Jump to content

ФЗД - 2 fotoaparāts


pusiks
 Share

Recommended Posts

aldisniv

Bija arī man kādreiz tāds hobijs,tas FED jau pēc friču leikas taisīts,otrā pasaules kara aparāts.Zenīts jau bija labāks,tikai objektīvu cenas gan bija kosmoss.Taču optika bija līmenī......Tādus saulrietus ar ziepjutrauku neuzņemt....

Link to comment
Share on other sites

Tātad esmu digitalizējis pirmo filmiņu, kādi 7 kadri izmetami, bet labi ka pierakstīti parametri fotografējot un laika apstākļi, zināšu kādas kļūdas nepielaist. Digitalizāciju uzticēju Pulkveža Brieža ielā esošajai foto darbnīcai, pats neko nekoriģēju, jo nav jau saprašanas, kas tur jākoriģē :D

Ieliku pāris attēlus, kas šķiet ir plus / mīnus ok.

http://fotohost.lv/viewer.php?file=pcd4p91dcb1nk62uq2v.jpg

http://fotohost.lv/viewer.php?file=ysuj5fgl6xvgp0zu4xr.jpg

http://fotohost.lv/viewer.php?file=me74l5e2dpvsh8l0qvol.jpg

http://fotohost.lv/viewer.php?file=yexd9ymgrmtkpo41d4tr.jpg

http://fotohost.lv/viewer.php?file=eastsvwutcn570752xfy.jpg

http://fotohost.lv/viewer.php?file=npbvae87c1tha2gmu0kf.jpg

 

Kopumā iespaidi patīkami, bet nu lētākais no priekiem nesanāk. Nākamo bildēšu melnbalto filmiņu:) ISO ņemt tos pašus 200?

Link to comment
Share on other sites

Nu jā vēl gribēju piebilst, ka kompozīcija bildēs varētu būt galīgi garām, jo par to vēl neesmu lasījis neko daudz, vienkārši sākumā gribēju saprast kā pats aparāts darbojas. Skatoties bildes, man pārņem tāda patīkama oldskoolīga sajūtā, kas ļoti patīk. Nu ir vecajos aparātos harisma!

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Neaizmirsti savus negatīvus/ diapozitīvus glabāt sagrieztus strēmelēs tajās plēvēs, nevis satītu ruļļos. Ieteicams kaut nedaudz nospiest, lai tie nesametās līkumos, jo tad ir ļoti grūti ieskanēt vēlreiz pie nepieciešamības. Sāc ar pirmo filmu visu dokumentēt - gadi, datumi, notikumi. Pēc dažiem gadiem to vairs nespēsi atcerēties.

 

Krāsu filmu/diapozitīvu praktiski neizmantoju, jo pats nemāku ieskanēt, bet kantoris nodīrā trejas ādas. Ir gan puskruts Nikon V ED skeneris un softs, kuram vajadzētu atpazīt krāsu filmas automātiski vai arī manuāli ievadot filmas marku, bet tāpat krāsas ir šaušalīgas.

 

Ieteiktu paspēlēties ar m/b filmām. Virs 100 jūtību gan neņem, jo tāpat jau būs feins grauds.

Link to comment
Share on other sites

constrig

Acīs lec dinamiskais dapazons, neviens digi nevar tādu pavilkt. + grauds, bez tās digitālas trokšņainības. Rezultāts ļoti labs, pie tam pirmā reize!

Lielākam ISO būs gradainība lielāka, bet to var pataisīt baudāmu.

Turpini, un neatmet ar roku, kaut kas tajā tomēr ir :)!

Link to comment
Share on other sites

Var jau būt,ka es ko esmu palaidis garām,bet vai tad skaneris nav digitāls aparāts un tur digitalizācijas procesi diži atšķiras no digitālā fotoaparāta? Jā, jaj bildes taisa no filmiņas uz fotopapīra, tad es vēl saprotu, bet jāties ar filmiņām, lai vienalga fimas skanētu un bildes gala rezultāta ieliktu Draugos, nu nafig tas vajadzīgs. No kurienes tad skanerim tas dinamiskais diapazons rodas, kurš nav fotoaparātam. Tad jau varbūt ar skaneri var digitāli fotografēt? To oldskoolīo sajūtu ļoti labi var panākt prasmīgi rīkojoties ar Photoshop. Oldskoolīgā bilde drīzak ir defekts, nevis efekts. Protams, tā uzsit nostaļģiju un jaunības atmiņas, a jēga ta kur? Lielakajai dalai tautas patik uztjūnētas bildes no glancēto žurnālu vakiem un nafig nevienam nevajag to "oldskool"

Link to comment
Share on other sites

Man tieši tas grauds no filmām ar palielu ISO patīk. Defeltu var uztaisīt par efektu.

Link to comment
Share on other sites

Var jau būt,ka es ko esmu palaidis garām,bet vai tad skaneris nav digitāls aparāts un tur digitalizācijas procesi diži atšķiras no digitālā fotoaparāta? Jā, jaj bildes taisa no filmiņas uz fotopapīra, tad es vēl saprotu, bet jāties ar filmiņām, lai vienalga fimas skanētu un bildes gala rezultāta ieliktu Draugos, nu nafig tas vajadzīgs. To oldskoolīo sajūtu ļoti labi var panākt prasmīgi rīkojoties ar Photoshop. Oldskoolīgā bilde drīzak ir defekts, nevis efekts. Protams, tā uzsit nostaļģiju un jaunības atmiņas, a jēga ta kur? Lielakajai dalai tautas patik uztjūnētas bildes no glancēto žurnālu vakiem un nafig nevienam nevajag to "oldskool"

Vispār jau man nav doma, tagad katru filmiņu digitalizēt un turēt kompī, tad nu toč nav jēgas, bet pirmo filmiņu vajadzēja, lai saprastu, kas tur vispār sanāk. Gribās noķert labu kadru un izdrukāt uz fotopapīra. Didzi salīdzināji Photoshop ar īstu, vecuma aromāta piesūkušos puskilogramu smagu aparātu, lai arī kāds ir efekts, bet kaifs jau tajā darbībā. Ne par bildes oldskūlīgumu runāju, bet paša procesa, un kā zināms viss vecais ir labi aizmirsts jaunais, domāju vēl nāks modē šādi aparāti. Apniks tautai tie cipari (digitālie) vien...

Link to comment
Share on other sites

versatile

Didzi, skenējot TIFFā ar labu skeneri var dabūt zolīdu bildi - un to pašu negatīvu var ieskenēt vairākos piegājienos.

Man ir skenēti 6x6 negatīvi, kas ir ar fantastisku, pirmkārt, kadra plastiku un dziļumu, otrkārt, diapazonu un izšķirtspēju. Jā, ok, ir digikameras kas piedāvā kaut ko līdzīgu, bet par pāris līdz daudziem tūkstošiem... Parastie entry dslr neko tādu, vismaz vēl pirms gada-diviem, nedeva.

Otra lieta - melnbaltā filma. Pilnigi cita opera, un nav problēmu tīstīt arī mājās arī mūsdienās.

Trešais... varbūt nesvarīgi, bet uz Spāniju/Maroku ņēmu tieši filmu kameru - vairākas reizes vieglāka par digitālo EOSu. No Tanžeras ielām jābūt +/- dikti OK bildēm... Kā arī - nav tik ļoti bail, ja nosper - diezgan labs filmu EOS 30 no ebay par 40 Ls...

Link to comment
Share on other sites

Nu jā,man gan nekādu prieku ņemties ar filmām nesagadā.Laikam savu esmu noskaraidījis ar filmu fočukiem un savu laiku atsēdējis fotolabratorijā ostot ķīmiju sarkanajā gaismā. Jā, filma ir filma un analogo bildi grūti sasniegt ar digitalo fotoaparatu. To pašu var teikt par skaņuplatēm, analogo televīzijas bildi, mājās ceptu maizi, tiko slauktu pienu, u.t.t., bet parādiet man cilvēkus,kuri to spēj novērtēt. 99% ir pilnīgi poh** vai tā bilde fotogrāfēta ar filmiņu, vai ar digitālo ziepjutrauku. Sabildē tusiņā tukstots miglubildes un kad dators nokaras, tā visu "kolekciju" padirš. Tāda nu ir mūsdienu realitāte. Man jau arī patik paskatities simts gadus vecas mana vectēva bildes un ir tur savs smeķis. Vot ja jaunās bildes varētu tik ilgi saglabāt, tad gan visai tai darbošanai ar filmām būtu jēga. Diemžēl, vismaz es nezinu,kā to izdarīt. Ņemties ar melnbalto bilžu taisīšanu kautkā neiekačā, bet krāsainās bildes no fotosalona krāsu netur.

Link to comment
Share on other sites

versatile

jāmeklē kur bildes kopē sudraba procesā. Lēti, visticamāk, nebūs...

Link to comment
Share on other sites

All-marss

Pareizi Didzi!Tas OLD visiem tāda kā mānija.Velk ārā vecus fotoaparātus,vecas mašīnas,vecus zābakus,vecas grāmatas.Un tad nu baigi lepni,man,lūk ir,bet tev nav tās "old smeķes"!

Neviens jau nepadomā,ka toreizējā tehnika realizēja TIKAI tā laikmeta iespējas un neko vairāk.Atceros,ka gandrīz vārds vārdā to pašu teica,kad parādījās pirmās filmiņas.Tā pat teica par pirmajām krāsu filmiņām,ka tās "nekad" nenomainīs melnbalto u.t.t. un tamlīdzīgi.Vispār,tādu piemēru daudz visās tehnikas jomās.Progress iet uz priekšu neapturami.

Es gribētu redzēt visu vecā piekritēju ģīmjus,kad viņiem būtu REĀLI jāpāriet atpakaļ uz veco tehniku un ar to jānorbojas ikdienā.

Cita lieta ir restaurēt veco tehniku,restaurēt tehnoloģijas un tad tās papētīt.Bet ne jau vecā aparātā ielikt mūsdienu filmiņu,apstrādāt ar moderniem procesiem un tad izlikt kā pagātnes milzīgu sasniegumu.

Lai atvaino mani autors,bet dažas bildes "krīt ārā" no FED tehniskajām iespējām ne pēc objektīva lenķa,ne izšķirtspējas. Un ja vēl autors apgalvo,ka neko daudz nezin par fotografēšanu,tad nu tas būtu kaut kā dīvaini.

Link to comment
Share on other sites

Viens gan ir fakts,nekā stabilāka un ilgmūžīgāka par nelnbalto fotogrāfiju nav. Itkā jau baigas tehnikas progress, bet bildes nav uz kā un kur glabāt. Otra tehnikas progresa problēma ir milzigais bilžu skaits. Filmiņa tomēr ar saviem 36 kadriem disciplinēja fotogrāfu. Tagad tik močī, cik atmiņa skarte velk, a jēga ta nekada. Baigi grūti cilvēkiem saprast,ka no viena tusiņa vajag atstāt pecas,sešas bildes, bet tādas, kuras raksturo visu pasākumu un parāda tā būtību. Diemžēl tādas bildes bez teorētiskām zināšanām uztaisīt nevar.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

All - marss neapvainojos, bet lasot Tavu un Didža komentārus, nesaprotu kāpēc negācijas piesities. Protams, esat to visu atēdušies un vienkāršāk ar ziepīti var dabūt tādu pašu efektu, un lielajai masai tas pie kājas ar ko bildēts. Labāk padalieties ar labajiem iespaidiem, pieredzi, kura bijusi... Drusku paskolojies 21. gs. jauno gurķi (mani), kā, ko labāk darīt, lai es arī izeju tai visai "old smeķei" cauri, kas tiešām ir piedūris mani. Es jau negribu jaunu velosipēdu izdomāt un teikt re, ir.. Šķiet ka uzskaties, ka Fed, Zenit, Kiev utt. jāliek muzejā, lai apsūbē un viss.

Noteikti var labākas bildes uzņemt un to arī izdarīšu, lasīšu, prasīšu padomus, lai vēlāk varu bērniem parādīt, ka ar vectēva tehniku esmu darbojies :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Iesaku palasīt vecas grāmatas par foto.Piemēram Praktiskā fotogrāfija

http://www.ibook.lv/BD_praktiska-fotografija-d-bunimovics.aspx?BID=1749426d-a934-456b-ac39-bd19f5c4891f

Kautkur internetā manīju,ka var nokačāt elektronisku versiju na haļavu.Fotogrāfijas pamatprincipi un konpozīcijas pamati jau ir vienādāki gan analogajā, gan digitālajā variantā.

Link to comment
Share on other sites

Pagājušovasar arī uznācā iekāriens uz veco fototehniku. Paņēmu savu veco Smenu Symbol un pabildēju vienu filmiņu ar dipiem. Attīstīju PBrieza ielā, bet kvalitāte nebija ne tuvu vecajiem 70-80 gadu dipiem.Un vēl ilgais skanēšanas darbs un dārgās izmaksas noplacināja manu entuazismu.

post-65915-0-08700400-1342212572_thumb.jpg

post-65915-0-29794300-1342212692_thumb.jpg

post-65915-0-03037800-1342212718_thumb.jpg

post-65915-0-62217000-1342212742_thumb.jpg

post-65915-0-35565000-1342212774_thumb.jpg

post-65915-0-50305800-1342212801_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Ja ir vēlme digitalizēt, tad jāpērk pašam savs skeneris. Šobrīd pat tie vidēji lētie flatbed'i ar filmu adapteriem iegūst pietiekami labu attēlu no krāsu negatīva un it īpaši diapozitīva. Diapozitīvs vispār kā datu nesējs ir mēsls un tur neko klāt piedzejot nevar, informācija ir tik cik ir.

 

M/b var mēģināt skanēt ar krutāku tehniku, bet tāpat 50% gadījumu tas neatmaksāsies.

 

Tātad ja ir vēlme - marš uz ebay pirkt filmas lielākā apjomā, attīsta gan kantoris, skenē tu pats. Manuprāt tas ir lētākais princips, kā arī tu pats esi visvairāk ieguldījis sevi gala rezultātā.

 

Skenētāju neko krutāku par šo nav jāpērk, atmaksāsies diezgan īsā laikā!

 

http://www.salidzini.lv/search.php?q=CanoScan+5600F

Link to comment
Share on other sites

Igelkott

PS. Būtu labi uztaisīt ekskursu "toreiz un tagad" ar fotofilmu un autentiskiem aparātiem, ņemot par pamatu kādu 1960'os vai 1950's izdotu fotoalbumu. Un tieši un apzināti ignorējot digitālo standartu tīri "prikola" pēc. Bija pašam doma par pamatu ņemt, šķiet, 1956 gadā izdoto lielformāta albumu "Rīga", kurš savā laikā bija itin laba unh nopietna dāvana katram LPSR patriotam un iedzīvotājam, kā arī viesim.

Aplauzu ragus pie domas, cik tas viss izmaksās, par cik mūslaikos fotolaboratorija "komunālajā vannasistabā" jau ir noiets etaps, lai gan... Es nav no tā atgājis. Katrā ziņā, no bērnu kājas ir atmiņā sarkani izgaismota kakājam-mazgājam-istaba, kurā valdīja nevis prostitūtas, bet...

Skatoties PSRS ārvalstu tūristu taisītās bildes, tostarp LPSR viesojoties pagatavotās, reizēm nāk raudiens par sūdīgo PSRS krāsaino (un arī melli balto) fotofilmu kvalitāti, par cik diezgan liels skaits attēlu ir itin pieņemamā kvalitātē pat raugoties no mūslaiku izvirtušajām fotomiesām. Filma ir filma, no tās var prasīt tik, cik var prasīt, bet...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...