Jump to content

Ergonomisks biroja krēsls


Mezavecis
 Share

Recommended Posts

Manas piecas kapeikas par tēmu -

 

Gan visiem mūsu ofisā, gan arī pašam mājas kabinetā ir Ikea Markus krēsli, nu jau ceturto gadu. Pilnīgi nekādu problēmu pa šo laiku. Šomēnes pirmo reizi iepūtu WD40 diviem no beņķiem, uz kuriem čaļi visaktīvāk šūpojās, un kam bija sācis drusku čīkstēt atgāšanās mehānisms - atskaitot to nekādu pretenziju.

 

Imho tas Markus ir viens no labākajiem (ja ne vislabākais), lētā budžeta gala (lasīt - zem 150Eur) krēslu variants. Par tādu cenu alternatīvas lielākoties ir tikai Depo ķīniešu dermantīna mēsli, kas izsēšas pusgada laikā, un otrajā gadā vispār sadalās reizinātājos.

 

  

pirms 18 stundām , binary teica:

Lai nu kā, man tas Markus nepatika - traucēja gan tas muguras izliekums, gan spilvens

Ikea Markus nav lumbar spilvena, cik zinu... Mby kādu citu modeli skatījies?

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , Artanis teica:

Ikea Markus nav lumbar spilvena, cik zinu... Mby kādu citu modeli skatījies?

Spilvenu biju domājis to, kas spiežas pakausī un/vai hoodie kapucē.

 

Bet vispār ikea.com par viņu raksta "the built-in lumbar support relieves your back" - lumbar pillow gluži nav, bet support gan ir. Un, atkarībā no tā, kā apsēžas, brīžam bija pat ļoti jūtams.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Skaties tādu kuram ir pieregulējams. Manam tas lumbar izliekums/augstums regulējas. Augstumam gan ir tikai 4 pozīcijas, pat var teikt 2, jo man der tikai 2 augšējās, bet izliekums regulējas plašā diapazonā. Galvas balsts regulējas jebkādā augstumā un pakausī nekas nespiežas.

 

Tam Markusam roku balstu augstums arī neregulējas, parasti vainu par augst, vainu par zemu.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Lietoju Markusu.  Gana izturīgs, riteņi un krustkāja joprojām nejūk ārā (man 130 kg). Patīk reāli augsts galvas balsts- pirmais krēsls, uz kura atzveltnes varu ērti atlaisties, reāli atbalstot galvu (man 194 cm). Sēdeklis no dabīgās ādas. No mīnusiem- nepatika elkoņbalstu metālisko turētāju asās kantes priekšdaļā- jūtīgi iespiežas gurnu sānu daļā. Kreņķi atrisināju, uzlīmējot šavā šrotiņā piemeklētu autiņa durvju arkas gumijas apmales daļu.   

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Izvēle izdarīta…

 

Vakar aizbraucu uz www.kate.lv, iemēģināju pāris tur pieejamos krēslus. Pasūtīju Queen low ar "Sinhro (bīdāmā sēde)" mehānismu, bez galvas balsta. Atzveltnes augstums regulējas. Tagad skatos video, izrādās, arī sēžamās daļas pozīcija ir regulējama.

 

Sākumā iesēdos tādā ar "Sinhro (fiksēta sēde)" mehānismu, tas mehānisms ļauj fiksēt atzveltni 3 pozīcijās - viena bija pārāk vertikāla, nākamā jau pārāk slīpa. Tam "bīdāmā sēde" variantam fiksējas arī "manā ideālajā" pozīcijā, bija ērti.

 

Ja kādam aktuāli, viņiem drīzumā būšot pieejams vēl kaut kāds mehānisms. Cik sapratu, ar to mainīsies arī sēdvietas slīpums atbilstoši atzveltnes sagāzumam.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Bez galvas atbalsta tiešām ir ērti? Tagadējais krēsls darbā nav aprīkots un tā opcija tomēr pietrūkst, it sevišķi, ja daudz jāsēž.

Link to comment
Share on other sites

Katram savs. Kad piemēru kādu jaunu krēslu, man tā galvas balsta esamība parasti traucē. Neesmu arī ievērojis, ka darbā bieži būtu atspiedis galvu pret balstu.

Link to comment
Share on other sites

Aktuāla tēma arī man. Jo, kas to būtu domājis, gaming krēsli ir miskastes. Visi. Bez izņēmuma. Tagad metu acis uz Samurai, bet bail. Ar krēsliem ir sanācis tik ļoti apsvilināt pirkstus, ka pagaidām tikai skatos.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Man ir Ergohuman Mesh, laikam ērtākais biroja krēsls kāds man ir bijis. 

Gan jau ir labāki/lētāki, bet ilgstoši neko labāku nav sanācis lietot. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , MarisO teica:

 

Es gribu nopirkt sev krēslu, jo es tagad strādāju no mājām.

 

Vai tie Herman Miller ir labi?    Aeron?   https://ukstore.hermanmiller.com/products/aeron-graphitec

Šo varu ieteikt - šobrīd Aeronā sēžu, pirms tam darbā kādi gadi 8 Mirrā sēdēts.

No UK uz LV sūtīju, kamēr vēl Brexit nebija ...🤔

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 7 months later...
  • 3 weeks later...

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...