Jump to content

3G/4G tāluztveršana jeb ciešams internets laukos


Ronalds
 Share

Recommended Posts

Par USB HUBiem un "USB pagarinātājiem" jau te izteicos: http://www.boot.lv/forums/index.php?/topic/150320-usb-modems-15m-usb-extension-kabelis/

 

Lai neatkārtotos īsā versija: PC => 5m kabelis (ir "pastiprinātājs" kas ar 10m strādā)USB pagarinātājs=>5m kabelis=> USB HUBS ar ārējo barošanu=>USB Modēms pa tiešu Hubā vez jebkādiem vadiem.

 

Ja bez patiprinātāja tad: PC =>5 m USB kabelis=>USB HUBS ar ārējo barošanu=>USB Modēms pa tiešu Hubā vez jebkādiem vadiem.

 

Izskatās ka modēmam vajag vairāk par 100 mA strāvu un rezultātā uz garas drāts nosēžas spriegums. Rezultātā gļuk hāben.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 171
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    29

  • Didzis

    25

  • DJWoX

    10

  • Ronalds

    24

Top Posters In This Topic

Posted Images

Btv kā ar tām programmiņām kas nāk teledarboņu modemos, ja es paņemu prosta simkarti no viņiem un ielieku to savā modemā, tad viss notiksies? O_O

Link to comment
Share on other sites

Jdat! Kāpēc piedāvā cilvēkiem sarežģītus risinājumus ja vienkāršāki strādā? Līdz 5m - strādā kvalitatīvs usb 2.0 shielded kabelis. Ja vairāk - strādā ķīniešu usb over ethernet cable. Vienkārši strādā, vismaz ar 25m garu vadu strādā (vismaz man strādā un nekas tur negļučī) Topika sākumā ir links uz iekārtu ko izmantoju.

 

Gestapo, nav problēmu. Tik pareizi APN jānorāda- viņš katram operatoram ir cits.

Link to comment
Share on other sites

Tiem, kas meistaro antenas, iesaku no sākuma uzzināt kādā frekvencē jūsu operators raida 3G signālu, piemēram, zinu, ka Tele2 dziļos laukos pārsvarā 3G ir 900 MHz frekvencē, bet autoram ir 2,4 Ghz antena

 

Kā izrādās, tas nav tik vienkārši, pajautāju draudziņiem lmt par tuvumā esošo torni, reku atbilde.

 

Labdien,

 

Minētā bāzes stacija nodrošina gan 2G gan 3G tīklu. Par frekvencēm gan sīkākas informācijas nebūs.

 

------------------------------------------

Ar cieņu,

 

Agnese Leitāne

Pakalpojumu konsultants

LMT Informatīvais dienests

 

Dabīgi, ka iedotā informācija ir redzama publiski pieejamajā LMT pārklājuma kartē. Vot tā.

Link to comment
Share on other sites

Es uzjautāju LMT par vienu bāzes staciju dziļos laukos pa telefonu, uzreiz nevarēja atbildēt, atzvanīja pēc nedēļas un pateica ka man vajagot antenu uz 2100Mhz

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Mezavecis

Nolēmu apgreidot netu. Tātad nomainīju Jagi antenu uz tēmas autora parabolu un interneta ātrums būtiski uzkāpa. Pašlaik gan āra variants netiks būvēts, jo nav īsti skaidra vīzija par mastu un to, kā darbosies šis modems āra apstākļos. Jau iepriekš bija problēmas ar SIM karti un negribētos kāpt uz mājas jumta pie katriem mēsliem. Man par labu spēlē mantu kambara atrašanās vieta 2. stāvā, kur lodziņš pretī LMT tornim.

 

Pašreizējā antena ir šādā izskatā:

 

post-1472-0-77122600-1354475242.jpg

 

post-1472-0-71733800-1354475250.jpg

 

Salīdzinot ar jagi antenu vidējais ātrums no vidējā ~3MBit pieauga uz ~5-7Mbit.

 

2346668400.png

 

Interesanti, ka upload ātrums praktiski virs 1 Mbit nekad nav lielāks (max esmu redzējis 1.4Mbit). Tā būtu 4G darbības īpatnība analoģiski kā DSL?

antena_1.jpg

antena_2.jpg

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

Par ara liksanu-nostradaja pagajuso ziemu skuniti aiz stikla-24/7 rezima.Iztureja godam,temperatura un mitrums tas pats ,kas ara,tikai vejs neputa.Pec nedelas modems ies ara pavisam,tiks ievietots 110mm plastmasas truba+usb 5m aktivais kabelis.Ar parastu 1m usb vadu,gan bija nestabils.Par rezultatiem informesu.Modems lmt pulkis,ruteris ari tp-3420.

Link to comment
Share on other sites

Nu lab, tas pagaidu variants ar antenu iekšā, bet vai labāks signāls nav, ja antenas kabeli savieno ar modēmu, nevis tur to uz stieņa?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

DL, rūteris pēc tam tiks karināts pie sienas, lai varētu visu māju apraidīt. Runājot par to zāģēšanu - tas tiks izdarīts tad, kad centrs būs uztaisīts no normāla materiāla nevis grīdlīstes, kas palika pāri no remonta, jo nebija skaidrs vai un kā šitā konstrukcija strādās. Diez vai presskartons kaut kā ietekmē efektivitāti.

 

Gestapo, kur tu redzi antenas kabeli? :) Tur tikai pagarināts USB vads.

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Runājot par mastu, tur gribētos uzcept tādu variantu, lai tomēr modems atrastos telpās, jo manā krajā zibens nav reta lieta un minimālais antenas augstums būs 7-8 m, kas jebkādu nebūšanu novēršanu paildzina.

 

Varētu izmantot jagi antenas 5m kabeli un uzbūvēt fokusa zonā uztverošo daļu vai arī pielāgot esošu 2.4GHz galvu, ja tas iespējams.

Link to comment
Share on other sites

Prieks, ka mans padoms kādam noderēja. Tā ir 3g īpatnība ka uploads stipri mazāks. Tur neko nepadarīs.

 

2.4 ghz galva bez pārbūves nederēs. Arī antenas kabelī stiprs vājinājums. Izmanto USB pagarinātāju, kā es.

 

Kaut gan domāju ka labāk par esošajiem 5 - 7mbit tāpat nedabūsi.

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

ronalds_, es turu aktīvu šo topiku, lai visi bļāvēji "mobilais internets saks" varētu sākt domāt, ka patiesībā problēma ir līkas rokas. Novērots, ka pēdējā laikā ātruma kritumi vakaros ap 20:00 palikuši aizvien mazāk jūtami, līdz ar to progress Pierīgā ir jūtams.

 

Par upload piekrītu, ja vajag 500MB bildes aizsūtīt vai uz youtube HD video uzlikt, tad tas velkas veselu mūžību.

 

Tā vien izskatās, ka parabolas ir labākais risinājums priekš 3G/4G, tikai pašlaik neko gatavu nevar nopirkt un pašam jāmeistaro.

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Gestapo, ja jau būtu kādi normāli un stabili varianti, tie būtu publiski izlikti ar visiem raksturlielumiem :)

Link to comment
Share on other sites

Ej nu sazini, reku viņiem kaut kas tur ir

 

23 elementu logperiodiskā virziendarbības antena LPA922:

- Frekvenču diapazons 824-970/1710-2170MHz

- Min pastiprinājums 10,5dBi

- Nominālā viļņu pretestība 50omi

- Vertikālā polarizācija

- Vienkārši uzstādāma (sienas vai masta montāža)

- Antenas izpildījums nodrošina tās ekspluatāciju ekstremālos apstākļos.

 

antenas_gsm.JPG

Link to comment
Share on other sites

Man ar mobilo internetu nav bijusi īpaši laba pieredze, bet tas tikai ar puļķiem. Pašam nav vajadzības, jo ir normāls nets pieejams, bet sāk niezēt nagi sporta veikt līdzīgu eksperimentu ar antenām utt.

Link to comment
Share on other sites

Par to ka parabolas ir labākais risinājums priekš 2ghz un augstākām frekvencēm - tas jau sen ir zināms un nav nekāds atklājums ;)

Datu antenas ko piedāvā piemēram Pērkons un dēli - nu katrā ziņā ieguvums nav samērojams ar cenu!

Link to comment
Share on other sites

Yagi tipa antenu parabolā parasti neliek, jo tai nav fokusa vietas. Fokusā liek dipolu un maksimums vēl reflektoru, bet nu bez mēraparātiem tādu antenu taisīt nav prāta darbs. Nedomāju, ka te daudziem mājā uz plauktiņa stāv svips līdz 2,5GHz vai spektra analizators. Tur vēl vajag sadzīt viļņa pretestību uz 50 omu kabeli. Tad vēl vajag kā minimums, pie tām frekvencēm, izmantot RG400 vai RG213 kabeli. Čakars ar N tipa štekeru lodēšanu un pāreju iepirkšanu uz modēma ieejas ligzdu. Daudz vieglāk un vienkāršak fokusā, uz dielektriska turētāja, novietot pašu modēmu. Ja jau nagi niez, tad labāk modēmam blakus nolikt kādu sildelementu un tam uztaisīt automātisku vadību, lai tur visu laiku +20 grādus. Tad nebūs problēmu ar kondensātu un zemu temperatūru. Tās štelles var ar pliku testeri sabīdīt un nevajadzēs mēraparatu līdz 2,5GHz. Nav ko brīnīties, ka gatavas antenas dārgi maksā. Tiem večiem,kui var tādu antenu uzbūvēt fiška rubī un ir arī mēraparāti, bet tie maksā baigo naudu. Ja nu kādam tiešām nagi niez ar gigaherciem padarboties, tad var pie manis atbraukt. Ir man svips,kurš noklāj šo diaoazonu.

Skaidrs,ka antenu štelle ir interesanta lieta.Man vienkārši smiekli nāk, kad tauta sadomājusies,ka bez antenām varēs meža vidū gulēt ar lapķepu uz vēdera un būs viņiem kruts internets. Nu nebūs tā nekad, jo radioviļņus neapmānīsi!.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Guncha, semicom nav tās antenes uz vietas (iepriekš biju mēģinājis sūtīt un saņēmu atbildi). Ja gribas eksperimentēt, tad biedrs hidrovarēs pa normālu ciparu piedāvāt šādu lietotu antenu.

 

Šis apgalvojums ir relatīvs :) Tukšā ērgļa ligzdā novietojam bezvadu rūteri ar anteni kokā un noteiktā rādiusā var zvilnēt izmantojot wifi :)

bez antenām varēs meža vidū gulēt ar lapķepu uz vēdera
Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

Jā,jā, un ērglis griezīs dinamomašīnu savā ligzdā lai tam bezvadu rūterim būtu španungs. Nu nenotiek brīnumi radiotehnikā arī ar bezvadu rūteriem. Pilsētā jau tā gaiss pied***,ka uz 2,4GHz brīvas vietas nav. Laukos protams mierīgāk, bet nu gudrs kaimiņš atradīs,kā tam ērgļa ligzdā noliktajam rūterim pieslēgties. Vismaz es noteikti tā izdarītu kaut sporta pēc. Neviens bezvadu savienojums nekad nespēs konkurēt ar kabeli!

Link to comment
Share on other sites

Izdomāju arī uzlikt antenu, bet man apkārt ir 2 torņi un abi apmēram vienādā attālumā. Kā lai uzzin, kuru es lietoju?

Link to comment
Share on other sites

Tak skaidrs,ka pēc šūnas informācijas var pateikt,kurš tornis spēcīgāks. Ja nezini,kurš ir kurš, pieej vieam tuvāk, lai otrs netraucē un uzreiz visu sapratīsi.

Link to comment
Share on other sites

Antena uzstadita jau 2gadus ,bet prieki nebija ilgi-signals specigs,bet atrums vakara nav atraks par 0.50mbs ka vairak lietotaju ta atrums nekads-lmt tik pasaka-BS parslogota un nekadi uzlabojumi netiks veikti-ta ka-signals var but specigs,bet ,ja BS parslogota atrums tapat nebus

Link to comment
Share on other sites

A ko es saku,kabelis un tikai kabelis var nodrošināt stabilu ātru internetu. Tomēr lielākoties problēmas ir ar vāju signālu. kapis26,pamēģini ar kārtīgas antenas palīdzību uztvert kādu talāku torni,kurš varbūt nav pārslogots.

Link to comment
Share on other sites

Didzi-citi tuvakie torni-atrodas aiz loti bieziem meziem un domaju,ka 3g vilni netiks tadiem biezokniem cauri-nepalidzes nekada cita antena!es ar lielako prieku mestu to 3g padarisanu pie malas,ja butu iespeja pieslegt kabeli,intresejos ar par radiolinku,bet nu parak salits prieks sanak del daudz stavu majam,kas prieks raiditajam un vel prieksa ari mezs

Vienigi,kas izbrina,ka 24km attaluma ir LT un pagriezot antenu uz to pusi-mierigi ker omniitelu-tiesa edge butu 3g varetu pie viniem pieslegties-bet izbrina ,ka tada attaluma man vispar uztver vinu signalu-ties tik vakaros un agri no ritus diena signala nav

Didzi-kas butu,ja sis temas autors izjauktu savu usb modemu un pie antenas vietninas -pielodetu kadu stiepli uz antenas metala dalu,vai tas nedotu vel labaku rezultatu-ko tadu lasiju rus saitos?!

Labots - kapis26
Link to comment
Share on other sites

Internetā daudz muļķību var izlasīt. Vadiņam būtu jēga no modēma masas priekš zemējuma, bet tad arī ļoti uzmanīgi. Tad datora korpusam jābūt sazemētam uz zemējuma kontūru, bet kuram tad tāds mājā ir? Skaidrs,ak USB modēmā nav ideāla antena, jo to vienkārsi fiziski puļķī nevar iebāzt. Modēmā parasti ir ceturtdaļviļņa antena un grūti tur ko baigi uzlabot. Var jau pretsvarus pilodēt, bet kā jau teicu, tad tās lietas jāmēra un jāmēra kad modēms antena sfokusa. "Staba galā" īpaši ērti tas nav izdarāms, tā kā ieliek fokusā modēmu un nečakarē bobi.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Mezavecis

Pienāca mirklis, kad kārtējo reizi izgrūstot statīvu, apnika stundām bakstīties meklējot pareizo virzienu, un izcept antenas versiju nr.3. Bez tam tālākiem eksperimentiem vajadzīgs nemainīgs virziens un stabila antenas pozīcija. Principā arī paliku pie domas, ka antena ar visiem pribambasiem atradīsies iekštelpās, jo tā vieglāk kaut ko koriģēt un āra apstākļi (sals, vējš) nevar ietekmēt uztveršanu.

 

Tagadējais antenas izskats ir šāds.

 

post-1472-0-42787800-1356880889.jpg

 

Kā var redzēt, virziens sanāk pāri kokiem.

 

post-1472-0-00391400-1356880895.jpg

 

Izvēlējos tādu kronšteinu, lai pa vidu griestiem var ieskrūvēt 8x200mm skrūvi un varētu precīzi noregulēt horizontālo virzienu. Vertikālo virzienu var  ar papildus blīvēm noregulēt. Paveicās, ka skrūvju vietas precīzi atbilda parabolas centra skrūvēm.

 

post-1472-0-55896400-1356880900.jpg

 

post-1472-0-41903100-1356881229.jpg

 

Nākamais solis būs centra stieņa apgreids no grīdlīstes uz kaut ko stabilāku. 

 

Max ātrumu arī izdevās pacelt. Novērots, ka arī operators no savas puses veic uzlabojumus sakaru jomā. Vismaz stabili 10MBit ir jau realitāte. 

 

2423231914.png

IMG_6194.jpg

IMG_6197.jpg

IMG_6195.jpg

IMG_6198.jpg

Labots - Skrandainais
  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Srkandainim tik daudz brīvas vietas mājās ka var noziedot veselu kvadrātmetru (2 kubikmetrus) telpas tikai antenai? Otra lieta. Negribās pārnest rgaino (rūteri) aiz antenas. Kaut pie sienas pieskrūvē, bet aiz antenas. Kapēc tev vajag daļu no 2.4 GHz signāla gāst atpakaļ 3G atnenā un modēmā? Cik sapratu, tad frekvences ir tuvu. 2.1 GHz vs 2.4 GHz. Tas tā, dļa strahovki. Kad beigsi eksperimentus ar antenu, tad laikam tomēr prātīgāk izvākt antenu no iekštelpām lai lieki neaizņem vietu. Bet varbūt es kļūdos. Kopumā labs darbs.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

JDAT, rūteris speciāli stāv tur kur stāv, jo vispirms plānots papildus rozeti uzlikt rūterim un tad varēs piekarināt pie sienas. Vēl arī pārējo vadu jautājums jāizrisina, jo uz vienu datoru iet 40m vads pa mājas ārpusi.

 

Vieta ir relatīvs jēdziens, jo tā bildē izskatās tukšs :) Patiesībā ap antenu ir drēbju kalni (bildēšanas laikā aizvākti) un antena max 0.5 m3 aizņem un atrodas 1.5m augstumā. Līdz ar to apakšā visu platību var efektīvi izmantot. Diez vai tu istabā visu aizkrauj līdz griestiem it sevišķi pie loga, kur tāpat neko nolikt nevar. 

Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Iegādājos šo antenu, lai paskatītos vai ātrums uzlabojas.

 

Ātrums uzlabojies ļoti minimāli (par 0.2Mbps), bet es tagad vismaz ceru, ka ir stabilāks un pie stiprāka vēja nepazudīs :>

 

2428898544.png

Labots - Bender
Link to comment
Share on other sites

Tas nu ir štrunts ne antena. 

Ar tādām pašām sekmēm varēji drāts gabalu modēmā iespraust :)

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Mjā, tā antena ir omnidirect, vai kā viņu tur. Raida un saņem visapkārt. Tur vajag virziendarbības antenu. Ja tiešām frekvence ir tuva 2,4GHz, tad netērējot naudu, var paeksperimentēt, pamāžoties, uzspraužot uz tā puļķa pašizgatavotu "Windsurfer" un pagriežot to winsurfer pret torni.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Te nu es nesaprotu....

 

Takš viss ir pateikts- jāliek usb puļkis parabolas fokusā!

 

Ja TP link režģis pa ~30 ls par dārgu, var paņemt kaut šo:

http://web.argus.lv/shop/productinfo/DISH064.OF.M.TRIAX/hwindex.htm

11ls. Gan jau ka lietotu sat bļodu var pat lētāk atrast. 

(Nē nu labi - var jau paeksperimentēt, tomēr tas jau izdarīts un ir skaidrs kas strādā, kas nē...) 

 

PS. Šodien ar tp link parabolisko režģi uzķēru LMT LTE torni, kurš atrodas ~6 km attālumā. 

DOWN >10mbit sekundē, ping ~30 ms. Smaids no sejas nepazūd - liekas ka būs manā hatā normāls internets bez mega izmaksām! :) :) :) 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

DJWox, modemam nav ne vainas - līdz robežām vēl tālu.

 

Vienu lietu gribēju piebilst, kas iepriekš tika izskanēts un pats biju saputrojies. Vienīgās darbojošās frekvences LMT tīklā ir 900 un 1800 MHz. Tie 2100MHz bija sajaukti citas valsts sakarā.

 

No 2014.g. iespējams, tiks palaists gaisā 2600 MHz diapazons, kas tiešā redzamībā ātrumus uzlabos, ja vien modems to atbalsta. Piemēram, E392 ir jau supportēts. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...