Jump to content

Meklēju portatīvo datoru mācībām/spēlēm.


Dzenishh
 Share

Recommended Posts

Sveiki,pienācis tas laiks,ka atkal jāiet uz skolu drīzumā būs,un tādēl vēlētos iegādāties portatīvo datoru mācībām,mazāk spēlēm - līdz - 350Ls (Uz līzingu)

 

Nevajag nekādus s****,gribētu portatīvo datoru,kurš man kalpotu ilgāku laiku,nevis pāris mēnešus jeb gadu.

Iestājies esmu arhitektos un būs jāstrādā ar datorgrafiku ; AutoCAD, ArhiCAD, CorelDRAW, Adobe Illustrator, Adobe Photpshop programmas),

 

 

Iesakiet ko labu,paldies jau iepriekš. :)

Link to comment
Share on other sites

Tu visas tās pieminētās programmas būsi spējīgs iegādāties? :D

Link to comment
Share on other sites

Dzenishh

Par to tagad neiet runa,bet nu kāda būs,vienkārši tā,lai viss tur normāli ietu,ar kādu no šīm programmām. ;)

Link to comment
Share on other sites

pa 350Ls knapi knapi.

visādi plastmasas gabali vien sanāk.

 

no 500Ls sāks okey ;)

 

bet pa 350Ls jau nevajg likt visru jaun;aks versijas 2008 gad acads strādās daudz raitāk

 

pirmajā gadā pietiek ar klases datoru un biblotēkas.

nevajag lieki tērēties.

un kas par arhitektu kas spēlē spēītes :D :D :D

Labots - DJWoX
Link to comment
Share on other sites

Da labi, normāla cenu kategorija... ne vienmēr ir jēga pārmaksāt. ja nopērc dārgu kompi piem. pa 700Ls tas tik un tā pēc pāris gadiem būs švakāks kā jauns kurš maksās 350Ls... tur neko nepadarīsi...

Mūsdienās arī salīdzinoši lēti datori ar tām lietām spējīgi tikt galā - varbūt nedaudz lēnāk kā dārgais gals - bet tik un tā strādāt būs iespējams...

kā šajā gadījumā, galvenais normālu Operatīvās apjomu, daudzmaz sakarīgu procesoru, un var strādāt...

uz sitiena neatradu nevienu labu piedāvājumu, ja nu vienīgi šo: http://www.1a.lv/dat...ilver/11577846/ visnotaļ kvalitatīvs kompis, arī ērtāk paņemt līdzi uz lekcijām (salīdzinot ar klasiskajiem 15.6" klučiem)

datorgrafikai vajadzētu pietikt arī ar Intel HD 3000 video, jo 2-dimensiju grafikas performance šīm ir diezgan augsta, un datorgrafikā jau pamatā uz procesora jaudu viss balstās.

 

nu var vēl paņemt kaut ko šādu: http://www.1a.lv/dat...k53sd/12991734/ būs labāks priekš spēlēm :)

var vēl ar laiku ielikt 8GB RAM un SSD disku un būs normāls darbarīks :)

Labots - Uldzha
Link to comment
Share on other sites

Zābaks���������™

Stacionārais, jeb staacionārais, plus lēts netbuks neder? Tevis minētajām programmām vajag normāla izmēra ekrānu.

Link to comment
Share on other sites

Stacionārais, jeb staacionārais, plus lēts netbuks neder? Tevis minētajām programmām vajag normāla izmēra ekrānu.

Neiekļausies cenā... tad jau labāk vienkārši piepirkt klāt kādu FullHD IPS monitoru kuru turēt uz galda mājās (vai kojās) un savu laptopu vienot pie tā. Vismaz viss vienā kompī, un ejot uz lekcijām līdzi tas pats normālais kompis uz kura taisīji savus darbus...

Link to comment
Share on other sites

Par sinhronizāciju neesi dzirdējis?

Pričom te sinhronizācija... ne jau tāpēc es piedāvāju variantu ar vienu kompi... domā uz Netbūka normāli lekcijās varēs grafiskās programmas lietot vai starp lekcijām kafejnīcā kādu spēli padzenāt vai pabeigt vakar nepabeigto AutoCAD darbu?

Un no pieredzes varu pateikt (vismaz man tā bija) divi kompji nav nedz izdevīgākais nedz ētākais variants. pat ja sākumā šķiet baigi forši, tad ar laiku apnīkst krāmēties ar diviem un viens sāk krāt putekļus... šajā gadījumā, manuprāt, vislabāk ir viens normāls darba zirdziņš - kuru var gan paķert līdzi uz lekcijām, gan mājasdarbus gatavot... ideālā variantā laikam būtu kāds 14" lai ērtāk staipīt riņķī...

Labots - Uldzha
Link to comment
Share on other sites

Zābaks���������™

Aga autocads, 14 collas. Izklausās, ka nezini, kas tas ir....

Link to comment
Share on other sites

Aga autocads, 14 collas. Izklausās, ka nezini, kas tas ir....

Kāda nozīme 14" vai 15.6" ja vienāda izšķirtspēja? ja vien redzi neesi nočakarējis...

priekš tam es ieteicu ka mājās var turēt uz galda vēl normālu monitoru šīm lietām...

Nebrauksim nu atkal galējībās! 5 - 7 gadus atpakaļ ar AutoCad, CorelDraw u.t.t. darbojāmies uz 1024x768 izšķirtspējas monitoriem un visu varēja izdarīt...

Link to comment
Share on other sites

Zābaks���������™

Izmērs tomēr arī svarīgs, autocadam un tādām programmām ideāli- 24 collu monis.

Link to comment
Share on other sites

Piekrītu Uldzham par to, ka starpības nav, jo svarīga ir izšķirtspēja Arī uz 50 collām var uzlikt 800x600 tikai cik tas labi izskatīsies ir cits jautājums. Galvenais jau ir tas, lai tas dzelzis varētu pavilkt visu to, kas svarīgi.

 

Ja cilvēks vēlas iegādāties portatīvo mācībām un spēlēm es domāju, ka labākais variants tomēr būtu viņam palīdzēt nevis skalot smadzeni, ka portatīvais nav spēlēm, lai pērk stacionāro + notebooku. Neviens to neaizliedz, tikai tas tā pastulbi sanāk.

 

Cilvēki saprot, ka portatīvais nav spēlēm uz MAX, ja cena ir zem 1000 latiem, bet tomēr, domāju, ka šajā forumā vajadzētu biedrus pakontrolēt par to ko atbild uz forumiem, jo tas aiziet bieži offtopicos. Padomājiet paši, ko te rakstiet un kādos sakaros. Tēma ir - meklēju portatīvo datoru mācībām/ spēlēm, tad arī būtu labi, ja foruma biedri varētu palīdzēt to izdarīt, izteikt piedāvājumus, kur pirkt, vai pasūtīt, kādus, ja cilvēks nav zinošs, tad paskaidrot ko kas nozīmē nevis noķēzīt viņu no galvas līdz kājām par to, ka cilvēks izvēlējies portatīvo spēlēm, kāda jums ir starpība, tas ir viņa lēmums, bet viņš lūdz palīdzību jautājumā par dzelžiem.

 

Pirms divām nedēļām gandrīz neko nezināju par portatīvajiem un saskaroties ar lielo "atsaucību" esmu diezgan daudz ko uzzinājis un sapratis pats meklējot, jo dižie padomi no citiem nav, tikai noķēzīšana un vieni un tie paši - "Portatīvais nav spēlēm", "Pērc notebook + stacionāro", vai sarkasms par cilvēka inteliģenci.

 

Forums ir cilvēku kopiena un tomēr, ja cilvēks grib palīdzību, palīdziet, tad arī forumam biedri būs vairāk. Ieejot ārzemju saitos un forumos, reti, kur kādu noliek un piedāvā citus variantus, palīdz pastāsta.

 

Dzeninsh - līdz 350 latiem varu tev ieteikt Acer 5750G (maksā ap 320 latiem, ja nav Windows virsū), bet kopumā, sākumā vari paskatīties to programmatūru prasības un spēļu prasības, ir laba lapa - www.game-debate.com , ieej, ieliec iztēlotos dzelžus datoram un paskaties vai spēles pavilks, par programmām gan nezināšu, bet system requiraments arī viņām ir. Tad no tā skaties, ja sanāk lapsis ideāli, ņem ciet. Nedaudz piesēdēt un paštukot arī varēsi,par ļaunu jau nenāks. Bet par budžetu nu jā, ko es personīgi ieteiktu ir Acer 5750G, draugam ir un ir ļoti labs :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

dexterlabs

portatīvais spēlēm pret stacionāro ir tas pats kas ar audī pret scania kokmatereālu pārvadāšanā.

rezummēju.iesakiet man vieglo ar ko pārvadāt smago......

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Paldies skichy, labi teikts! :)

priekš Dzenishh: ja nu gadījumā nepatīk Acer (jo nu daudziem ir radušās antipātijas pret Aceriem ka bieži lūstot u.t.t.) tad ir līdzīga alternatīva (ko biju jau sākumā piedāvājis kā variantu) no Asus - K53SD. Pēc parametriem tāds pats kā tas Acer un ar alumīnija apdari :)

Labots - Uldzha
Link to comment
Share on other sites

Dexterlabs,

 

portatīvais pret stacionāro ir tas pats, kas portatīvais pret stacionāro. Tas ir portatīvs (portable - pārvietojams), kas nozīmē, ka cilvēks ir ar mieru atteikties no lielām jaudām par mazām cenām, lai varētu brīvi kustēties ar savu datoru. Tas ir domāts studentiem, cilvēkiem, kas bieži braukā riņķī un maz ir mājās. Ja tu šim cilvēkam gribi teikt, lai vazā riņķī vadu kaudzi, monitoru un kasti, tad piedod, bet neesi īpaši loģiski domājošs.

 

Tikai tāpēc, ka tas ir portatīvais dators nenozīmē, ka spēles uz viņu nevar paspēlēt. Protams, neiet runa un ieurb to sev galvā, par to, lai spēlētu uz Ultra un High. Jaunas spēles, kuras tev bez lagiem iet uz low/ medium ir ļoti grafiski pievilcīgas un viss ir kārtībā.

 

Tāpēc tu tos savus salīdzinājumus vari rakstīt droši citur.

 

Pārspīlēt tu māki labi.

 

Neviens nestrīdās par to, ka stacionārais (tikai dzelži) pa 350 latiem būtu zvērs salīdzinājumā ar laptopu pa 350 latiem. Neviens neprasa:"Klau,portatīvais dators par 350 latiem ir labāks par stacionāro par to pašu naudu?"

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

portatīvais spēlēm pret stacionāro ir tas pats kas ar audī pret scania kokmatereālu pārvadāšanā.

rezummēju.iesakiet man vieglo ar ko pārvadāt smago......

Nu nav jau nav tik radikāla atšķirība, bišku jau tu pārspīlē :)

pat ja tā būtu, tad tik un tā audi ir universālāks aparāts jo ar to kaut vai pa mazumiņam, bet kokmateriālus var pārvadāt... bet braukt ar scania ikdienas darīšanās - kaut vai iepirkties uz veikalu ar apakšzemes stāvlaukumu Rīgas centrā ir neiespējami :) ja reiz cilvēks prasa lai viņam iesaka audi smagumu pārvadāšanai - tad acīm redzot viņš ir tā izlēmis ka brauks ar vieglo - tad attiecīgi var ieteikt labāko variantu - piem. allroad ar pilnpiedziņu un piekabes āķi ;)

ok - tas tā - neņemiet ļaunā :rolleyes: es tikai dzenu jokus...

Labots - Uldzha
Link to comment
Share on other sites

Zābaks���������™

Ak dievs! Kad sapratīsiet, ka 24 collas mūsdienu izpratnē ir fullhd, un, ka ir jāizvēlas- vieglums un iespēja pārnēsāt, vai jauda- nu nevar abus un viss, nekad tā nav bījis, un nebūs arī, tak pierodat pie tā.

Link to comment
Share on other sites

Zābaks���������™

Nu jā, var redzēt, ka daži vāc postus...

Link to comment
Share on other sites

Nepārdzīvo Zābak... nav jau tik ļauni... ir taču piektdiena ;)

Sava taisnība jau tev ir. Es arī piekrītu ka datorgrafikai un spēlēm vis labākais ir stacionārais dators ar normālu 24" IPS monitoru. Bet ja jau cilvēks prasīja tieši portatīvo 350Ls budžetā nu tad mēs cenšamies piedāvāt reālākos variantus viņam... protams var jau ieteikt stacionāro, bet nu šoreiz izskatās ka cilvēkam vajag tieši portatīvo ko nēsās līdzi uz skolu. Es pieļauju arī ka tāpat uz tā kompja 95% gadījumu tiks darīts kas cits nevis strādāts ar datorgrafikas programmām. lai jau cilvēks pats ar laiku saprot ko viņam vajag - sāks strādāt nopietnāk - sapratīs ka vajag kārtīgu tehniku - tad arī pirks kārtīgu tehniku. pirmajos kursos tāpat vairāk teoriju dzen iekšā...

Link to comment
Share on other sites

Zābaks���������™

Ok, ok, vienkārši saku, ka uz maziem ekrāniem ar šādām programmām strādājot ir neērti, un var sākt sāpēt acis.

Link to comment
Share on other sites

dexterlabs

Nu nav jau nav tik radikāla atšķirība, bišku jau tu pārspīlē :)

pat ja tā būtu, tad tik un tā audi ir universālāks aparāts jo ar to kaut vai pa mazumiņam, bet kokmateriālus var pārvadāt... bet braukt ar scania ikdienas darīšanās - kaut vai iepirkties uz veikalu ar apakšzemes stāvlaukumu Rīgas centrā ir neiespējami :) ja reiz cilvēks prasa lai viņam iesaka audi smagumu pārvadāšanai - tad acīm redzot viņš ir tā izlēmis ka brauks ar vieglo - tad attiecīgi var ieteikt labāko variantu - piem. allroad ar pilnpiedziņu un piekabes āķi ;)

ok - tas tā - neņemiet ļaunā :rolleyes: es tikai dzenu jokus...

 

izlasot šito manī attausa skaidrība-latvietis jebkurā situācijā atradīs variantu kā kaut ko izdarīt caur pa...ļu

 

ļoti bieži sastopamie skati-džeki ar audī pilnu ar kokiem ostā.nu kruti.

starp citu vari neko par kokiem man nestāstīt,pats esmu vadījis kokvedēju.

Labots - dexterlabs
Link to comment
Share on other sites

canis_lupus

Studijām labāk paņem pašu vienkāršāko aparātu, kurš pacietīs apkārstaipīšanu, nelielus kritienus un koju dzīvi. Kāds no Del Vostro, Lattitude, HP ProBook un Lenovo Thinkpad sērijas datoriem ar ssd gan nedaudz pārsniegs 350Ls, toties kalpos uzticami un ielādēsies zibenīgi. Vēlams ņemt aparātu, kas ar macību materiāliem (grāmatas, pieraksti, rasēšanas pričendāļi) neaizņemtu daudz rūmes un nesvērtu savu pustonnu. Ja datoru pērc veikalā, tad noteikti pievērs uzmanību pieslēgvietu izvietojumam. Lādētāja spraudnim vēlams atrasties sānos, lai šauros apstākļos to nenolauztu. USB pieslēvietām jābūt sakarīgā attālumā, lai var vienlaicīgi pievienot USB ierīces (Printeri, USB modemu, USB skaņas karti, Flešu un vēl kādu štruntu). Jo vairāk pieslēgvietu, jo labāk!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...