Jump to content

ATX PSU kā universāls strāvas avots un +3v DC spēļu motoriņš


iko
 Share

Recommended Posts

problēma tāda, ka tūlīt nāk 12v motoriņš - bez plates protams

 

plati mēģināšu uzzīmēt - eh! dievs stāvi klāt vot cirks un lāči sāksies!

 

spriežot pēc tā ko saprot manas daltoniķa acis pretestība ir 29 omi -5% (sarkans, balts, zelts, zelts) - eju māžoties ar zīmēšanu

 

p.s.

 

tiem, kas runāja par 5v noslogošanu - pilnīga taisnība - pieslēdzot HDD viss strādā un motoriņš griežas bez savas plates - pliks!

 

mk! tagad kas ar to rezistoru - tad lai netaskātu apkārt disku cisku - kā man slēgt klāt kopā ar motoru??

 

jā pie šitā paša - te kaut ko raksta par permanentu risinājumu

http://www.instructables.com/id/Convert-an-ATX-Power-Supply-Into-a-Regular-DC-Powe/?ALLSTEPS

http://www.wikihow.com/Convert-a-Computer-ATX-Power-Supply-to-a-Lab-Power-Supply

 

10 omu >10wat rezistors pie 12-0 piniem permanenti

 

ko tas nozīmē? tipa vislaik ieslēgta spuldzīte ATX'ā? mk - es vošem nospļaušos un kaut ko mēģināšu ... dievs stāvi man klāt ar labu izolāciju

 

p.s. šodien biju argusā - tur tie interesantie konektori neir kas ārzemju linkos - rītā mēģinās elfu

 

he - un tas ka tiek vislaik pieslēgta pretestība - varētu nozīmēt, ka motoriņam tā pretene jāslēdz paralēli - nu re, nebija nemaz tik grūti!

Labots - iko
Link to comment
Share on other sites

es pēdējo reizi lodāmuru rokās ņēmu kad man vēl miesas apmatojums nebija, a mani bērni līdz skolas fizikas kursam izakselerējuši neir - i apkārt vieni vienīgi ekonomisti da juristi - atnācu ar cilvēkiem aprunāties, a te tikai dzērušas ķirzakas - vismaz ar gudru cilvēku domas izmetu - arī prieks ;)

Link to comment
Share on other sites

Iko!

Neņem ļaunā! Tas tāpēc,ka te tiešām visādu jokdaru netrūkst.

Vispār izmantot PSU par strāvas avotu nav slikta ideja.Esmu vairākos pasākumos izmantojis,gan tikai 12V. Taisnība gan,ka tuvu maksimālai slodzei un tāpēc nekādas šaizes nemanīju.

Tā kā,lai tev izdodas,ko esi iecerējis!

Link to comment
Share on other sites

No kuriens man zināt cik jaudīgs tas motoriņs? No rīta parādījās info par 60 vatiem... Tā ka sorry. Jājieties un cirkojieties tālāk. Samērā jautri lasīt šo cirku.

Link to comment
Share on other sites

pērkam argusā šādu:

http://web.argus.lv/...-22/hwindex.htm

4 šādus

http://web.argus.lv/...0-1/hwindex.htm

divi pini ies uz 3,3 un zemi

divi savienos zaļo ar melno

Oma likums: I=U/R,

http://en.wikipedia....i/Ohm's_law

rēķinam, man pietika ar 0,2A pa 5V līniju

Sanāk 25Ohm rezistors, jauda W=IxU, jeb 0,2x5= 1W, nu apmēram tādi arī dažos barokļos ir novērojami.... var ņemt uz 2W, ar rezervi...

Labots - Tubus
Link to comment
Share on other sites

Labāk slodzei izmantot 12V halogēnās lampas, būs piereizes apgaismojums.

Link to comment
Share on other sites

nu tā - tie jautrie konektori atradās elfā, turpat arī tulpīšu štekerīši - varēs tēlot radistu sadistu un kā telefonists kontaktštekerus rozetēs durstīt ;)

 

neatradās pretestība uz 10 omi - jāaizbraukā uz lieltirgotavu latgalīti būs ;)

Link to comment
Share on other sites

Tāds virknējums ar murgiem. Nopērc parasto bateriju un ar 2 vadiņiem pārbaudi, vai tavs supermotors strādā.

 

Nu gan pieeja, vispirms nopirkt benzīna kannu ar benzīnu, un pēc tam iet pirkt mašīnu...

Link to comment
Share on other sites

Mr. lūdzu bez uzbraucieniem!

 

motors strādā - pārbaudīts (lasam uzmanīgi) tāpat PSU strādā, pārbaudīts (lasam uzmanīgi)

 

kas tad galu beigās nopirkts? tikai klemmes PSU lai vadi nemētājas, jo kā jau rakstīju motors no veca spēļu skrūvgrieža, kuram nobeigušies aķi un tāpat nav lietojams

 

Mr. tu lasi arī jeb tikai izsaki viedokli? ;)

 

p.s.

Tubus es elfā biju aizbraucis pēc rozetēm un dakšām lai vadi PSU nemētājas - tur nebija, argusā ir, viss somā ;)

Labots - iko
Link to comment
Share on other sites

dodos sildīt lodāmuru ;) (ar bormašiņu man nepatika - baigi daudz skaidu ;) da i to sūda skārdu ne velna nevar izurbt - nav jēdzīga atbalsta - bet kaut kā izmocīju heh)

 

pirmais solis veiksmīgs (pēc kontaktu uzstādīšanas) - pie power on pieslēgts slēdzis (atkosts uz kuru pusi ir tas fkng on) un pie over_ok vada pieslēgta gaismas diode un kaut kāda tur pretene no urbja lādēšanas plates - diode deg, PSU propelleris griežas - es starā, varētu pifci atvērt, takš pagaidām vēlāk ;)

Link to comment
Share on other sites

interesants links

http://reprap.org/wiki/PCPowerSupply

 

vošem sataisīju - sākumā aplauzos ar +5 vsb, liela prāta vadīs piešāvu pie +5vdc un protams ka kastīte klusē

 

norāvu nost

 

palaidu, aizgāja

 

piešāvu klāt motoriņu - dūca. padūca vienreiz otreiz, trešo reizi vairs negrib - kaste ar apklusa

 

ok ies meklēs to preteni kurai tā kaste jānoslogo, internetos raksta ka jāvieno pie +12 pina - tak man ar to nekas nesanāca

 

jokus mīlot piešāvu pie +5 - iet!

 

ar motoriņu, bez motoriņu, ar motoriņu otrādāk - viss notiek

 

visiem čmoki - jāatrod gan būs vieta kur to pusķieģeli preteni iestūkāt - vietas tur tā pamaz

 

upd

 

bļin - tas pusķieģelis reāli sakarst! spriežot, ka šis ir keramikas apvalkā, tam tā arī jābūt - ebet - a citu risinājumu nav kā tikai atmosfairu sildīt? kas tur palika ar tām 12v halogēnu lampām? ;)

Labots - iko
Link to comment
Share on other sites

sildīsi ar 50W, liec lielaku pretestību

Ja vecais b.bloks, labāk pie 5V.

Vispār 12V/12Ohm sanāk 1A

Jauda W=UxI = 12Vx 1A = 12W, 10W rezistors būs par īsu...

Paskatījos shēmās tur stāv uz:

5V: 50 -100 - 220 1/2W rezistori

12V: 250-270-1000

Labots - Tubus
Link to comment
Share on other sites

argusā bija 10 om 15 wat tikai ;) to arī nopirku pa 40 saņi

 

pagaidām srādā

 

upd

bet vispaŗ nav tik prasti ar to +3 līniju - +3un 0 strādā, +3 un +12 arī, bet- ar +3+5 slēdzas ārā tāpatās ar visiem pārējiem - kaut kas tur nav tīrs - vajag rakt tālāk

Labots - iko
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...