Jump to content

+15 km/h


 Share

Recommended Posts

  • Replies 524
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • serioussam909

    24

  • Ronalds

    32

  • e = d

    33

  • Jesus

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

Lakonisti, fatālisti, pesimisti, sīkzemnieki-naturālisti, ilgoņi pēc autoritārisma un totalitārisma. Vecais stāsts, ka latvietis tipiskais ilgojas pēc vagara stingrās rokas, jebšu ir jāsoda, jo pašdisciplīna un situācijas novērtējums - vērtības neiespējamās. Vai cilvēks piedzimst kā vergs, jeb tas ir mentāls mantojums?

 

Pamazām tuvojas piehdiena un auto ne-vadītāji laipni lūgti pārvietoties uz tēmu "pirdienu radars blokmājā" jeb cik lielu sodu latvietim jāpiemēro par sēra dioksīda ejakciju...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ielejai

 

Ar maini nestrīdies, tavs un citu viedoklis par mani man ir maznozīmīgs. Es te dažreiz atpūšos.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Tieši ne-vadītāji ir tiesīgi visvairāk protestēt pret šo sviestaino ideju, ņemot vērā, ka vairums Latvijas teritorijā mītošie šoferi ir ar zemu brauktprasmi. Protams, katrs pats sev ir neapstrīdams stūres virtuozs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

dexterlabs

es par.+15 nav nekādi šūmākeri un viss ko tagad māca cilvēkam ir pilnīgs pufels.

māca nokārties ar atstarotājiem bet aizmirst pateikt ka jāpārvietojas pa ceļa kreisās puses nomali.rezultātā ar jaungada eglītes vai kokakola reklāmas cienīgu izskatu īpatņi nekaunīgi velk pa ceļa vidu.

agrāk autoskolā mācija ka avarēt nedrīkst.

par tādu stulbumu kā ziemas riepām nemaz nerunājot.jo redz īpatnis kas uzliek ziemas riepas iedomājās ka ar ziemas riepām var gāst tāpat kā vasarā.

instruktors uzlika graņonku ar ūdeni uz paneļa un ja līdz brauciena beig''am ūdens nebija izšļakstījies tas bija kruti.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Btw, tīri teorētisks jautājums - ja nekad un nekur nedrīkst pārkāpt, teiksim, pilsētās 50 km/h, tad kā lai palielina distanci ar aizmugurē braucošo, ja tas arī brauc ar 50km/h? Ieteikumi, idejas? :wtf:

Labots - Sky_High
Link to comment
Share on other sites

ieslēdz pakaļējos migliniekus :D

man pret dibenzelliiem, kas pakaļā lien, ir pat īpaši spilgts LED lukturis aizmugurē uzlikts.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Esmu pāris reizes samaksājis piečuku par bildīti, kad Berģu fotoradaram pašāvu garām ar 105-106. Pelnīti.

Ir gan dzirdēti šausmu stāsti, ka cilvēki maksājuši sodus par nieka +3 virs atļautā. Kaut kā neticas.

 

Bet daži indivīdi tiešām sākuši slimi raustīties no radariem, dusma rauj. Brauc ar 85, ierauga radaru - mauc pa bremzi :dornis:

Tak tu nepārkāp, ko rausties???

Jūrmalenē bija jautri, tur pie inbox halles ir radars, Rīgas virzienā, viens brauc pa kreiso joslu drusku zem 90, ieraugot radaru, zem 70 nometa. Pie 100 atļautā...

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Tik traki jau ar tiem stacionārajiem nav. Zīmes pirms tiem ir, daži pat novietoti tādās vietās, kur tiešām noder drusku sabremzēt satiksmi. Labi piemēri ir Garciemā, Baltezerā. Tur pats kādreiz braucu ar atļauto ātrumu, bet nebremzēju, tik izspiedu sajūgu.

 

Kopumā gan ideja ir stulba, jo no sākuma būtu jāsakārto ceļi. Šobrīd vadītājs skatās uz:

1. bedrēm

2. citiem vadītājiem, kuri izvairās no bedrēm

3. dzērājiem, kuri vazājas/guļ uz ceļa

4. stirnām un m-cūkām

5. radariem

6. mentiem

 

Skaidra lieta, ka šādā situācijā nav iespējams pietiekami novērtēt citus riskus un laikus tos novērst. Jau vismaz 15 gadus ir absolūti nepieciešami vismaz 2...3 joslu ceļi uz Ventspili, Liepāju, Daugavpili/Rēzekni, Bausku, Valku, Alūksni. Lielie krustojumi jāpārbūvē divos līmeņos. Baltās līnijas jāsavelk, jāsaliek zīmes pirms straujiem pagriezieniem.

 

Lai aizbrauktu līdz Rēzeknei traks var palikt. Un ne jau galā nonācis. Jau pie Lielvārdes gribās kādu noslepkavot ar trulu virtuves nazi. Tajā virzienā satiksme ir zem jebkādas kritikas. Sākas visādi "ai man ZB, ņemšu šīs 3 fūres un uzreiz apdzīšu" varianti. Cik tur vajag, lai pilni grāvji ar līķiem būtu?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

pirms nedēļas maucu uz Rīgu, pirms Tukuma apļa mežā, uz taisnā gabala, jauns asfalts, zināju, ka tie naudaskāsēji tur stāv, tāpēc arī uz 90 braucu. viens autiņš pa priekšu - arī 90, viens nāca pretī, likās arī normas robežās, bet zibsnis bija...

 

žak, par tādiem ceļiem, kādus tu uzskaitīji (kādiem vajadzētu būt) diezvai mēs latvijā sagaidīsim

Link to comment
Share on other sites

Lūk, par tādem zibšņiem, kad tu brauc ar atļauto, bet kāds nāk pretī vai apdzen un ir zobsnis kas abi esat pie radara - zīlē nu - kurš iekļuva fotosalona listē !

Link to comment
Share on other sites

Par tiem zibšņiem. Ir tā, ka braucot garām radaram, tajā vienu īsu brīdi atspīd tuvās gaismas. Šito tuvo gaismu atspīdumu der filtrēt no zibšņa. Vai tiešām tas bija reāls FR zibsnis, vai tuvo gaismu atspīdums?

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

nigerskijs gangsterskijs

Es atbalstu +15. bet ar noteikumu, ka sodam to izrakstot tad ar var uzmest randomā 15Ls pa virsu tāpat no soda uzlicēja garastāvokļa iegribām, jo tas tīri cilvēcīgi. Un vēl drikst arī pa sarkano braukt 15s, nav ko te mīkstajiem bremzēt satiksmi. Ā un skati ejot arī, CSDD kasieris pēc sava garīgā varētu uzmest 15 % pakalpojumiem

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Bija viena darīšanā Vācijā ar zibsni. Tas gan bija naktī. Sarkana, ļoti intensīva un ārkārtīgi īsa visa tā darīšana. Blieziens ir tāds, ka tikai pēc kādas sekundes, divām sāc aptvert kas noticis. Vispār diezgan nejaukas sajūtas un grūti tādu nepamanīt.

Link to comment
Share on other sites

Tātad mani vēl nav nofotografējuši. Manu sieviņu gan (foto jau atnācis), bet viņa nesūdzējās par kaut kādām problēmām ar discogaismām.

Link to comment
Share on other sites

Šorīt un dienvidnieka vienu bembi ar lietuviešu numuriem (bembīs arī lietuvā ir bembis) abzibināja. Ar sarkaniem numuriem!? Vēl skatījos, ka baigi smuki nāca uz kādiem 100, ierasto 80 vietā, skatījos būs vai nebūs un tiešām bija zibeņi. Bet apmācies arī šōrīt, nepamanīt nevar. Interesanti saulainā laikā arī zibeņo?

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Varbūt dienā mazāk manāms. Bet teorētiski tie aparāti lieto zibeni kā naktī, tā dienā.

 

Auto tomēr diezgan ātri pārvietojas un ekspozīcijas laikam ir jābūt stipri īsam, lai attēls (numura zīme) būtu skaidrs.

Link to comment
Share on other sites

Putniņš lido kārtīgs, pats vienreiz apžilbu, kad bija uzstutēts Salu tilta beigās pašā ceļa malā.

 

Otrs gadījums bija pavisam nesen uz Salu tilta, kur stacionārie. Es kā miermīlīgs pilsonis ar 75 pa otro, bet viens onkuls ielien otrā joslā man deguna priekšā, ierauga radaru un dod pa bremzēm. Šādos brīžos man vienkārši gribas izkāpt un krāmēt.

 

p.s.

Bet par tēmu +10 km/h, jo tie 15 jau tādu vidēju skrējēju ātrums. Un pilsētā +15 km/h, tad man jāprasa, vai Timrots galvu nav apdauzījis.

Labots - labiitis
Link to comment
Share on other sites

#53 Laba doma, bet ja miglinieku slēgt negribās vai arī tur vienkārši kaut kas sagājis uz īso un nestrādā, tad var strauji uzsist pa bremzēm un pabaidīt aizmugurē braucošo, lai tas atkāpjās. Principā uz manu jautājumu ir atbildēts, tagad zināšu kā turpmāk vajag darīt. Tā lūk, mēs ejam uz gaišāku nākotni, kur satiksmes plūsma ir tāda, ka nevienam nekad nevajag pārkāpt atļauto ne par vienu km/h! :TBS:

 

p.s.

Bet par tēmu +10 km/h, jo tie 15 jau tādu vidēju skrējēju ātrums. Un pilsētā +15 km/h, tad man jāprasa, vai Timrots galvu nav apdauzījis.

 

Ja plūsma iet uz 60, tad +15 dod tikai 5 km rezervi. Var gājēja ātrumā kādam paiet garām. Par ātru?

Labots - Sky_High
Link to comment
Share on other sites

Plūsma pilsētā ir apmēram 60 pēc spidometra, kas faktiski ir aptuveni 54km/h.

Link to comment
Share on other sites

Taisnība. Tad +15 pēc spidometra faktiski būtu 59 km/h.

Radari arī mēra faktisko ātrumu, tātad īstenībā radari vienkārši jānoregulē tā, lai šauj no +10 un automašīnām joprojām paliek 15km/h rezerve no atļautā. ;)

Link to comment
Share on other sites

androidz, tu pa rīgu tā ikdienā vispār esi pārvietojies, nu es domāju pie auto stūres, ja reiz uzdod šādu jautājumu?

Link to comment
Share on other sites

Par kādu plūsmu jūs te runājat? Cilvēki kādi +15? Pirmkārt sāksim ar to, ka ja visi pārsniedz ātrumu par 15km/h nenozīmē, ka jāpaceļ atļautais ātrums, bet jāštrāfē. Nu kur pilsētā ir jāskrien ātrāk par +10 km/h? Kur? Pa salu tiltu? Ja būtu normāls segums tad tur uz 90 varētu bliezt bez problēmām, bet nav. Tātad tikai 70. Pa Brīvības ielu, kad tikai zaļie? Deglavas iela. Nu šitās ir tās taisnās ielas, kur var ieskrieties, bet tur ir arī kreisie pagreizieni un sabiedriskais pa pirmajām joslām.

Link to comment
Share on other sites

Леший
kā lai palielina distanci ar aizmugurē braucošo, ja tas arī brauc ar 50km/h?

Tas ir aprunāts CSN, un eksamenā ir 2 jautājumi. Atbildes ir:

1) Standarta gadījumā ir jāsamazinā ātrums un jāļauj viņam tevi apsteigt.

2) Intensīvas satiksmes gadījumā jāsamazinā ātrums, lai palielinātu distanci ar priekša braucošo.

Link to comment
Share on other sites

Aha, un ja viņš neapsteidz, jo ir pārbijies? Droši vien vajag apstāties malā tā, lai nu viņš točna, točna pabrauc garām? ;)

 

Btw, gribu precizēt - es nevis uzskatu, ka visiem jābrauc ar +15, bet uzskatu, ka ir gadījumi, kad vadītājam ir jābrauc nedaudz ātrāk par plūsmu, lai varētu tajā iekļauties. Manis pēc atļauto var likt 35 vai 65 - šī rezerve tāpat būs nepieciešama.

Link to comment
Share on other sites

Леший

Sky_High, cits jautājums: kas nosaka plūsmu? Un vai būtu īpaši gudri iekļauties plūsmā, kur ātrums ir +20 lielāks.

Normālajos gadījumos pilsēta plūsma ir +10, un tas nevienam netraucē, un arī nebiju īpaši dzirdējis, ka bieži par +10 sodītu.

 

un ja viņš neapsteidz, jo ir pārbijies?

Tad moš viņam nevajadzēja pie stūres sēsties :) No idiotiem uz ceļa diemžēl nekas nepasargās, bet konkrētajā gadījumā drošāk ir darīt pēc grāmatas.

Padomā pats: ja viņš ietur pārāk mazu distanci, jo ir cirvis, tad kad tu palielināsi ātrumu, viņš arī palielinās, jo viņš mēginās ieturēt to pašu mazo distanci.

 

[media]

[/media]
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kā jau parsti, visur ir tirgošanās. Prasīsi priekšniekam 100 Ls pielikumu - dabūsi 50.

 

Ja izdosies ko panākt radaru lietā, nebūs tie 15km/h . Tāpēc sievietes un tīņi - atlikt krišanu panikā!

Link to comment
Share on other sites

Atceros, bija reiz man kolēģis. Nopirka moci. Ne viņš vienīgais, to reiz vesels strēķītis manu kolēģu nopirka močus. Pēc neilga laika čalis ar moci avarēja. Viņu neatdzina par vainīgu tajā CSNG. Nu nebrauca viņš gluži uz 50, to viņš man pats pastāstīja. Bet arī uz 120 nebrauca, savādāk mēs nebūtu parunājuši. Čalim lauzts plecs. Precīzos lauzto kaulu nosaukumus tagad vairs nenosaukšu. Tad lūk. Pēč šī CSNG viņa vērtību skala radikāli minījās. Viņš tā arī teica. Nav vērts, nav vērts uz ceļa kačāt savas pravas. Esi tu vainīgs, vai neesi, kauli un miesa no tā ātrāk nedzīst. Kāds teiks, tiesa - ar to var piedzīt visus zaudējumus un ciešanas. Kad pie mums tā tiesa vēl notiks? Vai tiesas spriedums netiks pārsūdzēts? Vai vainīgais ir maksātspējīgs un nodrošināts ar piedzenamiem īpašumiem?. Cietusī miesa jau negaidīs tiesu.

 

Ko tad mēs ar to čali sarunājām. Sargāsim sevi un savus tuvos. To es cenšos mācīt arī saviem bērniem. Ceļu satiksmes noteikumi ir jāievēro. Bet CSN var jebkurš pārkāpt un interpretēt kā patīk. Vienīgie likumi, kurus pārkāpt un iterpretēt, kā patīk, nav iespējams, ir fizikas likumi.

Link to comment
Share on other sites

Nobalsoju par! Tik vēl ~3000 cilvēkiem jānobalso!

 

Леший - Tev ir tiesības? Ja ir - cik ilgi? Tu brauc ar auto ikdienā?

 

PS.

 

Bet nu jā - latvietis vienmēr ir bijis kalpu tauta - ja kungs saka - jā, viņam ir taisnība. ;(

Tagad tās debīlās zīmes pie iebraukšanas Rīgā saliktas - "Ieteicamais 30" - BĻIN!!! Viņi maz saprot kas notiktos ja kaut pāris procenti sāktu šo marasmu ievērot - cik stundas vajadzētu lai izmīcītos cauri Rīgai, cik degvielas pa tukšo, stāvot korķos tiktu nodedzināts, cik sūdu bērni papildus dabūtu saelpoties?

Lēts populisms - lieta kas uz diezgan lielu cilvēku daļu iedarbojas, tomēr kopumā sūdus taisa lielākus kā labumu!

Labots - ronalds_
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Da tie radari vēl ir nekas, ļoti labi tiku visur kur vajadzēja arī pa pilsētu braucot ar 50 km/h un 90 pa štrāsi. Satiksme Rigā ir tiešām kļuvusi vienmērīgāka. Bet nu tas, ka LV visi ir aizmirsuši labās rokas likumu, nu sviests kaut kāds. Uz ceļa ar vienu braukšanas joslu katrā virzienā uzsēžas uz ass līnijas un stumj visu pa ceļa labo pusi braucošos grāvī. :) Par uzvedibu uz lokveida krustojumiem vispār nerunāsim.

Link to comment
Share on other sites

cik stundas vajadzētu lai izmīcītos cauri Rīgai, cik degvielas pa tukšo

Un nav ko pie gājēju pārejām piebremzēt, lai pagaida, vazājas te pa Rīgu visādi bērni un pensionāri :)

Link to comment
Share on other sites

boto - moš nevajag ar demagoģiju nodarboties? Vai tomēr vajag?

 

Uz gājēju pārejām būtu jāievēro sasvstarpējās sapratnes princips - gājējs nelec auto priekšā pēdējā momentā piespiežot to strauji bremzēt, bet autovadītājs pamanot pa gabalu gājēju lēnām samazina ātrumu, lai gājējs var pāriet pār lielu, bet auto nav jāapstājas.

 

Vai varbūt te ir kāds, kurš uzskata ka gājējs var mesties pāri pārejai neskatoties ne uz ko jo vainīgs būs šoferis? Vai pālī rāpot pāri ielai / pa šosejas malu bez atstarotājiem jo arī tad vainīgs būs šoferis????

Man izskatās ka patreizējā sistēma ir "pie visa par vainīgs šoferis", bet "gājējs" (rāpotājs) var pārvietoties kur un kā viņam iegribas....

Tā ir varbūt tāpēc ka no šofera var naudu iekasēt, bet no bomža - nē?

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Līķim nepaprasīsi, vai viņš ir vainīgs vai ne. Jebkurā gadījumā pa tiesām varēsi vazāties, lai pierādītu nevainību, kāpēc tas dzērājs rāpoja pāri ceļam nevis blakus ceļam.

Vai pālī rāpot pāri ielai / pa šosejas malu bez atstarotājiem jo arī tad vainīgs būs šoferis????
Link to comment
Share on other sites

MārcisB, nu pēdējā laikā arī velosipēdistus sāk policija čakarēt, pa druskai....

 

Mr.Līkrocis - bet par to arī ir stāsts - es braucu, ievērojot visus csn, te man priekšā viens izrāpo.... Skaidrs ka no līķa neko nepaprasīs, bet no auto vadītāja var gan, un čakarē pa pilno programmu - esmu pieredzējis... :(

Man riebjas šīs valsts pieeja ka autovadītājs "by default" ir vainīgs un ar lielu čakaru var pierādīt ka neesmu neko pārkāpis... (Bet dzērājs var rāpot pa braucamo daļu un viņš būs cietējs....)

Link to comment
Share on other sites

androidz, tu pa rīgu tā ikdienā vispār esi pārvietojies, nu es domāju pie auto stūres, ja reiz uzdod šādu jautājumu?

Dohera un katru dienu un ne tikai pa Rīgu.

 

Un kāds bļin šai leģendai sakars sakars ar pārvietošanos pa Rīgu.

 

Nokia navigācija rāda ātrumu ļoti līdzīgu ar to ko rāda spidīks

Labots - androidz
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...