Jump to content

Sīkpaku aplikšana ar PVN, kaut arī tā ir dāvana, zem 45€.


Blusa
 Share

Recommended Posts

Sveiki BOOTieši!

Man smadzenes nodarbina Latvijas brīnišķīgā pasta sūtijumu politika, pēc kādiem kritērijiem tiek aplikti sūtijumi ar PVN? Vai nu es esmu pārāk stulbs, vai arī Valsts ieņēmumu dienests ir pārāk gudrs...

 

Privātpersonas sūtījums citai privātpersonai

 

Sūtījumu, ko privātpersona no valsts, kas nav ES dalībvalsts, sūta citai privātpersonai ES valstī (turpmāk – nekomerciāls sūtījums), atbrīvo no ievedmuitas nodokļiem, ja sūtījuma vērtība nepārsniedz 45 eiro un ar nosacījumu, ka minētais sūtījums nav komerciāls.

 

Sūtījums nav uzskatāms par komerciālu, ja:

 

tas nav regulārs;

tajā ir preces vienīgi saņēmēja vai viņa ģimenes locekļu personiskai lietošanai, un to īpašības un daudzums neliecina par komerciāliem nodomiem;

sūtītājs to sūta saņēmējam bez samaksas.

(http://www.vid.gov.l...926&hl=1&mod=33)

 

Neesmu gluži kapeiku p****s, bet tomēr nav pārāk patīkami saņemt pastkastītē uzaicinājumu, lai dotos pēc pasta sūtijuma, kurš nepamatoti aplikts ar PVN.

 

Situācija ir šāda:

Māsa dzīvo ASV (privātpersona), vārds latvisks, uzvārds gan neliecina par piederību LV, šad tad atsūta kādu sīkpaku.

Tagad esmu saņēmis sīkpaku ar vērtību $25 (Ar sūtīšanu ~$35). Sīkpakas saturs nu nekādīgi nevar liecināt par komerciāliem nodomiem.

Sīkpaka ir atzīmēta kā "gift", bet aicinājumā pēc sūtijuma norādīts, ka man ir jāmaksā ap 4ls. Šāda situācija nav pirmo reizi.

 

Nedaudz fascinē tas, ka citi saņem palielas pakas no Ķīnas Tautas Republikas un tīri uzmetot aci var redzēt, ka "shippings" vien noteikti ir vismaz kādi $20, bet atzīmēts kā "gift" un kaut kā naivi tam tic...

 

Pēc pakas gan netieku tuvāko divu nedēļu laikā, tomēr vēlējos pajautāt vai jūsuprāt ir vērts ar viņiem cīnīties par taisnību?

Neesmu īsti informēts par to, bet ,manuprāt, Latvijas Pastā viņi tāpat neko nevar izdarīt un jāgriežās citās instancēs un tas vairs nav to 4ls vērts.

Kā jau teicu - nav pirmā reize, ka gadās šāda situācija un gan jau nākotnē atkal atkārtosies...

 

Varbūt kāds ar ko tādu ir saskāries? Ir vērts vispār ar viņiem sākt strīdēties par to?

Šajā gadijumā vairāk interesē taisnība, nevis tie 4Ls...

 

 

Paldies!

Labots - Blusa
Link to comment
Share on other sites

10 EUR limits

Saskaņā ar grozījumiem likumā „Par pievienotās vērtības nodokli” ar 2011. gada 1. janvārī stājās spēkā izmaiņas nelielas vērtības preču sūtījumu no valstīm, kas nav Eiropas Savienības dalībvalstis, aplikšanā ar pievienotās vērtības nodokli. Izmaiņas paredz, ka no pievienotās vērtības nodokļa atbrīvojams nelielas vērtības preču sūtījums, ja tā vērtība nepārsniedz 10 EUR vai ekvivalentu summu latos.

 

viņi pazemināja slieksni - tajā lapā veca info. es prasu usiniekiem - lai raksta 11 USD vērtību - parasti nostrādā.

 

ķīnas draugi neprasot 90% gadījumos uzrāda gift vai pāris usd un šipingo ar parasto pastu - tas šipings ko noplēš ebajā - nav patiesās sūtīšanas izmaksas un 99% izvēlos no ķīnas ar bezmaksas šipingu. Man 120 Ls paka no ķīnas pa freju atnāca. amīši mīl invoicus u\rādīt - tad arī trāpās sūtīšana + prece.....tie nepiekrīt krāpties tik viegli kā šķībie.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Man gan šķiet, ka tas attiecās tikai uz sūtijumiem, kas nav marķēti kā "gift".

 

http://muitaspaligs.lv/

Šajā lapā ar sanāk, ka man nevajadzētu maksāt PVN, jo tā ir dāvana un vērība ~$35.

 

Bet nu jā, nākotnē vienkārši jāraksta zemākas vērtības...

 

 

P.S. par tām shipping izmaksām gan atļaušos nepiekrist, ja arī uzrāda, ka ir "free shipping", tomēr kopējā cenā tik un tā to iekļauj :). Cik zinu šķībacainie ebay to pārsvarā piekopj, lai nevarētu atstāt sliktu vērtējumu par lēnu "shippingu", kas viņiem parasti ir diezgan švaks :) Uz pakas jau tik un tā parādās shipping izmaksas, tiesa gan Ķīniešiem tās ir mazas salīdzinot ar citām valstīm.

Labots - Blusa
Link to comment
Share on other sites

vēl iesaku uzmanīties ar sūtīšanu no UK - uzmanīgi jāskatās location - jo var iegrabināties uz PVN ja sūta no Gērnsijas salas, liekas tā tā saucas .

 

giftam tak pēc idejas nekādai vērtībai nav jābūt uzrādītai ? gift ir gift.

 

nu jā un i-shopi gan usa ir nepiekāpīgi - invoice garantēts. nedēļas sākumā saņēmu no strawberrynet.com smaržūdeņus nupat - 50ls + 10Ls pastā :shok:

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Paldies, par tām salām nezināju!

 

Jā, tīri teorētiski nebūtu jāuzrāda, tomēr, cik zinu, US pastā to prasa obligāti. Giftiem jau oficiāli arī būtu jāmaksā PVN virs 45€... Man gan tur par 35€ nekādīgi nesanāk, un tas ir tas par ko cepjos :).

Labots - Blusa
Link to comment
Share on other sites

10 EUR limits

Saskaņā ar grozījumiem likumā „Par pievienotās vērtības nodokli” ar 2011. gada 1. janvārī stājās spēkā izmaiņas nelielas vērtības preču sūtījumu no valstīm, kas nav Eiropas Savienības dalībvalstis, aplikšanā ar pievienotās vērtības nodokli. Izmaiņas paredz, ka no pievienotās vērtības nodokļa atbrīvojams nelielas vērtības preču sūtījums, ja tā vērtība nepārsniedz 10 EUR vai ekvivalentu summu latos.

45 EUR limits, fiziskām personām un nekomerciāliem sūtījumiem

Preču sūtījumiem, ko privātpersona no trešās valsts sūta citai privātpersonai Latvijā ar nosacījumu, ka šāda nosūtīšana nav komerciāla, arī turpmāk tiek saglabāts līdzšinējais atbrīvojums no nodokļiem – ne muitas nodoklis, ne pievienotās vērtības nodoklis nebūs jāmaksā, ja preces vērtība sūtījumā nepārsniegs 45 EUR. Sūtījumi netiek uzskatīti par komerciāliem, ja tie nav regulāri; tajos ir tikai preces saņēmēja un viņa ģimenes locekļu vajadzībām; to īpašības un daudzums neliecina par komerciāliem nodomiem un nosūtītājs tos sūta saņēmējam bez jebkādas samaksas.

http://www.muitaspal.../aprekina-dati/

 

Vairākās vietās to lasīju, mans sūtijums pilnībā atbilst 45€ limitam. Vai tiešām, ko jaucu?

Link to comment
Share on other sites

ja godīgi nezinu kā viņi kuro reizi uz to paskatās...man ir bijis, ka uzliek - ir bijis, ka nav - domāju, ka no saviem ap 200 sūtījumiem pēdējos gados - muita ir uzlikta reizes 10 ne vairāk.

 

varbūt šī frāze : nosūtītājs tos sūta saņēmējam bez jebkādas samaksas. es nezinu, kāds gudrāks paskaidros varbūt.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Paldies pa to pašu!

 

Jā, es arī uz to skatījos, maksājis neko neesmu, sūtijums ir, var teikt, ģimenes starpā.

Domāju par to varētu strīdēties, bet kā lai to pierāda?

Laikam jāsamaksā tie 4ls un jaaizmirst.

Kā jau teicu vairāk interesē taisnība, ne tie 4ls...

Labots - Blusa
Link to comment
Share on other sites

da aizmirsti - bendžā vairāk nobraukāsi strīdoties....

Link to comment
Share on other sites

tātad tev ir regulāri sūtījumi - tādi nedrīkst būt :D tāpēc liek.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Jā, kādi 3-4 sūtijumi gadā (no konkrētā cilvēka) ir diezgan regulāri, viela pārdomām par foršo nodokļu sistēmu Latvijā... :biggrin:

Labots - Blusa
Link to comment
Share on other sites

nu tak būsim godīgi - gan jau valsts apzinās, cik daudz cilvēki sūta no ārzemēm + tirgotāju asociācija spiež , ka vajag haļavu ierobežot. Labi ka esam ES, tagad vismaz varm no EU vilkt uz nebēdu.

Cik zinu - lielāka daļa manu paziņu sūta visu ko no neta - sīkajiem drēbes, sev drēbes + brauc uz ārzemju outletiem . Pats arī ne bez grēka - Lielāka daļa copes loriņus (izņemot kātus) nāk no ārzemēm -kāpēc maksāt 2x vairāk te ? protams es apdalu veikalniekus un valsti - a ko darīt ? Pilns ss.lv kur apsviedīgi spekulanti tirgo copes lietas no ebaja ar savu + 5-10ls varku....un tas ne tikai par copes štrumiem. Tas pats par elektroniku + te daudz lietas nemaz nevar dabūt. vienkārši nav - dažādi elektronikas loriņi un knibuļi. piem sonim mobilie nav iekš lv pieejami.

Kaut kas jau reizēm ir jāsamaksā ...a ko darīt

Link to comment
Share on other sites

Jā, tā jau ir, sevišķi, kā pats teici, ka 90% no Ķīnas nāk kā "gift", uzskatu, ka tur rodās lielākie zaudējumi, jo tie pat neprasot parasti sūtijumus atzīmē kā gift`us. Nav brīnums, ka zūd ticība "gift"iem :D

Link to comment
Share on other sites

nu ja - te mēs atduramies - pie tā ka pie mums tikai visi tirgo un neko neražo - tobiš esam 'tirsā" - tirgotāji grib varku - a mēs nevaram atļauties maksāt - un tā pa riņķi. tirgotāji nevar samaksāt pārdevējam - tam maza alga un tas iepērk netā šmotkas :D

Link to comment
Share on other sites

būs jāpamēģina tas sample kad sūtīšu ko dārgāku.

Link to comment
Share on other sites

Jā, kādi 3-4 sūtijumi gadā (no konkrētā cilvēka) ir diezgan regulāri, viela pārdomām par foršo nodokļu sistēmu Latvijā... :biggrin:

Nu ja atceramies tad kādreiz latvijā norādot ka tas ir gift varēja nodokli nemaksāt. Kāds bija rezultāts - viss , pilnīgi viss tika sūtīts kā "gift" ,"sample" vai "demo". Dažiem inernetveikaliem pat bija opcija tādu norādīt "Send as gift". Neslēpšu arī es gan netiešā veidā esmu izmantojis šo jauko caurumu likumā.

Kā tu rīkotos tā VID ierēdņā vietā kuram ir jānodrošina nodokļa iekasēšana ? Kā tu atšķirtu godīgo pilsoni no tāda kas grib mazumiņu "ietaupīt" ?

Kā tu aizsargātu valsts/ES iekšējo tirgu ?

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Saprotu, jau saprotu, ka ar to ir jācīnās kādā veidā, bet nu primāri tie būtu sūtijumi no Ķīnas Tautas Republikas, tie lielākoties vēl joprojām nāk kā "gift"i, nez cik % no viņiem patiesībā ir gift`i?

Un tur viss ok, visi to izmanto un lielākoties nav problēmu. Turpretī no ASV ļoti, pat ļoti reti kāds ir gatavs sūtīt preci kā "gift", ja tā nav patiesība. Melojot, ka tā ir dāvana ASV var diezgan lielās nepatikšanās tikt atšķīrībā no ĶTR.

 

Ja jau baigi gribētu, ta jau vismaz varētu pārbaudīt, kas ir sūtītājs un pēc tā jau daudzko varētu pateikt... Šajā gadijumā pat sūtītāja vārds ir tiešām latvisks, varējā vēl atvērt sīkpaku, nedomāju, ka rastos daudz jāutājumi par šiem lietotajiem štruntiem.

Neliekās jau pārāk taisnīgi, ka citi saņem "gift"us nemitīgi un neko nemaksā, kur vajadzētu, a te izdomā cīnīties ar to "random" apliekot sīkpakas ar PVN un sanāk, ka man jāmaksā, jo citi nemaksā :D

 

Es tiešām saprotu problēmu, saprotu, ka ar to jācīnās, bet nu nezinu vai šis ir īstais veids...

Labots - Blusa
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...