Jump to content

Vai ir aizliegums iegūt autovadītāj tiesības?


Recommended Posts

Vai ir aizliegums iegūt autovadītāj tiesības, ja esi pieķerts, ka brauc bez tiesībām, kuras vispār nav?

 

Lieta tāda, ka man ir 17 gadi un "baltās tiesības".

Pa vasaras naktīm piestrādāju apsargājot kafejnīcu. Mājas ir blakus Mežaparkam un kafejnīca Mežaparkā. Un uz darbu viens pats braucu ar mašīnu aptuveni 2km, jo pa naktīm sēžu mašīna.

Šodien Mežaparkā apturēja ceļu policija no sākuma pārbaudīja caurlaidi un pēc tam prasīja tiesības.

Uzrakstīja protokolu par transportlīdzekļa vadīšanu bez tiesībām 200-300 Ls sods tas vel tā, bet viņi neko nemācēja vai negribēja teikt vai man būs liegums likt autovadītāj tiesības kad paliks 18.

 

Lūdzu nesakiet, ka es esmu muļķis u.t.t. jo es pats to jau zinu.

Labots - WooZ18
Link to comment
Share on other sites

constrig

Ieguut nav aizlieguma, bet ja soda sankcijas paredz braukshanas atljaujas liegumu, tad izmantot taas gan nedriiksteesi, tikai peec soda terminja iztceejuma.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

200 - 300 Ls sods par braukšanu bez tiesībām? Nopietni? Tik daudz?

Link to comment
Share on other sites

Jā, tagad vairs nevar pa lēto braukāt bez tiesībām.

Kad man vēl nebija tiesību, tas prieks maksāja ar papīriem 30 ls, bez papīriem kā sarunā, mašīnu varēja atstāt ceļmalā un aiziet pastaigāties pusstundu, pēc tam sādies un brauc tālāk līdz nākamajiem mentiem :D

Link to comment
Share on other sites

dexterlabs

200 - 300 Ls sods par braukšanu bez tiesībām? Nopietni? Tik daudz?

 

sods par braukšanu skaidrā bez tiesībām ir gandrīz tikpat bargs kā par braukšanu dzērumā ar tiesībām.

Link to comment
Share on other sites

Sorrī par offtopic, bet vai kāds nezin, kā ir sodiem par braukšanu ar neatbilstošas kategorijas tiesībām? T.i. vadot traktortehniku ar b kategoriju? Baigais slinkums meklēt :D

Link to comment
Share on other sites

Tāds pats kā - nav tiesību :)

 

Piemēram, ja tev ir B kategorija un tu vadi C1, nonākot diskusijā ar policistu kungiem, sods tiks piemērots kā par braukšanu bez tiesībām un nekāda pīkstēšana par B kategoriju nelīdzēs :)

Link to comment
Share on other sites

sodu nosaka priekšnieks šajā gadījumā. jāskatās pēc panta ko tas paredz. Droši vien aicinās uz pārrunām

Link to comment
Share on other sites

Citāts no "Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa" (Desmitā "a" nodaļa

Administratīvie pārkāpumi ceļu satiksmē):

Par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav atbilstošas kategorijas transportlīdzekļu vadīšanas tiesību, —

uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no trīsdesmit līdz divsimt latiem.

Par transportlīdzekļa vadīšanu, ja:

1) nav transportlīdzekļu vadīšanas tiesību (transportlīdzekļu vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas);

2) ir spēkā transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums, kas piemērots pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas ietvaros, —

uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no divsimt līdz trīssimt latiem.

Tā, ka sods par braukšanu ar neatbilstošas kategorijas tiesībām var arī nebūt tik bargs kā braukšana vispār bez tiesībām. Ir tomēr starpība, vai cilvēks brauc ar mašīnu, bet nekad nav gājis kursos, nav licis eksāmus baukšanā un teorijā, nav izgājis ārsta komisiju, vai clvēks to visu tomēr ir izgājis, vienīgi citā kategorijā.

Link to comment
Share on other sites

200 lati? Mjā. Zivtiņa pakalpiņi kļūst arvien ēdelīgāki.

Un vispār, tautas ticējums vēsta - nav ko braukt mašīnā, ar kuru nevari aizmukt no mentiem. :)

Link to comment
Share on other sites

200 lati? Mjā. Zivtiņa pakalpiņi kļūst arvien ēdelīgāki.
Par braukšanu bez tiesībām? :blink: Manuprāt, ļoti adekvāti.
Un vispār, tautas ticējums vēsta - nav ko braukt mašīnā, ar kuru nevari aizmukt no mentiem. :)
Es tiešām, tiešām ceru, ka Tu nebrauc pie stūres! :shok: Labots - Vilx-
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es tiešām, tiešām ceru, ka Tu nebrauc pie stūres!

 

Cerība ir pārvērtēta. Es braucu pie stūres. Ar mašīnu gan retāk, bet ar motociklu - regulāri. Un jā - bez tiesībām. :)

Link to comment
Share on other sites

dexterlabs

savulaik ar moci gāzu bez tiesībām un bez kaskas.mocim nebija ne dokumentu ne nummura zīmes,ar moci tak neviens nevar noķert.tagad tiesības ir bet nav moča.pārāk dārgs tas prieks ko sauc par brīvību.

Link to comment
Share on other sites

Jautājums iz dzīves man darbā liek braukt ar busu, teicu čaļiem, ka man tikai B kategorija, šie teicās, ka nekas, tas buss derot b kategorijai. Nopētīju busa speceni, tur pilnā masa 3500kg, tad sanāk, ka vēl iekļaujos B kategorijā?

Link to comment
Share on other sites

:)

 

Un līdz 8 sēdvietām :)

Labots - Red
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
alusbundza

vai nebija tāds likums, ka menti motociklistam nedrīkst dzīties pakaļ , (ja viņi bēg) , jo parasti tie mūkot nositās

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

biju domājis jaunos džekus ar jaudīgiem močiem un bez tiesībām (dažus gadus atpakaļ Pūrē bija tāds gadījums, muka no kruķiem un ābelē trāpīja)

Link to comment
Share on other sites

Nevar būt liegums. Tas taču būtu apsurds.

 

Jā tas tiešām ir pret loģiku, bet zinu kam pirms pāris gadiem par maukšanu ar baltajām pravām ulika naudas sodu ~300 Ls + kaut kādus pāris gadus vispār tikt pie tiesībām (baltās anulēja).

 

Loģika tiešām ir tāda pati kā tad ja sabiedriskā transporta kontrole par braukšanu pa zaķi uzliktu sodu + aizliegumu iegādāties biļetes vel pāris gadus!

Link to comment
Share on other sites

vai nebija tāds likums, ka menti motociklistam nedrīkst dzīties pakaļ , (ja viņi bēg) , jo parasti tie mūkot nositās

[offtopic]

Tāda likuma nav. Pakaļ dzenās, ja jūt, ka moto vadītājs stāsies, un ir reāli noķert. Uz šosejām, ja policisti nepaspēj piegriezt priekšā (kā viņi mēdz darīt, ja brauc pretī), tad parasti nedzenās pakaļ, it īpaši, ja ātrums ir virs 200.

 

Par gadījumiem, kad mūkot nositās- tādi regulāri notiek katru sezonu. Parasti tie ir braucēji, kas nemāk valdīt pār sevi, no kā izriet, ka arī nevar valdīt moci. Jo mocis pats par sevi jau pārāk ātri līkumā neieiet, mašīnai neuzbrauc.

[/offtopic]

Link to comment
Share on other sites

serioussam909
bez tiesībām un bez kaskas

Kā saka

 

If you don’t wear a helmet you have nothing to protect!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...