Jump to content

Elektrības pārvilkšana dzīvoklī


iambad
 Share

Recommended Posts

Sveiki.

Ir tāda lieta, daudzdzīvokļu mājas dzīvoklī (risinās remonts-baltā apdare) ir savilkta jauna elektro instalācija ar ienakošo kabeli 3x2,5 mm2, bet sākot skaitīt patērētājus kas būs ( kondiška, elektriskā virsma, cepeškrāsns, trauku mašīna u.c. , sapratu, ka esmu kļūdijies ar ienakošā kabeļa izvēli, tātad jautājums, par cik zemējumu dzīvoklī man neredzēt kā savas ausis un zemējuma vada slēgšanu  kopā ar nulli es  negribu redzēt- tā vietā  izmantošu noplūdniekus, līdz ar to man kāpņu telpas sadalē ir lieka zemējuma dzīsla, kā jūs domājat, ja es viņu  salodēt kopā ar tā paša vada fāzes dzīslu un pievienot strāvas vadam kapņu telpā, respektīvi iegūstot divus ienākošos vadus dzīvokļa sadalē, kur vienu izmantotu plītīm un otrs būtu atlikušajam dzīvoklim.

Jā protams varētu ievilkt 3x4mm2 vadu un miers, bet tam būs baigā laušana, viss jau sašpaktelēts un gaida slīpēšanu un krāsošanu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    12

  • Didzis

    29

  • alusbundza

    12

  • satanz9

    10

Un kā palielināsi neitrāles dzīslas šķērsgriezumu ???

 

EDIT: pārlasīju 2x,3x,4x... aizvien mazāk saprotu kaut ko no rakstītā.

Labots - Koalīcija
Link to comment
Share on other sites

Nules vada šķersgriezumu es nevaru palielināt, meklēju variantus kā varētu nelauzt tur visu ārā, bet izskatās ka būs jālauž un jāievelk  tas 3x4mm2 vads un miers mājās

Link to comment
Share on other sites

Nelauzi galvu, ja uz vadiem neesi nožnaudzies un tas ir kārtīgs 2.5kvm vara vads, tas būs ok.

 

Labāk nekā uz dzeltenžaļās dzīslas uzlikt fāzi un, tad nākošo elektriķi nogalināt :D Kaut kādus pamatstandartus jāievēro būtu.

 

Un zemi atstāj, skapis tāpat kaut kur ir iezemēts un, tas ir labāk nekā bez zemes vispār.

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

Es ar tā īsti nesapratu kāda jēga ir no tā, ka viena vada šķerzgriezums ir lielāks? Otrs tak tāpat ir pa mazu.

Link to comment
Share on other sites

Un cik tad tev drošinātājs ir liels?

Link to comment
Share on other sites

viss pārējais dzīvoklis rozetes 1,5 mm2, gaismas 1mm2,  cepeškrāsnis 2,5 mm2


kurš drosinātājs, sadalē kapņutelpas-20A

Labots - satanz9
Link to comment
Share on other sites

Tev vēl kādi ir?

Link to comment
Share on other sites

Dzīvokļa sadalē jabūt vienam ienākošajam drošinātājam, kas parasti ir čut lielāks un, tad vēl uz katru telpu pa vienam nedaudz mazākam ir jābūt, tā vismaz manā PSRS daudzstāvenes skapī ir.

 

Noplūdes automātus taču nedomā likt uz katru istabu/kontaktu ? Un zemējumu ieteiktu tomēr atstāt. Tie 4m, ko taisies nomainīt no 2.5kv uz 3 vai 4kv neko daudz nespēlēs, toties būsi 2x remontu uztaisījis. Lielākā problēma būs ienākošāis drošinātājs/mājas pieslēguma jauda.

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

Kā rīkotos jūs, atstātu 2,5 mm2 vadu vai lauztu ārā daudz ko un vilktu 4 mm2 vadu, nosacījums tāds ka pašam tur būs jādzīvo,

(Elektrisā plīts, krāsns, kondiška, trauķene, veļas mašīna, nu visādi virtuves loriņi kas arī nav mazjaudīgi.)

Noplūdes relejs un aiz viņa vanas istabas c10  , virtuves c10 un plīšu drošinātajs b20 

Labots - satanz9
Link to comment
Share on other sites

 

 

nosacījums tāds ka pašam tur būs jādzīvo, (Elektrisā plīts, krāsns, kondiška, trauķene, veļas mašīna, nu visādi virtuves loriņi kas arī nav mazjaudīgi.)

 

Te nevis vads tevi ierobežos, bet gan ienākošā pieslēguma jauda :D

 

Es atstātu zemi, arī to vadu, bet sievai sagatavotu instruktāžu kādas iekārtas reizē var lietot, ja negrib dienas vidū palikt bez elektrības līdz vakaram :D

Link to comment
Share on other sites

atteikties gan nevajag, gribi jauno virtuvi pēc gada redzēt ar gāzes vasku noklātu :D

 

Saprātīgi jālieto, nevar visus riņķus uz powerboost režīma utt.

Link to comment
Share on other sites

 

 

vanas istabas c10 , virtuves c10

 

priekš kam tev C drošinātāji dzīvoklī? 

Link to comment
Share on other sites

man viņi ir virtuvei un vanas istabai, principā vanas istabā viņš nav vajadzīgs un virtuvē palielam jau arī, bet  domaju virtuvē lietojot kombainus, mikserus(elektromotorus ar tūlītēju palaišanu) viņš būs noderīgs, man privātmājā ir b 10 uz rozetēm neatceros, bet putekļu sūcēju ieslēgt nevar, sit ārā uz pirmo palaišanu

Gaismām visur b6 man liekas

Labots - satanz9
Link to comment
Share on other sites

 

 

sadalē kapņutelpas-20A
Tad tev pietiek ar 2.5mm vadu! 
Link to comment
Share on other sites

Parakņājos pa ST papīriem, tur dzīvokļa tehniskajos rādītājos rakstīts-Vienlaicīgi maksimālā slodze 3kw, tātad saprotu ka 2,5 mm2 vads var palikt, jo ienākošā jauda tā pat ir par maz lai darbinātu visus vai lielako daļu no  dzīvokļa elektro ierīcēm reizē , tātad nav jēgas no lielāka kabeļa,  laikam būs jāgatavo saraksts sievai kā lietotājs Kaspars 12 minēja 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Elektrisā plīts, krāsns, kondiška, trauķene, veļas mašīna, nu visādi virtuves loriņi kas arī nav mazjaudīgi.

Iespēja, ka visus darbināsi vienlaicīgi, ir visai mazvarbūtīga. Kāds no ģimenes ir tāds aizrautīgs ēdienu gatavotājs, kurš regulāri saslēdz visus plīts riņķus uz maksimālo, vienlaikus cepeškrāsni ieslēdz...?

Link to comment
Share on other sites

Nu nekas traks. Iemācīsies sadzīvot. Nevarēs vienlaikus 2 riņkus vārīt un cepeškrāsnī cept. Reizēm var gadīties, ka izsit ievadu arī neveiksmīgi sagadoties- veļas automāts+ trauku mašīna + tējkanna, ja minētie vienlaikus aktīvi sildīs.. Tā kaut kā.

Boilerim, piemēram, var uzlikt taimeri- lai tas silda tikai tad, kad nav citu patērētāju (nakts, dienas vidus).

Ja lauz un pārvelc, tad liec 5x4mm². Savādāk nav jēgas. Tad nepieciešamības gadījumā var domāt par jaudas palielinājumu no Latvenergo puses.

Link to comment
Share on other sites

tātad saprotu ka 2,5 mm2 vads var palikt, jo ienākošā jauda tā pat ir par maz lai darbinātu visus

Nu tad beidzot tu saprati to, ko tev augstāk trīs reizes dažādi biedri mēģināja ieborēt... Atstāj visu kā ir, zemējumu noteikti arī - pat ja tagad viņš ir sūdains vai nav vispār, tad noteikti gan jau tuvāko gadu desmit laikā tā kā tā būs kāpņutelpai kāds kapitālais remonts, un tad jau to elektrību arī sakātos.  

 

 

Tad nepieciešamības gadījumā var domāt par jaudas palielinājumu no Latvenergo puses.

Daudzstāvenē jaudas palielinājumu...? Mhm, kā tad.

Labots - J.Reinis
Link to comment
Share on other sites

gan jau tuvāko gadu desmit laikā tā kā tā būs kāpņutelpai kāds kapitālais remonts, un tad jau to elektrību arī sakārtos.

Zinot to, ka daudzās privātmājas nav īsta zemējuma, un saimnieki nesteidzas tos ierīkot, tad varbūtība, ka kāds to ierīkos mājā, kurai ir 20-100 īpašnieki ir vēl mazāka.

Mājas pārvaldniekam būs grūti izskaidrot dzīvokļu īpašniekiem, kāpēc vajag līdz koridora sadales skapjiem atvilkt zemējumu, kāpēc vajag mainīt kāpņu telpu stāvvadus (iespēja palielināt jaudu interesēs labi 1 no 20 mājas īpašniekam), un kāds viņiem būs ieguvums no iztērētajiem tūkstošiem.

Bojātu ūdens vadu, kanalizāciju, jumtu, visi var redzēt un saprast kur ir aizgājusi nauda to remontam, bet nomainīt vadus, atvilkt zemējumu to ir grūti redzēt un vēl grūtāk izskaidrot tā visa lietderīgo jēgu (kāpēc kaut kas jāmaina, ja viss tāpat labi darbojas jau >30 gadus un nekādu nojājumu nav bijis?).

Labots - Firza
Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks

Starp citu nesen saskāros ar situāciju 60. gados celtā garažā, pienāk 7 dzīslu kabelis svina apvalkā, Katrai fāzei izmantotas 2 dzīslas, neitrālei viena. Vai šāda rīcība skaidrojama ar to, ka 3fāzu motoriem var iztikt bez neitrāles? Jo 1fāzu patērētāja gadījumā sanāk, ka neitrāle ir švakākais posms. Foruma zinošākie biedri mācēs pakomentēt šo situāciju

Link to comment
Share on other sites

 

 

svina apvalkā

 

Kas tas tāds pa kabeli ? Paredzēts, laikam, AES lietot, lai pasargātu no radiāciajs iekšējo izolācijas plastmasu :D

Link to comment
Share on other sites

 

 

Jo 1fāzu patērētāja gadījumā sanāk, ka neitrāle ir švakākais posms.

Arī mūsdienās 3 fāzu (4 vai 5 dzīslas) zemsprieguma kabeļi tiek ražoti tā, ka visas dzīslas ir vienāda šķērsgriezuma. Šur tur gan notiek diskusijas, ka 0 prasītos resnāka, bet tālāk nekur nav tikuši.

Link to comment
Share on other sites

Tiko pabeidzu kapitālo remontu 3 istabu dzīvoklī. Elektrība, vājstrāva un LED apgaismojums, rupji rēķinot, izmaksāja 2,5k, no kuriem ~ 1,5k bija darba alga, transports un "administratīvie izdevumi".

Pašam tajā visā iesaistīties nebija laika, tāpēc biju ar mieru samaksāt profesionāļiem, lai galva nesāp.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pašam tajā visā iesaistīties nebija laika, tāpēc biju ar mieru samaksāt profesionāļiem, lai galva nesāp.

pēc foruma mērauklas Tu neesi vīrietis.

Pašam viss jādara. Pa vakariem, ar gadiem. Bet pašam.

 

 

 

#sarkasms

Link to comment
Share on other sites

Tiko pabeidzu kapitālo remontu

 

te prasās labojums: tikko pabeidza, ne tikko pabeidzi :D

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

Kad ieraudzīju tāmi, tad tādas domas sāka nākt prātā.. Ņemot vērā to, ka viss dzīvoklis tika izjaukts, vadi palaisti caur gofrām pa grīdu un virsū ieliets estrich, lielākā daļa starpsienu pārtaisītas no jauna un pie griestiem skrūvēts reģipsis.

Diemžēl, vai par laimi, mans darba devējs tajā laikā bija ieplānojis mani eksplotēt gan darba dienu vakaros, gan brīvdienās, gan izsūtīt pa nedēļām uz dažādām valstīm, tad ļāvu arī citiem uz to nopelnīt, bet pats jājos ar saviem serveriem, tīkla iekārtām un ugunsmūriem par tarifu 2x.

 

Sapratu, ka brīvais weekends ar ģimeni ir vērtīgāks nekā simtnieks ko samaksātu profesionālim par dienas darbu (tikai piemērs).

Klāt vēl var pieskaitīt izdevumus par degvielu un laiku braukājot uz veikaliem, meklējot materiālus un instrumentus utt..

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Sapratu, ka brīvais weekends ar ģimeni ir vērtīgāks nekā simtnieks ko samaksātu profesionālim par dienas darbu (tikai piemērs).

 

Ļoti labs piemērs, kas raksturo attieksmi. Man ir līdzīgi, tikai diemžēl nākas šo to vairāk darīt pašam, jo ar meistariem (it sevišķi elektriķiem) mēdz būt bēdu ieleja... 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...