Jump to content

HTPC kopmlektēšana, CPU, MB, GPU?


ugis19
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

Esmu iegādājies HTPC korpusu (Silverstone LC17B) un kamēr tas ir ceļā uz Latviju - sāku domāt par to, ko likt iekšā!

Galvenokārt HTPC tiks izmantots HD satura skatīšanai, internetam, mūzikas un filmu glabāšanai, lejupielādēšanai, interneta TV skatīšanai u.c. (spēles spēlēt neplānoju, jo ir xbox), HTPC pūs pieslēgts HD televizoram (varbūt kaut kad nākotnē paralēli TV pieslēgšu arī monitoru).

 

Tā kā ne sevišķi orientējos datortehnikā, tad līdz ar ko arī ir jautājums - ko tad likt iekšā?

Uz kāda procesora bāzes labāk būvēt? AMD, Intel? Pats itkā sliecos uz AMD, jo kodolu vairāk par zemāku cenu, tajā pašā laikā darba IT čaļi saka, lai būvēju uz Intel (ir pamats domāt, ka viņi fano par Intel un citus variantus pat neapsver)

AMD mājaslapā ievadot 3 soļos aptuveno pielietojumu - viņi saka, ka labākais variants man būtu AMD A8 procesors, bet tajā pašā laikā ir arī FX un Phenom II 4 kodolu procesori un vēl vesela rinda citu, kas arī itkā nav slikti kā arī intel i3 un i5 (i5 gan laikam būs par dārgu)! Kuru labāk? Kādu mātesplati labāk izvēlēties, kādu videokarti labāk izvēlēties?

 

Konkrēta budžeta nav - labprāt iekļautos līdz kādiem 200Ls, bet var variēt (korpuss + DVD rom + ārējais HD datu glabāšanai man jau ir - tos tad vairāk nevajag), bet galvenais ir price preformance, lai ir atbilstošs pielietojumam, nav par vāju un nav arī par jaudīgu un netiek izmantots pilnībā!

 

Paldies!

Link to comment
Share on other sites

AMD mājas lapa, acīmredzot, ir priekš mūlāpiem.

 

Intel g555 + jebkāda MB, kas der un lien iekšā un kurai ir hdmi(Ja ar domu par nākotni un papildus monitoru, tad plate, kurai ir gan DVI, gan HDMI : ASRock H61M/U3S3).

Videokarte nebūs nepieciešama. Ideāli tiks galā ar HD saturu un visām tavām pārējajām prasībām. Neko jaudīgāku nevajag.

 

Klusuma labad sistēmai vari arī paņemt 60 GB SSD un kādu klusāku cooleri priekš CPU.

 

Viss kopā ar 4GB RAM izmaksās 120~ ls, neieskaotot aftermarket CPU dzesi.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Sorry par varbūt nekorektu jautājumu - bet nebūs par vāju? Uz doto brīdi man TV ir pielsēgts notebook ar divkodolu procesoru - 1080p kvalitātē raustās pat izlsēdzot pilnīgi visu (lielos blu ray var pat nemēģināt slēgt - tāpat neies). Tevis minētajam Intel g555 cena sākot ar 35Ls savukārt AMD A8 ap 60Ls, kas nav stipri dārgāk.

Par SSD un MB rekomendāciju paldies!

Link to comment
Share on other sites

Nebūs gan par vāju.

Lietoju g540 celeronu (ar vājāku grafisko kodolu) un visas mēģinātās HD filmas nelago itin nemaz.

Link to comment
Share on other sites

FullHD MKV ~4..5-gigabaitīgās filmas ( 1080p ) iet jau uz 1.8 .. 2.0GHz core2duo laptopa procesora.

 

G555 ir vairāk kā 2x jaudīgāks par core2duo minētajās jaudās.

Link to comment
Share on other sites

W7 HP.

Media player classic (ne home cinema, uz tā nebija ok), vlc.

Atskaņojot ~12 GB HD Avataru processora noslodze bija samērā niecīga.

Varu drošības pēc iečekot arī lielākus video autoram par prieku. Vai varbūt kaut kur var nokačāt lielus smagus fhd treilerus?

 

Ko vēl varētu pieminēt, tad uz g540 ar iebūvēto GPU tika dzenāts oblivion, zeno clash, dmom, un citi tamlīdzīgi(veci) geimi uz samērā high settingiem(fhd vai 1600x900).

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Ja ir vēlme iegūt klusu kompi - media atsaņotāju, tad droši vien jāskatās BLKDN2800MT virzienā, bez propelleriem un ar ārējo (piem., notebook) barošanu. Un piem., šādā korpusā:

m350dn2800MT_5.jpg

Labots - aatrie
Link to comment
Share on other sites

Ar ko šamais būs klusāks par iepriekš minēto g555 un kādu klusu CPU dzesi??

Daudz mazjaudīgāgs gan būs, tas tiesa..

Un vispār autors keisu jau ir iegādājis.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Jā - kā arī iepriekš rakstīju - keiss man jau ir, tādēļ aatrie piedāvātais variants man nederēs!

itanium - būtu pateicīgs, ja varētu pateikt kā tavs g540 reaģē uz lielajiem 20-40gb bluray video (par treileriem gan nezināšu kur var nokačāt) + kā strādā, ja palaists bez video vēl kaut kas (piem., utorents + internets) vienlaicīgi!

Link to comment
Share on other sites

nu, nu ! cilvēks prasa pa mājas kino , bet viņam iesaka asroku bez normālā audio izejām . manuprāt pastulbi.

varbūt jau nav vajadzīgi, bet pārītis case fun konektoru ar nav labāka izvēle, ja izvelētajai kastei ir vieta 5.

Link to comment
Share on other sites

Manuprāt, pastulbi meklēt plati pēc "ideālajām" audio izejām, kuras tāpat visām platēm būs klasi sliktākas nekā jebkuršs dac vai kāda normāla skaņas karte.

g555 teju nekarst, so 5 fanus likt būtu panaroja.

 

 

Tā, tikko autoram par prieku pārbaudīju kā mans nīkulīgais CPU tiek galā ar 40 GB bluray video. Noslodze 30-40% ar vlc. Iet ideāli. Fonā gan neko dižu neliku, jo nevarēju izdomāt, ko uz ātru roku lai nokačāju utorrentā.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...