Jump to content

(pa)Viegla portatīvā datora ar Ivy Brige iegāde


andza
 Share

Recommended Posts

Sveiki biedri! Lēnām briestu jauna portatīvā datora iegādei un skatos uz eksemplāriem ar 3. paaudzes Intel Ivy Brigde procesoriem.

 

Tātad ko es gribu:

 

1. Svars ne lielāks par 2kg

2. Ekrāna izmēram nav lielas nozīmes, ja izpildās 1. punkts

3. 8GB RAM

4. Vismaz 256GB cietais disks, vēlams SSD

5. Ilgspēlējošs datora korpuss, vēlams metāla

6. Cena, kas nepārsniedz 1400 LVL

7. Beterijas darbības laiks ap 6h.

 

Jā tā paskatās uz doto brīdi pieejamos datorus, tad izvēle diemžēl ir ļoti čābīga.

 

Ir Dell XPS 13, bet tas nav Ivy Bridge un ir pācenots.

Tad ir jaunais Dell XPS 14, bet rodas jautājums kāpēc tas ir tik smags (2.1kg) un arī dārgs? Dators ar divkodolu i7 un 512GB SSD maksā ap 1500GBP, bet ar parasto cietni 1200GBP.

 

Tad vēl ir Sony Vaio Z sērija, kas ir vēl dārgāki un arī uz doto brīdi nav pārdošanā.

 

Lenovo X230 atkal nav Ivy Bridge un cena arī man neliekas kvalitātei atbilstoša.

 

Nu un tad atliek vienīgā izvēle, skatīties uz Apple pusi. Lai gan es nekad neesmu lietojis Mac OS X, bet pēc nelielām pārbaudēm secināju, ka visi softi kas man vajadzīgi uz tā iet.

Tagad ir problēma, kuru no āboliem izvēlēties (tā kā man pienākas akadēmiskā atlaide, tad cenas āboliem ir ļoti konkurētspējīgas ar PC).

 

Tātad ir Macbook Air, 13", divkodolu i7, 256GB SSD, 8GB RAM un cena ap 1300GBP, Svars 1.3kg

Un ir jaunais Macbook Pro ar Retina displeju 15", četrkodolu i7, 256GB SSD, 8GB RAM, svars 2.0kg un cena ap 1550. Šo abu ābolu gaismā XPS 14 izskatās nu ļoti nepievilcīgs.

 

Tagad ir dilemma, kuru no abiem ņemt, jo Pro protams ir nedaudz par dārgu pēc maniem uzskatiem, un arī tā augstā ekrāna izsķirspēja man īsti nav vajadzīga. No otras puses Pro testos ir gandrīz 2x jaudīgāks par Air un tātad būtu loģiskāks ieguldījums. Arī 2 collas klāt ekrānam nav maz.

 

Vai es esmu palaidis garām vēl kādu PC ar Ivy Bridge procesoriem?

Link to comment
Share on other sites

edgars89

prasība nr.1 man ir neizprotama

Labots - edgars89
Link to comment
Share on other sites

Pēdējā laikā ir sanācis palietos MacBookus - kvalitatīvs, izturīgs, OS ar labi nostrādāts. Gribēju paskatīties, vai 3 gadus vecam MacBookam, kas nekad nav plēsts vaļā, nav sakrājušies putekļi - kompis man mājās pusgadu gultā uz segas stāvējis, bet attaisot neredzēju nevienu puteklīti - arī dzesēšana ir nostrādāta tā, ka ārā jaukt nav nepieciešams arī tiem, kuriem standarta darbavirsma ir gulta. Protams, Windows jūzeriem, kas lieto specifisku softu, īsti nederēs, tomēr, ja nepieciešamie softi uz OSX ir, tad nevajadzētu satraukties. Ja skatamies uz augstās kvalitātes laptopiem, tad kā pēc autora apskatītajiem modeļiem var redzēt, tik ļoti pārcenots Ābols nemaz nav.

Link to comment
Share on other sites

EoB,tak jau dual boots vairs ar nav problēma - var tak win7 uzstellēt dikti skaisti uz ābola.

Bet no nosauktajiem,ja lenovo neder,tad izvēlētos MB Pro - pikseļu ekrānā par daudz būt nevar.

Link to comment
Share on other sites

tolx, pirkt Macu, lai uz viņa uzliktu Windowsu gan nav dikti skaisti. :D

Enīvei, tas tomēr ir risinājums.

Link to comment
Share on other sites

martinno

Pirkt MAC, lai uzinstalētu Win ir risinājums... Visi Āboļu OS heiteri var uzgavilēt, ka uz kvalitatīva dzelža var uzlikt arī Win.

Ja godīgi - es pats paņēmu MAC'u ar domu, ka tik un tā sēdēšu uz Win'a, jo MAC'u pirku tikai tāpēc, ka bija nepieciešams labs un uzticams dzelzis... bet paspēlējoties ar OS X sapratu, ka ir ok, visi softi ir pieejami un Win īsti nav vajadzīgs.

Link to comment
Share on other sites

par autora budžetu es vispirms skatītos uz panasonic un toshiba. tie būs ne tikai viegli un ar ilgu akumulatora laiku, bet arī ļoti izturīgi. latvjā gan nav, diez ko pārstāvēti.

Link to comment
Share on other sites

Nu Windows noteikti uz Mac nelikšu, man vairāk pingvīns ir nepieciešams ikdienā, tā kā domāju, ka arī ar OS X viss būs kārtībā.

 

Toshiba-i uz Ivy Bridge vēl nekā nav. Portage R730 ir lietošanā kā darba laptops, nav jau nekādas vainas, bet ja pērku kaut ko par savu naudu, tad protams gribas to lielāko atdevi. R830 modelim max RAM ir 6GB un atkal jau cena ir ļoti tuvu ābolam. Panasonic paskatīšos, paldies.

Link to comment
Share on other sites

Ieteiktu skatīties uz Samsung

NP900X3C vai līdzīgu aparātu (Acer, Toshiba, Asus) pusi.

Labots - murajs
Link to comment
Share on other sites

R730 ir ļoti kluss, vienīgais, kas nedaudz apbēdina ir ekrāns un pavājš procesors. Kompletā nākošā dock stacija izbeidzās pēc 1 mēneša lietošanas. No 6 viens dators ceļoja uz garantiju. Bet nu 730 jau vair netirgo, tagad ir R830 un Z830.

 

Samsung 9 sērija un Zenbook arī ir redzes lokā protams.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...