakstīšanas? Protams, ja keisā nav pareiza gaisa plūsma (kas ir ļoti būtisks faktors) un keiss pārvērsts par cepeškrāsni, kas novērots ne vienam vien "speciālistam" - tad jā, bet pareizi saliktai kastei, jau vienkārši atverot keisa vāku, temperatūra pieaug

 

Negribu celt baigo kašķi bet te nu tu gan nošāvi greizi:

Tikai un vienīgi nodrošinot keisā piespiedu ventilāciju - až tādu kas stumj iekšā un rauj ārā tu tur dabūsi iStabas temepretūru. Citādi tur temperatūra vienmēr būs augstāka par istabas temperatūru. Termodinamika ibio

 

Tas no sērijas: Kas uzsildīsies ātrāk? 1.5L čaiņiks vai 10m3 baseins. Sildītāja jauda 95W

Link to comment
Share on other sites

Sveiki un sory...

Būšu nezinītis, bet tomēr...

Kāda velna pēc ir tas otrs radiators? Tam nav vajadzīga piespiedu dzesēšana bez kastes?

Kā arī- es "izskaitļoju", ka tomēr k-kas nav kārtībā ar to dzesēšanu vai termopastu un iešāvās prātā, ka ir k-kāda papildus proga (vīruss, kļūda), kas noslogo procesoru. Man darba lūznis (kaut kastē) ar praktiski neesošu termopastu dūc skaļi, bet turpina strādāt...

 

Sory...

Link to comment
Share on other sites

Vari nepirkt citu dzesi, bet uzštellē citu ventilatoru. savulaik, kad ar putekļusūcēju nolauzu lāpstiņu (jau otro reizi) savam AMD 6000+ (125W) , uzliku 92 mm kūleri no pagultes un lietoju ilgi un laimīgi.

 

Šādi tas izskatījās

 

z7ncrc2188oazv4g4dwl_thumb.jpg

 

Vai iespējams, ka bojātas mobo dēļ CPU karst, vai tomēr redele nav pielikta akurāti?

Link to comment
Share on other sites

erikonkulis
Keisa neesamība kā reiz samazina temperatūru
Paturi savas asprātības pie sevis.
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

erikonkulis, varēji jau paskaidrot, kā keiss uzlabo dzesēšanu. Man arī kaut kā nav saprotama tā gudrā doma.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

nnoname, es saprastu, ka čipsetam nav atsevišķa karlsona, bet CPU brīvā gaisā darbojas labāk nekā keisā. Keisā nekad nebūs istabas temperatūra, ja vien tajā nav iebūvēts siltumsūknis.

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

Vienmēr tracinājuši šie atvērtā keisa fanāti. Absolūtas muļķkības! Nu ja kādam patīk ātrāk savu tehniku nokaut - uz priekšu!

Aizvērtā keisā, ar pareizi izvietotiem karlsoniem, gaisa temperatūra vienmēr būs zemāka, kā atvērtā. Tā nu ir aksioma un strīdēšanās ir bezjēdzīga. Pēdējo gadu karstajās vasarās viss praksē pārbaudīts, protams, ka ir ne tikai CPU un PSU karlsoni, ir arī ievelkošais un izvelkošais, kā arī katram HDD papildus dzese - (ko gan ieslēdzu tikai karstajā laikā)- grafikas un video darbiem dzelži karst ne pa jokam un normāla dzese ir vajadzīga. Un nesalīdzinām ar istabas temperatūru. Ko dod vaļējs keiss, ja nav nekas, kas dzenā gaisu pareizajos virzienos (un atvērtā kastē, ja vien speciāli nesaliek ventilatorus, nav iespējams).

P.S.

Karstā vasaras dienā vēsāks būs stāvot šosejas malā, vai braucot ar moci uz 110km/h ? Nu tad par ko strīdāmies ? Atvērtā keisā gaisa plūsma ir stipri lēnāka un izkliedētāka, kā pareizi sagatavotā, slēgtā sistēmā un līdz ar to, gaiss ir karstāks.

Labots - raiviic
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

raiviic, pastāsti vēlreiz, kā tas attiecas uz CPU un visām citām komponentēm, kurām ir ventilatori? Piekrist varētu tikai par pasīvām komponentēm.

 

Ir taču starpība, vai pūt virsū 20 grādu gaisu vai 30.

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

wilz, cik % no tiem keisiem, kas tiek piedāvāti veikalos, ir apkarināti ar "pareizām" dzesēšanām un n karlsoniem, kas nodrošina pareizu gaisa plūsmu?

 

Es te nerunāju par keisiem, kas maksā virs 30Ls, kurus iegādājas ļoti maza daļa datorlietotāju.

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

Pasen lasiju datorkurpusu testus un tur, lai cik dīvaini neizklausītos, atklātā stendā temperatūra bija augstāka nekā korpusā, tā pareizi novadītā gaisa plūsma tomēr dod kautko(kaut arī bija pāris grādi bet tomēr). Parasti cilvēkiem rodas maldīgs priekštats par atklātu gaisu/atvērtu korpusu un dzesēšanu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...