Jump to content

Video čips ir jāpārlodē


Pokerface
 Share

Recommended Posts

Sveiki,

Kādu laiku atpakaļ aiznesu savu kompi uz Terra servisu diagnostikai, jo man kompim uz monitora pēkšņi bija parādijušies seši ekrāni.

Servissā man pateicia ka ir jāpārlodē video čips + jānomaina ieslēgšanas izsēgšanas poga(kas man jau pirms tam nestrādāja, bet ar to es varēju sadzīvot un ne jau tāpēc datoru nesu uz remontu), kas ir saistīta ar mātes plati.

Beigās man pateica , ka remonts izmaksās apm 110ls. :shok:

Protams es pa tādu summu nebiju gatavs remontēt.

Tā kā es no datoru tehniskajām lietām ļoti maz ko saprotu gribētos zināt ,vai ir iespējams kādi labot video čipa problēmu par mazāku summu.

Datora komponentes:

Asus F3Sc

http://www.redbarncomputers.com/asusnotebooks_specs.php?model=f3sc

Link to comment
Share on other sites

vakarā nosūtīšu tev savu cenu par jauna čipa uzlikšanu.

Link to comment
Share on other sites

kazarma

Remontam nav jāizmaksā vairāk kā kādiem 60ls 40ls čips 20ls remonts. Tie tur servisā gribēja uz tevis uzvārīties 60 ls citam servisam par detaļu un remontu + 50ls peļņa pašiem.

 

Nezinu vai ir vērts šādu PC labot. Ņemot vērā tā vērtību ~130ls ...

Link to comment
Share on other sites

dexterlabs

nu 20Ls par to čakaru??portiks jāizjauc,jāsaliek un vēl jāpārlodē.

cik tad laiku process aizņem??stundas 2??3???ja vairāk tad tas varētu atmaksāties?

Link to comment
Share on other sites

Eu, vai tad kautkur Latvijā maksā par datoru remontu divdesmit un vairāk latu stundā? Kautkā neredzu datoru meistarus ar X5 daudz braukājot

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

kazarma

Ar šitos nesaprotu. WinXP pārinstalācija 20ls, bet, ja grib vēl kaut ko, lai piķo vēl vairāk. Es vienmēr 20ls ņemu par datora sagatavošanu ar visiem nepieciešamajiem softiem(cik nu cilvēks var legālu atļauties) un viss. Smējos par to, kad meklēju kādu, kas man auto E36 no vienas buņdžas var visu pārmest uz otru ciparu prasīja 1300Eur jeb 1000ls. Tas ir nedēļas darbs tad sanāk, ka meistars dienā pelna 140Ls UZ ROKAS. Es pajautāju cik sanāk dienā servisniekam un, ja kādam servisniekam sanāk 40ls dienā tad jau ir labi. Tas, ka visi plēš nereālās summas jau sen ir zināms.

 

20ls par datora izjaukšanu un čipa pārlodēšanu ir OK, ja grib būt pieklājīgs tad vēl var prasīt 30ls par to čakaru. BET reāli darba vērtība 20ls.

 

@dexterlabs

 

Ja par tādām lietām man maksātu tādu piķi 40ls es toč braukātu ar BMW 760Li katru dienu. Parēķini darbs ideālā gadījumā 2 stundas. Ideālā pasaulē tev klienti stāv rindā. Tātad dienā tu vari pārlasīt 4 datorus = 8 stundas. 4x40ls(domāju tu skaiti šādu summu) sanāk 160ls X 20 darbadienas = 3200Ls mēnesī. ..... Cik cilvēki šādu naudu pelna IT nozarē Latvijā uz rokas ?

 

Tas, ka daudzi nezina, kas ir darbs un par neko prasa lielu naudu tas ir cits jautājums. Ja nesaproti par ko es runāju aizbrauc uz laukiem. Tur tev par to, ka celsies 4 rītā un iesi gulēt 12 naktī pa vidu visu laiku strādāsi fizisku darbu tev samaksās minimālo algu. Tas ir 200Ls pirms nodokļu atvilkšanas. Reāli 8ls dienā uz rokas. Protams dienas vidū sanāk pāris stundas atpūsties/pagulēt, bet gribu redzēt tevi strādājam 3 mēnešus. Es to esmu darījis un varu teikt, ka salīdzinājumā ar patreizējo darbu tā bija Elle. Un nav jābrīnās par to, ka neviens nevēlas tur strādāt, jo alga nekāda, bet darbs ļoti smags. Kāpēc tā? Tāpēc, ka zemnieks nevar atļauties maksāt pieklājīgas algas.

Labots - kazarma
Link to comment
Share on other sites

Datora pārinstalācija nav stundu darbs. Vienreiz fiksi sanak, citreiz pus dienu īstos draiverus piemeklē. Stundā vidēji nu nekādīgi 20Ls nesanāks. Čipu lodēšana jau daudz maz līdzīgs darbs un ja visi peičendaļi "jau silti", tad tik močī. Cita lieta, neba nu tie lapķapi stāv rindā uz pārlodēšanu. Es vismaz nevienam neiesaku ko pārlodēt. Ja jau sūdu nopirki, tad met miskastē,pārdod detaļās, vai uzdāvini kādam un pērc normālu laptopu,kurš tūlīt pēc garantijas beigam"neizlīmējas". Tas, ka var atlodēties vai nosvilt videočips, ir tīra ražotāja laža.

Link to comment
Share on other sites

kazarma

Drīzāk jāsaka, kāpēc tā vispār notika? :D Skaidrs, ja notika vienreiz var notikt divreiz. Cik es zinu LV uz precēm un pakalpojumiem jābūt vismaz gadam garantijai privātpersonām divi. Pajautā jebkurā servisā vai kāds ievēro likumdošanu un dos tev divu gadu garantiju.

Labots - kazarma
Link to comment
Share on other sites

Kāsas divreiz, tak tie čipi sprāgst kā mušas. Varbūt ražotāji tā speciali dara, kautkā jau japiespiež cilvēki pirkt jaunas mantas.

Link to comment
Share on other sites

čips vēl ir jāatrod un jānopērk, viņš no gaisa nenokrīt priekš katra pacienta.

Link to comment
Share on other sites

Vot santīmvīlētāji ! Pie manis chipa maiņa maksā 50Ls + chips un es dodu 6 mēnešus garantiju . Konkrētā gadijumā remonts maksā 50 + 37 = 87Ls

Labots - marter
Link to comment
Share on other sites

itanium

Apsveicam ar to tevi, vai tāpēc tos citus, kuri izvēlas tavus konkurentus, ir jāapvaino?

Ar ko tu labāks par citiem, ka jāmaksā 2x?

Link to comment
Share on other sites

nnoname

izskatās ka tiem, kuri te čīkst par čipu pārlodēšanas cenām, nav īsti izpratnes, kādas iemaņas, zināšanas un iekārtas tas pasākums prasa

 

Cik es zinu LV uz pakalpojumiem jābūt vismaz gadam garantijai privātpersonām divi.

 

o rly ? iedos linku uz likuma pantu, kurš pieprasa šādus garantijas termiņus uz pakalpojumu ? tu kad instalē tos logus, arī nākamos 2 gadus pacientam tīri piedrazoto kompi bez maksas ?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Apsveicam ar to tevi, vai tāpēc tos citus, kuri izvēlas tavus konkurentus, ir jāapvaino?

Ar ko tu labāks par citiem, ka jāmaksā 2x?

Konkrēti tu , ja es tev maksāšu 25Ls tu noņemsi kvalitatīvi chipu no plates(f3sv), neko nesabojājot ?

Link to comment
Share on other sites

dexterlabs

Didzis>20ls par 3 stundām nav divdesmit lati stundā.

tāpēc jau prasu cik aizņem laika šis process jo ja 3 stundas tad 20 sadalot uz 3 sanāk 6,6Ls stundā,pieņemot ka loptopu nemaz nav tik viegli izjaukt kur nu vēl pārlodēt čipu 6,6Ls liekas smieklīgi maza summa jo ja es aizdzītu savu auto remontā ko es nedaru jo remontēju pats tad man par auto remonta laiku nokāstu reiz 3 vairāk.

Ar šitos nesaprotu. WinXP pārinstalācija 20ls, bet, ja grib vēl kaut ko, lai piķo vēl vairāk. Es vienmēr 20ls ņemu par datora sagatavošanu ar visiem nepieciešamajiem softiem(cik nu cilvēks var legālu atļauties) un viss. Smējos par to, kad meklēju kādu, kas man auto E36 no vienas buņdžas var visu pārmest uz otru ciparu prasīja 1300Eur jeb 1000ls. Tas ir nedēļas darbs tad sanāk, ka meistars dienā pelna 140Ls UZ ROKAS. Es pajautāju cik sanāk dienā servisniekam un, ja kādam servisniekam sanāk 40ls dienā tad jau ir labi. Tas, ka visi plēš nereālās summas jau sen ir zināms.

 

20ls par datora izjaukšanu un čipa pārlodēšanu ir OK, ja grib būt pieklājīgs tad vēl var prasīt 30ls par to čakaru. BET reāli darba vērtība 20ls.

 

@dexterlabs

 

Ja par tādām lietām man maksātu tādu piķi 40ls es toč braukātu ar BMW 760Li katru dienu. Parēķini darbs ideālā gadījumā 2 stundas. Ideālā pasaulē tev klienti stāv rindā. Tātad dienā tu vari pārlasīt 4 datorus = 8 stundas. 4x40ls(domāju tu skaiti šādu summu) sanāk 160ls X 20 darbadienas = 3200Ls mēnesī. ..... Cik cilvēki šādu naudu pelna IT nozarē Latvijā uz rokas ?

 

Tas, ka daudzi nezina, kas ir darbs un par neko prasa lielu naudu tas ir cits jautājums. Ja nesaproti par ko es runāju aizbrauc uz laukiem. Tur tev par to, ka celsies 4 rītā un iesi gulēt 12 naktī pa vidu visu laiku strādāsi fizisku darbu tev samaksās minimālo algu. Tas ir 200Ls pirms nodokļu atvilkšanas. Reāli 8ls dienā uz rokas. Protams dienas vidū sanāk pāris stundas atpūsties/pagulēt, bet gribu redzēt tevi strādājam 3 mēnešus. Es to esmu darījis un varu teikt, ka salīdzinājumā ar patreizējo darbu tā bija Elle. Un nav jābrīnās par to, ka neviens nevēlas tur strādāt, jo alga nekāda, bet darbs ļoti smags. Kāpēc tā? Tāpēc, ka zemnieks nevar atļauties maksāt pieklājīgas algas.

 

nu es par instalēšanu prasu 25Ls un tas ir laukos un nestrādsāju par minimālo oficiālo bet gan par minimālo reālo.

jā un kur tu ņemsi te 8 kompus dienā???trekno gadu rekords 2-3 dienā.šodien gadījās atkal divi bet tai pašā laikā divas nedeļas nebija neviens.

Labots - dexterlabs
Link to comment
Share on other sites

nnoname

njā, tādi universālie speci salasījušies, ka bail :D

 

Ar šitos nesaprotu. WinXP pārinstalācija 20ls, bet, ja grib vēl kaut ko, lai piķo vēl vairāk. Es vienmēr 20ls ņemu par datora sagatavošanu ar visiem nepieciešamajiem softiem(cik nu cilvēks var legālu atļauties) un viss. Smējos par to, kad meklēju kādu, kas man auto E36 no vienas buņdžas var visu pārmest uz otru ciparu prasīja 1300Eur jeb 1000ls. Tas ir nedēļas darbs tad sanāk, ka meistars dienā pelna 140Ls UZ ROKAS. Es pajautāju cik sanāk dienā servisniekam un, ja kādam servisniekam sanāk 40ls dienā tad jau ir labi. Tas, ka visi plēš nereālās summas jau sen ir zināms.

 

20ls par datora izjaukšanu un čipa pārlodēšanu ir OK, ja grib būt pieklājīgs tad vēl var prasīt 30ls par to čakaru. BET reāli darba vērtība 20ls.

 

ja skatāmies pēc tavas loģikas, tad es nesaprotu, kāpēc vēl nebraukā ar to 760iL, jo elementārus logus var uzinstalēt pusstundas laikā, kas nozīmē ka dienas laikā uz rokas tev sanāk 160 par normālu darba dienu, sasodīti labs cipars par darbu, kur nav nepieciešama nekāda dižā kvalifikācija, tikai normālas prāta spējas un lasītprasme

Labots - nnoname
Link to comment
Share on other sites

Nez kā instalē logus 30 min laikā. Ar kaut kādu tjipa Last XP 4 GB izmērā disku kur iekšā viss vajadzīgais un 5 reiz vairāk nevajadzīgais softs. Lai līdz galam sainstalētu W7 jau nez cik laiks aiziet uz update. Par čipa pārlodēšanu 20 Ls, kruta, materiāli jau neko nemaksā vai ne? Laiks tam visam arī vajadzīgs tikai stunda? Reālāk jau gan priekš kvalitatīva remonta visa diena var paiet.

Otra darbu jau mūsdienās vairs neviens nespēj novērtēt. Cepat paši savās cepeškrāsnīs un priecājaties. Instalējiet par 5 Ls kaut 3x dienā. Idiņi.

Konkrētu dusmu uzrāva.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Patērētājs85

pārlodāēsanas izmaksas ~70Ls. Ko tu vietā vari nopirkt pa 70Ls? 100? 120? tikai pēc 120Ls sanāks lapsis, kas ir veiktspējā līdzīgs vai tāds pats un tad vēl stāvokļi jāskatās kosmētiskajam, baterijai, Dc jack, u.t.t. Katra paša darīšana ko izvēlēties. - un ja taisāmais lapsis ir labs, tad šī pieminētā remonta cena ir Laba.

Link to comment
Share on other sites

skrachs

Nez kā instalē logus 30 min laikā.

 

Sainstalē visu, kas vajadzīgs, palaid visus updeitus. Sysprep, noņem diska image un pēc tam krāmē uz citiem datoriem virsū pēc tam pieinstalējot tikai draiverus.

 

Lai līdz galam sainstalētu W7 jau nez cik laiks aiziet uz update.

 

Prasi naudu par to, ka skaties kā updeiti instalējas?

 

 

Es nesaku, ka datori jāinstalē pa piečuku, tik šiem teikumiem gribēju piebilst :)

Link to comment
Share on other sites

nu es par instalēšanu prasu 25Ls un tas ir laukos.

 

Neslikti, bagāti jums tur cilvēki. Mums te par 15mit čīkst jau. Un reāli manā izpildījumā tas ir no a-z visi apdeiti, draiveri + konfigs. Savākušies mums te vienkārši tādi kas ar "instelēšanu" saprot uzmest logus, kaučkādu free antivīrusu un basta - dempingo cenas nost normālam darbam. Ir visādāki kuriozi par cenām bijuši bet sīkumos neizplūdīšu :mrgreen:

Labots - Red
Link to comment
Share on other sites

marrtins

XP ir CD - ieliec, pats uzstādīsies bez visiem tiem tupajiem next next next - ātri un bez čakara. Gan jau pārējiem windiem ar' ir. Pēc tam tik draiverus samest. Šādi stellēju radiem, citādi traks varētu palikt.

Link to comment
Share on other sites

Nez kā instalē logus 30 min laikā. Ar kaut kādu tjipa Last XP 4 GB izmērā disku kur iekšā viss vajadzīgais un 5 reiz vairāk nevajadzīgais softs. Lai līdz galam sainstalētu W7 jau nez cik laiks aiziet uz update. Par čipa pārlodēšanu 20 Ls, kruta, materiāli jau neko nemaksā vai ne? Laiks tam visam arī vajadzīgs tikai stunda? Reālāk jau gan priekš kvalitatīva remonta visa diena var paiet.

Otra darbu jau mūsdienās vairs neviens nespēj novērtēt. Cepat paši savās cepeškrāsnīs un priecājaties. Instalējiet par 5 Ls kaut 3x dienā. Idiņi.

Konkrētu dusmu uzrāva.

 

Nav problēmu.

Ilgi instalējās tikai pirmajā reizē. Visiem savējiem un radiem pēc instala sataisu diska imagi un vēlāk, ja vajag,15 minūtēs tā lieta uzliekas pa jaunam ar visiem ofisiem un citie softiem. A kritiskie apdeiti pēc tam jau paši nāk automātā.

Link to comment
Share on other sites

Un tas jums skaitās kvalitatīvs darbs? Ejat uz bērnudārzu atpakaļ. pii... piii... piii..

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nnoname

psec, kas par cepienu ar logu instalēšanu panesies :D nu tak 15-25 atkarībā no vēlamajiem blingblingiem, kastes kreisuma un pacienta deguna liekuma ir normāls cipars, tiešām ir grūti nolasīt komenta sarkasmu ?

pliku w7 var uzlikt no fleškas 15-20 min laikā, bet ne jau par to ir tēma dooh

keksi, gandrīz nevienam nevajag kvalitatīvu darbu, gandrīz visiem viszemākās cenas - gan

Link to comment
Share on other sites

Man neatļauj sirdsapziņa tā strādāt. Katrs var darīt kā pats vēlas. Ok. Beigsim stulbu balagānu.

Link to comment
Share on other sites

Marter,nu pasakiman kaut vienu iemeslu,kapēc man sūtīt pie Tevis klientu mainīt čipu par 87Ls Tas kompis maksā kādus130Ls un pie tādām cenām pasākumsir pilnīgi garām. Es jau nesaku,ka Tu pārāk daudz prasi par kvalitatīvu darbu, vienkārši mūsdienās remontēšana neatmaksājās. Pats esmu meistars un savulaik ar elektronikas remontēšanu pelnīju iztiku un neslikti pelnīju. Mūsdienas pat savus aparātus neatmaksājas remontēt.Lētāk SS nopirkt ejošu.

Link to comment
Share on other sites

Es personīgi domāju , ka atmaksājas remontēt - chips 100% jauns , tātad savus 3 gadus dators darbosies bez problēmām . Un jaunie datori šibpotrebi ........ galīgi garam !

Link to comment
Share on other sites

Jauns dators divus gadus darbosies, jo garantija, bet tālāk laimesspēle. Vecu labot ir pilnīgi garām,jo tas,ka čipi deg, ir tīra rašotāju laža konstrukcijā. Jūk ta konkrēti modeļi.

Labots - Didzis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

itanium

Konkrēti tu

Konkrēti es ar to nenodarbojos... Ne man tas interesē, ne pirksti taisni.

Link to comment
Share on other sites

Jūk pilnīgi visi modeļi. Var vienīgi spriest cik konkrētie modeļi ir izplatīti LV tirgū, līdz ar to, jo viņu vairāk, jo vairāk jāremontē.

Link to comment
Share on other sites

Pokerface

Vēl jāpiebilst , ka datoru pirku no SS.lv pa 80 ls , tā kā drošvien neizmetīšu vairāk naudas to remontējot , nekā tā cena.

Link to comment
Share on other sites

Pokerface

tad jau tev iesmērēja jau samocītu.

Tā izskatās

Link to comment
Share on other sites

dexterlabs

iemest pliku windows jau nav māksa kā arī galīgi garām.

pirmais kas jāizdara ir jānotestē dzelži arī jaunam kompim jo arī jaunam tie mēdz būt bojāti diezgan bieži.

jēga iemest windows kompī kuram hdd jau iet uz beigām??

Link to comment
Share on other sites

dexterlabs

a kas tur tāds nedabīgs izlaist elementāru testu piemēram hdd??sen atpakaļ nedarīju tā un bieži sanāca pēc tam secināt ka tomēr vajadzēja.

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau runa iet par to,ir vai nav vērc lodēt čipus laptopam. Kā pārinstalēt logus un pa cik lielām naudām varbūt apspriežam citur.

Link to comment
Share on other sites

nnoname

pie uzticamiem meistariem ir vērts, pie kaktu kantoriem, kas ar krūmu metodēm reflowo to pašu čipu vai reballo par 20 lašiem ķīnas feikus nē

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 year later...

Sveiki. Tā kā jaunajiem foruma lietotājiem ir liegts izveidot diskusiju, tāpēc rakstīšu šeit un cerēšu, ka kāds atsauksies.

 

Lieta tāda.

 

Portatīvais dators, Macbook Pro 15' 8.2 jeb early 2011 ar i7 2.0, ir saskāries ar salīdzinoši tipisko problēmu - grafikas čipa pārkaršanu. Sākotnēji, tas izpaudās ar dažādām krāsu laukumu variācijām, tad jau ar zilu vai baltu ekrānu un tad jau melnu.

Cik izskatīts internetos, salīdzinoši populāra problēma šim modelim. Ir būts arī BCCS, kur, protams, par šīs problēmas labošanu prasa lielas naudas, tai pašā laikā konsultanta tonis neizrāda ne mazāko uzticību par to, ka tam būs jebkāda garantija.

Lūk, tāpēc arī ir doma meklēt citus risinājumus. Esam jau pamēģinājuši čipa karsēšanu, jeb reflow, kas palīdz uz salīdzinoši īsu periodu, pirmajā reizē tas bija mēnesis. Otrā reize - pašalaik rit pirmā nedēļa. Tā kā secinu, ka tas pasākums ilgi nevilks, apsveru veikt pārlodēšanu, jeb reballing. Otrs variants, būtu veikt šo reballing'u ar visa čipa nomaiņu.

 

Tāpēc jautājums - vai ir kāds, kurš var veikt šim datoram reballing'u un vai kāds piedāvā šī modeļa video čipa nomaiņu?

 

Paldies.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...