Jump to content

Palīdzība spoguļkameras izvēlē ~ 400Ls


dators911
 Share

Recommended Posts

Tātad tuvākajā laikā plānots iegādāties jaunu spoguļkameru bez objektīva ~ 400Ls . Iepriekš esmu lietojis tikai ''ziepi'' , taču prasības, saprašana un zināšanas ir pieaugušas, līdz ar to ir parādījusies vēlme pēc kaut kā labāka.

 

Protams, ka tikai mācos un mācīšos fotogrāfēt un daru tikai to sava prieka dēļ. Fotogrāfēt patīk dabu, cilvēkus, portretus, respektīvi no visa pa bišķim, izņemot sportu (kustības). Principā video funkcija īsti neintresē.

 

Šo to esmu apskatījis. Pagaidām sliecos uz Canon 600D iegādi. Vēl esmu aplūkojis arī Nikon D3200, Nikon D5100, Nikon D90, Pentax k-r, k-5 , Saprotu , ka aparāti par šo naudu diži neatšķirsies - sensori visiem daudz maz līdzīgi, tomēr gribās izvēlēties labāko tās apjomā.

 

 

Esmu apdomājis arī citus variantus:

  • Lietota kamera + labs objektīvs
  • jauna sliktāka kamera + labs objektīvs ( saprotu, ka pēc pāris gadiem kameras cena būs smagi nokritusi un pārdot varēšu par daudz mazāku naudu, taču objektīvs tik daudz savas vērtības nezaudēs).
  • labs jauns bodijs ( objektīvu nopirktu pēc tam, jo mājas pāris priekš Canon ir pieejami) - pagaidām turos pie šī.

 

Būšu ļoti pateicīgs par jūsu ieteikumiem un aizrādījumiem. :)

 

 

PS. Varbūt varat arī ieteikt kādu drošu un labu vietu , kur pirkt. Kaut kā bail pasūtīt no ebay :D

Link to comment
Share on other sites

Te noteikti vēlāk sanāks foto profi (vai arī tādi, kas sevi par tādiem uzskata), bet pirms tam pateikšu, ko es domāju:

 

1. Manuprāt 600d ir būtībā tas pats 550d, līdz ar to neredzu jēgas maksāt vairāk.

2. Pēc http://www.dxomark.com/ datiem D3200 ir fenomenāli labs sensors un tā kvalitāte (tāds pats rezultāts ir 5d mark III), tā kā nebūt nebūs slikta izvēle.

3. K-5 par 400 latiem nesanāk, bet ja nu atrodi, tad šis man liekas vispievilcīgākais variants.

 

Par veilakiem - bm.lv liekas cenas ir samērā labas un nekas slikts ar nav dzirdēts.

Labots - Moist
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

par aparātiem iepriekšējais biedrs izteicās. Bet vienu gan varu pateikt - jaunu kameru neviens nepērk ebajā, turklāt fotopreces tur nemaz nav lētāk kā pie mums internet bodēs. Tikai US pērkot sanāks lētāk, ja uz vietas pērc, bet garantija zūd, jo tā neattiecas uz Eiropu. Sūtot plusojas muita, PVN.

 

PS. Varbūt varat arī ieteikt kādu drošu un labu vietu , kur pirkt. Kaut kā bail pasūtīt no ebay :D

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

palasi kurš lv interneta veikals šķiet uzticamāks, un no tā arī pērc.

a par kameru - nu ja canon,tad piekrītu ka lētāk sanāks ar 550D sākt.

Ja ir jau objektīvi pieejami,tad vispār neredzu problēmu.

Mēģināt pierunāt uz Nikon nesākšu,neesmu pētījis tagad mazos modeļus,nemācēšu argumentēt.

A Pentax labāk tomēr neņemt - nomocīsies pēc tam objektīvus meklējot un hvz vēl kā ar to kvalitāti viņiem.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Varbūt tomēr bezspoguli?

 

Un pentaxiem (k5) ar kvalitāti viss ir kedā. AF pat esot parādījies...

 

Canonus - ja mazos, tad 1100D, ja lielos - 60D. Nesaprotu "vidusceļu" 600D ja godīgi. Pēro 1100D paliks nauda zibenim un 50mm vai jaunajam 40/2.8 STM.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Pentax K-5 VAR ņemt, nevar ņemt vecākos modeļus. Un objektīvus galīgi nav problēmu iegādāt.

Link to comment
Share on other sites

Gestapo

Tīri loģiski būtu atmest pentaksi un nikonu, ja ir pieejami canon objektīvi, tad ņem arī canon kameru. QQ_

Par modeli nepateikšu, bet derētu aiziet uz bodi pasvārstīt rokās to pašu 1100, 600 un 550 - kas labāk patiks un tad izdomāt.

Link to comment
Share on other sites

hamster

550 vs 600 galvenā atšķirtība ir atlokāms ekrāns, noder, ja taisies filmēt.

Canon vs Nikon es sliektos uz Nikon - Nikon pēdējā laikā rada daudz jaunu objektīvu Canon-am šajā lauciņā ir stagnācija. No otras puses lietotus objektīvus vairāk atradīsi Canon (populārāks). No trešās puses cik, tad Tev to objektīvu būs?

Vari dabūt lietotu no uzticamiem avotiem - ņem lietotu un pērc labus stiklus. Pēc laika varēsi nomainīt uz jaunāku - labāku.

Cenas body-iem krītas, vienīgais kam cena vienmēr būs un ir - objektīvi.

 

pentax-u neņemtu nav populārs, ja nu vinīgi cenas jautājums vai gribi būt stilīgs:)

Link to comment
Share on other sites

Rumpīti labāk ņemt jaunu. Ja nu aizķeras ...

Link to comment
Share on other sites

dators911

Review par Nikon D3200 lasīju, ka tas lielais sensors un pikseļu izmērs galīgi neko nedod. Pat iesakot ņemt D5100 vai D3100, ietaupot naudu.

Liels paldies, tad visticamāk, ka palikšu pie Canon 600D vai 550D! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

400 latu robežās ietiektu Panasonic G3 (Latvijā tikai ar kit objektīvu) vai Sony NEX-5. Sony ir labāka matrica un vairāk fīču, Panasonic izmantotā m4/3 sistēma ir daudz vairāk nobriedusi ar daudx vairāk interesantiem objektīviem un profesionālākām kamerām gan fotografēšanai gan filmēšanai. Ja tu esi lietojis pirms tam tikai ziepenes, tad fīču klāsts šīm divām kamerām būs kāreiz tev.

 

Spoguļkameras mūsdienās vispār ir ļoti specifiska manta specifiskam pielietojumam. Es vēl saprotu full frame spoguļkameras iegādi un tās plusus/mīnusus, bet jebkāda izmēra crop matrica aiz spoguļa, it sevišķi šādās cenu kategorijās, ir noiets etaps.

Labots - Edman
Link to comment
Share on other sites

Long John

Pret "bezspoguļiem" man pagaidām neliela skepse. Ja jābildē ainavas vai dažādi citi nesteidzīgi sižeti, varētu būt tīri pieņemami.

Taču, kā tik parādās vajadzība pēc ātras (reportāžas tipa) bildēšanas, sevišķi saulītē, nekas prātīgs nesanāks- ko gan tajā "apžilbušajā" displejā saskatīsi... :beee:

Link to comment
Share on other sites

Es savukārt skatos uz Sony A37, liekas ka arī gana labs tautas/budžeta variants iesākumam ar labām fiškām un saldu $. Papētot objektīvus arī ir interesanti varianti saldā/pieņemamā $.

Kāds kko var varbūt pakomentēt Sony Alphas virzienā?

Link to comment
Share on other sites

es kā vecās a700 īpašnieks - man tā patīk. bildes vari paskatīt dienas snapshoot topikā. protams. bez stikliem nebūs aršana. tajos ir spēks. sāku ar a100 , bet gribējās ērtāku lietošanā - pārgāju uz 700 bez kita stikliem, jo no tiem jēgas maz vairums gadījumos ja grib smukas bilžas .

 

nu un alfām der minoltas stikli, kas ir lētāki.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Tu labāk izlasi kāda ir šķirba starp SLT un SLR kamerām. A37 ir SLT.

 

Bet Sony/Minolta objektīvi pilns ebay. Jāpēta tikai saderība ar autofokusu.

Link to comment
Share on other sites

tas neko nemaina - stikli un sensors ta tie paši. labāk jau nebildēs. un sony korpusu kvalitāte visām kamerām ir līmenī.

 

vienīgi tam a37 displeja rezolūcija sūdīga,lai neteiktu vairāk.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Stipri iesaku apdomāties par Fujifilm X10 iegādi.

Ja iesākumā čurāsi karstu par spoguleni ar KIT objektīvu, tad 2 mēnešiem besīs visur staipīt līdzi un uzstraukties par to dinozauru uz muguras.

 

Fuji x10 plusi, F2.0-2.8 objektīvs,28-112mm, EXR mode, dažādi režīmi, automātiskās apstrādes, panorāmas, var ir trigerus ir zipenes sasinhronizēt, maziņš, oldshool, skuķi domā, ka tas ir filmiņu aparāts un pozē :)

 

Par Fuji var palasīt TenisD blogā, viņš labus review uztaisijis par to fočiku.

 

cena 320ls ( man bija dillemma starp fuji vai spoguleni ar kit) izvēlējos fuji un esmu ļoooti apmierināts, panāku visu ko ar spoguleni, PS.tumsā no rokas var uzšaut sakarīgus kadrus bez statīva, ar spoguleni ņeevar.

šaut no rokas ar x10 715.jpg

Labots - Czar
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Ai nu kā ta nevar. Var. Ir tagad visādas funkcijas, ķipa Handheld Night Shot un tamlīdzīgi nosaukumi. Tas mazais sensoriņš nav pat beigta kaķa vērts. Vienīgais bonuss metāla korpuss - varēsi kādu lazdu riekstu atvērt bez pūlēm.

Link to comment
Share on other sites

no rokas tumsā ar spoguli:

 

DSC05301.jpg

 

DSC08237.jpg

 

un garajām ekspozīcijāmarī ziepim vajag statīvu - tikai ziepim trokšņu būs 3x vairak dēļ pikseļu blīvuma...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirmā bilde super! ( kas par aparātu?)

 

viss ir atkarīgs no tā, ko vajag un kādas prasības. Protams mēs visi ļoti gribētu atļauties Leica :punk:

 

statīvu vajadzēs tik un tā iegādāties kkad jebkuram, kas kko fočē. Nu tie trokšņi ... neko lielāku par facebook post bildes tāpat bieži neredz, ja nav plānots printēt a4 formātu un lielākus who cares

Labots - Czar
Link to comment
Share on other sites

facebookam jau ar in sto gram apstrādā telefonu bildes...

aparāts man vecais sony a700.

bet ar statīvu cits kampiens:

 

DSC07230.jpg

 

DSC06205.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tēmas aizsācējam - par 600d tikai labas atsauksmes!

Un atlokāmais lcd displejs, ļoti labi noderēs bildēšanai, kad neredz parasti izvietoto displeju (bildējot no lejas uz augšu , vai no augšas uz leju) , Kā arī ja nolems filmēt kādu klipu vai tamlīdzīgi.

No sarakstā minētajiem dotu priekšroku tieši 600D, personīgi paņemtu body un klāt ņemtu fiksētu 50mm ar f1.4 vai f1.8. Kitenieks gan noderētu ar, bet tikai par labu cenu.

 

 

ossscar , pa skaisto. ;)

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Mani novērojumi liecina, ka aparāts kalpo līdz galam vai arī līdz stadijai, kamēr nav morāli novecojis.

 

Ir cilvēku grupa, kas satraucās par saucamajām "lētajām plastmasām", bet tas nav primāri. Jāatceras, ka aparātu jebkurā mirklī var apgreidot, bet labu objektīvu nevar iegādāties uz sitiena, turklāt tie arī ir tie, kas nodrošina bilžu kvalitāti. Ja grib, ar vēsturi Canon 350D būs normālas bildes, protams, ir kaudze trūkumu, bet pamatvajadzība tiks sasniegta.

 

Personīgi iesaku vispār nekolekcionēt kit objektīvus un lētā gala F1.8. Kā universālais objektīvs parastam lietotājam, līdz apaudzē skillus, daudzkārt labāks, praktiskāks būs, piemēram, Sigma 17-70mm - tusiņiem, dzerstiņiem, ģimenes saietiem, makro pietiks ilgam laikam (man pietika 3 gadiem). Ja radīsies nauda un vajadzība, var pirkt jau specifiskus fiksētā izmēra objektīvus (tele, macro, wide) .

Labots - Mr.Līkrocis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirkt dārgu lielu fočuku tikai dzerstiņiem un tusiņiem ir garām.es uzreiz pirku ar mēŗķi pabildēt smuki, dabu, ainavas, makro - nu to ko nevar ar ziepi. tieši ziepis ir ideāls tusiņiem, mazs, lēts un nav žēl pakāst :D

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

osscar, redzi, ir starpība starp miglas bildēm un ģīmjiem ar sarkanām acīm starp iemešanas reizēm vai kvalitatīvi iemūžinātu pasākumu (jebkāda rakstura).

Link to comment
Share on other sites

nu lai lab iemužīnātu iekšpasākumu - ar pliku ķermeni nepeitiks - vajadzēs vismaz 2 stiklus - tuvo un tālo, jo ne veisur ļauj līst klāt...+ obligāti advancēto zipeni.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

par marku - izvēlies to, kuru lieto draugi, būs iespēja aizlienēties objektīvus utt., es skatītos uz Canon vai Nikon

der atcerēties, ka labāku rezultātu dos labs objektīvs, kas var maksāt tuvu foto aparāta cenai vai vairāk.

lietota kamera - kaķis maisā, var gadīties labs eksemplārs, var arī iegrābries.

pirkt - interneta veikalā vai uzticama personas, kas ieved no ārzemēm un dod garaniju (ir kontakts) - salīdzinini.lv skatīties pēc atsauksmēm, ebay pērkot no EU nebūs lētāk kā no mūsu i-neta veikaliem, pērkot ārpus EU, kā bankā +21% PVN + 2.5% ievedmuita un "jauki pavadīta" diena fotoaparātu atmuitojot

Link to comment
Share on other sites

un ja draugiem ir Mark I, II, III aparāti, kas bildē ar L sēriju ķīlā par objektīvu vari atstāt savu auto.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
pērkot ārpus EU, kā bankā +21% PVN + 2.5% ievedmuita un "jauki pavadīta" diena fotoaparātu atmuitojot

Šis attiecas arī ja paka ir atzīmētā kā gift ar 10usd vērtību??

Vecais ziepis mazliet atņirdzies un tagad skatos variantus. Bija doma arī par spoguli+kit objektīvu vai fiksēto. Aplūrēju 50mm fiksēto - baigi šaurais iekštelpām, tipa tā kā piezūmots. Kit objektīvi ir parasti ar f.3.5 - gribas lai objektīvs ir gaišs un negribas kluci kaklā vai uz muguras.

Tā nu skatos advancētu ziepi. Pie variantiem bija sx230hs, atkrita jo ir gļuks ar zipenes popup pie ieslēgšanas, tad bija variants powershot sx240hs, bet tad lasot aprakstus uzgāju sony wx50. Salīdzinot abus, sony liekas labāks(zemas gaismas apstākļiem). Vienīgi mīnuss, ka max ekspozicijas laiks 4s - naktī varbūt vajadzētu vairāk, bet moška 12800 iso šo kompensē? Kā vispār sony ar servisu LV?

Vēl jau ir powershot s100, bet šim lv veikalos cena tik pat augsta kā no ebay usd.

 

Negribās sākt jaunu tēmu....

Labots - dzincha
Link to comment
Share on other sites

Man ir bijušas pāris reizes, kad uz muitu jāiet pierādīt patiesā preces vērtība ( jo netic giftam vai pazeminātai vērtībai) ar paypal izdrukām etc. čakars baiss + braukāšana. Var protams viņiem samaksāt + pilnvarot un aizpildīs visu tavā vietā.

 

bet tas kā paveicas - ir bijis ka par 120Ls izbraucu ar pazemināto invoice - tipa 38usd. Ir bijis, ka nevar izbraukt lētākai precei bez PVN..

Link to comment
Share on other sites

dzincha: atzīmei gift muitnieki vairs sen neņem vērību, visu izsaka tas, kāda vērtība tev būs norādīta uz iepakojuma, ja <=10$, no problem, ja vairāk, būs jāmaksā PVN. Bet, ja rodas šaubas, par atieso vērtību, var ataisīt paciņu pārliecināties un ja nepieciešams pajautāt iegādes apliecinošus dokumentus salīdzināšanai. Vakar pa ilgiem laikiem iegrābos, atnāca flashlight pa 37$, uz iepakojuma bija norādīts 20$, dabūju pastā samaksāt PVN 2.62Ls + 1Ls par pasta pakalpojum. Laikam nāksies piekodināt sūtītājus, norādīt cenu <=10$.

 

ar esmu bijis pāris reizes atmuitot uz lidostas termināli, nekā patīkama, tā teikt zemē nosviesta diena.

Link to comment
Share on other sites

Sviecinati, domaju nav jegas jaunu topiku taisit. N

ak jaunaisgads.. pirksim gimenei fotoaparatu! Tad nu skatamies uz kaut ko kvalitativu.

 

Biju skatijies uz Sony Alpha NEX- 6/7, simpatize, iespejams labak ir pirkt kaut ko citu? Kas taja cena ir labakais funkciju/kvalitates/izturibas zinaa?

 

Cenu limenis apmeram 500ls - ~700ls.

Link to comment
Share on other sites

NEX vispār nepārzinu, bet jāsāk tāpat ar šiem jautājumiem:

kas tiks bildēts, cik bieži?

vai nepieciešama video funkcija?

vai nepieciešami maināmi objektīvi?

izmēram/svaram ir nozīme?

Labots - zaabaks
Link to comment
Share on other sites

Svaram laikam nav nozimes. Tur tie grami neko neietekme! Foto maksimali biezi tiks staipits lidz un fokets, visadi izbraucieni... sis tas... Nezinu isti aprakstit, cik biezi!

Video funkcija ir nepieciesama - kvalitativa.

 

Pagaidam neko daudz nezinu par mainamiem objektiviem. Domaju fotografesanas limenis celsies un tad, ganjau vajadzes

Link to comment
Share on other sites

Kāds spogulis ar maināmiem objektīviem. Es izvēlēties starp panasonic un oly. Bet ir arī kaut kas no fuji, samsung, pentax u.c.

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss
Biju skatijies uz Sony Alpha NEX- 6/7

 

NEX-7 sux, ņem NEX-5R vai NEX-6 un nenožēlosi. NEX-6 nāk komplektā ar jauno objektīvu, man nepatika. NEX-5R man negāja pie sirds tačskrīns un funkciju rimbulis bez norādēm.

 

Ja ir nauda, ņem NEX-6 un lieto dziedādams. Ātrums kā spogulim, izmēri kā lielākai kompaktkamerai.

Labots - Žaks Noriss
Link to comment
Share on other sites

Sorry, biju domājis bezspogulis. Fuckin autom. korektors telefonā.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...