Jump to content

DSLR (spoguļkameras) izvēle


martinno
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

 

Baigi gribu būt stilīgs džeks un iegūt savā īpašumā tādu fotoaparātu, kas saucās spoguļkamera.

 

Budžets: 500 Latvijas naudas, tajā skaitā arī tas mistiskais nodoklis (nesaprotu, kāpēc tas būtu jāmaksā)

 

Par šo nelielo ciparu gribu iegūt savā īpašumā DSLR ar 18-1**mm objektīvu.

Galvenie nosacījumi:

Nav mazs invalīds - gribās normāli rokās turēt

Nav Pentax vai Olympus - vienkārši nepatīk :)

Pietiekami daudz lietotu un nelietotu stiklu izvēle - Canon vai Nikon (Sony laikam atkrīt)

Nav vajadzīgs:

Video uzņemšanas funkcija

Mistiskie trīsciparu megapixeļi

 

Šī brīža kandidāts - Nikon D90 + 18-105mm stikls.

Kaut arī vecs modelis, tomēr uzrunā vairāk nekā jaunie lētākie brāļi.

 

Gribu no Jums alternatīvas vai atbalstu par D90 :)

 

Un - esmu gatavs arī izskatīt lietotus piedāvājumus, ja nu kādam tādi ir.

 

P.S.

Atrunāt no iegādes nevajag censties.

Stāstīt, ka vajadzēs vēl klāt stiklus un zibeni - arī nevajag :)

 

Iepriekš pateicos!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • versatile

    11

  • Mezavecis

    10

  • martinno

    32

  • Žaks Noriss

    17

Top Posters In This Topic

Posted Images

es varu iedot aptaustīt savējo D200.

Link to comment
Share on other sites

tu tak teici pirmīt, ka nevajag spoguli :D ātri pārdomāji...ir ok d90...imho. esmu biku aptaustījis...

Link to comment
Share on other sites

martinno

@@osscar,man pašam smiekli tagad nāk, bet es nemāku ar tiem mazajiem apieties. Rokā jātur kā jēla ola... Jāzoomo ar slēdzi... WTF?!

Tas nav priekš manis :)

Link to comment
Share on other sites

nu apskatīt tas netraucē.

es arī pirms pārdošanas domāju,ka būs vājprātīgs noskrējiens - realitātē pa 2 gadiem ir nobildēti 16k,un tas ar visu to,ka bildēju autosportu.

pats slēdzis ir 150k rated,publiski pieejamie dati liecina ka parasti mirst stipri aiz 200k.

ja par rokā turēšanu - imho,labāki ir tikai 1d/d3 pusķieģeļi.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Pēc teksta jau skaidrs, ka esi jau izvēlējies Nikon :) Diskusijas var būt par modeli vai objektīvu.

Link to comment
Share on other sites

Ar D90 ir foršs verķis, ir fočēts, bet nu laiks ir pagājis un viņš ir morāli novecojis.

Kāpēc domā ka Sony ir maz vecu/jaunu stiklu?

 

Piereizes pielikumā divi faili, viens fočēts ar Sony SLT-A57 , otrs ar Nikon D90 abiem iso 1600, salīdzini pats.

 

Karoče, kaut kā man nesanāk pievienot otru failu. Reku links, vari pētīt pats!

 

http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

post-69587-2511807_thumb.jpg

post-69587-379805_thumb.jpg

Labots - Prime
Link to comment
Share on other sites

martinno
Kāpēc domā ka Sony ir maz vecu/jaunu stiklu?

Man bija Sony spogulis, tāpēc arī zinu :)

OK, var e-bayā Minoltas stiklus ieķert pa lēto...

BET - SLT es negribu - mani tas elektroniskais skatu meklētājs dzen šausmās. Vienīgi varētu apsvērt A700 iegādi, bet jauns tāds diez vai atradīsies, lietoti arī retums.

 

Pēc teksta jau skaidrs, ka esi jau izvēlējies Nikon Diskusijas var būt par modeli vai objektīvu.

Canonu arī izskatīšu, vienkārši neatradu līdzīgu modeli no tiem (zināšanu trūkums)

Link to comment
Share on other sites

Canon ir 30/40/50D droši vien,bet tie lielākoties varētu būt tiešām nobraukti (liela daļa izmantoti kā reportieru backup vai primārās kameras).

Link to comment
Share on other sites

Kas vainas EVF? Stikli brīvi pieejami, gan jauni, gan veci, gan veikalos, gan netā, kā arī izzīrēt var.

Link to comment
Share on other sites

martinno

Cik paspēju ar SLT pafočēt - mani iespaidi:

ahūni ātrs fokuss

ahūni pretīgs skatu meklētājs - iekštelpās meloja (tas bija 33 modelim).

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nosacījums, ka gribi kamera kas ir normālā izmērā krietni ierobežo izvēli. no nikon tik vien iznāk kā d90 un 18-105. no canon iznāk 40d vai 50d ar 18-135 usm vai 17-85. canoni ir profesionālāki ar izturīgākiem korpusiem un labāku autofokusu, d90 ir mazāks un vieglāks, nedaudz labāks pie augstiem iso. iesaku arī pirms izvēles izdarīšanas ne tikai ciparus salīdzināt, bet arī apskatīties kādas bildes(krāsas un kontrasts) no aparātiem nāk arā. ja baigi netaisies bildes taisīt RAW formātā vai baigi šopot, tad uz nikona dabūt canon izskatu un otrādi būs grūti.

Link to comment
Share on other sites

martinno
ja baigi netaisies bildes taisīt RAW formātā vai baigi šopot

Baigi netaisos, bet, manuprāt, jebkura bilde ir nedaudz jāapstrādā, lai izskatītos pieņemami.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

30D un 40D galīgi nerullē ar savām CF kartēm, kuras normāli nekur vairs nevar iespraust + marazms, ja kaut viena kājiņa nolūzīs, nerēķinot CF cenas. Ja ir izvēle pirkt jaunu, tad neredzu nekādu pamatojumu pirkt vismaz 5 gadus vecu 30D.

30/40/50D

 

Protams, 50D vai 60D būtu labs variants, ja vien tā cena ir pavelkama. Bet investēt "universālajos" F10-10000 objektīvos dēļ kruta fotoaparāta nav lietderīgi.

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

pateikšu savādāk. man kā nikon lietotājam galīgi nepatīk jauno nikonu krāsas. cilvēku āda izskatās plakana un pēc plastmasas (saules gaismā - oranži rozā), dziļu sarkano krāsu nav iespējams dabūt, arī izskatās kautkā vāji rozīgi oranža. dzeltenajiem toņiem slimīgi zaļa nokrāsa. galvenā problēma ir tajā ka pie default settingiem viss izskatās kautcik okei un samērā reāls. bet ja gribi dabūt bildi nedaudz dzīvāku, tad uzreiz krāsas paliek nebaudāmi sintētiskas.

Link to comment
Share on other sites

Nevajag ar spēku lietot atmiņas kartes, tad nebūs problēmu, Es lietoju CF kopš 2003. gada un man tevis piesauktās problēmas nav bijušas ne 3 canonos, ne 2 nikonos. Un mans viedoklis ir tāds, ka labāk nopirkt jaunu un mūsdienīgu aparātu nevis vecu nolietotu hlamu, kurš senos laikos ir bijis kruts. Daudzi jaunie entry level aparāti sasit vienos vārtos vecos aparātus. Nikon D200 vispār ir marasms priekš šodienas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

martinno
(labots)
Daudzi jaunie entry level aparāti sasit vienos vārtos vecos aparātus.

Nu tam gan es nepiekritīšu. Lielākā daļa jauno entry-level ne tuvu nelīdzinās vecākiem (tā brīža krutiem) modeļiem. OK, pieļauju, ka bildes taisa tādas pašas un ir šādi tādi uzlabojumi fps, video, tilt screen, u.t.t., bet korpusa kvalitāte atpaliek par galvas tiesu.

 

Te vienkārši ir jautājums - vai gribi nopirkt svaigāku ar filmēšnas iespēju, vairāk mpix, jaunāku proci vai tomēr vari bez tā izdzīvot un dabūt kvalitāti.

 

Ja runājam par Nikon, tad D90 ir liekams vienā plauktā ar D5100.

D5100 ir jaunāks un piepičkāts ar visādu man nevjadzīgu herņu.

Labots - DAFUQ
Link to comment
Share on other sites

martinno

Un kas tur tāds?

10% labāka bilde, nedaudz kvalitatīvāks pie augstiem ISO, vairāk pikseļu un HQ video :D un tas pa lielam viss.

 

Kam ir jābūt, lai redzētu tās atšķirības?!

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Es domāju, ka tieši labāka kvalitāte pie pie lielāka ISO ir pamats izvēlēties labāko. Ja tev graudi netraucē vai vairāk par ISO100 nelieto, tad ok :)

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Korpusa kvalitāte ir ļoti relatīvs lielums :) Ja nemet zemē, tad visām kamerām viņš būs pietiekami kvalitatīvs, lai neplaisātu, nepelētu, nediltu ilgus gadus.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Ja sliecies uz Nikon, tad ļoti jāapsver AF motors bodijā. Bez tā ir ierobežots stiklu klāsts, kā arī tie AF-S (un citi ar AF dzini objektīvā) ir dārgāki. Ar to es nesaku, ka MF ir štrunts. Bet dažreiz AF ir patīkama lieta, kad ātrumā nav pašam jāskrūvējas un jādomā.

 

Bija darīšana ar Nikonu bez AF skrūves, jāatzīst, ka nācās pārdot, lai arī kā tas aparāts patika.

 

Kopumā gan mana nostāja ir tāda, ka no sākuma jāizvēlas optika un tad tai pielasa klāt aparātu. Nu nav jēgas te cīnīties par kaut kādiem principiem DSLR iegādē, ja nopērk kita stiklu. Viss skaistums ir iespējā uzkabināt virsū objektīvu, kas pašam patīk. Kamerai vajadzētu palikt otrajā plānā.

 

Šobrīd pats lietoju tikai un vienīgi manuālos stiklus, jo vienkārši ir tādiem pieeja. Kita optika mājās ir, to pavelku ārā kad nepieciešams ātrs fokuss, ko pats ar roku nespēju nodrošināt.

Link to comment
Share on other sites

martinno

Žak, tas kā reiz bija viens iemesls par labu D90. Varēs pielasīt vecākus stiklus.

 

Un vispār... es tikai tagad pamanīju, ka D5100 nav atsevišķi slēdži apperture un shutter regulēšanai... nu tas tak nav nopietni.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kas tas pa sviestu? Vai kāda firma esošos konkurences apstākļos var izlaist jaunu standartu, ka vecie objektīvi aiziet podā? Kanonam nekā tamlīdzīga nav - AF iebūvēts objektīvos un citu variantu nav.

Ja sliecies uz Nikon, tad ļoti jāapsver AF motors bodijā. Bez tā ir ierobežots stiklu klāsts
Link to comment
Share on other sites

martinno

Mežaveci - Nikon vecie stikli ir arī bez motora. Un automātā tie ir lētāki, jo nav tik plašs pielietojums.

Link to comment
Share on other sites

versatile
Kas tas pa sviestu? Vai kāda firma esošos konkurences apstākļos var izlaist jaunu standartu, ka vecie objektīvi aiziet podā?

Canon to ir izdarījis vismaz divas reizes.

Vienreiz atmetot FD

Otrreiz, uzmetot sigmu un izmainot kameras-stikla komunikāijas protokolu.

Nikonam kā bija F-mount, tā palika...

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Mežaveci, tu toč no meža?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

žak, laikam es no dzīves esmu atpalicis :) Canonam MF objektīvu klāsts palielinās izmantojot padomju verķus ar M39 un M42, kas tiek vilkti ārā no skapjiem, tā kā par tādu objektīvu trūkumu nav ko sūdzēties. Domāju, ka nikonam arī ir pārejas ar pribambasiem.

 

versatile, es biju domājis nu teiksim 5-7 gadu griezumā.

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Pārejas jau tagad ir jebkam. Drīz tiešām ar kartupeli un kondicionieri fotografēs. Runa par AF neesamību.

Labots - Žaks Noriss
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Žak, to es saprotu. Bet vai to Nikon MF objektīvu skaits lietoto objektīvu tirgū ir tik liels, ka vērts par šādām uztraukties?

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

M-veci! Nikonam tā ģela ir citādāka. Nav gluži tā, ka vieni stikli ir ar AF un otri uzreiz tad skaitās tikai MF. Šai gadījumā arī tas ir par tagadni un pārskatāmu pagātni.

 

Nikonam ir body modeļi ar AF skrūvi bodijā un modeļi, kuriem ir tikai kontakti, kas domāti AF, ko realizē caur motoru optikā.

 

Manā gadījumā bija D40x modelis, kuram šī skrūve bodijā nav. Tātad - vai nu ņemās ar rokas skrūvēšanu (neforši, jo D40x mazs skatu meklētājs) vai arī jāpērk AF-S stikli, kuri tolaik bija ne pārāk plašā izvēlē un diezgan dārgi.

 

Šobrīd kontaktu AF stiklu skaits ir mežonīgi audzis, bet tāpat tie ir dārgāki nekā tie stikli, kuriem AF nodrošina skrūve bodijā.

Link to comment
Share on other sites

mhm,nikonam ir vesela čupa ļoti jauku gaišu fiksu,kas ir vispār MF un maksā demokrātiski (ainavas un portretus ar tiem mierīgi var bildēt) kā arī daži jauki AF-D stikli.

Ja AF-D uz mazajām kamerām var uzlikt un vienkārši lietot manuāli,tad Ai(-S) netiek atbalstīti kā suga. A kur ta vēl lai dabon 85 f/2 ap 100 naudiņām?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...