Jump to content

DSLR (spoguļkameras) izvēle


martinno
 Share

Recommended Posts

versatile

Nu, ne gluži - crop matrica (un izmēram IR nozīme, kas attiecas uz bildes plastiku, utt), gaišs pareizā garuma stikls... Protams, izskats un tā, bet bildes kvalitāte arī ir izcila - diapazons, utt. Uz pirkšanas brīdi aptaustīšu arī soņas mirrorlessus, bet nu citu alternatīvu īsti nav.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • versatile

    11

  • Mezavecis

    10

  • martinno

    32

  • Žaks Noriss

    17

Top Posters In This Topic

Posted Images

Žaks Noriss

Lietoju soņas NEX-5 un sūdzību pagaidām nav.

 

Atļaušos nokopēt savu saraksti ar topika uzsācēju:

 

1. NEX-3 pret NEX-5 varu tikai pateikt to, ko redz visi dpreview.com. Neesmu NEX-3 turējis rokā. Teorētiski abas kameras funkcionālai ir ļoti līdzīgas. Manuprāt atšķirība tikai korpusos un nebūtiskās niansēs. Par NEX-5 korpusu var teikt tikai to labāko. Izgatavos pamatīgs, daļēji pat no metāla. Pogu skaits minimāls, bet dažas no tām ir lietotāja definējamas, var ielikt laikam 4 custom funkcijas (piemēram, ISO, AF mode, baltā balanss utt.). Ekrāns tiltojas tikai uz augšu par nepilniem 90', bet ar to pietiek. Ekrāna punktu skaits ap 920 000, kas ir kādas 3x vairāk nekā līdzīgos 3" ekrānos Canonam, Nikonam.

 

2. NEX E-mountam pieejama mežonīgi plaša optikas pārejas gamma. Protams, viss būs manuāls, bet NEX-5 (un pēc FW apdeita info arī NEX-3) ir nežēlīgi efektīgs manuālā fokusa asistents, kas norāda ar sarkanu, dzeltenu vai baltu krāsu (tava izvēle) kur ir kontrasts. [media]

[/media]

 

Man pašam krājumā ir 3 pārejas uz Canon FD, Leica un M42 vītnes optiku. Pamatā gan lietoju FD optiku, jo tā man ir plašos apjomos pieejama. Drusku jāpalielās, ka ir 17 mm F4, 24 mm F2.0, mans favorīts 50 mm F1.2L, 50 mm F3.5 macro, 100 mm F4.0 macro, 135 mm F2.0, 200 mm F2.8. Nu kaut kā tā :D Šis tas vēl ir no Pentax un pieeja ir arī Leica optikai. Bet FD ir mans mīļākais standarts un tā optika ir vienkārši ideāla, it īpaši ja salīdzina ar oriģinālo kita 18 - 55 mm.

 

No oriģinālajiem stikliem esmu mēģinājis Sony pankūku 16 mm F2.8, kas ir vidējs sūds. Man totāli nepatika. Fix stiklam pašvaks rezultāts. Bet ebay.de cenas ir pietiekami zemas, principā ja man nebūtu Canon FD, tad to 16-nieku paņemtu.

 

Vēl man komplektā ir minētais 18 - 55 mm, to lietoju tikai kad vajag autofokusu vai jāfilmē bez statīva. Bodijā nav bildes stabilizācija, tikai oriģinālajā optikā. Šim platleņķa gals dod diezgan nejauku spilvena efektu, bet kopumā objektīvs ir OK un ja dod komplektā ar bodiju, tad ņem ciet.

 

Kādas 3 nedēļas palietoju 55 - 210 mm, tas man ļoti patika. Cena LV ir tāda pati vai mazāka kā ebay. Šo varu rekomendēt. Tiešām OK objektīvs.

 

Vēl bija 2 nedēļas lietošanās 24 mm F1.8 Zeiss. Nu cenai neatbilstošs, neprecīzs autofokuss. Krāsas varēja būt smukākas. Man nepatika. Cena ap 700 Ls totāli neattaisnojama.

 

Alfas stikli bez pārejas nederēs. Bet ir pieejama pāreja pat ar autofokusu, un gan jau ir kāda pāreja bez tā, toties pieejamā cenā. To LA-EA2 vari nemaz nemeklēt par labu cenu, tāda vienkārši nav. Maksā tik cik maksā.

 

Kopumā varu teikt TIKAI to labāko. Izmēri mazi, uzbūves kvalitāte nepārspējama, ļoti plašs pāreju, adapteru, ķīnas bateriju klāsts. Vienvārdsakot ar pričendāļiem problēmu nav. Lielākais mīnuss ir idiotiskā zibspuldzes pieslēgvieta. Es gan zibspuldzi esmu pieskrūvējis reizes 4 un vispār nelietoju zibeni aiz laba prāta, bet tomēr varēja uztaisīt normālu hot-shoe.

 

Jaunākās NEX-5 modifikācijas (NEX-5n, NEX-5r) neiesaku, jo tām ir vairāk bezjēdzīgu pikseļu, kā arī korpusa uzbūve ir sliktāka - totāla plastmasa. Neapjūc NEX-5 izvēlē, jo ir komplekti, kurus apzīmē ar NEX-5c, -5d u.c., bet tie apzīmē tikai komplektāciju (cita kit optika, nav zibspuldze komplektā utt.). Ir tikai trīs dažādi NEX-5:

* NEX-5 bez burta (14 mpix);

* NEX-5n (16 mpix);

* NEX-5r (16 mpix), bet tas ir tikko izsludināts un vēl nav pieejams.

Ņem pirmo un nenožēlosi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Kamēr man ir spēks, varu kādus 3 stikliņus panēsāt. Kad vairs acis nerādīs un rokas nepratīs, tad gan paņemšu kādu zoomu ar AF un dzīvošu laimīgs.

Link to comment
Share on other sites

Lai pieliktu punktu šim visam - ierāvu D90 + 18-105mm (kit) + 35mm f1.8

 

Paldies par komentiem un visu pārējo :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Bildes, bildes!!!

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Ar D90 ņemtās. Ārā rudens - vieni no jaukākajiem gaismas apstākļiem. Atmosfēra dzidra, lapas krāsainas, mākoņi izteiksmīgi, asfalts slapjš. Ko vēl vairāk var vēlēties? Marš spaidīt slēdža pogu kamēr pirksti nodilst līdz pirmajām falangām.

Labots - Žaks Noriss
Link to comment
Share on other sites

versatile

njaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....

nē, nu lai jau labi bildējas un pašam prieks :)

Link to comment
Share on other sites

nu ar ziepi tik glīti neuzbildētu - velkom bak spoguļ pulciņā :D

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Jā, tagad tikai fotografēšanas vaina!

Link to comment
Share on other sites

Par Nex-5R nepiekrītu. Tur daudz uzlabojumi, kas ir vērā ņemami. Paši svarīgākie ir jauns APS-C sensors un jauna AF sistēma

Link to comment
Share on other sites

nu smuks bokē :) uzreiz var manīt, ka ar fiksēto bliezts.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss
Nex-5R

 

Pastāv cerība, ka ar šo būs iespēja iepazīties nākamnedēļ.

 

ar fiksēto bliezts

 

Tieši tā! Nafig tos zoomus!

Link to comment
Share on other sites

Par Nex-5R nepiekrītu. Tur daudz uzlabojumi, kas ir vērā ņemami. Paši svarīgākie ir jauns APS-C sensors un jauna AF sistēma

Šitā ir tukša muldēšana...gluži kā no reklāmas kataloga....un tā sony produkcijas troļļošana ir šī foruma vīrus tāpat kā filips tv slavēšana,kuru arī te dažs labs jefiņš praktizē.

Sorry par oftopiku...

Labots - nhs
Link to comment
Share on other sites

Kā var ieteikt vispar pirkt 1100D, vai D3200 bodijus, tie ir drausmīgi aparāti ... Paņemot rokās šķiet, ka paņemtu kko ļoooti nekvalitatīvu un trauslu .... Reāla lētuma piegarša, uzliekot uz tiem bodijiem kādu labāku un smagāku objektīvu fotografēt vispār kļūst neciešami, objektīvs krietni smagāks par bodiju, rodas pārkare ...

 

Pats otro gadu bildēju ar D90 un esmu ļoooti apmierinats ... Līdz ISO 800 sanāk pat ļoti ok bildes, ja bildē vēl ar F1.8 stiklu, tad rīgas nakts dzīvi var droši foķēt bez zibens .... :)

 

Apsveicu arī Tevi ar pareizo lēmumu, lai labi kalpo ... :)

Link to comment
Share on other sites

Kā var ieteikt vispar pirkt 1100D, vai D3200 bodijus, tie ir drausmīgi aparāti ... Paņemot rokās šķiet, ka paņemtu kko ļoooti nekvalitatīvu un trauslu ....

Rudens lapas jau esi sācis pīpēt?

Link to comment
Share on other sites

šo neesmu turējis, bet canon entry level ir tāds niķis :

 

pasts no dpreview:

 

The first impressions of the 1100D are those of a camera that has been aggressively engineered to keep costs down. The body materials are plain and lightweight, giving a less reassuring sense of build quality than recent Rebel models have started to offer. The 1100D is (alongside Panasonic's trimmed-back DMC-G10 and Sony's entry-level SLRs) one of the most 'plasticky'-feeling interchangeable lens cameras we've seen.

Link to comment
Share on other sites

nu beidz, piem. par sony a100 veco - cika atceros, baigi labi bija nostrādāta, un nikons vecais D50 arī bija ok. pet 350 un 450 canoni ir jūtami sliktāki ja salīdzina. runāju par tām kuras esmu reāli rokā turējis.

Link to comment
Share on other sites

osscar - es nerunāju par tiem laikiem :) gan A100, gan citi tā laika bodiji bija labi. Tagad - viss ir slikti...

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss
pet 350 un 450 canoni

 

Manuprāt 350D gan bija pretīgs korpuss.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...