Jump to content

DSLR (spoguļkameras) izvēle


martinno
 Share

Recommended Posts

martinno
kadam vajadzibam nepiecešāma kamera? darbs vai hobbijs?

Par hobiju to saukt būtu par skaļu. Drīzāk tām 10 reizēm gadā, kad būs pēc tā vajadzība :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • versatile

    11

  • Mezavecis

    10

  • martinno

    32

  • Žaks Noriss

    17

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jurijs105

Tiešām DSLR ir vajadzigs? panem kadu Nex 5 vai NX200 kameru, tada pati bildes kvalitate, bet daudz mazak sver, aiznem mazak vietas.

Link to comment
Share on other sites

Jurijs105

Viens no labakiem sensoriem entri segmenta, atrs processors, nav smags., cena LV - ļoti laba.

Labots - Jurijs105
Link to comment
Share on other sites

Tuvākajā nākotnē arī būs aktuāla DSLR iegāde- kāds varētu dot salīdzinājumu Canon 1100D un augstākminētajam Nikon D3200?

Link to comment
Share on other sites

Bzv, trakajās dienās būs 1100D pa 229 ls ar visu kitu, kas būtībā ir lēta bodija cena :shok:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

constrig
neesmu ļoti iedziļinājies, bet Nikon ir kaut kas līdzīgs Canon baltajiem stikliem

 

Protams, ka ir.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss
kaut kas līdzīgs Canon baltajiem stikliem

 

Kas tas par vājprāta jautājumu? Kuru tas interesē? Tās cenas ir neceļamas un nav sakarā ar topiku.

Link to comment
Share on other sites

martinno

Cik vēl papētīju, tad ap 500Ls var mēģināt iegrābt Canon 60D ar kaut kādu stiklu, bet nu cik palasījos - 60D ir ahūns tieši filmēšana (price/performance)

Tā kā patreiz divi kandidāti: Nikon D90 vai Canon 60D...

Link to comment
Share on other sites

ja dažas reizes gadā vajadzīgs dslr, tad lētāk sanāks paņemt nomā, kur varēsi vēl dabūt klāt zibspuldzi un kvlitatīvu objektīvu.. 100 labāks rezultāts iznāks kā "Canon 60D ar kaut kādu stiklu". šī pieeja "dārgs body ar kaut kādu stiklu" liecina par izpratnes trūkumu un diez vai spēsi izmantot pat daļu DSLR potenciālu un bildes varbūt pat būs problemātiskāk un grūtāk uzņemt kā ar tavu ziepi. bet kā rakstīji, ka nevajag censties tevi atrunāt, tad godīgi sakot pilnīgi vienalga vai nikon d90 vai canon 50d...

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

versatile

D90 ir vēsture. Jā, laba kamera, bet vēsture. Filmēšana iesūkās. Pirmā nikon kamera ar filmēšanu, ar visiem izrietošajiem gļukiem.

Es teiktu - D3200 vai 1100D un normāls stikls.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

martinno

Ja par tēmu - šobrīd tas būs kaut kāds stikls, pēc tam jau iepirkšu sev vēlamo. Diemžēl neesmu ar ultra biezu maku, lai visu uzreiz atļautos.

 

D90 ir vēsture. Jā, laba kamera, bet vēsture. Filmēšana iesūkās.

Es tak rakstīju, ka man filmēšanu vispār nevajag - necik.

Link to comment
Share on other sites

un kāds ir tev vēlamais stikls? varbūt ka nikonam tāds ir bet canonam nav, vai otrādi. tad iznāks atkal visu pārdot un sākt no jauna? pimēram canon ir 70-200 f4 L. kvalitatīvs tele objektivs ar normālu svaru. nikonam nav ir tikai 70-200 f2.8 kas maksā ļoti dārgi un ir smags.

 

tapēc pirms pirkšanas jāizdomā līdz galam ko nākotnē darīsi.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Šī sistēma

 

pēc tam jau iepirkšu sev vēlamo

 

parasti nestrādā. Cilvēks paliek pie esošā diskutablas kvalitātes kita.

 

Manuprāt sāc ar to, ka sagatavo 229Ls štokmaņa trakajo dienu 1100D un pārējo sāc kraut kaudzē normālai optikai. Nav jēga iegādāt par visu budžetu krutu aparātu, ja tam nestāv priekšā laba optika.

 

Aparāts ir sekundārs, it īpaši ja runa ir par kropmatricu. OK, vienam būs dažas pogas klāt vai kāds cits fiņķiks, bet attēlu veidojošā sistēma tad paliek tāda pati. Ja tieši par 60D vs. 1100D, tad tur pat procesors ir tāds pats. Vienam daži pix vairāk. Var sākt diskutēt par prizmu un spoguli, kas ir vērā ņemamākā atšķirība un 1/4000 pret 1/8000 eksp.laiku. Bet reāls pielietojum tai 1/8000 būs ar jau pagaišu optiku, turklāt pilnīgi vaļēju. Pēc maniem novērojumiem ar ISO100 un atvērumu kaut ko ap 2.0 var sākt prasīties pēc 1/8000 Latvijā reti pieejamos spilgtas saules apstākļos.

 

Šovasar vispār man bija tieši 2 reizes, kad nācās griezt ciet atvērumu dēļ tā, ka aparāts spēj tikai 1/4000 izspiest.

 

Bet nu cik tad tādu dienu ir, cik bieži bliež ar blendi vaļā, cik bieži ir prāta darbs tādos apstākļos vispār mēģināt fotografēt. Ja mēs tuksnesī dzīvotu, tad gan 1/8000 būtu vērā ņemams lielums (mazums).

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Arī pievienojos Žaka teiktajam, kad labāk pameklē normālus objektīvus, lai nebūtu jāspļaudās, ka kakainais kit objektīvs sataisījis pusi muglbildes, ko uz mazā ekrāniņa grūti pamanīt. Kad būsi iekrājis vismaz 3 normālus objektīvus visām vajadzībām, tad var domāt par kameras apgreidu uz kaut ko niknāku.

 

P.S. Es neabalstu brendu maiņu, kad pēc gada nikon apnicis un kanons vai pentax krutāks palicis. Tur jābūt nopietnam argumentam, lai visus objektīvu, aksesuāru (zibenis, tālvadība) kaudzi tirgotu un sāktu krāt no jauna visus stiklus.

Labots - Mr.Līkrocis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

martinno

Es nepirkšu lētu entry-level body - nē...

Tirgojot nost savu Sony spoguļa 18-200 objektīvu es pārliecinājos cik labi tas stikls strādā... ar savu A200 tās bija mokas... ar A700 - prieks darboties.

 

Domāju, ka tēmu var raut ciet, jo mūsu uzskati atšķiras... diez vai te būs produktīvs turpinājums...

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nekad nepārliecināsi, ka 18-200 var strādāt labi, ja vien tā cena nevelk pāri 300Ls :) Kamera jau laba, ja ir līdzekļi, ir vērts pirkt.

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

martinno
Nekad nepārliecināsi, ka 18-200 var strādāt labi,

OK, "labi" katrs saprot kā māk, bet pārformulēšu - strādāja daudz labāk :)

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss
Es nepirkšu lētu entry-level body

 

A ko padarīs, ja visam naudas nepietiek...

 

Vispār tādus 18 - 200 ražotājus būtu jāpakar. Tas tak ir 11x zooms un tādu nevar uztaisīt labu.

 

Nav smalkais stils 700Ls bodijam uzstutēt kitu. Tā ir vienkārši zemē nomesta nauda. Tas ir apvainojums. Zaimošana. Aplams lēmums.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu a ko te pārliecināt, pērc tak ko gribi, dārgu bodiju, lētu stiklu. :D

Link to comment
Share on other sites

martinno

Un vispār - nah mēs stiklos iebraucām???

Ķermenis... ķermenis ir aktuāls :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Bodijs nav atraujams no optikas.

Link to comment
Share on other sites

constrig

ķermeņiem būtisks uzlabojums, ērtuma ziņā, ir batery grips, nezinu vai 3, 4 ciparu canonam tādi ir , bet 2 un 1 noteikti

Link to comment
Share on other sites

versatile

paņem tak to manu 30D par 105 Ls (120 ar gripu), piepērc klāt 18-55 IS (kas ir ļoti, ļoti labs objektīvs, ja runājam par attēla asumu) un 50/1.8 vai 35/2 vai 85/1.8 - ko nu gribi bildēt vairāk.

Ātri zināsi, ko gribi, ko nē.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Nikona 18 - 105 kādreiz skaitījās viens no niknākajiem kitu stikliem starp visiem ražotājiem.

Link to comment
Share on other sites

jā,jā, 15-85 cena arī ir laba.tad jau nikon 16-85 ir krietni saprātīgāks.

Link to comment
Share on other sites

versatile

nu pag, lētu un labu stiklu nav.

Es jau laikam ņemtu 1100D vai D3200. Lai gan man mans 30D arī tīri labi patīk, bet tik un tā - gribu Fuji X100 un viss.

Link to comment
Share on other sites

martinno
(labots)

Tam Fuji kosmosa cena... ir tā vērts?

Labots - DAFUQ
Link to comment
Share on other sites

versatile

Man - jā.

Viegls, mazs, vienmēr līdzi paņemams, laba kvalitāte, gaišs stikls, pareizie mm stiklam...

Vēl skatos uz X10, bet mazā matrica... Man jau cropam attēla plastika par švaku liekas, kur nu vēl tāda.

 

Tā kā cena tāda, tad draudzene arī uzlika ultimātu un tagad tirgoju 30D

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

martinno

Nē, viņam cita klase - man to negribās pavilkt :)

Kaut gan jāuzjautā - moš kāds viņa paziņa kaut ko tirgo :)

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss
gribu Fuji X100 un viss

 

Tur netiek pirkts pliks izskats? Izskatās jau ekselenti, ar visu sekunžu slēdža atlikšanas taimeri.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...