Jump to content

Tooway-sat internets


Mezavecis
 Share

Recommended Posts

Vai kāds ir redzējis dzīvē Tooway SAT internetu internetu, lai spriestu par sakaru stabilitāti, ātrumu un citiem raksturlielumiem?

 

http://www.tooway-sat.net/rates/

 

Galējos apstākļos būtu vērts apdomāt variantu 8.000, jeb ~25Ls/mēn par 8Mbit/s 2MBit/s ar limitu 8GB mēnesī, ja vien piedāvājums ir stabilāks par jebkuru mobilo internetu.

 

Vienīgais neesmu apzinājis, cik ir reālais patēriņš virinot daudz web lapiņas uz 2(3) datoriem, youtubē šo to paskatoties un ilgi tupot uz remote desktop.

 

Ja nopērk aprīkojumu pa ~500Ls, tad nav jāmaksā abonēšana.

 

1042-1204-thickbox.jpg

 

 

P.S. Viss šitais paredzēts teritorijā, kur ir nestabils 3G bez citām alternatīvām (vismaz tādas neesmu atradis).

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    16

  • DJWoX

    9

  • binary

    7

  • Bruketajs

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja nemaldos, arī Viašr*** piedāvāja.Liekas jau vilinoši.Mājsaimniecībai tomēr maksa par dārgu.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

viašrots piedāvā komplektā to pašu triatel internetu, līdz ar to nevar salīdzināt ar sinhrono SAT internetu.

 

Mājsaimniecībām tiešām pa sālītu, bet darba vajadzībām tomēr varbūt vērts apdomāt, jo mobilajiem internetiem interneta ātrums tieši proporcionāls lietotāju skaitam.

Link to comment
Share on other sites

Jeraldino

Ka-bands ir ok. Man uz kuģa divas C-band bļodas stāv - mazliet lēnākas. Vienīgie gadījumi kad ir problēmas ir vainu interferences (stacionārā gadījumā tas atkrīt) , vainu ļoti slikti laika apstākļi gan tavā galā gan pie bāzes stacijas (stiprs sniegputenis vai stiprs negaiss). Ziemā jāskatās lai šķīvis tīrs no sniega. Jārēķiņās arī ar ~600ms aizturi, bet ja tikai browsēšanai, tad tā nav mirstama vaina.

Link to comment
Share on other sites

kaspic30

Nebutu ierobezojumi uz datu vilksanu ,butu ok .varetu ar 2 kaiminiem samesties un uzstadit ,katram pa 4 mb.:)

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
(labots)

Ja nekas kardināli nemainās un neuzrodas labs variants, tad nāksies ņemt šo satelītinternetu + LMT Internets datorā (7) 12, kā variants, kad limits izbeidzas, vai arī lietot paralēli abus internetus vienlaicīgi diviem dažādiem datoriem, uzstādot mājās 2 gab wifi rūterus, kas izskatās pēc tehno-mazohisma.

 

Izmaksas mēnesī tas būtu < 40Ls, bet nu garantētie sakari būs.

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

Vai tad Latvija ir tik liela,ka nevar uztaisīt radiolinku uz tuvāko vietu, kur vietējais provaiders internetu piedāvā. Vai arī iziet uz Lattelekoma DSL pie kadas tantes un nomaksāt viņas telefona rēķinus. Es saprotu,ka SAT internetu vajag Antarktidā vai Sibirijas mežos, bet ne jau Latvijā. Nu jā, tad bišku pašam jāpadarbojas. No SAT un mobiļņika nekāds nopietns internets nesanāk

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
(labots)

Didzis, biezam mežam 1-2 km uz katru pusi + kāpas pāri dabūt labu signālu ir gandrīz neiespējami. 25-30m masts masts izmaksās nereālu kosmosu, ņemot vērā, ka atsaites nebūs kur novietot.

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

Mežā jau arī mobilais internets normali neies. Torni uzlikt nav nekas sarežģīts un nedzīvo tak suņubūda, ka nav kur atsaites nostiprināt. Vienkārši vajag lai rokas aug no īstās vietas un vēlēšanos uzlikt torni ar kārtīgu antenu. Nu ja, ko nu es te. Lielāka daļa cilvēku par slinku lai televīzijas antenu uzliktu uz mājas jumta, bet masts pie mājas jau tiešām laikam ir "kosmoss"

Link to comment
Share on other sites

kaspic30

Pasam uzlikt mastu ,nav nekads kosmos ,paslaik ar to nodarbojos lena gara ,jo ipasi laiks nesanak ,lai atri visu varetu izdarit.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
(labots)

Didzis, laukos, ar visāda augstuma antenām čakarējāmies, lai kvalitatīvu tv varētu skatītos un kaut kāds internets būtu (triatel). Kā tuvāk apdzīvotai vietai starp esošām mājām, tā uzreiz tas pasākums sarežģītāks, jo nav nekur brīva platība antenas garumā. Uz mājas (stāvais jumts) garāku par 5 m mastu ir liels čakars uzlikt.

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

Ir jau Tev taisnība, bet nu ņemt internetu no SAT, mūsu apstākļos, ar nav nopietni. Vienmēr var koizdomāt un saštukot.

Link to comment
Share on other sites

ar to sat provaideri vispār var sarunāt kaut pāris h testu ?

Link to comment
Share on other sites

Vīru koris

es lietoju, antenu redzu katru dienu. Internets stabils, ātrs... sieva lieto darba vajadzībām remotē, skaips iet švilpdams, ko vēl tauta grib zināt? Kā es pēdējos gadus čakarējos ar triatel un mobilajiem pieslēgumiem, regulāri aplaužoties? Nafig.

Protams, ja ir vēlme čakarēties un būvēt mastus (vai torņus - atkarībā no mazohisma pakāpes), katram ir brīva izvēle, man antena pie mājas sienas un piemājas skatu nebojā tehniski hlami zālāja vidū. Parēķināju, ka masta izmaksas nav manu nervu un laika vērtas. Nenožēloju ne brīdi.

Link to comment
Share on other sites

Vai tad 600ms aizture nav mazohisms :)) ? Man cilvēki jau neapmierināti ja virs 50ms ceļas.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
(labots)

Vīru koris, kuru tarifu plānu lieto un vai ar piedāvātajiem limitiem pietiek? Vai nets tiek izmantots arī smagākiem resursiem, kā youtube u.c.

 

specuks, kas ir tie neapmierinātie - dj pingi - geimeri?

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

Geimeri, iptelefonijas lietotaji , on line pokera/ zoles spēlētāji nesmu sīkāk iedziļinājies

Link to comment
Share on other sites

Vīru koris

Mr.Līkrocis, šobrīd lietoju mazāko. Youtubi bērni skatās, pats retu reizi noskatos kādu filmu, problēmu nav.

Nekad neesmu interesējies nedz par pokeru, nedz wowu, nedz vēl kādu nejēdzīgu laika nosišanu, tā, ka aizturi, ja godīgi, praktiski nemanu. Kad viņu kekss man antenu lika, atceros, ka pieminēja IPtelefonijas piedāvājumu, bet tā kā man tolaik nebija aktuāli, neiedziļinājos.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Vīru koris, es tā joka pēc uzliku trafika skaitītāju un 3 dienās izdevās salasīt ~2GB. Pats spēles un citus sūdiņus nelietoju, bet netu lietoju ļoti intensīvi - pārsvarā VPN + failu apmaiņa, RDC. Nr.2 resurss ir youtube.

 

Vai izdevies uzrauties uz viņu ātruma limitu?

Link to comment
Share on other sites

Tas virukoris tak ir šamēju reklāmas aģents, ko jūs viņu klausat, izmaksas ir vājprātā un lietošana ierobežota trakāk kā mobilā neta pirmsākumos. Visu mobilo operatoru pieslēgumus kopā paņemt, i tad lētāk sanāks.

Nevienu neaģitēju, bet pats ar dzīvoju "mellajā caurumā", tad nu neti man ir 2 - ja vajag ko nelielu ātri novilkt, tad LMT (internets 7), ja lēnām browsot netu un torentus lietot (pa naktīm), bet galvenais, lai nečakarējas un neatslēdzas palaikam - triatelis, tiesa, tikai neņemat tos mazos usb modēmiņus, ar tiem tikpat liels čakars kā ar konkurentu fleškām.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vīru koris

Mr.Līkrocis, runa iet par apjomu vai par ātrumu? Par apjomu runājot - nē, nav bijusi tā iespēja izprovēt kā tas ir.

Kādu brīdi gan jau spēlējos ar domu pārcelt kantori no pilsētas uz ģerevņu, tad gan rēķinos, ka būs jāņem kāds no Flat tarifiem.

Link to comment
Share on other sites

Nekad neesmu interesējies nedz par pokeru, nedz wowu, nedz vēl kādu nejēdzīgu laika nosišanu, (..)

Ai, kādi mēs augstprātīgi... "Visi citi nejēdzīgi nosit laiku, tik es viens tāds homo-praktiskais, ne minūti laika nenositu bezjēdzīgi"

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
(labots)

e = d, tuvākie pāķi man ir Mārupe, ko grūti nosaukt par pāķiem :)

 

Vīru koris, vairāk satraukumu rada apjoms, kuru ļoti viegli pārkāpt. Nākamais steps 48Ls/mēn priekš mājas neta ir par šerpu - par to summu var abonēt 3 mobilos operatorus vienlaicīgi.

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Mjā, Vīru koris izklausās mazliet polarizēts viedoklis.

Protams, arī Latvijā ir vietas, kur tooway ir vienīgais variants un man jau liekas, ka viņu Latvijas dīleri varētu pielauzt uz kādu demo laiku, bet nu lieki gaidīt no satelītinterneta kabaļinterneta ātrumus un cenas.

Esmu to pieslēgumu redzējis un testējis - nav slikti, bet mēs Latvijā esam pieraduši pie cita līmeņa un es jau tad labāk pārceltos dzīvot uz pilsētu, nekā ciestu tās 800ms aiztures un nīkulīgo ātrumu negaisa laikā, kad lielie mākoņi priekšā - KA frekvencēs lietus mākoņi signālu spēcīgi pavājina un attālums līdz Eurobird/KA-SAT ir paliels un pie 26 grādu inklinācijas, stars iet garu ceļu caur šiem mākoņiem.

Arī 8gb nav nekas liels, laigan, cik zinu, vēl nesen tas bija 4gb, tākā kautko Latvijas dīleris ir panācis.

Masta uzražošana mājas apstākļos nav neiespējama, ja ir vēlme apbraukt šrotus, cauruļu meklējumos un metināt...metināt...metināt...

Kautkā tā tas viss izskatās.

Link to comment
Share on other sites

Esmu to pieslēgumu redzējis un testējis - nav slikti, bet mēs Latvijā esam pieraduši pie cita līmeņa un es jau tad labāk pārceltos dzīvot uz pilsētu, (..)

Es gan labprāt aizvāktos tālāk no civilizācijas - teiksim, nomaļāka privātmāja max 50km rādiusā ap Rīgu (darbs Rīgā, tur gan neko padarīt nevar; ar "max 50 km" domāts tieši max - tik pat labi var būt 20km). Pilsēta nav pārāk laba vieta dzīvošanai - troksnis, cilvēki visapkārt, pat ar suni lāgā nav kur iziet pastaigā. Skāde tik, ka pagaidām to nevaru atļauties, bet nu vēlme tāda gan ir.

Internets? Nu... Kaut kādu pieslēgumu jau vajadzētu, bet vispār interneta pietiek arī darbā - mājās var pieciest arī prastāku pieslēgumu.

Link to comment
Share on other sites

Laba diena!

Padzirdot, ka apspriests tiek mans auklējums, nolēmu beidzot piereģistrēties. Paldies visiem par viedokļiem un Viru Koris par pozitīvo novērtējumu!

 

par tooway runājot - jā, tas nav salīdzināms ar optiku. Tas arī nav mūsu mērķis. Latvijā ir bezgala daudz vietu, kur internetu nepiedāvā vispār (vai piedāvājums ir vairāk nekā draņķīgs, lai piedod man kolēģi). Rīgā vai citā pilsētā sēžot tas šķiet riskants un pārdrošs apgalvojums, bet tā nu tas ir. Iespējams, ka pilsētu iedzīvotāji un pilsētās strādājošie ir pieraduši pie ātra un pastāvīga pieslēguma, ko nebūt nevar teikt par lauku iedzīvotājiem.

Mūsu mērķis nav arī nodrošināt pieslēgumu visiem geimeriem un torrentu kingiem meža vidū - tādam nolūkam satelītkomunikācijas ir patiesi nepiemērotas un nav paredzētas. Bet stabilu un drošu pieslēgumu mēs nodrošināt varam un lietotāju skaits aug.

 

Par šajā sarunā izskanējušām neskaidrībām:

Jā, teorētiski pastāv aizture, tomēr velns nav tik melns, kā viņu mālē. Pavisam normāls ikdienas lietotājs to praktiski nemana.

Jā, laika apstākļi VAR ietekmēt signāla stiprumu, tomēr tas nav obligāts nosacījums. Esam raduši risinājumu, lai šo laika apstākļu iespaidu mazinātu līdz minimumam.

 

Interesanti būtu uzzināt, kur Bruketajs šo mūsu tehnoloģiju ir testējis ;)

 

Un noslēgumā - kungi, ja Jums ir kāds jautājums vai neskaidrība - mēs labprāt atbildēsim un paskaidrosim (lai nerastos "ķņigu ņečital, no mņeņije imeju" situācijas). Neapsolu, ka pastāvīgi čekošu šo topiku, bet meils ir minēts mūsu mājaslapā, darbojas un es priecāšos kliedēt neziņu.

 

btw, attēlā redzamā nav mūsu antena, tas ir vecās paaudzes SAT-I-NET.

Link to comment
Share on other sites

šajā forumā maz ir tādu ikdienas lietotāju :)

un aizture ir gana svarīga ja veic attālināto piekļuvi citiem datoriem. Cik ir minimālā aizture ko jūs varat nodrošināt ?

 

vai ir iespējams atnāk ar savu datoru uz jūsu biroju un pārbaudīt kā ir strādāt pie šāda veida pieslēguma.

 

kādi ir jūsu nākotnes plāni ? attiecībā uz ātrumu, datu apjoma palielināšanu , cenu samazinājumu ?

Labots - DJWoX
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
(labots)

Lai viestos skaidrība, vajadzētu atbildēt uz šādiem jautājumiem:

 

1. Kas īsti ir 8GB limits un kā tas praksē darbojas? Vai šo limitu saprata robežās (nevis 30Ls/mēn pārtop par 48Ls/mēn) šo var grozīt?

2. Ar ko tiek saprasts stabils un ātrs internets? Pagaidām kā atskaites punktu lietoju Lattelekom 10Mbit/s un youtube un citos video portālos bez buferēšanās tiek skatīti video resursi (gan vietējie, gan ārzemju).

3. Cik lielā mērā laika apstākļi ietekmē ātrumu no prakses (sniegs, lietus un citas kataklizmas)? Negribētos ziemā 2x dienā pulēt anteni no ledus un sniega.

 

P.S. Vēlētos iztikt bez iepriekšējiem uzbraucieniem, ka viss pārējais saks, bet šitais nets rullē. Katram ir sava loma savā vietā par atbilstošu cenu.

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

meža veci ar 8GB buus jaizmirst par vairaak k'a 2 video dienaa :D

 

ar DSL vareetu saliidzinat tikai radiolinku ar mazu aizturi. vai ar bites internetu pilseta :D

Link to comment
Share on other sites

1. Kas īsti ir 8GB limits un kā tas praksē darbojas? Vai šo limitu saprata robežās (nevis 30Ls/mēn pārtop par 48Ls/mēn) šo var grozīt?

Ne pārāk smalkā drukā rakstīts "8 Gb", nevis "8 GB"...

Link to comment
Share on other sites

kaspic30

Sanak ka MEDU tecinat nevar ,jo ir aizture.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Medu jau var, bet ne visu - ja no stropa tek ar aizturi, tad kopā ar šo aizturi pienāks pa vēlu - nepaspēsi pagaršot... ;)

Link to comment
Share on other sites

Pēc fizikas lai radio signāls aizceļotu līdz ģeostacionārā orbītā atrodošam satelītam (36 000 km) vajag 0.12 (36000000/299792458) sekundes. Atpakaļ tik pat. Signālam šo ceļu jāpaveic 2x - pieprasījums turp, atbilde atpakaļ. Tātad sat internetam pings minimāli nav iespējams mazāks par 500 ms.....

Link to comment
Share on other sites

es teiktu 4x jāveic. Pieprasījums no usera uz satelītu, no satelīta uz provaideri, atbilde no provaidera uz satelītu, no satelīta uz useri.

0.12*4=0.48 sekundes.

Labots - JDat
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Reālos testos cipars svārstās no 600-850ms, atkarībā no laika apstākļiem, iekārtu regulējuma u.t.t.

Jāatceras arī to, ka pavadoņi no stacionāra punkta uz zemes atrodas dažādos attālumos, kā arī to, ka dažādas frekvences, manuprāt, pārvietojas dažādos ātrumos.

Link to comment
Share on other sites

50% Fail

100% Fail

 

Gaismas atrums ir nemainīgs. Par mainīgo gaismas ātrumu vajag atsevišķu topiku. Tā ka 100% Fail.

 

Ģeostacionārā orbīta atrodas 35786 km attālumā no zemes ekvatora jūras līmeņa ja novelk perpendikulu. Ja mērītu pa taisno no Rīgas, tad būtu vairak. Tas tiesa. Kā arī jāņem starpība starp pavadoņa meridiānu un Rīgu. Tas ir 50 % taisnība, attālums atšķirās. Visi ģeostacionārie pavadoņi atrodas vienādā attālumā no ekvatora juras līmeņa. Tas ir 50 % Fail, jo pret ekvatoru visi atrodas vienādā attālumā.

 

Mākoņi utml, ietekmē signālu. Tas tiesa. Bet.. Tur ir digitāli. Vai nu ir signāls, vai nav. Ja nav retransmit packet un miers. CRC ta ātri izrēķinās un to var neskaitīt pie latences. Retransmit gan jāpieskaita. T

apat latence internetā uz zemes. Sat kontroles stacijai parasti tas ir mazs. Tālāk latence digitālaja aparatūrā kura konvertē ethernet uz sateīta "formātu". Modulācija enkodēšana uc apstrādes lietas ciparos. Tas pats klienta galā.

Link to comment
Share on other sites

  • Ronalds unpinned this tēmaa

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...