Jump to content

Iesakiet multimetru/testeri mājas lietošanai


DeOne
 Share

Recommended Posts

Lai autors nejūtas samulsis no mūsu diskusijas. Vienkārši tāda ir mūsu daudzu darba specifika, ka bez testera nevar iztikt nekādi. Atbilde jau tika dota pēc 8 minūtēm, taču tauta vēl nevar nomierināties vēl tagad.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Didzis

    8

  • itanium

    11

  • JDat

    7

  • nnoname

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gan jau autors pats izlobīs no visa vajadzīgo informāciju :).

Tad jau negrieztos šeit pēc padoma,bet aizietu uz bodi un nopirktu ko pārdevējs iesaka :).

Link to comment
Share on other sites

Veca kapitālistu consumer audio tehnika. Tur ir savas nianses. Lai nu paliek.

Viena no niansēm ir tāda, ka nevar vienkārši 1:1 mainīt vecos elektrolītus nost pret modernajiem signāla ķēdēs, kur mainās polaritāte.

 

Ivo un citiem ieteikums no manas puses. Kad Jūs liekat savu veiksmīgo pirkumu mājsalapas linkus, nebūtu par skādi atklāt cenu un vietni, kur pirkāt.

Ja godīgi, tad vietni, kur pirku īsti pat neatceros, bet sūtīju no vāczemes. Cena - kaut kas ap 60 naudiņām grozījās.

Link to comment
Share on other sites

Māku nomērīt voltus un "pīk-pīk", bet lētajiem multimetriem sliktākā īpašība ir ļoti plāni vadi, kas ļoti ātri noplīst utt.

Tos parasti tad nākas nopirkt jaunus un labākus. Itsevišķi, ja staipi aparātu visu laiku līdzi nevis glabā plauktā.

 

Man no multimetra ir svarīgs lai ir tas būtu mazs izmēros, tam būtu "Pīk-pīk" lai var ērti izzvanīt vadus nevis skatīties pretestību.

Volti un ampēri arī noder.

Ja būtu automātiskā izslēgšanaš tas būtu forši. Tākā nav, tad parasti ka'da baterija plauktā mētājas.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Pēdējos gados ir kas jauns, labs no lētajiem (<20€) parādījies?
Puse linku no šīs tēmas beigta.

Ebayā te pieminētais DT9205M iet zem 10$.

 

Nepieciešams priekš ar Arduino saistītām lietām - attiecīgi zemas voltāžas un amperāžas.

 

P.S. Jā, spārdu mironi, lai nebūtu jācep jauna tēma ;)

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Man pašam arī mīļākais instruments in ТЛ4.  Bet ir piedzivoti nejauki brīži ar 10EUR multimetriem.

Tas ko nopirku rādīja ar precizitāti +-10% apmēram.

Link to comment
Share on other sites

Tl4 ir pabaiss sūds. Ja nekas labāks nav lietots, tad par to var fanot.

Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot

Nu budžeta ķīnietim kļūda 5% robežās iekļaujas, bet būs dārgāk par 10€. Ja ņem līdz 10€, tad nav ko brīnīties, ka ir 10% kļūda.

Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot

Var paskatīties specifikāciju UT139C, nopērkams arī te pat "Lemona". Ir arī lētāki varianti, hvz.

Link to comment
Share on other sites

Jā, UT139C pārāk dārgs.

Esmu gatavs šim pasākumam ziedot max 30€, vēlams < 20€, ideāli, ja < 1.49€ :D

Piedāvājums plašs, bet man sapratne pārāk maza, ar ko viens labāks par otru.

Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot

Skaties ebay, ko var dabūt sakarīgu tajās naudās. Būs letāk, bet būs jāpagaida.

Link to comment
Share on other sites

Tur jau tā lieta, ka nezinu uz ko skatīties. Piedāvājums vairāk kā plašs, bet tie modeļi neko neizsaka, tāpēc arī prasu viedokli cilvēkiem, kas ir provējuši gan konkrētus budžetniekus, gan ko pakrutāku.

Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot

Izvēlies kādu modeli, kura funkcijas un cena tevi apmierina. Tad palasi atsauksmes par to. Tā būs vieglāk izdarīt izvēli. Tak ne jau visu priekšā jāsaka.

Link to comment
Share on other sites

Līdz 30 šaubos ka kāds būs diži labāks par citiem, tur pārsvarā fīčas atšķirās, nu un varbūt pussabrukšanas periods.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tad palasi atsauksmes par to. Tā būs vieglāk izdarīt izvēli. Tak ne jau visu priekšā jāsaka.

Bļins, tā pilnīgi visam var darīt, bet vai vajag? Man nav ne laika un, godīgi sakot, ne vēlmes lasīt entos apskatus ierīcēm, kas maksā zem 30€.

Tāpēc arī jautāju viedokļus par konkrētiem modeļiem biedriem, kam ir bijusi pieredze ar lētajiem multimetriem (varbūt pat vairākiem, jo jūkot tak ārā pēc pāris lietošanas reizēm). Ja tev nav, tad nav.

Link to comment
Share on other sites

 

 

pussabrukšanas periods

 

Labs :D

 

Autoram - http://lemona.lv/index.php?page=itemlist&b_id=165&sort=price&filters=. Skatieš šeit, atrodi lētāko kura fīčas Tevi apmierina un grāb ciet. Parastam jūzerim pietiks ar strāvas (maiņstrāva - AC, līdzstrāva - DC), sprieguma mērīšanu un pretestību mērāmo (ommetru) ar pīkstuli.

Pirmais, kurš man iekrita acīs - http://lemona.lv/index.php?page=item&i_id=171309 .

Link to comment
Share on other sites

Rubb, ja drīkst pajautāt, kas tieši tev šamā iekrita acīs, salīdzinot ar 5€ vērtajiem vai 10-20€?

Link to comment
Share on other sites

Salīdzinot ar tur pat esošajiem lētākajiem - maiņstrāvas mērīšana līdz 10A, tas var noderēt. Salīdzinot  ar dārgākiem - ja kādam ir tās pašas vajadzīgās pamatfīčas, grāb ciet.

 

Man pašam ir arī normāls Fluke multimetrs, nu varētu būt jau kādus 10 gadus vecs. Tomēr ikdienā, mājās cīnoties ar elektroietaisēm, skraidu apkārt ar parastu ~šādu pašu brīnumu, un, zini, pilnīgi pietiek. Tie kam vajadzēs krutāku, paši zinās, vai jāskatās uz multimetra semplēšanas ātrumu, usb pieslēgumu ar iespēju datus ielādēt kompī vai vēl kādu citu šnagu. Parastam userim pietiek "lētie" :)

 

Tam otram līdzigajam pa ~5EUR izskatās,ka nav pīkstulis. Tā jau abi ņemami...

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Pagaidām acīs ir iekritis Victor VC830L, ko no ebay var dabūt par ~10€.

Esot pīkstulis un, salīdzinot ar citiem, izskatās nedaudz robustāks.

 

No kāda apskata:

 

  • It is more attractive and better physical quality than all of the other low-end (<$20) meters.
  • It has a relatively large LCD display.
  • It is the low-end meter recommended by SparkFun Electronics.
Link to comment
Share on other sites

Nopietni, tu sūtīsi no ēbreja 10$ sūdu, kaut kaudzi ar līdzīgiem var nopirkt šepat par varbūt eiriku-diviem dārgāk? :shok:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ar lētajiem testeriem parasti nevar mērīt maiņstrāvu vispār. Ne visiem gan šī funkcija ir nepieciešama. Lielas maiņstrāvas vērtības vieglāk ir izmērīt strāvas knaiblēm, nevis ar testeri, bet ar mazām stāvām ir salīdzinoši maz vietu, kur tās mērīšanai ir kāda lietderīgā jēga.

 

Man patīk, ja testerim ir "Auto power off" funkcija. Citādi regulāri aizmirstu izslēgt testeri, un tad kad vajag kaut ko mērīt izrādās, ka baterija izlādējusies,

Link to comment
Share on other sites

 

 

maiņstrāvas mērīšana līdz 10A

Nafig nevajag. Priekš tam domātas dīcenes 


Autoram ieteikums - vismaz uzraksti, ko Tev īsti vajag mērīt. Iespējams, ka derēs dajebkurš no lētā gala. No noderīgām fīčām nedaudz dārgākiem aparātiem ir te jau minētais auto-off, lielāks ciparu skaits displejā, kā arī auto diapazonu pārslēgs. Pēdējā lieta mēdz būt noderīga. Ja tas viss ir mazsvarīgi, ņem pašu lētāko. Vai arī aizej uz Lemonu un apčamdi pieejamos modeļus, aprunājies ar pārdevēju.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

+1 par lēto, vismaz ikdienas lietošanai. Novazāsies vadi vai beigsies krōna - ņemsi nākamo. :D

Pirkstiņbaterijas 1,5, Arduīno +5, auto +13,4, Latvenergo 230V u.c. spriegumus izmērīsi. Pretestību ar kaut kādu +/- precizitāti izmērīsi (ciparu elektronikā nav kritiski arī +/- 10%).

 

Tālāk jau visādi uzlabojumi:

Pīkstulis - ērtāk.

Maiņstrāvas mērīšana pašiem lētākajiem nav (tikai līdzstrāvas) - vai šo punktu vajag?

Tranzistoru testeris (tam Viktoram nav, bet minētajam DT9205M ir) - kādreiz var iebakstīt kādu mazo atslēgas  tranzistoru notestēt.

Link to comment
Share on other sites

Jopcik, tam, kuru ieteicu, tomēr nav maiņstrāvas mērīšana. Sviests...

 

Autor - aizej uz Lemona veikalu un izstāsti vajadzības, iedos normālu aparātu. Pie mums vismaz pārdevējs kaut kādu garantiju nodrošina, nevis tikai apraksta, ka iesaka kaut kāds tur mistisks elektro kantoris...

Link to comment
Share on other sites

Nevis skaitījās kruts, bet bija vienīgais multimetrs, kurš vienkāršam mirstīgajam bija nosacīti vienkārši nopērkams mazumtirdzniecības punktos. :sarkasms:

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Es reiz lemonā vienu nopirku. Strāvu mēra nepareizi. Nesu atpakaļ. Pateica, ka viss esot labi, un atdeva tādu pašu.

Link to comment
Share on other sites

Nopietni, tu sūtīsi no ēbreja 10$ sūdu, kaut kaudzi ar līdzīgiem var nopirkt šepat par varbūt eiriku-diviem dārgāk?

Nopietni, arī tu sāksi komentēt bezjēgā?

Man pasts ir KRIETNI tuvāk nekā tā pati Lemona, Semicom vai Elfa, un es itin nekur neesmu minējis "vajag steidzīgi". Kas tev nepatīk tajā, ka es te uzrakstīju SEV ērtu risinājumu?

 

Par vajadzībām: neko daudz jau nevajag. Kā jau iepriekš minēju, priekš visādiem Arduino sīkumiem. Pamērīt voltāžas ~3-5V ar vienu ciparu aiz komata, strāvas stiprumu miliampēros u.t.t.

 

Automātiskā izslēgšanās, pīkstulis un AA vai AAA baterijas 9V baterijas vietā, protams, būtu jauki.

Maiņstrāva vismaz pagaidām mani neinterisē.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Neuzvelcies, un jā, es uzskatu ka dzīvojot Rīgā sūtīt sūdu no ēbreja kaut tādi paši sūdi izvēlē ir nopērkami vairākās vietējās bodēs _ir_ stulbi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ja kas, bez lemonas pastāv arī visādas k-rautas un tamlīdzīgie iestadījumi - arī tur ir pieejami multimetri, dīcenes un citi līdzīgie štrumi... Labāk tiešām ņem kaut kur uz vietas, kur vismaz būs kaut kāda garantija par izstrādājuma kvalitāti un būs arī garantija.

Link to comment
Share on other sites

Par garantiju - kaut kad pāris gadus atpakaļ no lemonas ņēmu kaut kādu kārtējo mastech, kuram pēc nedēļas izdzisa displejs. Samainīja un lietoju joprojām. Nē nu iespējams ka kādam šādos gadījumos labāk patīk sesks ar pastu un atpakaļsūtīšanu, es laikam savu laiku vērtēju dārgāk...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nē nu iespējams ka kādam šādos gadījumos labāk patīk sesks ar pastu un atpakaļsūtīšanu, es laikam savu laiku vērtēju dārgāk...

Jā, es savu arī un 10$ vērtu preci atpakaļ nesūtītu, bet paņemtu citu..

 

Pagaidām klausīšu jūsu ieteikumus un ņemšu vien ko no lētajiem, kas pieejami te pat uz vietas - sestdien uz Lemonu varu arī aizbraukt.

Ir kāda jēga M830BUZ vietā ņemt UT33B no biedra Fruzz?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...