Jump to content

Canon 50mm 1.4 vs Sigma 50mm 1.4


lauvina
 Share

Recommended Posts

Esmu nesaprašanā

Sigma AF 50mm F1.4 EX DG HSM for Canon, 8 Elements in 6 Groups, 46.8 degrees angle of view, 9 Blades, filter Size: 77mm, focusing distance 45cm

 

vai

CANON EF 50MM F1.4 USM Lens construction: 7 elements in 6 groups

 

Kāpēc Sigma ir dārgāks? Vai tiešām labāks?

Link to comment
Share on other sites

lauvina

Izskatās, ka nav jēgas piemaksāt par Sigmu. Palikšu pie Canon. Paldies par palīdzību ;)

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Canon pilnīgi vaļējs strādājot draņķīgi. Pieejot jautājumam filozofiski - tādus stiklus gribās lietot vaļējus vai tuvu tam. Līdz ar to - ja nevar pacelt Sigmu, tad moš jāskatās uz kādi drusku tumšāku stiklu, kas vaļējs prot strādāt labāk.

 

Bet tur taču ir tikai 50Ls šķirba, kas optikas iegādē ir nekas.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Ja starpība būtu simtos, tad teiktu - ņem Canonu.

 

Bet pie šādas cenu starpības gan jāpēta, kuram bilde zīmējas patīkamāka. Nepētīju daudz un dikti, bet Canon izskatījās pēc parasta masveida draņķa, kamēr Sigma taisīja pārliecinošu attēlu.

 

Bet lai līdz galam izlemtu, tomēr pašam jāčeko vairāki interneta resursi un jāveic iegūto attēlu izvērtēšana.

 

Sigmas samplis (patīk)

 

http://www.dpreview.com/galleries/reviewsamples/photos/100012/sample-19?inalbum=sigma-50mm-f1-4-ex-dg-hsm-samples-gallery

 

Canon samplis (galīgi nemaz nepatīk)

 

http://www.dpreview.com/galleries/reviewsamples/photos/104821/sample-14?inalbum=canon-ef-50mm-f1-4-usm-samples-gallery

Link to comment
Share on other sites

Krishius

Gaumes jautājums... Man atkal Canona boke labāk patīk. Sigmai, kā jau lielākajai daļai mūsdienu širpotreba, tāds sintētisks.

 

P.S. Tie abi objektīvi pēc definīcijas ir masveida draņķi.

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Brīdinu, palagbilde!!!

 

 

 

Tikko svaigi cepts ar Sony NEX + 50mm Canon FD F1.2 L (plaši vaļā, ISO 100).

 

Man vispār moderni stikli nepatīk, protams, autofokuss ir traki ērta lieta. Bet izmēģināju oriģinālo Sony SEL 24mm F1.8 un man nepatika kā strādāja autofokuss. Kādos 20% gadījumu autofokuss aizblieza garām.

 

EDIT: tas ir kas jauns - bilde tika sakompresēta, ielikta kaut kāda max platuma dimensija.

 

Tas pats tikai ar 24mm Canon FD F2.0.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Peleecis

http://www.kenrockwe...es/50mm-f14.htm

 

Sigma tomēr no šiem diviem modeļiem šķiet interesantāka .... bet tomēr , var būt nesteigties mētāties ar naudām ,jo īpaši , ka nav īsti skaidra motivācija ?

Es pieņemu , ka autora vajadzībām šis būs pulka piemērots un makam draudzīgāks

http://www.photozone...-review?start=2

+- 80 Ls

Nu vismaz palienēt no kāda viņu un pamēģināt ... mož uz ilgu laiku būs miers ? :)

Labots - Peleecis
Link to comment
Share on other sites

Deepak Chopra

Peleecha ietektajam - diafragma ir ar 5 "asmeniem" (blades)

rezultats gaismas objektiem fona - saads - http://www.digitalslrguru.com/wp-content/uploads/2011/08/50mm-f1.8-lens-bokeh.jpg

 

Pasam tads ir.

Neesmu gan nopietni ar vinu neko bildejis un skatijies kadas tas bildes iznak (majdzivnieki neskaitas :D). Bet cenu leciens no f1.4 ir dramatisks :) un nezinu vai tiesam lidz galam to diafragmu vispar grieztu vala.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Canon 50/1.4 neņemtu dēļ vārgā AF motora. Dzirdēts pat ka pēc neliela trieciena fotosomas iekšpusē atsaka.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Reiz testēju Canon 50mm F1.8 - autofokuss galīgi nekāds. Tas F1.4 izskatās uz mata tāds pats. Varbūt šim kaut kas uzlabots elektronikā.

 

Pašam ir Sigma 30mm F1.4. Bildes sanāk lieliskas un nesūdzos par kaut kādiem trūkumiem. 50mm ir nedaudz garāks.

 

Nu jā, ko tur strīdēties, tu jau pa štukām pērc objektīvus, lai uztaisītu pāris nodzertas profila bildes feisbukā.

P.S. Tie abi objektīvi pēc definīcijas ir masveida draņķi.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Gestapo, ja cilvēks pasaka, ka visi 300Ls vērti objektīvi ir sūdi neko nepasakot sīkāk, tad ko gan citu var komentēt. Vai nu viņš ir nenormāli gudrs vai nenormāli tups attiecībā uz objektīviem.

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

Nedaudz beztēmīgi iesaistoties diskusijā. Nupat pirmo reizi mūžā nopirku ne-L stiklu. EF 85mm F1.8. Salīdzinoši šķietās tāds plastmasīgs, autofokuss brīžiem kaut ko baigi mocās, fokusa gredzens ar lufti. Tādi sīkumi kaut kā uzreiz iekrīt sajūtās un uzģenerējas tāds vīzdegunīgs viedoklis, lai gan tiešā veidā bildes kvalitāti neietekmē. Visādi citādi ar bildi esmu pat ļoti apmierināts (par tādu cenu - zem 300Ls)! Ne-L zoomus gan es nepirktu. Tur tās klašu atšķirības tomēr ir daudz izteiktākas.

Link to comment
Share on other sites

Krishius

Ko tur vairāk paskaidrot? Gaišu prime objektīvu "aprindās" 300 Ls nav daudz un stikls par tādu naudu skaitās lētais gals.

 

P.S. Līkroča FD objektīvu bokes zīmējums visai acīmredzami ir vairāk līdzīgs tam Canon EF 50niekam, nekā Sigmai, bet Sigma tomēr patīkot labāk. Hmmm... :TPON:

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...