Jump to content

Vajag padomu - NAS vs Media player w/NAS vs HTPC


martinno
 Share

Recommended Posts

Tēma: Vajag tīkla datu glabāšanas verķi.

Esošie dzelži: 2,5" 500Gb HDD un TPLink router

 

Sākšu no sākuma, lai labāk varētu izprast bēdu :)

 

Ir rūteris TPLinks 1043 - tam ir USB ports = var pielsēgt ārējo HDD un izmantot kā failu storage.

Funkcija strādā, bet baigi lēns ātrums - jādomā kaut kas cits.

 

Pirmā doma, kas nāk prātā - NAS.... , BET man savu laiku ir viens bijis - ātrums arī pilnīgā pakaļā - iespējams, ka tagad ir kaut kas mainījies un ātrumi ir ok (gribētu kādu komentāru par šo).

 

Nākamais variants - kaut kāds media player ar NAS opciju - varēs gan glabāt, gan skatīties uzreiz uz TV, nebūs lapsis jāslēgā klāt - ideāls varinats.

 

Pēdējais variants - pavisam lēts HTPC - vai nu kaut kāds Asus EEE Box vai Acer Ion (biedē tas, ka iekšā ir propellers un tas radīs kaut kādu skaņu) vai māte ar Atomu un ārējo barošanu + RAM + case + klaviere ar touchpadu = varētu mēģināt kādos 100Ls iekļauties.

No pielietojuma vislabākais, bet cena ne tik pievilcīga :)

Un kaut kāds lēts PC nederēs - man ir paniskas bailes no datoriem, kuri izdveš kaut kādu skaņu (propelleri, barokļi, u.t.t.)

 

Gribētu komentārus par versijām...

Saprotu, ka pēdējais variants ir optimāls, bet gribētu mēģināt "izslīdēt" ar mazākām izmaksām, tāpēc varbūt kādam ir idejas :)

 

Iepriekš pateicos!

Labots - DAFUQ
Link to comment
Share on other sites

šādai funkcijai lietoju WD live, gan streemoju, gan pa taisno velku, web ui vareja but atrāks, bet ko no sigmas izspiedīsi, vienīgā problema ir ar unrar funkcijas neesamibu iebuvētāja klientā, itkā esot, bet neesmu piedabūjis strādāt. Ja ir vilkts caur esošo rtorrent klientu uz wd kastes, tad var unpack funkciju izmantot. Lietoju gadu tā. viss okey.

Link to comment
Share on other sites

martinno

gix - man nevajag pliku Media player - man vajag ar NAS'u.

 

Man primāri vajag tīkla datu storage un tikai sekundāri Media player.

 

EDIT: Pag, vai Tu domāji - WD Live Hub?

Ja jā, tad cena nav īsti konkurētspējīga.

 

Šis patreiz izskatās, kā viens no variantiem: http://www.pixmania.lv/lv/uk/10697163/art/xtreamer/sidewinder-ii-digital-mul.html?srcid=1389&aftrack=TVRJMk1Ec3hPRFV3Tnc7MTM0MjM1NTAxNzs=

Link to comment
Share on other sites

nesaprotu ko tu iisti domāji ar to ka neder wd live kaa nas. Samba, FTP, NFS, ko tu vēl no tā sava NAS gribi, jeb es arī nesaprotu vai tu nesaproti kas NAS ir. Piemapojam šāri un esam in da folder, iekšējā IP, ārējā ip.

Protams runa ir par WDLXTV fw nevis defaulto.

Labots - gix
Link to comment
Share on other sites

1. variants: WD TV Live ar b-rad firmwari. Strādās gan kā NAS, gan kā Media Player gan kā torrentserveris. Pats šo variantu izmantoju ilgu laiku līdz pārgāju uz...

2. variants: Raspberry Pi ... kā NAS un torrentserveris strādā vienkārši ideāli. WD TV Live Sigma čips un ierobežotais RAM bija par švaku kārtīgam torrent downloadam.. pie padsmit peeriem kārās utt.. Raspberry Pi ka prieks... pie tam lēti...

Link to comment
Share on other sites

es uz pi biju farnelā pieteicies, bet par cik ar pirmo partiju bija šaize - nekādus notification neesmu saņēmis jau labu laiku...

Link to comment
Share on other sites

Izmantoju kā NAS (Samba) un torrent klientu (rtorrent). Klāt pieslēgts 2.5'' USB HDD + 512MB USB flash tikai priekš swap partīcijas. Viss process ir vairāk vai mazāk automatizēts - sēžu kaut kur pļavā, izdomāju, ka vakarā skatīšos filmu, novelku torrent failu, iemetu to attiecigā dirā, rtorrent uzreiz atrod jauno torrent failu un uzreiz sāk kačāt. Atnāku mājās, slēdzu iekšā WD TV Live un filma jau mani gaida, novilkta, atarhivēta utt. Nu un, protams, caur SSH tieku klāt visam kas uz tā USB HDD stāv. Drošības pēc, izmantoju 2F SSH autorizāciju.

 

Ir tam aparātam šādi tādi trūkumi.. ļoti piselīgs attiecībā uz barošanu. Es izmantoju 5v-1A MicroUSB čārdžeri + powered USB Hub priekš USB HDD. It kā var priekš RasPi barošanas izmantot to pašu USB habu, bet pieredze rāda, ka tādā gadījumā pie lielākām slodzēm USB HDD krešojas. Vēl viens trūkums tāds, ka eth un usb atrodas uz viena busa.. Vecāki kerneļi tādu kombināciju pie lieliem trafikiem nemācēja apstrādāt. Ar jaunajiem kerneļiem viss ok.

 

Veiktspēja ir 697.95 Bogomips

Link to comment
Share on other sites

martinno

Tas Pi izskatās baigais pi*dec... Tad jau labāk normālu (cik nu tas var būt normāls)...

 

Ir kādam atsauksmes par XTREAMER verķiem?

Link to comment
Share on other sites

 

Ir rūteris TPLinks 1043 - tam ir USB ports = var pielsēgt ārējo HDD un izmantot kā failu storage.

Funkcija strādā, bet baigi lēns ātrums - jādomā kaut kas cits.

 

 

Kāds tad ātrums ir baigi lēns? 30Mbit?

Link to comment
Share on other sites

martinno

qnap 412. Nav lēti, ir labi.

Njā, izskatās zvērā, bet sālīti :)

 

Kāds tad ātrums ir baigi lēns? 30Mbit?

Neesmu skatījies (vienkārši to nemāku izdarīt :)), bet domāju, ka nav vairāk par pāris Mb/s, jo atverot mapi ar 1000 failiem, tas ielādējas tikai pēc kādām 10 sek.

 

problēma jau radīsies tad, kad gribēs no tā NAS caur wireless pieslēgties un striimot.

Kāpēc jābūt ar to problēmai?!

 

EDIT.

Lejuplādes ātrums = 3,5 Mb/sec... Smieklīgi...

Write vispār kaunā dzen :) 1,7 Mb/sec

Link to comment
Share on other sites

martinno

Es jau sāku atmest vispār šo domu :)

Patreiz skatos uz hdd caddy - izskatās, ka palikšu pie tās versijas - lēti un spēcīgi :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...