Jump to content

SAT šķīvju minimālie izmēri


specuks
 Share

Recommended Posts

Hi, kādi ir Sat šķīvju minimālie izmēri priekš Sirius 5E un Eutelsat 36E lai pie mūsu nokrišņiem visi kanāli 100% nāktu iekšā stabili un neraustītos. Interesē nevis teorija bet tieši personīgā pieredze. Citādi vairākās vietās stāv 80cm-90cm sķivji - SAT tv skatītāji nav apmierināti. Citreiz kubikojas jau pie tumšāka mākonīša. Var būt šovasar nokrišņi kādi savādāki :)) Visas antenas ir regulētas pēc spektra analizātora pēc signāla maksimuma.

Link to comment
Share on other sites

Tik cik up-linkam... 8-10m :) un tad vēl rezerves antenu otrā Latvijas galā ar radiolīniju, gadījumam, ja uznāk pavisam stiprs negaiss

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man darbā vajadzēja izmantot ziņu materiālus no Reuters ziņu aģenturas. Tad nu viņi pieprasīja,lai liek 3m antenu, bet dzivē signālu varēja arī ar 90cm šķīvi uztvert. Skaidrs, ka ar 3m antenu lietus neietekmēs uztveršanu, jo milzīga signāla rezerve, bet vai kāds ir gatavs uz ko tādu? Reali ar 110cm antenu lielākoties pietiek un signāls pazūd tikai pie mežoniga lietus gāziena. Man gan bieži nākas saskarties ar "profesionāļu"liktām antenām,kuras uzstadītas ķap-ļep, neprecizi noregulētas,skrūves nav pievilktas,izmantoti baltie kabeļu savilcēji, kuri saulē sadalijušies, galviņas lenķis nav vispār regulēts un tā stāv vertikāli, u.t.t. Tad nav ko brīnīties, ka bilde pie masakā vēja vai lietus klučojas.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Baltie kabeļu savilcēji tas būtu sīkums, parplīst uzliek citu nav tā ka gaisvadu līnijās. Kā tad jaregulē galviņas leņķis? Cik es saprotu tas ir sākotnējās polarizācijas nobīdes iestādīšana tipa uz kronšteina svītra uz galviņas +-10..20 atzīmes. Kaut kad sen provēju grozīt maksimums bija tuvu 0 pozīcijai. Tagad tā arī vienmēr montēju.

Link to comment
Share on other sites

Pieņemot, ka pavadoņa antenas viļņvados abu polarizāciju (V un H) izstarotāji novietoti 90* viens pret otru, polarizāciju regulē uz šķērspolarizācijas minimumu. Skatoties spektra bildi (ar mazu signāla vājinājumu, t.i. signāla pīķi pārsniedz ekrāna mērogu), galvu iegroza tā, ka šķērspolarizācijas "ķemme" samazinās līdz minimumam. Līdz ar to spektra analizātors - profesionāļa instruments.

Link to comment
Share on other sites

Nu parastam lietotājam jau spektra analizators plauktiņā tā vienkārši nestāv.Lai tas verķis atmaksātos,antenas jāliek katru dienu.Amatieris precīzi antenu var ieregulēt artī noliekot blakus antenai televizoru un izmantojot labu SAT uztvērēju(tikai ne Viasata dotos sūdus).

Link to comment
Share on other sites

Nezināju , būs japamēģina.

 

 

Pieņemot, ka pavadoņa antenas viļņvados abu polarizāciju (V un H) izstarotāji novietoti 90* viens pret otru, polarizāciju regulē uz šķērspolarizācijas minimumu. Skatoties spektra bildi (ar mazu signāla vājinājumu, t.i. signāla pīķi pārsniedz ekrāna mērogu), galvu iegroza tā, ka šķērspolarizācijas "ķemme" samazinās līdz minimumam. Līdz ar to spektra analizātors - profesionāļa instruments.

Link to comment
Share on other sites

MartiniB

biezhi vien arii muuseejie operatori greeko ar signaala pacelshanu augshaa,

ir pieredzeets ka kauchkur nostaak no Riigas nekaadu iipasho maakonju, LV kanaali visi apdzisushi, bet skandinaavu tveras

veelaak uzzinam ka Riigaa bijis baigais gaaziens :)

Link to comment
Share on other sites

Pret lietu nav pasargāta neviena raidošā sistēma. Var jau lamāt Visatu, bet krieviem tak uz Jauno vilni arī nobruka, dēļ lietus, translācija uz Maskavu, bet tur ta kādas naudas grozās. Pret to var cīnīties tikai ar divām raidošajām stacijam, kuras atrodas pamatīgi tālu viena no otras. Nu jā, mēs jau te par uztveršanu runājam un tad var glābt no lietus tikai liela diametra antena. Antena savukārt makāa dargi un jo lielāka, jo cena aug ģeometriskā progresijā. Tad nu jāizvēlās, vai ir vērts maksāt baigu piķi par to lai neizlaistu vienu no seriāla Ugunsgrēks "dziļi mākslinieciskajām" sērijām, vai neredzētu okartes akadēmijas ārprāta murgus. Lietākā daļa tautas izvēlas SAT sķīvi pa lēto un īpaši neskumst,ja nav redzšjuši šova Cīnītājs nekvalitatīvi safilmēto sēriju.

Link to comment
Share on other sites

KinDzaDza

Mani arī interesē šis jautājums.

Ja man tagad uz 120 cm šķīvja ir 5E, 13E, 19E, 36E - un es mēģinātu likt šādi:

1) 5E, 13E, 19E - 120cm

2) 36E - 90cm

 

Vai šādi būtu samērā ok?

 

Kādus šķīvja izmērus Jūs ieteiktu, ja es gribētu redzēt HD kanālus?

Labots - KinDzaDza
Link to comment
Share on other sites

Agris 77

Kas ir jaunais vilnis, salīdzinoši ar PČ futbolā kad pirms pāris gadiem nobruka signāls. Uznāca tāds lietus ka visa pasaule padsmit minūtes neko neredzēja.

Labots - Agris 77
Link to comment
Share on other sites

Mani arī interesē šis jautājums.

Ja man tagad uz 120 cm šķīvja ir 5E, 13E, 19E, 36E - un es mēģinātu likt šādi:

1) 5E, 13E, 19E - 120cm

2) 36E - 90cm

 

Vai šādi būtu samērā ok?

 

Kādus šķīvja izmērus Jūs ieteiktu, ja es gribētu redzēt HD kanālus?

 

3galvainajam 80cm offset

ntv 64 cm offset

 

Tikai nenormalakajā negaisā aizies ciet, un kad aiziet ciet aiziet gan hd gan sd, savadāk viss uz urā. liekot tos milzu buras drizāk nočakarēsies ar stiprinājumiem nekā ieguvums lietošanā un estētiskumā.

Link to comment
Share on other sites

Nu vispār es biju domājis 110cm antenu uz katru pavadoni atsevišķi. Ja liek vairākas galvas vienā antenā, tad visu antenas laukumu izmanto tikai vidējā galva. Ja grib patiešām stabilu bildi, tad variants ar vairākām galvām nav nopietns. Parabolai ir tikai viens fokuss,viss pārejais jau ir krutka,lai nebūtu vairāki šķīvji jāliek.

gix, 110-120cm šķīvis ir tāds "kabatas lakatiņš", bura sākas no 2,5-3m. Nu jā,jaunā paaudze jau to vairs nesaprot,ka savulaik 1,5m bija līdzvērtīga antena tagadējiem 60cm, bet normāla antena bija uz 1,8-2m. Nebija pilnigi mekādu problēmu ar stiprināšanu, tikai skrūves vajadzēja 12mm un lielas atslēgas.Toreiz jau majas nebija siltinātas ar visādiem puķikiem un antenu varēja normāli pieskrūvēt pie balto ķieģeļu sienas..

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

GulbisRG

Man mājās 36e stāv uz 64mm antenas. vajag tiešām normālu gāzienu lai saktu kubikoties vai pazust bilde.

Link to comment
Share on other sites

Kas ir jaunais vilnis, salīdzinoši ar PČ futbolā kad pirms pāris gadiem nobruka signāls. Uznāca tāds lietus ka visa pasaule padsmit minūtes neko neredzēja.

EČ futbolā tas bija, 1/2 fināls. Toreiz signālu no stadiona nevarēja līdz uplinkam nogādāt, jo bija baigākais negaiss. Vienīgajiem, kam bija bilde bija Šveices Televīzijai (čempis notika Šveicē un Austrijā togad), jo tie viņu protams, ka ņēma lokāli. ZDF (Vācijas TV) toreiz vēl pieslēdzās Šveices televīzijai, jo vācieši taču šajā spēlē spēlēja un cik tad minūtes var laist testa slaidu ar "Entschuldigung" un tikai audio komentāriem.
Link to comment
Share on other sites

Manuprāt, jāņem vērā ko ķerat. SD pietiks ar mazāku šķīvi , HD pieprasa lielāku.Tāpat ar regulējumu -HD pēc iespējas precīzāk.

Labots - zariini
Link to comment
Share on other sites

Cik reizes jautājums nav cilāts šeit forumā? Vienalga nelasām, bet maļam atkal pa jaunu...

Ja apskatām pēc cenām, lēto antenu galu, piem. :

SD70(62x66cm) ~6,-

SD80(75x81cm) ~8,-

SD90(80x89cm) ~10,-

SD110(100x110cm) ~16,-

Kāpēc man pāris latu pēc pirkt pašu mazāko diametru...?

P.S. Šodien uzliku kārtējo 10LNB komplektu ar diviem šķīvjiem SD90(...5°E...) unSD110(...28°E...)

Pēc tam, jau regulējot uztvērēju, uznāca ne visai liels lietus.Nekas netraucēja...

Labots - jacobs
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

jacobs kur tu pa tādām naudām antenas dabū, ja nav noslēpums, SD110 lētāko es atradu pa 21 Ls.. Piečuks uz antenu būtu štrunts, tikai domāju tajā pašā vietā visiem pārējiem sat štruntiem varētu būt labas cenas.. :) Labots - abyss00
Link to comment
Share on other sites

Tas, domāju, reti kuram šeit ir noslēpums...Bij. Yota bāze Lizuma-1

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Pēdējā reizē kad tur biju (jūnija sākums ) viņi pacēla cenas uz visu. 80cm šķīvis 11Ls maksāja. Tagad ņemu Unisatā pa vairumnieku cenām.

Labots - specuks
Link to comment
Share on other sites

Vispār jau, nopietnākiem pircējiem viņi regulāri cenas izsūta...

Jūnija(arī jūlija) lapā gan tādas cenas nav. :)

TD78 70x78cm fix (TRIAX) -12.50

SD80 75x81cm fix -8.20

Link to comment
Share on other sites

Nu iespējams es viņiem tajā dienā nepatiku :)) Man po, tagad pērku citur un lētāk.

post-63535-0-34704200-1342179501_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Vajadzeja ņemt vairumā :)

Ieliec cenas kur letak

Labots - guntis5
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vispār jau, nopietnākiem pircējiem viņi regulāri cenas izsūta...

 

 

Tas nozīmē, ka cenas uzzināmas tikai uz vietas?

Vai var pieteikties par nopietno pircēju? :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Uz vietas gan. Pāris dienas atpakaļ tur iepirku pārīti DTX-92 antenas un vēl šo to. Kad pirms tam pa telefonu apjautājos vai viņas vispār ir uz vietas, lai nebrauktu pa tukšo, cenu nosauca 25,60 Ls/gab. Kad maksāju pie kases, paņēma kā vecos laikos tikai 18 Ls/gab.

Link to comment
Share on other sites

 

Tas nozīmē, ka cenas uzzināmas tikai uz vietas?

Vai var pieteikties par nopietno pircēju? :mrgreen:

 

Domāju ironija ir nevietā un bez pamata...?

Pērc regulāri un daudz, tad jebkuram vairumniekam tu būsi interesants pircējs.

Par katru sīkpirdi ;) , loģiski, tiem interese mazāka...

P.S.

Paskatijos jūn., jūl. cenu lapās, abās :

DTX-92F 21-69 kan.,92 el.,max 18.7dB DVB-T ISKRA

18.00,-(bāze) 25.70,-(veikals)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
specuks

Paprovēju ieregulēt - man sanāca aptuveni +21 grāds pa pulksteņ rādītāja virzienu priekš Viasata stāvot aiz šķīvja ja var ticēt atzīmēm uz galvas kronšteina. Tas tā varētu būt? SNR arī jūtami uzlabojās. Nāks lieti būs tagad japapēta kā būs ar kubikošanos.

 

 

 

Pieņemot, ka pavadoņa antenas viļņvados abu polarizāciju (V un H) izstarotāji novietoti 90* viens pret otru, polarizāciju regulē uz šķērspolarizācijas minimumu. Skatoties spektra bildi (ar mazu signāla vājinājumu, t.i. signāla pīķi pārsniedz ekrāna mērogu), galvu iegroza tā, ka šķērspolarizācijas "ķemme" samazinās līdz minimumam. Līdz ar to spektra analizātors - profesionāļa instruments.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Man ir 110 cm šķīvis uz NTV+. Kā uznāk vasaras negaisa mākonis, tā viss, bilde pazūd. Vai tas ir normāli, vai tomēr bļoda nav precīzi noregulēta?

Link to comment
Share on other sites

Pie 110cm bildei īpaši zust nevajadzēj. Protams, pie milzu gāziena visi šķīvji "aizies ciet". Tik lielu antenu vajag ļoti precīzi noregulēt 1 grāds jau ir liela kļūda, tā kā atslēgas rokā un kruķī.

Link to comment
Share on other sites

sashock

Tas ir normāli, bet vispār uz HTB+ pietiek jau ar 80cm šķīvi. ar zapasu nav vajadzīgs 110cm

Link to comment
Share on other sites

Normāli ir,kad ar 80cm šķīvi lietū nerāda, bet 110cm jau nu ir gan jārāda.

Link to comment
Share on other sites

sashock

Didzi a kāda starpība kad uz 80 cm šķīvīša ir 100% signāls un 110 ar tie paši 100%. Signāls zūd tik pie baigākā bāziena tā kā priekšā ūdens siena stāv. Bet pie tādiem bāzieniem zudīs arī 110cm Triax-a, vai tad ne tā?

Link to comment
Share on other sites

Nav vis tā. Jo lielāka antena, jo lielāka signāla rezerve. Kad bilde uz 80cm jau klučojas, lietus laikā, tad 110cm antena rāda bildi bez problēmām. Es jau te iepriekš piemineju, kadas prasības pret antenu lielumu ir profesionālajā tehnikā. Skaidrs, ka mājas lietotājam nekas nenotiks, ja neredzēs kartējā seriāla nobeigumu. Tikai nevajag tad gausties, ka noskopojies uz 10ls un nenopirki lielāku antenu. Antena nekad nevar būt parlielu!

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS
Antena nekad nevar būt parlielu!

Vot te pilnīgi piekrītu apgalvojumam. ne visiem ir gan iespēja uzstādīt lielas antenas. Un par cenām runājot, nav jau obligāti ņemt jaunas antenas, ss.lv sludinājumos dažreiz var labi iepirkties. Vakar redzēju tu, ka dāvina aptuveni 2 metri lielu antenu un gāja runa par pilnīgi jaunu, nelietotu. Protams, ka to uzreiz kāds savāca. Gadās arī varianti, kad tiek pārdota V****t antena par kādiem Ls 40. Vārdu sakot ir jāfiltrē piedāvājumi.
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...