Jump to content

Elektrības pārvilkšana dzīvoklī


iambad
 Share

Recommended Posts

Tārps, tās kārbas (IMHO) der ofisiem, bet mājās es piemēram tādas sev 100 gadus negribētu. Kā Tu piemēram skapi pie sienas piebīdīsi, ja tā kabeļu šahta 5*10 cm izmērā gar visu sienu stiepjas? Un kā Tu no tās šahtas slēdzi un griestu spuldzi iebarosi? Liksi vertikāli arī šahtas? tak skata nekāda...

Un palaist vadu uz rozeti, kur teorētiski var iespraust, piemēram, gludekli vai fēnu (~2 kW)... nu, negribētu gan... kaut gan, ja lieto kvalitatīvus slēdžus un rozetes (ne turku Makel u.tml. sūdus, pasarg dievs....) tad varbūt arī tā varētu darīt.

Citādi, protams, slēdzim nafig nav vajadzīgi skrūvējami kontakti un tāpat arī nozarkārbās vadi tiek savienoti ar saspraužamajiem savienotājiem, kam patiesībā nav ne vainas.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    12

  • Didzis

    29

  • alusbundza

    12

  • satanz9

    10

Baidos ka elektriķi šo forumu nelasa :)) . Ja taisa štrobus pa jaunu neaizmirsti arī pa vīto pāri un koaksiali.

Es varbūt arī abus divus aizmirstu. Tagadējajā (īrētajā) dzīvoklī vītais pāris kaut kā līki savilkts - pieejams divās ne pārāk praktiskās vietās, tb datoru nevar likt ne vienā, ne otrā. Tāpēc sāku lietot wifi. Secinājums - ja vien nevajag ātrgaitas lokālo tīklu, tad ar 802.11n +/- pietiek - mans 100 Mbps internets ir stipri lēnāks par wifi. Koaksiālais arī ir tāda tricky padarīšana - konkrēti šobrīd man TV iet nevis pa koaksiālo, bet pa vīto pāri, un tas nozīmē, ka vīto pāri vajag nevis vietā, kur stāvēs dators (portatīvais, hah :D), bet TV.

Tik pat labi varētu uz griestiem aizvilkt VGA, DVI un HDMI vadus - sak', a varbūt kādu dienu projektoru nopirkšu...

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Man nevajag nekādas kārbas vai kko tamlīdzīgu. Tikai pārvilkt jaunus vadus un salikt jaunas rozetes. Stūrī kur stāv PC (2000W baroklis), rūteris, modems, tumbas un TV, tur pašlaik ir 1 rozete. Visa tehnika ir sasprausta pagarinātājā un pieslēgta pie vienas rozetes. Teikšu, ka man tas viss nepatīk. Uz tā viena pagarinātāja pārāk liela slodze manuprāt, tāpēc vajadzētu tā vietā labāk 2 vai 3 rozetes, un piemēram vienā rozetē tikai PC ar tiem 2kW, otrajā modems ar rūteri, trešajā TV ar tumbām.

Labots - iambad
Link to comment
Share on other sites

Es sev, tiesa privātmājā, arī sāku pamazām pārvilkt elektrību.

Vispār jāsāk ir ar dzīvokļa EL sadali (jāparēķina cik būs automātslēdži - attiecīgi modulāro lielumu)

No sākuma es arī klausot "gudro" padomus uz rozetēm vilku 2,5 mm2 kabeļus, kautgan absolūti dzīvojamām telpām pietiek ar 1,5mm2.

Virtuvē un vannenē gan jārēķina kādas jaudas būs.

Principā no katras dzīvojamās telpas uz sadali iziet divi kabeļi - apgaisme un spēks.

Virtuvē jaudīgākiem agregātiem var vilkt uz katru rozeti atsevišķu kabeli.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Es sev, tiesa privātmājā, arī sāku pamazām pārvilkt elektrību.

Vispār jāsāk ir ar dzīvokļa EL sadali (jāparēķina cik būs automātslēdži - attiecīgi modulāro lielumu)

No sākuma es arī klausot "gudro" padomus uz rozetēm vilku 2,5 mm2 kabeļus, kautgan absolūti dzīvojamām telpām pietiek ar 1,5mm2.

Virtuvē un vannenē gan jārēķina kādas jaudas būs.

Principā no katras dzīvojamās telpas uz sadali iziet divi kabeļi - apgaisme un spēks.

Virtuvē jaudīgākiem agregātiem var vilkt uz katru rozeti atsevišķu kabeli.

 

Tieši par to es runāju. Virtuvē un istabā vajag uz katru rozeti atsevišķu kabeli. Tur arī stāvēs tie jaudīgākie agregāti.

Link to comment
Share on other sites

Kanibaals

kas vainas alumīnija vadiem?

 

Tie oksidējas un kontakts zūd, oksīds kalpo kā izolators. Tāpat nevar tieši savienot ar vara kabeļiem, dēļ galvaniskās reakcijas.

Link to comment
Share on other sites

Visas runas par alumīnija vadiem ir tāda amatieru muldēšana. Tak gaisvadu līnijas ir no alumīnija vadiem. Tāpat kabeļi, pa kuriem mājai pienāk elektrība, ir alumīnija un nekas tur neoksidējas un nekādi izolātori neveidojas. Alumīmija vadiem,pie vienas strāvas, vajag lielāku sķērsgriezumu, toties tie ir lētāki. Skaidrs,ka mūsdienās dzīvoklī jaunus alumīnija vadus neliksi, bet vecie apgaismojumam var mierīgi kalpot.

Link to comment
Share on other sites

Vadu ar kaparu nav problēmas likt kopā, pirmkārt jau ar atbilstošu spaili, to pašu sparuažamo. Var arī salodēt. Porblēmas rodas, ja vienkārši uz skrutku saliek.

Ja tur kaut kas nav galīgi samuļļāts ar tiem alumīnija vadiem, lielu daļu var mierīgi atstāt.

Un kāda jēga aizstāt pagarinātāju ar trīs rozetēm, ja vads pienāks tāds pats?

Dzīvoklī 2,5mm2 kaparu jēga vilkt nav, ja nu vienīgi tas nav kāds ulmaņlaiku mājā uz 200m2. Ja tam otrā galā kāda sauniņa, tad vajadzēs. Ja tā ir 5 stāvene, vai gadījumā tur nav gāze priekš plīts, kas nozīmē to, ka vispār labi ja tur ir 1 fāze un 16A.

Ja ir elektriskā plīts, tad pat arī uz virtuvi jau ir normāli vadi.

Vispār jau, ja tiešām naudu nav kur likt, un gribas kalt sienas, tad jau drošības pēc var arī visus vadus pārvilkt.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Skaidrs ar tevi :D Nebrīnīšos, ka tevi apčakarēs par vairākiem simtiem/tūkstošiem saliekot dzīvoklī pilnīgi nevajadzīgas lietas un megakrutās elektroinstalācijas no zelta/sudraba vadiem. Klausies vēl umņikus, kas piepūderēja smadzenes, ka visi vadi jāpārvelk.

Stūrī kur stāv PC (2000W baroklis)

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

Ja runa par 2,5 kvadrata vadiem, tad varbūt vajag vispirms paskatīties, cik resni vadi pienāk skaitītājam un kāds automāts stāv pirms tā :sarkasms: Kā zināms, ķēde vienmēr trūkst vājākajā vietā. Tad nafig vilkt pa dzīvokli resnus vadus, ja ievadā stāv 16-20A drošinātājs un tāpat nekādu jaudu paņemt nevarēs.

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Nu, es ar par to 2kW kompi parēcu :)

Link to comment
Share on other sites

ir vispar reaali tos aluminija vadus kaa transportu izmantot jaunu kabelju ievilkšanai? no griesiem lidz rozetei piemēram

Link to comment
Share on other sites

Alumīnija vadu var mēģināt uzvilkt tikai no griestu pārsedzes caururuma. Tad arī vajadzēs pamatīgi kalties gan pie lustras izvada, gan arī pie sienas. Visur citur vadi parasti ir apmetumā iemūrēti. Tāda bija krievulaiku ķieģeļu māju konstrukcija.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

jā, izklausās perfekti. jaliek rozetes tad citur, jau nez cik reizes tā aluminija rozete deg, vairs neslēdz neko tur iekšā.

Link to comment
Share on other sites

Nav tur nekadas alumīnija rozetes, bet alumīnija vads, kurš mierīgi iztur sildītāja jaudu. Ja pats skrūvītes kontaktam nepievilki, tad pats arī vainīgs,ka deg. Ne jau alumīnijs vainīgs, ka neprot salabot. Ja gali nodeguši, tad vienmēr vēl var ar jkļemņika palīdzību piestiķēt galā vadiņus un uzlikt normalu rozeti. Lai gan, ko es te stāstu, tāpat jau neko nelabosi, ja jau tik tālu nolaidi. Ir man vecajā dzivoklī visur krievulaiku alumīnija vadi un rozetes mierīgi tur elektrisko sildītāju. Es tikai uzreiz visas skrūvītes kontaktiem pārvilku un atsperšaibas zem skrūvēm saliku.Stundas darbs un divdesmitpiecus gadus nekas nav dzirksteļojis.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Tādus brīnumus, ka nevar dabūt ne 1,0 , ne 0,75 mm2 3dzīslu kabeli, ko likt uz griestu lampām, gan katru dienu nedabū dzirdēt !

 

Pastāsti kur var nopirkt 3x1.0 vai 3x0,75 mm2 viendzīslas vadu! Kad vilku mājā elektrību atradu iekš depo tikai 2x1.0mm2 vadu. (ko arī savilku visur kur viņš derēja) Bet tā kā daudz kur lustrās plānoju 2 neatkarīgas lapmas, tad vajadzēja 3 dzīslu vadu. Nācās vilkt 3x1,5mm2

Jā ir 3x0,75 daudzdzīslu vads, bet viņu nav ieteicams izmantot elektroinstalācijā.

Link to comment
Share on other sites

Didzis: es arī nomainīju apgaismojumam vadus. Nu elektriķis to izdarīja. Jo salīdzinot ar visu pārējo (jauno rozešu urbšana, šahtu frēzēšana dzelsbetonā drošinātāju bloki utt) tas maksā kapeikas. Paneļu mājās panelim tur ir caurums . Izsitu špakteli ap lustru āķiem, elektriķis vecos vadus izvilka, jaunos piesietus vecajiem galā pie reizes ievilka un viss.

Iemesls - man personīgi derdz vecie alumīnija vadi - pamēģini tādu salocīt lai jaunās spuldzes mazajā dekoratīvajā cokolā ielocītus piemēram.. Komplektā ar labām Busch-Jaeger rozetēm/slēdžiem utt vairs bēdu nezinu ar elektrību. Vai tas bija vērts - es personīgi uzskatu ka jā. Vienreiz ievelc - daudzus gadus labi dzīvo.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

zeds, izskatās, ka ļoti bieži maini lampas, slēdžus, rozetes :)

Link to comment
Share on other sites

Nu ja pie alumīnija vadiem nevari naktī mierīgi gulēt, tad protams jāparvelk :sarkasms: Redz es esmu uzaudzis pie alumīnija vadiem un elektriķa amatu apguvis ar tādiem. Vai tad krievulaikos kautkas nedarbojās ar tādiem vadiem? Protams,ja taisa jaunu objektu, tad alumīnija vadus no jauna nevilks, bet ja sistēma darbojas, tad nafig to aiztikt.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

ronalds_, nu bet tāds prieks, ka ienākot telpā no piečurātās kāpņu telpas, kur vadi savilkti pilnīgā haosā, drošinātāja vietā iespausta nagla un kaimiņš jau kuro reizi ugunskuru istabas viducī uzrīkojis, ienāc dzīvoklītī, kur viss ir perfekti iekārtots - jauni vadi, jauns apmetums utt.

Link to comment
Share on other sites

no kā derdz vadi? to lustru tak maini labi ja 10 gados reizi. Un vispār man dzīvoklī vadus neredz, tie nekur nerēgojas un tāpēc arī nederdz :D

Link to comment
Share on other sites

nezinu kas tā jums krievu laikos par sistēmu bija ievilkt aluminija vadus un 3X sapiit mistiskos čumuros un ar kkadu gumijplastmasu to visu parihti iebidiit. jā iespējams ka nebija perfekti tās rozetes savā laika nomainītas kad virtuvē paradijās čaniks, traukumašīna mikrene un leduskapis uz to vienīgo rozeti, un 3X dabja to apdegušo rozeti labot, un cik grauz to izolāciju tik tas vads plīst, bet nu vajag nomainīt, un kā nekaitīgāk to izdarīt vismaz līdz augsējam sazarojumam lai var aluminija vadu ar musdienigāku kabeli rozetē ielikt.

protams visa sistēma būs tik stipra cik tās vājākais posms, bet tomēr bez nevienas rozetes virtuvē ir kā ir.

Link to comment
Share on other sites

Krievu laikos alumīnija vadus tina uz skrutku un pēc noteikumiem gals bija jāsametina. Māju nevarēja nodot, ja vadi nebija sametināti. Protams, dzīvē labs armēņu konjaks darija brīnumus un metinajumus neviens vairs neskatījās. Lai gan pareiza skrutka tur ļoti labi. Manas pirmās skrutkas jau tur gandrīz četrdesmit gadus un nekas. Nevajag vainot vadus,ja tos virtuvē pārslogo. Nu nebija krievulaikos tādu patērētāju.Maksimums virtuvē vajadzēja pieslēgt elektrisko plītiņu.Nekādu automātisko veļmašinu , tosteru, mikroviļņu krāšņu, fēnu, u.t.t. vienkārši nebija un attiecīgi elektrotīkls nebija jaudīgiem patērētājiem paredzēts. Manā dzimtajā mājā drošinātājs pirms skaitītāja bija 10A uz visu māju. Tagad 10A stāv datora barblokā.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Nu, es ar par to 2kW kompi parēcu :)

 

Četras video kartes savādāk nepabarosi :) Pie pilnas jaudas rij vairāk par 1800W.

Labots - iambad
Link to comment
Share on other sites

Pastāsti kur var nopirkt 3x1.0 vai 3x0,75 mm2 viendzīslas vadu! Kad vilku mājā elektrību atradu iekš depo tikai 2x1.0mm2 vadu. (ko arī savilku visur kur viņš derēja) Bet tā kā daudz kur lustrās plānoju 2 neatkarīgas lapmas, tad vajadzēja 3 dzīslu vadu. Nācās vilkt 3x1,5mm2

Jā ir 3x0,75 daudzdzīslu vads, bet viņu nav ieteicams izmantot elektroinstalācijā.

 

Nu, ja citur nevar atrast, tad pasūti te http://www.cenuklubs...idz_2_5mm2.html

Link to comment
Share on other sites

Vēl viens "par" visu vadu pārvilkšanu.Nekad nevar zināt kādus brīnumus iepriekšējais dzīvokļa saimnieks sastrādājis.Savā vonī atklāju rozeti pieslēgtu ar krievu veco,plakano telefona vadu,otru rozeti ar daudzdzīslu kapara vadu,lai gan visur citur alumīnijs.Tas viss aizmūrēts un iet nezin kur.Vieglāk visu nahrenizēt un uzcept pa jaunu.

Link to comment
Share on other sites

Tārps, tu cena kluba piedāvājumā redzi 3x1mm2 NYM tipa kabeli? (NYM - cietais, viendzīslas)

Tievie viņiem (un ne tikai viņiem) ir OMY tipa (Mīkstie, jeb daudzdzīslu) tādus nav ieteicams lietot instalācijā jo bez lodēšanas viņus diezgan grūti kvalitatīvi savienot.

Link to comment
Share on other sites

Tu jau gan aizrunājies....

Kāds vēl tev cietais 3x1,0mm² spēka kabelis?

Link to comment
Share on other sites

es tieši tā arī daru - mīkstajiem kabeļiem apalvoju galus, pēc tam kad noņemta izolācija. Tā kā darbnīcā gandrīz visur saliku LED apgaismojumu, tad man tur pat laikam tikai 0,5 kvadrāti vadi bija.

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau vadus var dabūt kādus vajag, tikai ne jau Depo- vismaz Rīgā pietiek specializētu veikalu- Jauda, ek-sistēmas, elektronams u.c.

Link to comment
Share on other sites

Vadus protams var dabūt dažāgus, bet jāskatās arī uz cenu. Depo griež pa metriem, bet kārtīgos kantoros jāpērk visa buhta un tad Depo 1,5 kvadrata vads var iznākt arī lētāk. Vispār es labāk klusēšu, jo nekad vadus neesmu pircis uz metriem. Vairumā un pilnās spolēs viebmēr ir lētāk un galvenais vads nav sačakarēts , jo bodē mērot to parasti nepareizi satin. Ja tādu mērītu vadu vajag smuki pie siena spiesist, tad baigais čakars.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vainīgs šo plakano nepamanīju... Tomēr cena viņam 0,4 ls metrā. Es pirku 3x1,5mm2 pa 0,35 ls metrā. Tā kā no ekonomiskā viedokļa nav jēgas viņu ņemt. Vienīgi ja vajag vadu slēpt zem grīdlīstes vai šaurā šķirbā, tad jā!

Piemēram betona blokā - iezāģējam robu ar fleksi un ieliekam viņā plakano vadu. Apaļajam vadam vajag krietni platāku caurumu.

 

Zeno, kad pirku vadu mājas elektro instalācijai apzvanīju arī šos specializētos veikalus. Vislētāk kabelis bija iekš depo ja pērk visu rulli - 0.35 ls.

 

e = d, jā tā darīt var - kontakts sanāk ideāls, bet nu čakars....

 

P.S. Un esmu ievērojis ka daudzām lietām iekš depo ir labākās cenas Rīgā, bet nu uzmanīgi jāskatās jo dažām cenas ir pamatīgi uzskrūvētas....

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

gix, kādā veidā tu domāji pagarināt vadus? :)

Link to comment
Share on other sites

ir 2 varianti

1. no tās vietas kur griestos ir pinjkjereetie vadi, jataisa valja jaskatās vai metināt vai spiesti.

2. kjimērēt pie rozetes kādu pagarinājumu un taisīt rozeti augstāk vai sānos talāk.

Link to comment
Share on other sites

Var.Pielodē cik vajag kapara vadu un miers mājās. Pats esmu dzīvoklī virtuvē tā visas rozetes pārnesis.

 

 

tad tā arī beigās nesapratu var vai nevar normāli alumīnija vadus pagarināt lai izvilktu rozeti?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...