Jump to content

3G/4G tāluztveršana jeb ciešams internets laukos


Ronalds
 Share

Recommended Posts

Man ir LMT 4g modems HUAWEI 392. Diemžēl ir viena problēma - mans ķīniešu USB pagarinātājs nesapotas ar šo modemu - it kā pc iekārtu atrod, bet  gļučī... Arī ar usb 1.1 priekš 4g būs par īsu. Domāju ka pie antenas būs jāliek kāds rūters, kas šo modemu uztur. Tagad domāju kā labāk darīt....Varbūt kaut kas no mikrotikiem derēs? Vai varbut rasbery PI....

 

Vajag kaut ko mazu, ieteicams āra korpusā un ar barošanu caur ethernt vadu.

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 171
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    29

  • Didzis

    25

  • DJWoX

    10

  • Ronalds

    24

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja jau skaidri zini ka Tev tas USB pagarinātājs gļuko, tad kur problēma nopirkt _normālu_ USB pagarinātāju?

Baigā problēma, vai zinies :D Reizēm mute vaļā paliek no tādām "problēmām".

Paši rada sev problēmas, kuras pēc tam varonīgi pārvar.

Labots - mafijs
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Es nezinu kur pa sakarīgu naudu nopirkt 15m garu usb 2.0 pagarinātāju.....

 

Problēma atrisināta noliekot pie antenas asus wl500 premium v2 rūteri - viņš atbalsta arī HUAWEI 392 ar pareizo firmwari.

 

Rezultāts 6,8 km no ikšķiles lmt bāzes stacijas. 4g - LTE režīmā modems stādā.

 

2438575988.png

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tev tā antena ar rūteri ir iekšā vai ārā?

 

Kad būs brīvāks laiks, doma attīstīt āra antenas variantu, kur nav modems centrā, tajā pašā laikā saglabājot ātrumu.  

Link to comment
Share on other sites

Pa starpai - bēniņos. Kad paliks siltāks ir doma uzlikt ārā - mastā. 

Gan jau ka jumta segums (ethernit "šīferis") vairāk vai mazāk traucē un sniegs uz jumta arī nez vai nāk par labu..... 

 

Kas interesanti arī 3g režīmā  HUAWEI 392 iet ar ~5 mbit, bet e1752 tikai ar ~2 mbit...

Link to comment
Share on other sites

Blackadder

Varbūt kādam noder un iedvesmo mana pieredze - ir izdevies tikt pie 4G interneta vietā, kur oficiāli pārklājums nav. Darbības vieta - Olaine, kura, saskaņā ar LMT pārklājuma karti, atrodas uz 4G pārklājuma robežas, un kurā dažviet esot mainīgs signāls. Manējā atrašanās vietā, saskaņā ar LMT karti, pārklājuma nav, bet daži uztveršanas zonas pleķi atrodas aptuveni 200-500 metru attālumā. Nolēmu riskēt, un risks attaisnojās. Mazliet cerības liku uz to, ka mans miteklis ir 8. stāvā. Pirmais solis - iegūts 4G modems, Huawei E392. Kā jau biju prognozējis, manā dzelzsbetona daudzdzīvokļu būrī, istabas vidū 4G pārklājums nav (toties 3G pārklājums lielisks). Savukārt pie loga - parādās. Izstiepjot modemu uz balkona - voila, ir! Pie balkona durvīm - 20 Mbps, savukārt pārkarinot pāri balkonam - pat 35-40 Mbps. Vēl pa to laiku - noskaidrots, ka jaunais modems negrib īsti draudzīgi strādāt ar veco rūteri (Dlink DIR 300), un iepirkts jauns rūteris (TP Link MR 3220). Tālākā rīcība jau skaidra, vajag antenu. Vispirms iegādāta pāreja ar modemam piemērotu štekeri (no TS9 uz FME) - tāda atradās lemona.lv, maksāja ap 4 LVL. Tālāk - ceļš uz argus.lv, tur nopirkta 3G/4G yagi antena par 18 LVL. Antena diemžēl bija tikai ar SMA štekeri, bet par laimi biju paņēmis līdzi pāreju, un turpat Argusā pārdevējs (paldies viņam liels!) nomainīja pārejai štekeri no FME uz SMA. Nu, pēc tam jau tikai atlika meklēt vietu uz balkona, kur uzstādīt. Beigu beigās ērtākā vieta izrādījās ugunsdrošības kāpnes, pie kurām antena tad arī tika piestiprināta. Intereses pēc pārbaudīju arī, kā uzvedās 3G tīkls ar antenu. Nekādu izmaiņu - tā vien šķiet, ka tur, kur atrodos, 3G tīkla griesti ir ap 9.3 Mbps lejupielādei un 1.3 Mbps augšupielādei. Toties 4G rezultāti ļoti pat iepriecinoši.

2440497928.png

Labots - Blackadder
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vai tad Olainē daudzdzīvoklu mājās nav optika? Uz tām parklājuma bildēm var vispār neskatīties. Tās rēķina datorprograma tīri pēc reljrfa. Ja dabū ar āra antenu tiešo redzamību uz torni, tad pilnīgi pofig pārklājums.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Blackadder

Ir optika, un arī manā mājā, bet savu, tīri privātu iemeslu dēļ man šis risinājums neder. Par pārklājumu kartēm- nu, jā, es arī paļāvos, ka tām nevajadzētu būt īpaši precīzām. 

Link to comment
Share on other sites

Nu nezinu, izmantot mobilo imternetu, ja ir optika, tas ir kā braukt ar vecu zaparožecu un turēt garažā mersi :sarkasms: Neviens mobilais internets nekad pat tuvoties nevarēs optikas ātrumam un optika ir lētāka par mobilo internetu. Es saprotu,ka privātmājās cilvēki mokās ar intermetu, jo kabeli pievilkt ir dārgi. Nenopīpē mēnesī piecas cigarešu paciņas un pievieno optiku.

Link to comment
Share on other sites

Viena lieta ātrums un stabilitāte. Cita lieta: Kāpēc vajadzīgs mobīlais internets? Kam vairāk vajag mobīlo internetu: pokemonam parkā uz soliņa twītot un sūtit bildes uz facebook, vai daudzstāvenes kadram torrentus kačāt pa internetu. Jas notiks ja tagad visi sasēdīsies uz mobīlā interneta un sāks torrentot. Pavisam cita lieta, ko varētu nosaukt par mobīlā interneta radiosportu. Tāpat kā sateļitamatierims vai radioamatierisms. Sateļitā sports uztvert pēc iespējas vairāk sateļtus sorta pēc nevis praktiska labuma dēl, FM radioamatierismā uzvert zviedrus/vāciešus/ čehus (poļi un baltija tas jau noiets etaps). Tāpat varētu izveidoties mobīlā interneta amatierisms. izspiest lielāku ātrumu, sakonektēt ar tālāku bāzes staciju utt. Ko es gribēju teikt. Debīli ir ne tikai izmantot mobīlo internetu tur kur pieejams kabelis. Tik pat debīli ir noslogot bāzes staciju, tad, kad tas nav vajadzīgs. Katrs izdara secinājumus pats ko bēlas panākt. Proams, vienmēr ir izņēmumi un speciālgadījumi dzīvē.

Link to comment
Share on other sites

Nu mobilajā internetā nekādas "tāluztveršanas" nav. Uzliec antenu tā, lai ir tiešā redzamība uz toni un internets ies ar maksimālo iespējamo ātrumu. Meža vidū 4G, bez āra antenas, nekad neies!

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Vēl ir gadijumi, kad klients ir LTC "melnstrādnieku sarakstā" un ne optiku ne DSL viņam neviens nevilks. Tad nu atliek kaktu provaideri un mobilais internets.

Link to comment
Share on other sites

Blackadder

Man slinkums izklāstīt visus savus apsvērumus, bet ja runa ir par standarta gadījumu - protams, piekrītu visiem Didža apsvērumiem. P.s. Nē LTC, melnajā sarakstā gan es neesmu. :)

Labots - Blackadder
Link to comment
Share on other sites

Tālākā rīcība jau skaidra, vajag antenu. Vispirms iegādāta pāreja ar modemam piemērotu štekeri (no TS9 uz FME) - tāda atradās lemona.lv, maksāja ap 4 LVL. Tālāk - ceļš uz argus.lv, tur nopirkta 3G/4G yagi antena par 18 LVL. Antena diemžēl bija tikai ar SMA štekeri, bet par laimi biju paņēmis līdzi pāreju, un turpat Argusā pārdevējs (paldies viņam liels!) nomainīja pārejai štekeri no FME uz SMA.

 

 

Pāreja (no TS9 uz FME) vismaz 2db zudums. Cik garš antenas kabelis, jo parastajam zudumi vismaz 0,5 db metrā. Antenas štekerī arī ir 1-2 db zudumi. Antena arī 3g/4g - tātad 900 - 2600 mhz. Bet nav zināms uz kuru frekvenci viņa nodrošina maksimālo pastiprinājumu. Saskaitot visu kopā no šādas antenas jēgas ir stipri maz - sat bļoda kura maksā 11 ls ar modēmu fokusā būtu krietni labāka.

 

Bet piekrītu Didzim un nesaprotu kam vajag mob. internetu, ja optika ir pieejama.....

 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Blackadder

Laikā, kad ieviesu mobilo internetu, optika manā mājā nebija pieejama, papildus tam, gan darba, gan privātu vajadzību dēļ, man bija un ir vajadzīgs tieši mobilais internets, kura ātrums, lielākoties, man bija gluži pieņemams. Patstāvīgais pieslēgums man nederēja principā, ja ņem vērā, ka dažkārt mājās to būtu izmantojis tikai dažas dienas mēnesī, un joprojām saglabātos nepieciešamība pēc mobilā interneta, kurš, cita starpā, tajos laikos bija lētāks, nekā pieejamais patstāvīgais pieslēgums. Man tā mobilitātes iespēja ir precīzi tieši tos dažus latus vērta, kurus samaksāju dārgāk par mobilo internetu. 



Par signāla zudumiem - lai gan esmu dunduks šādās lietās, bet to, ka zudumi savienojumos un kabeļos ir, es protams, zināju, bet man bija citi svarīgi apsvērumi - modema izlikšana uz balkona nebija piemērots risinājums, jo būtu tad faktiski jāmaina istabas iekārtojums, un mājas tīkla konfigurācija. A šādi - lai gan komplektācija nav optimāla, tas mērķis, ko vēlējos sasniegt, ir sasniegts ar uzviju. :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Mezavecis

Bija pienācis kārtējais laiks antenas apgreidam. Sākotnēji izdomāju šādu USB antenas variantu izmantojot Depo pirktu galda kāju, kurš paredzēja, ka modēmu var jebkurā mirklī ērti izņemt.  

 

post-1472-0-09537100-1360278318.jpg

 

post-1472-0-92192800-1360278323.jpg

 

post-1472-0-95788300-1360278328.jpg

 

 

Gala rezultāts sanāca vizuāli smuks, bet ātruma rezultāti bija pavisam draņķīgi un neierubījos, kur biju kļūdījies - vai nu antenai neder metāla centrs, vai nepareizi aprēķināju fokusa attālumu (modēmam vispār to nevar noteikt) vai arī modems tajā USB ligzdā variēja dažādos virzienos. Jebkurā gadījumā no šāda antenas varianta nācās atteikties. 

 

post-1472-0-41044800-1360278337.jpg

 

Beigās tomēr nolēmu turpināt darbu tikai pie vairanta bez modēma centrā. Tā modēma pozicionēšana un novietojums čakarē visu pasākumu, turklāt šo E392 āra apstākļos nebūtu vēlams likt.

 

Atradu šādu dipola variantu, kuru arī realizēju. 

 

post-1472-0-73397300-1360278344.jpg

 

Tā kā daudz pa bodēm vandīties nesanāca, tad vienīgais, ko tuvākajā Depo bodē varēja atrast, ir vara 10mm trubiņas. No tās arī pārzāģējot uz pusēm, izklapējot ar āmuru un ar vīli pielīdzinot izgatavoju dipolu, lai viss būtu no vara un viegli varētu kopā salodēt. 

post-1472-0-14108600-1360278355.jpg

 

post-1472-0-21045200-1360278362.jpg

 

post-1472-0-20969200-1360278372.jpg

 

 

Kabeli ar SMA->TS9 pāreju nogriezu no Argusā pirktās poļu Jagi antenas, jo to vairs nebija plānos kaut kur izmantot. Kopējas kabeļa garums no modema līdz dipolam - 5m. 

 

post-1472-0-04751700-1360278367.jpg

 

post-1472-0-71321300-1360278381.jpg

 

post-1472-0-01365700-1360278388.jpg

 

post-1472-0-93607000-1360278392.jpg

 

 

Pagaidām šāds rezultāts. 

post-1472-0-25835000-1360278397.jpg

 

Uz fiksu roku diži nepozicionējot ātrums pie esošās konstrukcijas ir šāds. 

 

2493633050.png

 

Tālākais darbs būs pie centra un sub-reflektora izveide. Dižie elektronikas guru var pielabot, ja kaut kas no radio uztveršanas viedokļa nav pareizi, ņemot vērā ka neesmu specializējies šajā virzienā. 

 

Ir arī plānos savākt vienu vecu 1.2m satelītanteni un to uzstutēt kā pastāvīgu āra variantu ņemot vēra, ka tai pastiprinājums būs minimums 30 dbi un kompensēs kabeļa zudumus. 

IMG_6208.jpg

IMG_6212.jpg

IMG_6213.jpg

IMG_6216.jpg

dipole.jpg

IMG_6223.jpg

IMG_6224.jpg

IMG_6226.jpg

IMG_6225.jpg

IMG_6227.jpg

IMG_6228.jpg

IMG_6230.jpg

IMG_6233.jpg

Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Pa lielam optika ir tikai daudzstāvu rajonos. Tā kā jāsaka ka labākajā gadijumā.

 

Kā mēs visi zinām pilsētās tiek piedāvāts optiskais internets, dažādi kabeļi, sliktākajā gadījumā LTK DSL


Jūrmalā ir vietas kur pat Lattelekoma DSL nav. Te es protams nerunāju par māju meža vidū vai kūdras mazdārziņiem.

Link to comment
Share on other sites

Skrandainais!

Ja esi atteicies no modema parabolas centrā, tad cik esmu lasījis Krievijas forumos, tad dipols nebūt nav labākais uztvērējs. Pameklē googlē pēc "Облучатель 3G своими руками"

Un antenas kabeli tā vai tālu vilkt nevar. 

 

Izmantojot 1.2m satelīta bļodu jāņem vēra ka tai ir ievērojama vēja pretestība - dažos avotos norāda ka līdz pat dažām tonnām, ja vējš ir pietiekami stiprs un pareizā virzienā pūš. Tādu likt mastā riskanti - var kāda spēcīgāka pūtiena laikā pa gaisu aiziet vai pamatīgs masts vajadzīgs.

Kas attiecas uz galda kāju - viņa kā elektrovadošs materiāls protams ka ietekmē antenas darbību. vajag izmantot ko nevadošu - domāju ka tā pati 50mm kanalizācijas caurule ir labu labā.

 

Tie norādītie ātrumi ir 3g režīmā? Tad neko labāku visticamākais nedabūsi ne ar kādu antenu.

 

 

Paskaties signāla stiprumu ar http://www.nerve.org.za/mdma/ cik ir ar dipolu un cik ar modemu parabolas centrā? Ātrums nav īsti objektīvs rādītājs jo viņš mainās atkarībā no BS noslodzes - dažu minūšu laikā var pamatīgi mainīties.

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Dipols bija tikai pirmais solis, lai saprastu, kas ir kas. Par citiem variantiem esmu jau skatījies krievu lapās un doma kaut kad uzkonstruēt nākamo variantu, tikai jāatrod izejmateriāli un brīvais laiks.

 

Man bļodu sanāk likt tieši aizvējā, tā kā nav problēma kaut 2m piekarināt. Bet tas būs tad, kad būšu uztvērēju savedis kārtībā.

 

Runājot par ātrumu, es neesmu atradis veidu, kā objektīvi monitorēt signāla stiprumu, jo modems rāda tikai dažas vērtības 12%, 22% un 25%. Visu čakarē tas, ka 3 km attālumā 30-50 grādus uz vienu pusi ir lēns 3G tornis, bet 4G tornis ir 7km attālumā ar vājāku signālu un mainīga signāla gadījumā modems pieslēdzas 3G tornim. Neviena proga vai rūteris arī nerāda, pie kuras bāzes stacijas modems pašlaik ir pieslēdzies, līdz ar to skatīties tikai uz signāla stiprumu nevar. Tāpēc arī ātrums šobrīd ir vienīgais orientieris. 

 

Būtu labi zināt, kādi ir vēl rīki precīzākai pozicionēšanai uz vienu konkrētu torni, jo precīza torņa atrašanās vieta nav zināma (mobilie operatori šādus datus nedod), kā arī torņa augstums arī ne, lai izrēķinātu leņķi pa vertikāli. 

Link to comment
Share on other sites

mdma.exe rāda visu vajadzīgo info. 

 

Uzliec modema setingos lai slēdzas tikai pie 4g - LTE ONLY.

 

http://www.nerve.org.za/mdma/mdma_win8.png

Tur visu rāda cell id -  bāzes stacijas numurs. 

 

Tas gan attiecas uz 3g, uz 4g neesmu mēģinājis jo modems pieslēgts pie  rūtera, bet manā rīcībā esošais usb over ethernet cable pagarinātājs nestrādā ar Huawei E392.

 

 

Ja pieslēdzamies pie modema com porta kaut vai ar hyperterminal vai līdzīgu softu var redzēt sekojošu output ja modems 4g režīmā:

 

^RSSI:11
^LTERSRP:-118,-9
^RSSI:11
^LTERSRP:-118,-9
 
utt. modems ik pa pāris sekundēm ziņo par signāla līmeni. 
 
LTERSRP - pirmais cipars - signāla stiprums (jo lielāks jo labāk, lielāks pēc vērtības, -118 ir sliktāk kā -110 ;))
otrais cipars trokšņu līmenis (ari jo lielāks, jo labāk.) Abu šo ciparu summa norāda LTE uztveršanas kvalitāti. 
Manā gadījumā trokšņi (-9) ir ļoti labi, bet signāls (-118) - sūdīgi. 
 
Oriģinālā softa signāla līmeņa indikators ir stipri aptuvens un nav izmantojams antenas regulēšanai. 
 
Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Gan jau darbosies, bet likt pusviļņa dipolu būtu tehniski pareizāk. Dipolam signālu noņem no vidus, bet šī tipa antenai no gala,kas konstruktīvi nav ērti.

Link to comment
Share on other sites

Es nezinu kur pa sakarīgu naudu nopirkt 15m garu usb 2.0 pagarinātāju....

Nevar, jo:

The USB 1.1 Standard specifies that a standard cable can have a maximum length of 3 meters with devices operating at Low Speed (1.5 Mbit/s), and a maximum length of 5 meters with devices operating at Full Speed (12 Mbit/s).

USB 2.0 provides for a maximum cable length of 5 meters for devices running at Hi Speed (480 Mbit/s). The primary reason for this limit is the maximum allowed round-trip delay of about 1.5 μs. If USB host commands are unanswered by the USB device within the allowed time, the host considers the command lost. When adding USB device response time, delays from the maximum number of hubs added to the delays from connecting cables, the maximum acceptable delay per cable amounts to 26 ns. The USB 2.0 specification requires cable delay to be less than 5.2 ns per meter (192,000 km/s, which is close to the maximum achievable transmission speed for standard copper wire).

The USB 3.0 standard does not directly specify a maximum cable length, requiring only that all cables meet an electrical specification: for copper cabling with AWG 26 wires the maximum practical length is 3 meters.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
inuits

Jums tas mdma ar huawei 392 strādā ? Ir kāds mēģinājis ?

Man viņš ar autotedect nepaņem, ievadot manuāli kurš ports, aplikācija sāk ļoti gļukot.

nav pašlaik pa rokai cits modēms ar ko pārbaudīt.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kas ir mdma?

Link to comment
Share on other sites

inuits

Pieliku huawei e1752  modēmu un uz tā tas mdma strādā, apmainīju sim kartes  jo tai kas e1752 bija disable pin tāpatās e1752 gāja bet e392 nestrādāja ar to programmu. e392 ir no lmt paņemts testēšanā, varbūt viņi tur kko ierobežojuši pašā modēmā ?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Es ar vienu citu progu biju testējis E392 un ierobežojumus nemanīju. Galvenais čekot uzstatījumus. 

Link to comment
Share on other sites

tur kkadas pamainās ar chenels un port tāpēc tā MDMA nesparot, manuāli jāsavada 

Link to comment
Share on other sites

Vakar patestēju un uz torni kurš ir tiešā redzamībā 2.8 km attālumā gan ar antenu gan bez dabūju max 6 Mbps download un 1 Mbps upload, tikai ar antenu bija stabilāk jo ar antenu katru reizi bija 5-6 Mbps download, bez antenas vienreiz 2 Mbps otreiz 6 Mbps.

Antenu lietoju tā ka liku modēmu fokusā, e1752 bez antenas rādīja labākajā gadījumā 70 dBm (mdma softs) ar antenu mazāk pa ~60 nebija lielākoties bija pat max ko tas softs spēj uzrādīt.

Tākā e392 nekādīgi nedabūju savienot ar to softu tad grūti teikt kā tam ar zonu bija, bet nu drošvien tam tornim max 7.2 Mbps suportē, bet gribētos e392 lai atrodas iekštelpā bet antena ar uztvērēju ārā, par to savu dipola kvalitāti arī esmu ļoti skeptisks, katrā ziņā taisīju viņu pēc izmēriem tā lai darbotos uz 1800 MHz, patestēju arī ar TP link ant2424B orģinālo uztvērēju kas nāca līdzi antenai, škita ka pat ar to labāk strādā, bet nu testēt to e392 ar speedtest.net ir tas pats kas ar koku bakstīt gaisu. tam MDMA ievadot manuāli kurā com portā ir e392 viņš parādās Ready, taču neko nerāda un ķerās. 

Link to comment
Share on other sites

tāpēc kad viņs laikam grib darboties IP mode. 

 

k-kur iestatījumos nevar paslegt uz PPP 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Vai signāla kvalitāti var ietekmēt tas, ka 3G antena atrodas uz viena masta ar platjoslas tv antenu

 

 

 

Mana 3G antena ir uzreiz zem šitās. Tikai 0,4Mbit :( Līdz tornim apmēram 3-4km.

 

Es gan vēl nepārbaudīju kā ir pa taisno bez rūtera (tplīķis 3420)

 

modems E392

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

Ja antenas būs cieši kopā, tad protams ietekmēs, be ja būs kādu pus metru viena no otras, tad savstarpējie traucējumi nebūs. Ļoti svarīgi ir precīzi 3G antenu uzgriezt uz torni.

Link to comment
Share on other sites

nu tas ir uz jumta, tas mastiņš ir ļoti īss un sanāk praktiski cieši kopā. Jāpārliek laikam tā tv antena blakus (ir vieta - otrs masts.) pusotru metru nostāk. .

Link to comment
Share on other sites

Skaidrs, ka "dzelžus" cieši blakus likt nevar. Tur ir vesala teorija, bet, jo antenas būs tālāk viena no otras, jo labāk.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ha, izrādās problēma bija rūtera konfigurācijā. Tplinkā nebiju ierakstījis visus profila parametrus. Šis kaut ko automātiski noteica, bet gļukoja. Lai gan antenas arī pārcēlu, lai nemaisās.

Tagad download 3Mbit un upload 0,3M (okartes internets telefonā). Cik sapratu, tam E392 ir jāliek otra antena, lai arī upload paceltu līmenī.

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

 4G tīkla frekvences latvijā varēja iegadāties no 2013 gada 1 janvāra(jau visi operātori ir sapirkuši savas daļas/paketes), BET SĀKT PILNVERĪGI LIETOT varēs tikai no 2014 gada 1 janvāra! Pagaidam drīkst tikai testa nolūkos 4G latvijā izplatīt(MELE2 un LMT arī jau sperās uz šo lauku un jau piedavā šur tur 10m2 pleķīšos)...tā kā gaidam nākamo vasaru un tad beidzot lauciniekiem vai pašam aizbraucot uz sādžu nebūs vasarā jāpišās ar sazin kādām homemade anntenam lai uztvertu ko jēdzīgu... :D cerēsim! ... Redzēs kas ar Biti notiks un viņu 3G vislatvijas aptveršanu šovasar...

Link to comment
Share on other sites

Es gan tik optimistisks nebūtu. Lai laukos labi darbotos 4G, vajag atbrīvot tā saukto digitālo dividendi jen televīzijas decimetru viļņu 790-862MHz frekvenču joslu. Nav neviens atcēlis radioviļņu izplatīšanās likumus un augstas frekvences izplatās tikai tiešajā redzamībā, toties 800MHz  var arī "izlīst" cauri krūmiem. Savukārt, televīzijas diapazons patreiz ir aizņemts un to nav tik viegli atbrīvot. Es vispār līšanu televīzijas diapazonā uzskatu par pilnīgu jevropas stulbumu. Tas nozīmē, ka virszemes DVB-T apraidē nekad nekādu HD programu izplatīšana nebūs iespējama, jo jau tagad  pietrūkst kanālu

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Didzis, fizikas likumi nav atcelti, bet tajā pašā laikā bāzes staciju skaits arī tikai palielinās un ne tikai pilsētās vai piepilsētās, jo par viļņu izplatīšanās problēmām saskaras jebkurš bezvadu pakalpojumu sniedzējs sākot no radio, beidzot ar ātrgaitas interneta provaideriem.
 
Man liekas, ka 800MHz diapazons paliks galējiem nostūriem, bet pārējo teritoriju noklās n-tās bāzes stacijas, kuras tiks izīrētas pārējiem pakalpojumu sniedzējiem.
 
Kas attiecas uz 4G, tad tomēr ātrums no lieliem lēcieniem līdz 20MBit/s manā mežā ir nostabilizējies uz ~2-8MBit/s. Jāsaka, ka bremzes interneta darbībā nav novērotas un nav bijusi situācija, ka sakari ir nelietojami vai kāds youtube klips ilgi jāgaida, kamēr sabuferēsies.
Šitais ir visbiežākais ātrums.

 

2703709520.png

 

Pats 3G antenu būvēšanu zināmā mērā iesaldēju, jo tiešā redzamībā miestā pirms dažiem mēnešiem tika uzcelts 40m tornis, kurš piedāvā wlan netu ar lielākiem ātrumiem līdz 30MBit. Pašlaik ierīkošanas izmaksas attur migrāciju.

Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

ja drīkst zināt kas ierīko ? 

vini mikrotik vai UBIQUITI radio linkus lieto vai akdas ierīkošnas izmaksas ? 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...